» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
28 / 38
»»

mambli ::

Jaz isto gledam, da bi si kupil en receiver + dva zvočnika. Zraven uporabljam računalnik, nvidia shield + samsung tv. Imam še naročnino za deezer. Po večini bi se uporabljal za poslušanje glasbe in kakšen film.
Budget od 1500 do 2000. Kakšen predlog?

Zimonem ::

Okapi je izjavil:

floyd1 je izjavil:


Elektronika je že lep čas dovolj izpopolnjena, da njenega vpliva na kakovost zvoka praktično ne slišiš.

Dokler primerjamo ojačevalce v nekem ožjem cenovnem rangu, to drži. Sicer pa pri kvalitetnejšem ojačevalcu še vedno dobro slišiš razliko. Če greš iz 200 eur na 500 verjetno res ne, če pa ga primerjaš z enim za 2k, pa (skoraj) zagotovo.
Sem se že osebno, na slepih primerjanjih, prepričal, da to ne drži. Mogoče kdo, ki ima dovolj izostreno uho, da loči stradivarko od guarnerijih gosli, sliši kakšno razliko. S tem, da ni nujno, da mu bo zvok dražjega bolj všeč. Velika večina drugih pa razlike ne bo slišala.

Tonske kontrole, frekvenčni izenačevalnik in kalibracija pa naredijo veliko razliko.

Definitivno v smislu popačenja.
Podobno kot bi jedel krvavico z ketchupom. Če ti je všeč, zakaj pa ne.

Okapi ::

Glede na to, da ti dnevne sobe ni delal in opremljal strokovnjak za akustiko, so tonske kontrole nujne, da popraviš akustične pomanjkljivosti prostora.

floyd1 ::

Okapi je izjavil:

Praktično katerikoli. Kakšna točno bi bila razlika, če bi ga "malo privil" je sicer nemogoče na pamet reči, ker je odvisno od tega, kaj je to "malo privil", v kako veliki sobi bi to počel, in seveda od zvočnikov. Pri kakšnih s slabšim izkoristkom bi bila razlika sigurno večja.

In naj še enkrat poudarim - to velja izključno za slepo primerjavo. Čim veš, koliko stane ojačevalnik, katere znamke je, ali kako ga hvalijo drugi, je z objektivnim ocenjevanjem konec, ker te začne podzavest nategovati na veliko.

Glede podzavesti imaš sigurno svoj prav, a zadeve po mojem vseeno niso tako črno-bele. Je pa ta stvar res precej subjektivna. Veliko "slepih" testov niti nisem delal, sem pa kakih 10 let precej visel po trgovinah in precej testiral, preden sem kaj nabavil. In predvsem poslušal veliko več glasbe kot danes :'(.
Se pa zgleda strinjava vsaj v tem, da nekaj "rezerve" pri boljših ojačevalcih sploh ne škodi. Če ne drugega, lahko malo bolj "svobodno" kupuješ zvočnike. Na tisto tvojo mrcino lahko verjetno brez problema obesiš vse od elektrostatov do kakih hornov.

Darko! ::

Ne se kregat za konzjumer 300 EUR ali pa 2 jurja feršterkaraj kateri je boljši.

Vsi igrajo musko.
In pri vseh nas vsaj mal nategnejo.

Vikctor Kung pravi, da je najboljši tisti ojačevalec, ki ga narediš sam.




https://www.hificollective.co.uk/kits/e...

http://getaudio.eu/en/


Če je kaj za verjeti story tellerju Herbu, bo že držalo:
https://www.stereophile.com/content/gra...


Ni pa teh 8 W glih za domači kino.
Lahko pa tud, zakaj ne :))

Zimonem ::

Okapi je izjavil:

Glede na to, da ti dnevne sobe ni delal in opremljal strokovnjak za akustiko, so tonske kontrole nujne, da popraviš akustične pomanjkljivosti prostora.

Kako že to deluje?
Roža, platno, zavese popravijo akustiko, equalizer pa popači izvor. Stvari so preproste.

kmegli ::

Kot vidim, tale Pioneer AVR nima pre-out za sub. Se je kdo kaj ukvarjal z Line level RCA konverterjem?

Sem se kar zapičil v QA 3000i serijo (3020.3010.3090.3060). Se za tole že splača menjati AVR, a bi se igral z konverterjem?

Potem se raje čemu odrečem in zamenjam še AVR.

Okapi ::

Zimonem je izjavil:

Okapi je izjavil:

Glede na to, da ti dnevne sobe ni delal in opremljal strokovnjak za akustiko, so tonske kontrole nujne, da popraviš akustične pomanjkljivosti prostora.

Kako že to deluje?
Roža, platno, zavese popravijo akustiko, equalizer pa popači izvor. Stvari so preproste.

Ja, zato med zvočno probo na koncertu obešajo zavese in nameščajo rože.:)

Zimonem ::

Okapi je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Okapi je izjavil:

Glede na to, da ti dnevne sobe ni delal in opremljal strokovnjak za akustiko, so tonske kontrole nujne, da popraviš akustične pomanjkljivosti prostora.

