» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
29 / 38
»»

Zimonem ::

Equalizer baje to vse zrihta.

Karen ::

Ker ste tukaj eni seznanjeni z aktualnimi zadevami (trenutno imam cca. 15 let staro Yamaho 5+1 XV-DV303), pa bi malo posodobil dnevno sobo. Imam front in back speakerje v kotih dnevne (cca. 25m2), pri TVju (4k 65inch) pa center in subwoofer ter napravo. Prvo vprašanje: 5+1, 7+1 ali kaj drugega? Kaj bi želel uporabljati oz. naj ima: zaželeno da je ena škatla, da ima wifi, bt, predvajanje iz iPhone-a (mularija), USB mp3, internet radio, daljinsko upravljanje mora tudi prek Android telefona delat; nujno DAB radio, 4k predvajanje, pa tv bi rad gor priključil za kak film iz NAS-a pogledat. Tistih 100 dolby efektov me ne gane, imajo bolj ali manj vsi vsaj enih par. Na tem kar imam zdaj mi še najbolj sede stereo radio na vseh kanalih - pri enem klumpu ki ga imam v spalnici radio dela samo na dveh frontih in sub-u, na tem pa špila iz vseh zvočnikov - no, to bi bilo fino. Kaj mi priporočate za 1000 EUR z zvočniki - lahko posebej zvočniki (ne mi ponujat za bistveno več denarja ker ni vredno glede na obseg uporabe/potrebe), pa da je neka solidna firma (Onyko, Denon, Yamaha ali podobno - teža naprave mi je nekako garancija solidnosti, output power je ponavadi povezan s tem - ne rabim za nabijat, vem pa da močnejši praviloma lepše predvaja zvok), lahko iz EU, samo da dostavljajo? Upam, da nisem prezahteven za ta denar, vesel bi bil kakšnega nasveta.
Aja, kakor vidim ima večina proizvajalcev neke svoje standarde, da lahko drugo sobo samo speakerje dodaš pa predvajaš iz naprave - a je to kaj vredno (npr. da bi v spalnici kjer imam tudi v kotih zvočnike samo to namestil kdaj kasneje - ali tam še kaj rabim - imajo taki zvočniki že vgrajen ojačevalnik in brezžični sprejemnik - preko Wifi ali je svoj standard)?

Darko! ::

puffa je izjavil:

Pozdravljeni, potreboval bi pomoč, saj se ne spoznam dosti na ozvočenje oz. hišna kina.
Pred letom dni sem kupil televizijo Samsung QLED 65 in Samsung soundbar (brez subwooferja) in ugotovil, da je mi kvaliteta zvoka ne zadošča. Kupil bi nekaj boljšega in nevem ali naj nabavim boljši soundbar (Samsung Q900T) ali raje bookshelf powered+sub. Žena noče prevelikih zvočnikov, kablov po celi dnevni, velikih zvočnikov, visečih ali zvočnikov na stropu za kaučem.....
Največ poslušamo radio preko televizorja in gledamo nadaljkevanke oz.filme.
Budget okoli 600€, lahko kak € več še rajši pa manj :)

Kaj predlagate?


Da se ne zaje..š še enkrat ;)

Prvič si moraš odgovorit na vprašanje ali želiš dvokanalni stereo ali prostorski zvok.

Če si zadovoljen s prvim, se za predviden proračun da nabavit kaj pogojno solidnega.

Če želiš drugo je proračun žal prenizek. S poceni zvočnimi paličicami in pripadajočimi puhali zraka boš še naprej razočaran.

