» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
32 / 38
»»

Darko! ::

Klipši so že vredu, vendar jih bodo v AV Planetu kupili le največji patrioti.
Ta varčni pa samo poslušali.
>:D

Razlika v ceni je prav zanimiva.

Čakaj, da izračunam:

Štacuna A
RP600M par .......... 499
poštnina ............ + 9
-------------------------------
SKUPAJ ............. 508

Štacuna B
RP600M kos ...........329
x 2
-------------------------------
SKUPAJ .............. 658

Razlika .......... 150 EUR !


Kot vedno, kam kdo daje svoj denar je samo njegova stvar.
Tudi podpiranje slovenskih trgovcev je domoljubno dejanje.
Pohvalno v vsakem primeru.

:))

Okapi ::

Samo moraš upoštevati, da greš lahko v našo trgovino, pokažeš ceno v tuji, poveš še, da bi plačal z gotovino, in se začneš pogajati.

Običajno se lahko tuji ceni precej približaš, če je že ravno ne moreš doseči, tistih par deset evrov razlike pa daš deloma na račun tega, da lahko preizkusiš konkreten izdelek, ki ga boš kupil (in se izogneš temu, da ti jodlarji pošljšejo nekaj, kar je prej dve leti stalo na polici, ali pa je nekdo vrnil) in deloma na račun podpore domačemu trgovcu.

Trgovina z največjo izbiro viskija v Ljubljani je propadla zaradi premalo podpore domačemu trgovcu.

Zimonem ::

Trgovina z viskiji je propadala, ker je bila popoldanski poizkus. Dostikrat so sobe za poslušat pri pro "trgovcih" vse tisto kar nebo smelo biti.

Darko! ::

Normalno, da je propadla.

Ker še yapiji niso tok nori, da bi hodili v center v neko hipstersko štacuno s svojimi bleščeče spoliranimi Audiji ali na poljsko firmo registriranimi Mercedes SUV-i (zato, da imajo lahko v SLO še subvencioniran vrtec), ampak raje kupujejo konec tedna v Leclercu na kartico ugodnosti in z zagotovljenim parkirplacem.

Če elite ne zanima slovenski uvoznik in njegova zgodba, zakaj bi to zanimalo reveža?

Ne rečem, če je nekaj "Made in Slovenija". To bi še razumel. Ampak tudi tu, se stvar ustavi pri ceni. To, da greš v hipermarket in gledaš za izdelki z domačim poreklom je luksuz, ki si ga večina ljudi več ne more privoščiti. Ljudje pač kupujejo na akcije in bone ugodnosti.

Hipsterjem je tu, na sončni strani Alp, uspelo samo s pivom.
Pa še to ga morajo, če ga hočejo dobro in drago prodat, varit sami :))

Jodlarjem lahko komot vrneš, kakor vrneš tudi slovenskemu trgovcu.
Kje je dalj stalo, pa se ne bi upal špekulirat.

Likalnik ::

Darko! je izjavil:

Klipši so že vredu, vendar jih bodo v AV Planetu kupili le največji patrioti.
Ta varčni pa samo poslušali.
>:D

Razlika v ceni je prav zanimiva.

Čakaj, da izračunam:

Štacuna A
RP600M par .......... 499
poštnina ............ + 9
-------------------------------
SKUPAJ ............. 508

Štacuna B
RP600M kos ...........329
x 2
-------------------------------
SKUPAJ .............. 658

Razlika .......... 150 EUR !


Kot vedno, kam kdo daje svoj denar je samo njegova stvar.
Tudi podpiranje slovenskih trgovcev je domoljubno dejanje.
Pohvalno v vsakem primeru.

:))


se strinjam...definitivno Majdič...tam sem jaz nabavil vse svoj audio in video sistem...prav tako lahko vse tam v njihovem salonu preizkusiš....Celovec mi je ravno toliko oddaljen od doma kot Ljubljana....res pa je, da so trenutno prehodi čez meje bolj oteženi kot so pa bili, ko sem sam kupoval.

Kar sem hotel povedati z mojim linkom je samo to, da sem pokazal kateri zvočniki so za povprečnega uporabnika dobra izbira in da se jih lahko dobi po ugodni ceni....kje točno jih bo pa kdo kupil je pa čisto njegova izbira.....zase vem, da gledam samo to kjer bom dobil ta isti izdelek najceneje...ali je to Ljubljana in naš domači prodajalec....ali pa tujina...zakaj bi plačeval za isto stvar več samo zato, da podpiram SLO prodajalce...tudi jaz težko zaslužim denar, da bi ga metal skozi okno.