Kako že to deluje?
Roža, platno, zavese popravijo akustiko, equalizer pa popači izvor. Stvari so preproste.

Ja, zato med zvočno probo na koncertu obešajo zavese in nameščajo rože.:)


Koncert ni nikoli približek dobremu zvoku. Sicer imaš pa profi ojačevalce po 300e , ki ti rukajo šipe. Ampak vprašanje je čemu se probaš približat z zvokom? Tudi vi produkciji se uporablja equalizer.

Zimonem ::

Sicer pa ali si bil kdaj na koncertu z živo akustično glasbo.
Vse reprodukcije, katere se gremo so ... Slabe.

borut_p ::

mambli je izjavil:

Jaz isto gledam, da bi si kupil en receiver + dva zvočnika. Zraven uporabljam računalnik, nvidia shield + samsung tv. Imam še naročnino za deezer. Po večini bi se uporabljal za poslušanje glasbe in kakšen film.
Budget od 1500 do 2000. Kakšen predlog?


tele hvalijo



dovolj €€ ostane za kvalitetnega marantza ali podobno

Darko! ::

Te revjuverje in influencerje je potrebno jemati z dobršno mero skepticizma.

Dobro se namreč zavedajo (in tu ni izjem med njimi), da je pozitivna ocena neke komponente osnova za pridobivanje obiskovalcev youtube kanala in posledično cekinov v njihov žep.

Med poznanimi top ocenjevalci je slabih ocen izredno malo, praktično NIČ.
Slaba ocena pač odganja zainteresirane proizvajalce naprav.
To niti niso pogruntal oni, to že več desetletij vedo uredniki Hi-Fi tiskanih trobil, ki so do neke mere le podaljšana roka marketinga.

To je pač kolesje, ki se vrti. In če ni inercije same od sebe, se pač hype o nekem izdelku umetno ustvari. In tako imamo naslednji best-buy. Naslednjih pet zvezdic. Naslednji product of the year award.

Primer:

Ta dotični hipster in praktično vsak influencer, ki v teh krogih nekaj velja, je ta nove Klipševe Heresyje ocenil z superlativi (tisti, ki to niso mogli, pa so zavili svoje besede v blazen celofan):




Potem pa se najde nek falot, ki pa spiker ne samo posluša, ampak dejansko pomeri. In ščije proti vetru celotnega Hi-Fi mainstrema:


https://www.audiosciencereview.com/foru...


Če ga ne slišiš sam, s svojim ampom, v svoji sobi, komu verjet? Meritvam?
Kaj pa vem. Majhne skrivnosti velikih mojstrov so težko izmerljive.
In komu mar meritve, če izdelek na koncu, v pravilni kombinaciji, zveni tako, da je človek zadovoljen.

Še najbolj varen nakup brez poslušanja je ta, da se vzame take zvočne omarice, ki so ti tok vizualno všeč, da brez njih enostavno ne moreš živet.

Če za šalo zbanaliziram do skrajnosti:

S spikerji je tako kot z babo.
Kdaj bi jo zadavil z lastnimi rokami; kdaj ti naredi sive lase.
Če si pozoren lahko vsak dan odkriješ kaj novega.
Kar ti je všeč.
In kar ti ni.
Ampak nekako veš, da je kot komplet OK.
In da bi zamenjava vodila v nov krog,
popolnosti iščočega pekla.

;)

Okapi ::

Zato pa pravim, da je treba nabavit nekaj takega.


Potem ti v iskanju najboljšega zvoka ne bo treba ves čas menjati komponent, ampak boš lahko samo v neskončnost drkal potenciometre.;)

S tem lahko potem tudi popravljaš krivulju lastnih ušes, ki se prav tako z leti spreminja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zimonem ::

Ja in ustvariš popoln zvok. nucaš baßßße. No problem. Iz bookshelfa narediš skoraj woofa.

floyd1 ::

Zimonem je izjavil:

Sicer pa ali si bil kdaj na koncertu z živo akustično glasbo.
Vse reprodukcije, katere se gremo so ... Slabe.

Točno. Iz tega nekako izhaja vsa teorija. Cilj je bil vedno - čim boljši približek "live" akustničnemu doživetju. Ali sanja svinja kukuruz...

Samogradnja ojačevalca?
S 300b lampami... i tata bi sine, i tata ;). Samo te lampe so verjetno več vredne kot moja komplet feršterkerija. Trafoti še nekajkrat toliko.

Če res znaš, se vse splača doma narediti ;).

Kot vidim, tale Pioneer AVR nima pre-out za sub. Se je kdo kaj ukvarjal z Line level RCA konverterjem?

Dobro izbrani sprednji zvočniki, pa mogoče niti ne boš potreboval wooferja. V sprednjih zvočnikih imam "le" 8 inch bas-srednjetonce in transmission line (TL) sistem škatle in me skoraj vsi sprašujejo, kje imam skrit woofer. Ampak te škatle so narejene doma in precej glomazne.