Zvezdica27 ::

Karen: najbolj elegantna in slim opcija je od Pioneer sx-s30 (glej da je DAB model, zdaj je že star 3 leta) ali marantz opcije (aktualni model je nr1200, so tudi prejšnjih let, a nimajo vsi DAB). to so šibkejši, a zelo praktični mali stereo (2 kanalni) AV receiverji. CCa 30w na kanal. Pazi - to je stereo avr, ne 5.1

Od večjih, da je 5.1 jih je nebroj, recimo - večjih, ki to omogočajo je malo morje, sploh če hočeš uporabljati zadnji par zvočnikov, torej če hočeš 5.1. V glavnem, to je bolj vstopni rang, a moči je dovolj, recimo denon avr x1600dab je cca 500e nov, morda pa so prejšnji modeli tudi z dab in cenejši (ali rabljen), tile denon avr x serija so bolj vstopna žalost - ampak po drugi strani za svoj denar top shit. Jaz imam še vedno prvega avr x-1000, ker reč enostavno noče crkniti, ti sedaj imajo pa vse, kolikor vidim, od BT do DAB

Jaz mislim da za 25m2 je stereo sistem čez glavo in je 5. 1 samo kompliciranje, sploh če gledaš koliko evrov to požre, da potem ne moreš nažgati (če je žena, otroci, sosed...).

Večja težava bodo "pravi zvočniki". Tle pa je cela umetnost in naj tu drugi kaj povejo.

zz

Karen ::

Hvala za info, bom pogledal nekaj v smeri vstopnih 5.1.

Zvezdica27 ::

lej... to moraš raziskait. Za streamanje pa... če imaš na škatli dlna ter na samem receiverju en star telefon, ki je na USB vedno na polnjenju in na kablu za input zvoka - imaš vse pokrito (tako imam jaz in je bolj praktično kot vse preko receiverja). Dejansko s temi modeli zdaj, jaz sploh ne vem kaj vse si še lahko spomnijo...

Zdaj pa kar gledam... 13.2 receiverji, 3 zone in kaj jaz vem kaj še... noro...


zz

bbobst ::

Zdravo.
Še vprašanje z moje strani.
Imam nekje 15 let staro kombinacijo Yamaha receiverja in JBL 5.1 zvočnikov, pri katerih sem sprednja dva zamenjal s še kako leto starejšimi in malo večjimi (od JBL) JPW.
Ker je receiver že malo povozil čas , bom njega in prednja JPW-ja nesel nekam drugam in to nadomestil z novo kombinacijo. Ampak v poplavi teh komponent ne vem kaj je najbolje
za nekje 800€, mogoče par več.
Za receiver bi postavil pogoj 7.1 (za možno nadgradnjo v Atmos),DTS:X, mrežni priklop za internet radio,DV,USB.
Zvočniki pa bookshelf ker za samostoječe ni prostora.
Zbiram predloge.

Darko! ::

A imaš slučajno JPW Sonata ?

Karen ::

Jaz sem se potem za Denon AVR-X2700H DAB 7.2 odločil. Glede na to da ima Wifi, BT, Airplay in še DAB izgleda da bo ok. Še en set zvočnikov moram ob priliki najt za ene 25m2 sobo, pa bo za nekaj let dobro.

bbobst ::

Karen je izjavil:

Jaz sem se potem za Denon AVR-X2700H DAB 7.2 odločil. Glede na to da ima Wifi, BT, Airplay in še DAB izgleda da bo ok. Še en set zvočnikov moram ob priliki najt za ene 25m2 sobo, pa bo za nekaj let dobro.

A si že nabavil?
Cena?

Darko! je izjavil:

A imaš slučajno JPW Sonata ?

Nimam pojma keri so, vendar po slikah na netu ni Sonata.
Po slikah so verjetno ML510.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Karen ::

650 pri nas, še čakam na dostavo, tako da ne morem še povedat kaj in kako je v praksi. Za začetek bom na 5.1 zvočnikih sprobal, pol bom pa videl kako naprej.