Map ::

Imam ene stare JBL trosistemce s fuč zvočniki. A jih je smiselno menjat, finančno in glede kvalitete? Nimam niti predstave, koliko lahko sam zvočnik stane in kako nek naključen zvočnik deluje z neko naključno omarico.

floyd1 ::

...kako nek naključen zvočnik deluje z neko naključno omarico.

Odvisno od tega, kako zahteven je poslušalec, kakšno kretnico ima zvočnik in koliko sreče boš imel pri izboru enot. Lahko izpade solidno, lahko pa je velika žalost. Zaprte kište po menjavi še znajo koliko-toliko igrat, bassreflex, TL, horn... pa malo težje.

Tudi splača se najverjetneje ne.

Anney ::

Map je izjavil:

Imam ene stare JBL trosistemce s fuč zvočniki. A jih je smiselno menjat, finančno in glede kvalitete? Nimam niti predstave, koliko lahko sam zvočnik stane in kako nek naključen zvočnik deluje z neko naključno omarico.



Tudi sam imam JBL Control ONE, pa so šle gumice pri membranah pri 4'', no res so dali dosti skozi, me pa zanima, če kdo ve kakšni zvočniki so vgrajeni in kje jih dobiti, kot sam zvočnik brez ohišja, oz kakšen ekvivalent vgraditi da bo pasalo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Okapi ::

Map je izjavil:

Imam ene stare JBL trosistemce s fuč zvočniki. A jih je smiselno menjat, finančno in glede kvalitete? Nimam niti predstave, koliko lahko sam zvočnik stane in kako nek naključen zvočnik deluje z neko naključno omarico.

Imaš vse tri možnosti - da bo bolje, enako, ali slabše.;)
Pogledati moraš osnovne karakteristike izvirnih zvočniških enot, in pogledati, kaj se dobi ekvivalentnega.

Finančno gledano je tudi odvisno od tega, kaj boš popravljali in kaj bi dal notri. V nižjem do srednjem cenovnem razredu (ko je praktično vse made in China) se verjetno ne splača popravljati, če moraš zamenjati vse razen škatle in kretnice.

Anney je izjavil:

Map je izjavil:

Imam ene stare JBL trosistemce s fuč zvočniki. A jih je smiselno menjat, finančno in glede kvalitete? Nimam niti predstave, koliko lahko sam zvočnik stane in kako nek naključen zvočnik deluje z neko naključno omarico.



Tudi sam imam JBL Control ONE, pa so šle gumice pri membranah pri 4'', no res so dali dosti skozi, me pa zanima, če kdo ve kakšni zvočniki so vgrajeni in kje jih dobiti, kot sam zvočnik brez ohišja, oz kakšen ekvivalent vgraditi da bo pasalo.

Control One so tako priljubljeni zvočniki, da na netu skoraj sigurno dobiš tako samo nove gumice, kot rezervne zvočniške enote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Anney ::

Hvala, sem iskal, pa nisem našel. Zgleda se moram interneta še naučit.

Bom kr komplet, nebi rad kaj lepil sam. :) Samo malo so dragi skoraj 80EUR+ ptt, se splača?

Res so dobri zvočniki za vsestransko uporabo, samo kako grdo so pa razpadli pa bog pomagaj, če želite sliko jo dam.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Zimonem ::

Dej. Drajverji se googlajo za speaker driver.

Anney ::

 null

null



Vdrte sredine so od otrok.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Amdforce ::

Likalnik je izjavil:

zgledajo zanimivi...bom doma malo pregledal...drugače pa predlagam, da naj pogleda tudi Klipsch

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...

testi in komentarji uporabnikov so pozitivni



Tele jaz uporabljam kot zadnje surround zvocnike za kino, testiral sem jih pa na stereo na dobri opremi in so top, malo dragi ampak ce se ti dopadejo ne mores zgresiti z njimi.

Darko! ::

Anney je izjavil:

Samo malo so dragi skoraj 80EUR+ ptt, se splača?


Najbrž ne.
Če so ti mali hišni ljubljenčki :) luknjali woferčke ni vrag, da so se znašali tudi nad tviterji. Sicer malo težje, ker jih morajo bolj točno zadet, ampak je čist mogoče, da so že tudi poškodovani, pa se ne vidi.