Gaspari11 ::

Pozdravljeni, zanima me kako je s formati pri predvajanju iz televizije preko soundbara? Kupil bom samsung hw-t550, pa sem opazil da ne podpira atmosa, kar niti ni taka težava, večji problem je da samsung tv podpira dolby digital plus, medtem ko soundbar ne, in me zanima kako je s tem, če TV "skodira" zvok in ga pošlje prek toslink oz hdmi kabla do soundbara? Ker me skrbi da v primeru da je film v DD+, potem zvoka na soundbaru ne bi bilo. Skratka zanima me, če je važno samo da tv podpira audio kodeke ali je pomembno da se audio kodek filma ujema tudi s soundbarom?

bbobst ::

Jaz imam tudi v ožjem izboru Denon AVR-X2700H DAB , če se ne pojavi še kakšen model s takimi specifikacijami in nižjo ceno.
Sedaj pa rabim še predloge za zvočnike. Rabim samo sprednja dva, ker ostalo ostane za sedaj kot je. Za na polico, čisto zraven stene. Max dimenzije pa nekje 40x20(VxŠ).
Najbolj pomembna pa cena za par nekje 300-350 €. Teh budget zvočnikov je malo morje ,tako da ne vem kaj da bo solidno in da bo
solidno igralo tudi na 2.0(stereo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

damirj79 ::

Za na polico čisto zraven stene glej nekaj, kar ima bas refleks cev spredaj in ne zadaj in boš že močno zoožil izbor. Elac B6.2 npr. Najbolj bi ti predlagal Focal Chora 806, mogoče kje dobiš kak dobr deal, bo pa še evdno čez tvoj budget, razen če se stegneš do tja.

Mavrik ::

Gaspari11 je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me kako je s formati pri predvajanju iz televizije preko soundbara? Kupil bom samsung hw-t550, pa sem opazil da ne podpira atmosa, kar niti ni taka težava, večji problem je da samsung tv podpira dolby digital plus, medtem ko soundbar ne, in me zanima kako je s tem, če TV "skodira" zvok in ga pošlje prek toslink oz hdmi kabla do soundbara? Ker me skrbi da v primeru da je film v DD+, potem zvoka na soundbaru ne bi bilo. Skratka zanima me, če je važno samo da tv podpira audio kodeke ali je pomembno da se audio kodek filma ujema tudi s soundbarom?


Preveriti moraš a TV podpira kodiranje z DD+ v DD. Ker morajo proizvajalci za to plačati licenco, vsi TVji tega ne podpirajo. V primeru da to ne bo šlo, boš dobil samo stereo zvok, ki je lahko downmixan v različni kvaliteti.

IMO se ti bolj splača pogledati za soundbar, ki podpira DD+. To je zdaj že precej star format. Uporabljajo ga pa Netflix, Amazon in ostali servisi, tako da se splača imeti to zrihtano.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Gaspari11 ::

Hvala za odgovor, Tv ki ga imam naj bi prek optičnega oz toslinka kabla pretvoril iz DD+(E-AC3) v DD(AC3), tako da potem ne bi smelo biti tezav s tem? Le razlika v bitni hitrosti zvoka ce se ne motim?

Sem pa gledal se hw-t650, ki pa pri a1, kjer sem narocil ni vec na voljo... me pa zanima se to, soundbar podpira DTS:x virtual, medtem ko TV nima DTS kodekov, ker je novejsi samsung... in nekako ne razumem politike samsunga, v TV ne dati kodekov, v soundbare pa... kar me zanima je, ce na soundbaru izberem DTS:x, ce bo naredil prostorski zvok, ali ne, ker tv ne podpira DTS, oziroma, ker ce se ne motim kodiranje naredi tv, in ne soundbar?

OK.d ::

TV=?
LPOK.d

Gaspari11 ::

Tv je samsung 43TU7092...