Vsekakor leta naredijo svoje. Morda je bolje, če vzameš nove. Vsaj veš, da boš imel spet mir.

Map ::

Okapi je izjavil:

Map je izjavil:

Imam ene stare JBL trosistemce s fuč zvočniki. A jih je smiselno menjat, finančno in glede kvalitete? Nimam niti predstave, koliko lahko sam zvočnik stane in kako nek naključen zvočnik deluje z neko naključno omarico.

Imaš vse tri možnosti - da bo bolje, enako, ali slabše.;)
Pogledati moraš osnovne karakteristike izvirnih zvočniških enot, in pogledati, kaj se dobi ekvivalentnega.

Finančno gledano je tudi odvisno od tega, kaj boš popravljali in kaj bi dal notri. V nižjem do srednjem cenovnem razredu (ko je praktično vse made in China) se verjetno ne splača popravljati, če moraš zamenjati vse razen škatle in kretnice.

Se mi je zdelo, ja. :D

Moram preverit, kaj je sigurno fuč. Gumice definitivno in te bi še mogoče zamenjal, ampak sumim, da so se posledično skurili nizkotonci. Od daleč ne zgleda, da še migajo. Menjat zvočniških enot se pa po moje ne splača.

Če bi potrebovali nek zovčnik za hrupen delovni prostor, kaj bi vzeli? Control One se mi zdijo malo premali, poleg tega potrebujem še tuner z bluetoothom. Najenostavnejša rešitev se mi zdi JBL Partybox, ne vem pa, kako je to kvalitetna rešitev.

Anney ::

Darko! je izjavil:

Anney je izjavil:

Samo malo so dragi skoraj 80EUR+ ptt, se splača?


Najbrž ne.
Če so ti mali hišni ljubljenčki :) luknjali woferčke ni vrag, da so se znašali tudi nad tviterji. Sicer malo težje, ker jih morajo bolj točno zadet, ampak je čist mogoče, da so že tudi poškodovani, pa se ne vidi.

Vsekakor leta naredijo svoje. Morda je bolje, če vzameš nove. Vsaj veš, da boš imel spet mir.


Ma ja bom nekaj novega vzel, trenutno jih nadomeščajo ArtSound AS30, ki so prej bili za back surround.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

floyd1 ::

Anney je izjavil:

 null

null



Vdrte sredine so od otrok.

Pokliči "žagar audio" v ljubljani in vprašaj za ceno, če ti zamenjajo gumijasto vpetje. Na mojih so jih pred 7 leti in še držijo. Je pa nekaj odvisno od tega, če jih imaš na soncu itd.

Anney ::

Ma ti so stari, kaj pa vem 15+, prvotno so bili kot monitorji na mešalki (10let maximuma), kasneje front TV, letos so pa razpadli. Mislim, da so svoje oddelali.

Sm mislil da nekje za 40EUR + dobim ekvivalent temu, ne original, za otroško sobo bi bili.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

floyd1 ::

Ja, če jih dobiš za tako ceno je brez veze popravljat enote. Menjava fona se bolj splača pri večjih enotah. Jaz jih obnavljam, ker so 70 kg škatle (in predvsem kretnice) narejene točno za te enote in se mi ne da iskati drugih s podobnimi karakteristikami.
Tisto vdrto "kuglo" v sredini pa potegneš nazaj ven s sesalcem okrogla cev, pa gas. Ampak seveda z občutkom.

cyberlev ::

Pozdravljeni,

imam reciever ONKYO TX-NR575E z zvočniki HTP-548, katere bi rad počasi zamenjal (z glasnejšimi :)).
V poštev pride 5.1. Zadnja zvočnika visita s stropa, tako da ne smeta biti pretežka. Sprednja sta lahko enaka ali večja.
Kakšni konkretni predlogi?
Hvala.

LP

Darko! ::

Predloge dajat brez tega, da poveš proračun je izguba časa. Glasnost ni tako enostavna zadeva, ki bi jo lahko uredil en-dva-tri, sploh, če so pričakovanja prevelika in proračun omejen.

Ker so tvoji obstoječi zvočniki zares miniaturne plastične škatlice, ki jih tudi po najboljših močeh ne moreš imenovat zvočne omarice; ker imata prednja L in D ter center zvočnik deklarirano občutljivost le 82 db/W/m, kar pomeni, da je njihova sposobnost "glasnosti" katastrofalno nizka; in ker imaš namesto nizkotonca navadno puhalo zraka;

boš pravi zvokovni preboj dosegel v bistvu z vsako kombinacijo solidnih zvočnih omaric iz iverke, v nizkem cenovnem razredu, s tem, da je za povečanje glasnosti zelo modro iskati izključno med takšnimi proizvajalci, ki so znani po višji občutljivosti (sensitivity) svojih izdelkov, ne glede na to, koliko te pri tovarniških podatkih v bistvu nategnejo (Klipsch, Triangle, ipd.).

Če vzameš res minimum kar se da, pa obstoječe prednje uporabiš za suround iz stropa (ker so za dva pa pol atoma težji in občutljivejši od obstoječih zadnjih), te pride tak sistem npr. od Klipša, tako na prst, v kakšni akciji recimo na amazon.de ali electronic4you.si ali pa iščeš ceneje na idealo.de ali geizhals.at:

Sub (R12 ali R100)...... 300 EUR
L in D (R41 ali R51).... 200-300 EUR
center (R52C)........... 250 EUR
---------------------------------------------
pa si na ............... 750 - 850 EUR


Če si vezan na primerljiv proračun obstoječih piskačev, te bo potem seštevek cene - za tak absolutno osnoven spodobno zveneč 5.1 sistem, ki ti bo glasnost in splošno doživetje domačega kina očitno izboljšal - vrgel na rit.

Če boš sedaj rekel,
to je pa preveč denarja

Potem je ta zapis izguba časa.
Za povečanje glasnosti potem vzemi PA sistem iz gasilske veselice!
:P ;)

Okapi ::

Za glasnost in base so bili pred leti najboljša izbira Cerwin Vega. Nimam pojma, a so še vedno.;)

Darko! ::

Če hočeš bit dons za relativno mal dnarja taprav frajer, moraš bit tako kot vedno mal vintage in pozabit na "audiofilske" zvočnike.

Klasika za soundtreke ostaja.
Veliki, škatlasti, težki, s trobljam in z realno občutljivostjo prek 100 db. To je prava stvar za ljubitelje, če imajo prostor kam postavit (pa tud če ga nimajo); ne pa ti interior-decorator-frendly, moderni, pussy-fency, ozki in visoki Bowersi, KEFi, Daliji in ostali.
JBL jih še vedno popapca, kot jih je popapcal zmeraj :))

https://jblpro.com/en-US/products/3722-...



cyberlev ::

Hvala Darko.
Proračun je bil postavljen na cca 600€ (kakih 200€ bi dal tudi zraven, če bi bil efekt res zato veliko boljši).
Hvala za konkreten predlog, mi je všeč ideja, da dam obstoječe prednje na strop zadaj. Zadnja bi načeloma lahko priklopil na L/R surround (če bi to sploh imelo kak smisel).

https://www.mediamarkt.at/de/product/_k...
https://www.mediamarkt.at/de/product/_k...
https://www.mediamarkt.at/de/product/_k...
Skupaj za 690€

Je vredno dat 60€ več za ta sub?
https://www.mediamarkt.at/de/product/_k...

mit3k ::

Iščem nek sodoben (airplay itd.) receiver za Klipsch RP-600M, bo Yamaha R-N402D ok? Je mogoče še kaj boljšega v tem rangu?

Darko! ::

cyberlev je izjavil:


Je vredno dat 60€ več za ta sub?


Če je vredno 60 EUR ne vem, zagotovo pa nima smisla.

Pri predlogu sem izhajal iz naslednjih omejitev:
- cenovni rang obstoječega receiverja,
- kvalitativni rang obstoječega seta zvočnikov, vključno z subwoferjem,
- željena maksimizacija splošne zvočne prezentacije, torej čim večji vau faktor glede na prejšnje zvočnike, za čim manj vloženega denarja.

Če pogledaš vrednost posameznih komponent ugotoviš, da je že cenejši subwoofer najdražji del predlaganega zvočnega seta. To je narejeno z namenom; vendar pretiravanje nima večjega učinka. Skrivnost dobrega sistema je uravnoteženost komponent.

Bistveno omejitev kvalitete reprodukcije ti tako v stereo kot tudi v večkanalnem sistemu prestavljata prednja L in D zvočna omarica. Z njima nekako limitiraš splošno doživetje sistema, ne glede na ostale parametre. O tem sem že enkrat pisal.