OK.d ::

Povezal boš preko hdmi-ja in bo stvar delovala kot si želiš.
https://www.samsung.com/au/support/tv-a...
LPOK.d

Gaspari11 ::

Najlepša hvala... ob vseh teh poplavah kodekov in sistemov, človek že težko razume, kaj in kako bo vse skupaj delovalo, tako da hvala :)

bbobst ::

damirj79 je izjavil:

Za na polico čisto zraven stene glej nekaj, kar ima bas refleks cev spredaj in ne zadaj in boš že močno zoožil izbor. Elac B6.2 npr. Najbolj bi ti predlagal Focal Chora 806, mogoče kje dobiš kak dobr deal, bo pa še evdno čez tvoj budget, razen če se stegneš do tja.

Koliko pa je neka meja postavitve zvočnika od stene, da je smiselna luknja zadaj?
No saj v bistvu bosta zvočnika postavljena pod kotom 45 stopinj na steno ,pričemer se ena stranica stene skoraj dotika, tako da bi bila razdalja tam kjer je juknja recimo nekje 10 cm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Darko! ::

Tle se ne gre za smiselnost luknje.
Nobenih zvočnih omaric se ne postavlja čist ob steno, razen, če niso sprojektirane za tak namen (on-wall). To, ali ima luknjo spredaj ali zadaj skoraj nima veze, je pa res, da s tistimi, ki imajo basrefleks luknjo zadaj še, hitreje lahko dobiš čudne rezultate.

V praksi zvočnike, ne glede na to kakšni so; sealed, back ali front ported, postaviš vedno tam, kjer jih lahko. Če ne gre drugače in jih moraš šraufat v steno - so be it !

To ali so 10 ali 20 cm od zadnje stene (oboje je malo, ampak jebi ga, na policah enostavno ni več prostora - stojal pa ne boš kupoval) ima veliko manj vpliva kakor tvoja akustika sobe sama po sebi.


PS.:
Elac zvočne omarice so sicer odlične. Moraš pa vedet, da jih njihov konstruktor A. Jones na raznih sejmih ni zaman kazal tako, da je 300 EUR vreden par poganjal s 3000 EUR vrednim Bel Canto D-klas ojačevalcem. Če hočeš, da zares zapojejo, potrebuješ veliko kvalitetne moči, kar ni ravno odlika nekih povprečnih večkanalnih AV receiverjev. Morda je bolje, če še malo počakaš, da tole Covid sranje izveni, pa da se na lastna ušesa prepričaš, kako igrajo; pa zraven njih postaviš za primerjavo recimo ene z občutljivostjo preko 90 dB/w/m.

damirj79 ::

Nekih bookshelfov z občutljivostjo 90db/w ali pa še več ni ravno dosti, če sploh kak in če odmislimo kake specialne verzije s PA driverji, samogradnje ali take, kjer je notri 8" bas enota, pa še to bo težko. Glede odmika 10cm stran od stene je pa sigurno to več kot dovolj, čeprav boljše če je več. Marsikje je pa to nemogoče, ampak včasih pa tudi ni slaba takšna postavitev, še posebej če znaš bas kontrole na ojačevalcu uporabljat tudi v minus, ne samo v plus.

Darko! ::

damirj79 je izjavil:

še posebej če znaš bas kontrole na ojačevalcu uporabljat tudi v minus, ne samo v plus.


Kukr mam izkušnje, they do not :))

Seveda tamalih in pocen ni velik.
Ampak kašne Triangle in Klipše se pa da spreikusit tudi pri nas. Pustmo to, da itak vsi goljufajo s podatki; sploh pri slednjih. Ampak vseeno. Za probat je.

Darko! ::

Nektari PA spikerji za HT sploh niso slabi.
Je pa res, da neketere moti industrijski dizajn.

Mene čist nč.
Tko ti domači kino zgleda še bolj "profi".
Like voice of the theatre ;)

Darko! ::

Recimo, za 370 EUR dobiš kompleten PA 2.1 aktiven sistem, ki ga komot priključiš na TV, PC ali kamor koli pač.
Če se samo pogleda, kako je narejena škatla subwofwerja iz zadnje strani, bo takoj jasno, da razne Logiteche in ostalo plastikarijo pele scat any day of the week, by far.