V glavnem, veliko bolj smotrno je dodatni denar investirat v boljši prednji par kot dodatno povečevati razliko (tako cenovno, pa tudi kvalitativno in nenazadnje v velikosti samih drajverjev) med prednjim parom in subwoferjem.

Če te srbijo prsti v tem primeru namesto 60 plačaj 125 več in vzemi tele, ki so pri Klipšu razred višje - Reference Premier (boljša tehnologija tviterja, backporta, izdelava):

https://www.mediamarkt.at/de/product/_k...

Likalnik ::

definitivno bi šel na RP....ampak na RP 600M...so nekoliko dražji ampak na koncu jih imaš za dolgo časa....teh stvari ne menjaš vsako leto (če nisi nek audioguru)

kar se pa suba tiče pa poglej tudi po znamki SVS....sicer smo v tem primeru če krepko čez budget.

cyberlev ::

Se pravi da če se stegnem do jurja (RP-600M, R-52C, R-100SW), bi mogl v moji dnevni sobi lepo razbijat? :)
A reviever je pa OK za tak komplet zvočnikov?

Likalnik ::

Mogoce pogledas, da imas komplet RP serijo (pac odvisno od budgeta)
Glede AVR-ja so pa Klipsch zvocniki znani, da ne rabijo velike moci ojacevalca...

cyberlev ::

Tole je že kar maksimum.
Je pa verjetno občutna razlika med R-51M in RP-600M. V denarju je 300€, upam samo da upravičeno.
Naslednji teden se peljem mimo Dunaja in težko če se ne bom ustavil v SCS in nabavil.

damirj79 ::

Klipsche vseeno pojdi prej nekam poslušat, so specifični, niso za vse.

Darko! ::

cyberlev je izjavil:

Se pravi da če se stegnem do jurja (RP-600M, R-52C, R-100SW), bi mogl v moji dnevni sobi lepo razbijat? :)


Razbijal bo zagotovo.
Če lepo, še ne vemo.
Bodo povedali sosedje. ;)

A reviever je pa OK za tak komplet zvočnikov?

Mojster Okapi je malo nazaj zapisal preroške besede: ;)

Vsi takšni ojačevalniki, namenjeni za domačo rabo, so narejeni tako, da lahko nanje priključiš vse zvočnike, namenjene za domačo rabo.
V tvojem primeru ni nobenih posebnosti, vse štima.


Naslednji teden se peljem mimo Dunaja in težko če se ne bom ustavil v SCS in nabavil.

Vidiš, Hifi je hudič. Zdaj si že na jurja. Še malo, pa boš na jurja in pol; potem ugotoviš, da imaš za jurja in pol požrešnih drajverjev prešvoh receiver; še jurja za novega zraven in si gotof :))

No za jurja dobiš marsikaj. Da bo odločitev še malo težja.

Še it ti ni treba nikamor, ker jih dobiš po zelooooo ugodni ceni, z brezplačno poštnino direkt domov.
Za 800 EUR rešiš prednje in center ko keks.



https://eu.kef.com/products/q350-booksh...
https://eu.kef.com/products/q250c-centr...

offtopic: Zame ta odločitev sploh ne bi bila težka, za svoj denar bi to kombinacijo pred Klipši vzel any day of the week. Sem pa res bolj KEF kot Klipsch fanboy, priznam. Jebi ga, imajo pač zelo inženirski pristop do izdelave svojih produktov in to mi je pri njih všeč.
Subwofer dokupiš komot od Klipša, če te ne moti, da je izgled pač drugačen. Interior dekoratorji bi se v tem primeru postavili na glavo. So what.

No, pa srečno z nakupom, karkoli že.
Zdaj moram pa nehat.

cyberlev ::

Malo si pa res otežil zadevo zdej. :)
Si bom vzeu čas za nakup in prej obiskal par showroomov in kupil nekaj kar mi bo šlo najbolj v uho.
Za par sto € bi bilo verjetno vseeno kaj kupim, če pa že mislim investirat jurja (verjetno bom pršu še na kak € več) - potem pa bolje da to prej preizkusim.

Amdforce ::

Darko! je izjavil:

cyberlev je izjavil:

Se pravi da če se stegnem do jurja (RP-600M, R-52C, R-100SW), bi mogl v moji dnevni sobi lepo razbijat? :)


Razbijal bo zagotovo.
Če lepo, še ne vemo.
Bodo povedali sosedje. ;)

A reviever je pa OK za tak komplet zvočnikov?