Lepe škatlice z wooferčki proti tej nimajo za burek.

https://www.thomann.de/intl/ld_systems_...

Horas ::

Darko kako se pa lahko tale sub primerja z logitechovim z623/25? ali sonyevim mhc rg595? oziroma kr komplet proti kompletu?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Darko! ::

Horas je izjavil:

Darko kako se pa lahko tale sub primerja z logitechovim z623/25? ali sonyevim mhc rg595? oziroma kr komplet proti kompletu?


Prjatu, ne me hecat, no.

Logitecha vzemi na Mimovrste:
https://www.mimovrste.com/gaming-zvocni...

DS vzemi pri AK:
https://audio.kondric.si/ld-systems-dav...


Postavi oba doma ob TV in imej žurko z obema.
Po enem tednu enega vrni nazaj preko pošte ali pa se zapelješ sam in ti vrnejo denar.

Pa boš povedal, če je kakšna razlika.

Jest nisem Steve Gutenberg.
Jest sem prvi priznal, da kupujem Hi-Fi z očmi

;)

Horas ::

heh če bi bil tk bogat pa mel tolk cajta da bi delal to kar si ti napisal :D

bom razbral kot da se ne more primerjat niti pod razno ;)

me pa moti ker ima zadaj na subu nastavljanje basov in ostalih stvari. pa niti daljinca ni
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Reaper ::

Meni so za hišni kino svetovali te zvočnike:

https://www.amazon.de/-/en/Edifier-S350...

Sem jih danes končno naročil.

Darko! ::

Horas je izjavil:

heh če bi bil tk bogat pa mel tolk cajta da bi delal to kar si ti napisal :D

bom razbral kot da se ne more primerjat niti pod razno ;)

me pa moti ker ima zadaj na subu nastavljanje basov in ostalih stvari. pa niti daljinca ni



Ja, to moraš pa pazit.

Vedet moraš vnaprej kako in kam boš priključil, kako boš menjal vire (če jih boš) in kako boš štimal glasnost (npr. preko variabilnega izhoda za slušalke na TV in podobno).

Ob enem viru ni problema, če pa želiš preklaplat ali pa imet celo kakšen blutut in podobno pa potrebuješ še kakšno dodatno škatlo, ki pa seveda podraži celotno zadevo.

Če hočeš komoditeto "out of the box" so za vstop v stereo najprimernejše kakšne aktivne multimedijske zvočne omarice, ki imajo to že vse integrirano v enem zvočniku, do drugega pasivnega pa samo potegneš kabel; po potrebi pa lahko kasneje dodaš še subwofer. Pa še daljinca dobiš zraven.

Edifier, Kanto, Audioengine, Klipsch, ...

TOP ::

Ja kot je napisal Darko je res,če je zvočnik bolj odmaknjen bolše je.Jaz sem imel probleme da enega zvočnika ne morem postavit stran od zida,ker je take oblike dnevni prostor in po testiranju so se mi najbolje obnesli Wharfedale Diamond 11.4 z centrom,ker imajo bas refleks na dnu in luknjo 360 stopinj in delajo super.Sem pa imel tudi KLipsche super zvočniki sam visko tonci zvenijo mal čudno,ker majo trobljo.Kar se tiče Triangel jih ma prijatelj zvenijo pa preveč piskajoče premalo srednjih in nizkih tonov suhoparno bolj.

Sedaj tukaj pišemo o pravih firmah,ki se profesjnalno ubadajo samo stem eni bi pa tole primerjali z Logitechom,ki je firma katera dela računalniško opremo,tole res nemoreš primerjat no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Zvezdica27 ::

pri PA robi - morate vedeti dvoje:
vsak zvočnik ima še svoj power kabel (če sta samo 2) in priklopi pogosto zahtevajo malo lotanja (nobena znanost)
zvočna slika je pogosto FRFR ali pa vsaj blizu temu - recimo temu, da ni prilagojeno TV ali AVRjem. To pomeni, da ni nujno, da bo zvok všečen (dobro je vmes imeti mešalko, kar pa je spet zaplet). Drugače bo (se bo pa vse slišalo, jaz osebno, če ne bi baba težila zaradi velikosti in dodatnih power kablov, bi šel v to)

Ampak ja, kar se pa tiče dinamičnega razpona, pa peljejo scat vse o čemer se pogovarjamo po moje tudi one quade za par jurjev, sam to je ... zelo namensko. PA je čist drug svet. Če ima kdo dat not recimo dva yamaha dxr bo to trgalo gate (ali pa one poceni iz Thomanna njihove the box, ki so fakin neverjetno dobri za ta keš), ni pa nujno, da bo zvok tako zelo všečen (ti niso čist FRFR; sam vsi pravjo da so), ko boš gledal Jeleno Aščić na Tedniku (samo govor je ... malo hecno se sliši, se pa navadiš).

Darko! ::

Zvezdica27 je izjavil:

Drugače bo (se bo pa vse slišalo, jaz osebno, če ne bi baba težila zaradi velikosti in dodatnih power kablov, bi šel v to)


A vidiš,
pri vsakem ljubitelju glasbe so tri omejitve: prostor, denar in žena. Ne nujno v tem vrstnem redu.

:)

No ja, za doma povezat nek PA monitor ali pol-profi aktivni sistem na štrom in vir muzike pa lotanja res ne potrebuješ. Kablov in vmesnikov imaš v teh časih kar ti srce poželi.

Seveda je PA drug svet. Miles away from "audiophilia".
Alan Shaw od Harbethov bi se obesil; Elacov Andrew Jones bi zastrigel z ušesi; le pokojni Klipšev ata Paul bi vsaj približno razumel poanto :))

Ampak ljudje se ne zavedajo, da je tudi dejanski kino zvok miles away.

Zvok v kinematografu, ki naj bi bil referenca tega kar želimo doseči doma, je life zvok, je PA zvok. In praktično enako vsaka naša živa zvočna izkušnja; ko greš v Cankarjev dom na koncert; al pa na Big Foot Mamo na Prešerca; al pa na Laibache v Križanke.

Ta zadnja filma, ki sem jih gledal v kinu zaradi muzike sta bila Bohemiam Rhapsody in Zvezda je rojena. Ni šans, da nek soft dome twiterček v zvočni omarici za razumen denar in z nekim miniaturnim wooferčkom to poustvari doma, če imaš blazno srečo, v 40 m2 veliki sobi.

Ne moreš, pa da se obesiš. Če nočeš glih bankrotirat, lahko to naredi samo spiker podobne tehnologije, kot je bila uporabljena tam.

Okapi ::

??? S količkaj spodobnim sistemom je zvok doma bistveno boljši od tistega v kinu. Če le nimaš sosedov, ki bi ti delali probleme zaradi glasnosti.

Dokler v kinih niso imeli 4k digitalnih projektorjev, blu-ray je pa že obstajal, je bila tudi slika, če imaš spodoben fullHD projektor, bistveno boljša.

Darko! ::

Eh,
kaj pa je boljši zvok in boljša slika ?

Za zvok bi me lahko morda pogojno prepričal, če bi imel namensko video sobo, ustrezno akustično tretirano in ustreuni velikosti.
Za sliko pa me ne prepričaš v nobenem primeru, pa če imaš 16k projektor doma. Size matters.

Okapi ::

Saj doma gledam večjo sliko kot v kinu. Pač se vsedeš dovolj blizu platna (ali televizorja).