Mojster Okapi je malo nazaj zapisal preroške besede: ;)

Vsi takšni ojačevalniki, namenjeni za domačo rabo, so narejeni tako, da lahko nanje priključiš vse zvočnike, namenjene za domačo rabo.
V tvojem primeru ni nobenih posebnosti, vse štima.


Naslednji teden se peljem mimo Dunaja in težko če se ne bom ustavil v SCS in nabavil.

Vidiš, Hifi je hudič. Zdaj si že na jurja. Še malo, pa boš na jurja in pol; potem ugotoviš, da imaš za jurja in pol požrešnih drajverjev prešvoh receiver; še jurja za novega zraven in si gotof :))

No za jurja dobiš marsikaj. Da bo odločitev še malo težja.

Še it ti ni treba nikamor, ker jih dobiš po zelooooo ugodni ceni, z brezplačno poštnino direkt domov.
Za 800 EUR rešiš prednje in center ko keks.



https://eu.kef.com/products/q350-booksh...
https://eu.kef.com/products/q250c-centr...

offtopic: Zame ta odločitev sploh ne bi bila težka, za svoj denar bi to kombinacijo pred Klipši vzel any day of the week. Sem pa res bolj KEF kot Klipsch fanboy, priznam. Jebi ga, imajo pač zelo inženirski pristop do izdelave svojih produktov in to mi je pri njih všeč.
Subwofer dokupiš komot od Klipša, če te ne moti, da je izgled pač drugačen. Interior dekoratorji bi se v tem primeru postavili na glavo. So what.

No, pa srečno z nakupom, karkoli že.
Zdaj moram pa nehat.



Lih subi od klipscha niso ne vem kaj....sem ga imel v sistemu pa sem ga kmalu zamenjal za svs, ki je sicer grd, spila pa vrhunsko.

Likalnik ::

tako je...Klipsch subi niso dobri...zato sem tudi zgoraj predlagal SVS....ne me narobe razumet...ne da niso dobri...so dobri ampak, če že misliš kupiti sub poglej za SVS.

Darko! ::

Amdforce je izjavil:




Lih subi od klipscha niso ne vem kaj....sem ga imel v sistemu pa sem ga kmalu zamenjal za svs, ki je sicer grd, spila pa vrhunsko.


To ne bo držalo.
SVS subi so LEPŠI od Klipša ;)

Daj povej, katere zvočnike si pa imel spredaj in kakšen sub ter za kateri model SVS si ga zamenjal?

Amdforce ::

Fronti so rp 280f, sub je bil pa r112sw, zamenjal za svs pb 1000,me happy

Darko! ::

cyberlev je izjavil:


Si bom vzeu čas za nakup in prej obiskal par showroomov in kupil nekaj kar mi bo šlo najbolj v uho.
Za par sto € bi bilo verjetno vseeno kaj kupim, če pa že mislim investirat jurja (verjetno bom pršu še na kak € več) - potem pa bolje da to prej preizkusim.


Evo, sem ti rekel, da boš skupaj z woferjem kmalu na jurja in pol.

Normalno, da moraš it v demo salone.
Tam te bo Belcebub skušal na vsakem koraku, ki ga boš prehodil v teh svetiščih audio resnice; katedralah namenjenih propagandi robe, ki je tam in ničesar drugega, sploh. ;)

No, če misliš resno preizkušat robo, je pametno in obvezno svoj AVR vzeti s seboj in bit pozoren, zlasti na zasuk volume gumba pri različnih sistemih ozvočenja, ki ti jih ponujajo. To je osnova za vsako vsaj minimalno primerjavo. Tu velja enostavna prevara psihoakustike, da je glasneje bolje.

Pa še to ti praktično ne pomeni ničesar, če ni glasnost prej umirjena pa sistem skalibriran - tega ti pa ne bodo naredili nikjer; pa različna velikost in notranja oprema teh salonov; pa mikro postavitev zvočnih omaric; pa kakšen soundtrek ti vrtijo, ..., in še to nima blage veze s tvojo domačo sobo in kaj boš slišal v njej.