Dokler so v kinu predvajali film s traku, je bila ločljivost doma opazno boljša. Ne vem, če so imeli pri nas kje 70mm projektor, ločljivost s 35mm traku je pa enakovredna tam nekje okoli 720p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

damirj79 ::

Ko smo v kinu, nam vsem paše ta kino zvok, ko smo na koncertu tudi. Doma pa dvomim, da bi veliko časa zdržali s takšnim zvokom, ker je precej specifična raba in doma imamo mnogo različnih virov različnih kvalitet. Razen največjih zanesenjakov, doma nihče nima 32band EQja in se pred tem ene 8ur zezat, da bo slišat idealno. Smisel hifija je v tem, da je predvajanje čimbolj nevtralno, saj so se s tonskimi kontrolami ukvarjali že v snemalnem studiu. Vsaj naj bi se. Tam kjer to naredijo kvalitetno, potem neke velike dileme ni in tudi doma zveni kot mora. Tam kjer pa produkcija šepa, in to je skoraj povsod, ker je denar sveta vladar, potem pa pač iščemo ovinke. PA zvočniki pa za doma niso, ker je prostor v večini hiš kaj šele v stanovanjih pri nas premajhen, se poruši FR slika in takšna kot na prostem prostoru pač ni, ko si enkrat v zaprtem prostoru, kaj šele če je to majhna 15m2 velika dnevna soba.

Okapi ::

V bistvu sedaj marsikdo doma ima 32-kanalni izenačevalnik, in to celo s samodejno kalibracijo.

damirj79 ::

Ja ampak ne na PA sistemih. No vsaj te večinoma ne priklapljamo ravno na audisseye.

Zvezdica27 ::

jaz mislim da ima damir79 prav - mastering, namenjen domači uporabi - pač prilagodi zadeve.

Za video se ne strinjam - moj novi sony tv da tako hudo sliko ven, da samo gledam. Razen gole dimenzije, je 3x bolje kot vsak kino.

Za zvok - še v nobenem SLO kinu ni bil dober zvok. Enkrat v USA je bilo top, sam tam so zadeve očitno drugačne. Za razumen denar meni ni, da dam za cel hifi več kot jurja. TO je meni meja, morda tebi ni, a za jurja, dobiš ven bolj tko tko. Sem pa že bil pri ljudeh, kjer se zadeve res poklopijo in uživaš. Moj občutek je, da je v zvočnikih cca 70% kavlitete, ostalo je v ojačevalcu (ampak še nikdar nisem slišal red dragega). KAr se tiče pa PA; pa imam dostop do vsega živega in smo že marsikaj delali in čarali, si pa upam trditi, da tole: https://www.thomann.de/de/the_box_pa_12...

torej tole povozi tudi Quade - ampak na drugačen način. Ne bo ... hifi, bo pa "bolje". Pač PA.

v našem bandu imamo tele in pa yamaho dsr (višja serija od dxr, ne vem če je dsr) ima kolega. Ok, yamaha je top ni primerjave, ampak za ta denar, pfff... jaz nisem mogel verjeti, kaj dobiš za ta keš. TO sem probal osebno, ker sem (bil) tudi 1/3 lastnik PA v bandu.

Kar se tiče pa domače uporabe - pa ponavljam, da ima brat doma marantz mini in kar da to iz sebe (pa je zdaj 30 let star), še vedno ne morem verjet.

In masteringi glasbe so delani za marant mini, ne za PA. To je razlika. Bo pa - po mojem mnenju - skor vsak PA enostavno dal več vun, od basov do high, ker je temu tudi namenjen. Ne rabiš tam nobenih wooferjev ali ne vem česa. V bistvu je tu potencial (ali pa v studijskih monitorjih, sam to pa se ne spoznam, mora biti dosti podobno).

zz

rs1975 ::

Zdravo, da se še sam vključim v debato. Tudi sam iščem neko ozvočenje zraven TV, primarno za gledanje filmov. Ker nočem vse teh škatel se še najbolj nagibal k Soundbaru in SW. Opažam, da tukaj ravno ne preferirate tako rešitev?
V poštev bi sicer prišel tudi 2.1 sistem z aktivnimi Bookshelfi.

Če bi primerjal 2.1 sistem Suoundbar vs Bookself je verjetno boljši zvok pri slednjem. Kaj pa če iščem zvok 3.1, 5.1 ali še celo kaj več? Gledam npr. Samsung Soundbar Q900T, za katerega promovirajo 7.1.2 zvok. Pa je to res ali zgolj neka marketinška fora?

TOP ::

To je isto,ko sem že zapisal kake zvočnike imam in je prijatelj kupu od Yamahe Soundbar,ki stane 1600 in ima 48 malih zvočnikov noter,da špila bolje kot moj sistem.Seveda cenovno je moje itak nekoliko dražje,sam vseen in nakoncu je prinesel tole Yamaho k meni in sva nastavila poslušala,dober zvok ampak o prostorskih ne duha ne sluha,točno veš od kje prihaja zvok pa najsebo helikopter v preletu.Ko sem priklopu nazaj moj sistem so se mu pa kar učke zarosile,ko se je začel ozirat od kje prihaja helikopter.Yamaha ta najdražji soundbar je toliko velik,kot moj eden zvočnik in tisti minjaturni drajverji v Yamahi so res minjaturni in še seveda plastična škatla.Srednji razred Bookselfu se ne more primerjat z nobenim Sondbarom.In še veš koliko zvočnikov rabiš za 7.1 sistem 8 zvočnikov da imaš Atmos sistem.Pri Sondbaru dobiš za zadnje zvočnike male plastične škatlice.

kmegli ::

Jaz prodajam lepo ohranjen 5.1 sistem Pioneer HTP-075B, če te zanima?

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Saj doma gledam večjo sliko kot v kinu. Pač se vsedeš dovolj blizu platna (ali televizorja).



:D


:)


:))

bbobst ::

Spremljam cene za Denon AVR-X2700H in Denon AVR-X2700H DAB in je med modeloma nekje od 30 do nekje 80 € razlike v ceni.
Kakšno je stanje DAB+ pri nas ,ali se sploh splača vzeti model s tem sprejemnikom?
In ali spoh kaj lovi brez kakšne zunanje antene, ker več kot tisto zraven ne mislim montirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Karen ::

Jaz imam točno ta model naročen, ampak še nisem dobil, poročam ko dobim. Ampak v avtu imam dab pa ti povem da v tadrugem avtu kjer nimam dab sploh ne dam več na radio, k mam občutek da skoz hrešči, sam še iz usbja poslušam. Dela pa v avtu super, tako da dvomim da bo stacionarno lahko slabše.

Zvezdica27 ::

absolutno vzami DAB, ker to je prihodnost. Je pa res, da imajo receiverji tudi inet radio in je to pač... dodatek. Lahko tudi preko telefona... skratka... moraš se odločiti, a bo tudi navadni radio pri nas še dolgo živ

zz

OK.d ::

Za 50€ nimaš kaj razmišljat, če ne drugo ga boš čez nekaj let lažje prodal;)
LPOK.d

bbobst ::

Za zvočnike ostane nekje do 400€.
Postavljeni bodo na omarice pod kotom 45 stopinj tako da se bo ena stranica dotikala stene (zaradi prostora ne gre drugače.
Kolikor sem bral je za tako postavitev najbolje bookshelf z luknjo spredaj.
Ampak izbira je bolj boga. Kar sem do sedaj zasledil ,po velikosti in ceni pridejo v poštev:
Elac Debut 2.0 B6.2
Elac Debut 2.0 B5.2
Triangle Borea BR02
Triangle Borea BR03
Indiana Line Tesi 261
Kaj bi bilo najbolje vzeti?
Pa še kakšen drug predlog ,če kdo ve še za kakšen primeren model.
««
29 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333592 (1439) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351227 (17597) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295931 (2614) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253911 (3066) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319262 (16972) car100

Več podobnih tem