Hočem povedat, da so demo saloni kot s fotošopom obdelana slika. Ta je lahko tvojim očem nič posebnega, morda obetavna ali noro lepa, vendar z realnostjo morda sploh nima dosti skupnega.
Vse razen direktne primerjave v kontroliranih pogojih je v audio biznisu totalen blef in pesek v oči. In to trgovci vedo.

Seveda moraš preizkušat že zaradi firbca.
Ampak se moraš zavedat, da so ti preizkusi v različnih demo salonih, z različno opremo in v različnih pogojih približno tako verodostojni, kot če bi šel žejen poizkušat različna piva, da bi našel tistega s katerim bi se zares odžejal, pa bi ti ene servirali ohlajene na 4-6 stopinje Celzija, druga pri temperaturi 8 stopinj, ta tretja na 12, četrta pa bi bile scalnice na 20 stopinjah.

Tu je vsakemu jasno, da bi bil, ko bi prišel do zadnje skupine, že orng pijan - in v mislih bi imel tista hladna na začetku.
Ampak počasi bi čutil, da je vrag vzel šalo in da ti varjena vsebina nekako sili proti normalnemu poteku gravitacije; vse višje in višje, do dokončne odrešitve.

8-):))

Je pa vse doživetje. In to je edino kar šteje.

Zimonem ::

Večji del demo prostorov po večjih štacunah je dokaj katastrofalna. Bolj bobni, več se proda. Z samim zvokom ima pa ravno toliko kot če najameš traktor za na veselico .

mit3k ::

mit3k je izjavil:

Iščem nek sodoben (airplay itd.) receiver za Klipsch RP-600M, bo Yamaha R-N402D ok? Je mogoče še kaj boljšega v tem rangu?


Evo našel min. rabljen R-N402D za dobrih 300 eur, zdaj pa še čakam KEF Q350, hvala Darku za priporočilo, se javim. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mit3k ()

Tammih ::

zdravo.

Imam Philips 70PUS7304 (ima dolby atmos, nima dts x,...)

Najprej sem gledal Sony ht-x8500, kasneje pa prestavil na Samsung HW-A650. Se mi zdi, da je boljši (čeprav Samsung nima Dolby Atmos), cena pa primerljiva.


No, zdaj sem našel še Samsung HW-Q600A (cca 70 eur drazji), ki je se malce boljsi.

Kak predlog?

 

damirj79 ::

Darko! je izjavil:

damirj79 je izjavil:



Jap, ampak so siva imitacija lesa, tko da nekako logicno za to ceno :)


Hm,
zelo nanavaden finiš za devetskotko !

Lahko, da so pa v celoti le imitacija Focalove Arie 906.
Za kakšne Romune ali pa Kazahstance 8-)


Dobil sem jih, iva imitacija lesa je precej temna, niso pa napačni, tak moderen look. V resnici sem hotel bele, ampak za to ni panike, obstaja bel samolepilni vinil, če si bi res zaželel :D
Cene so kot sem napisal.
Beli 590€, par, vem da kroži še neka koda naokoli za tale nakup in je še nižja cena (Remise Exceptionnelle Black Friday
Remise de -15 % avec le code BKFR15)
https://www.easylounge.com/enceintes-bi...

Če komu koristi.

Jaz sem jih vzel tukaj:
https://www.homecinesolutions.fr/p/1703...

CEna je sedaj že višja, sedaj je to za par 490€, prejšni teden je bila cena 450€.

Igrajo ql, po nekih 10urah igranja se zvok že popravlja, pred tem je bil zelo boomy. Niso pa konkurenca DIY samogradnji, ki jo tudi poslušam.

mit3k ::

Evo našel min. rabljen R-N402D za dobrih 300 eur, zdaj pa še čakam KEF Q350, hvala Darku za priporočilo, se javim.


Da nadaljujem svoj monolog, kateri bi sicer bolj spadal v budget audio temo... Po treh tednih poslušanja Yamahe NR402D + KEF Q350 lahko rečem samo eno... noro! Dinamika, jasnost, moč... in ob vsem tem presenetljivo globok bas. Že Spotify preko Airplay zveni noro dobro, ko pa poženem kak DSD file prek usb-ja pa me dobesedno vrže na rit, kot da mi Santana igra sredi dnevne sobe. :)

Za ta denar, verjetno daleč najboljši p/p. Hvala še 1x Darkotu za priporočilo.

damirj79 ::

Če ti kaj pomaga, predvsem kak EQ nastavit:
https://www.audiosciencereview.com/foru...

Likalnik ::

mit3k je izjavil:

Evo našel min. rabljen R-N402D za dobrih 300 eur, zdaj pa še čakam KEF Q350, hvala Darku za priporočilo, se javim.


Da nadaljujem svoj monolog, kateri bi sicer bolj spadal v budget audio temo... Po treh tednih poslušanja Yamahe NR402D + KEF Q350 lahko rečem samo eno... noro! Dinamika, jasnost, moč... in ob vsem tem presenetljivo globok bas. Že Spotify preko Airplay zveni noro dobro, ko pa poženem kak DSD file prek usb-ja pa me dobesedno vrže na rit, kot da mi Santana igra sredi dnevne sobe. :)

Za ta denar, verjetno daleč najboljši p/p. Hvala še 1x Darkotu za priporočilo.


kje dobiš DSD file....pa hvala, da si se oglasil in verjemi, da beremo tudi, če ne komentiramo....verjamem pa da je Yamaha NR402D dobra..sem je v preteklosti tudi sam gledal...ubistvu cel setup katerega imaš trenutno verjamem, da dobro špila

mit3k ::

damirj79 je izjavil:

Če ti kaj pomaga, predvsem kak EQ nastavit:
https://www.audiosciencereview.com/foru...

To je za mene že rocket science. Kolikor razumem moja Yamaha ne omogoča tolk naprednih nastavitev.
Me je pa minilo branje po spodnjem povzetku.
So, reasonably good objective measurements but doesn't do it for me. I can't recommend the KEF Q350 despite its positive attributes.

Bolj se strinjam s tem iz stereophile.com :)
But if I lived with my romantic partner, I'd keep the KEF Q350s, because they reproduced the widest range of music—including techno, bluegrass, reggae, and pop—in a musically satisfying way.

Pa ne mislim hvalit zdaj svojega konja, če mi nebi bili všeč bi jih že poslal nazaj.
Da ne bom govoril samo v superlativih, pri zelo nizki glasnosti zvočnikom mogoče manjka malo življenja. Loudness gumb bi verjetno rešil zadevo, ampak ga 402D žal nima.

damirj79 ::

Tisto je za malo prebrat, mgoče vidiš kake omejitve ali pa če lahko potem to sam pri sebi boljšo postavitev izbereš, se pa ne smeš preveč sekirat, ker ko je zvočnik v prostoru, je veliko drugih bolj motečih faktorjev.

Darko! ::

mit3k je izjavil:

Evo našel min. rabljen R-N402D za dobrih 300 eur, zdaj pa še čakam KEF Q350, hvala Darku za priporočilo, se javim.


Da nadaljujem svoj monolog, kateri bi sicer bolj spadal v budget audio temo... Po treh tednih poslušanja Yamahe NR402D + KEF Q350 lahko rečem samo eno... noro! Dinamika, jasnost, moč... in ob vsem tem presenetljivo globok bas. Že Spotify preko Airplay zveni noro dobro, ko pa poženem kak DSD file prek usb-ja pa me dobesedno vrže na rit, kot da mi Santana igra sredi dnevne sobe. :)

Za ta denar, verjetno daleč najboljši p/p. Hvala še 1x Darkotu za priporočilo.


Prosim.
Malenkost ;)

Darko! ::

mit3k je izjavil:



Da nadaljujem svoj monolog, kateri bi sicer bolj spadal v budget audio temo...


Morda je pa tudi to OK in bo komu pri nakupu spikerjev za ob TV koristilo. Naj se razume, da se kvaliteta sistema ne meri v številu škatel in še manj v wattih zapisanih v tehničnih specifikacijah.

Tako zadevo lahko komot postaviš ob TV-ju, namesto v tablice vgrajenih piskačev.
Dva normalna (in v bistvu čist osnovna Hi-Fi spikerja) in stereo receiver za isti denar (skupaj recimo 850 EUR, kakor stane tvoj setup), bosta, kar se kvalitete reprodukcije zvoka tiče, pometla z vsakim soundbarom ali kombinacijo šestih škatel, dvomljive kvalitete. Enako velja za par aktivnih zvočnikov ob TV-ju, ki se jih brez nadaljnih komplikacij, komot priključi direkt na izhod za slušalke.
««
32 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333594 (1441) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351250 (17620) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295933 (2616) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253920 (3075) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319272 (16982) car100

Več podobnih tem