Zimonem ::

Točno. Iz tega nekako izhaja vsa teorija. Cilj je bil vedno - čim boljši približek "live" akustničnemu doživetju. Ali sanja svinja kukuruz...

Jasno da sanja. Ampak tu nekje je referenca. Glede samogradnje pa ne vem. To je darkotovo področje. Jaz sem pri hifi consumer.

Darko! ::

floyd1 je izjavil:


Samogradnja ojačevalca?
S 300b lampami... i tata bi sine, i tata ;). Samo te lampe so verjetno več vredne kot moja komplet feršterkerija. Trafoti še nekajkrat toliko.

Če res znaš, se vse splača doma narediti ;).


Osnovni komplet 300B SE je 1210 EUR
http://getaudio.eu/en/price-list-and-or...

Dobiš japonske trafote zraven.
Če vzameš solidne lampe JJ (delajo recimo za Luxman) so mal čez 100 EUR na komad
https://www.hificollective.co.uk/catalo...

Obstaja verzija 300B s specialnimi švedskimi Lundhal trafoti, ki je dražja za 500 EUR.
Prodajo ti lahko še Mundorf kondenzatorje (4 x 40 EUR) in Takman upore.

Ta cenejšša verzija z lampami 6L6GC pa pride skupaj z lampami 810 EUR.
Prednost takih kitov pred čisto samogradnjo je v tem, da se jih lahko loti praktično vsak, ki nima dveh levih rok in zna lotat.

Seveda riziko obstaja, da kje zajebeš.
So pa ti Elekiti, kukr gledam po netu, vrhunsko elaborirani.

800 EUR ali 2 jurja ni mal dnarja.
Glih v tem času so me mal zamikal.

Pa si pravm, Darko, počaki še mal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Zimonem ::

Darko! je izjavil:

floyd1 je izjavil:


Samogradnja ojačevalca?
S 300b lampami... i tata bi sine, i tata ;). Samo te lampe so verjetno več vredne kot moja komplet feršterkerija. Trafoti še nekajkrat toliko.

Če res znaš, se vse splača doma narediti ;).


Osnovni komplet 300B SE je 1210 EUR
http://getaudio.eu/en/price-list-and-or...

Dobiš japonske trafote zraven.
Če vzameš solidne lampe JJ (delajo recimo za Luxman) so mal čez 100 EUR na komad
https://www.hificollective.co.uk/catalo...

Obstaja verzija 300B s specialnimi švedskimi Lundhal trafoti, ki je dražja za 500 EUR.
Prodajo ti lahko še Mundorf kondenzatorje (4 x 40 EUR) in Takman upore.

Ta cenejšša verzija z lampami 6L6GC pa pride skupaj z lampami 810 EUR.
Prednost takih kitov pred čisto samogradnjo je v tem, da se jih lahko loti praktično vsak, ki nima dveh levih rok in zna lotat.

Seveda riziko obstaja, da kje zajebeš.
So pa ti Elekiti, kukr gledam po netu, vrhunsko elaborirani.

800 EUR ali 2 jurja ni mal dnarja.
Glih v tem času so me mal zamikal.

Pa si pravm, Darko, počaki še mal ;)

Čaka edin pogrebnik.

floyd1 ::

Vem, da so velike razlike v cenah med temi lampami, nisem pa vedel, da so kake 300b tudi tako poceni. A tiste, proizvedene ob solsticiju so menda najboljše 8-). Šalo na stran, kolega mi je enkrat kazal nekaj po svojih željah, mislim, da so bile rezervni del nekih starih bombnikov in so bile zelo iskane. In draaaage.

Sicer pa ta frend ima neke kvalitetne 300b doma. In pravi, da dalje več ne bo šel. Pa zraven lampaša lepo pašejo tudi kaki horn zvočniki, kolega je samo škatle delal več mesecev. In za "full range" enote (Lowther) je dal lepo čez jurja, tak da je to kar drag šport. Kljub samogradnji. Pa da ne bomo samo o denarju - zadeva res s a n j s k o š p i l a .

Ampak ne bi nikoli toliko (časa in denarja) vložil v to. Me je mogoče kdaj še prijelo, a sem dvakrat prespal in je minilo. ;) Torej enako kot to:
Pa si pravm, Darko, počaki še mal

care20 ::

Mene pa zanima,kako se lahko prekine hroscenje v zvocnikih? Imam 2.1 sistem priklopljen na tv in vcasih tko trokira zvok, da bi jih najraje v smeti vrgel..najboljse slisi, ko je tv ugasnjen... Sem pa opazil, ce ugasnem rutar 2.4ghz,se ta zoprn zvok prekine.. Sem ze probal menjat kanale na rutar nastavitvah,ampak je zal isto.. Mmogoce kdo ve, mi se kaj preostane?

OK.d ::

No se bom še jaz malo uštulil.
Imam eno zadevo katero ne znam rešiti, namreč na reciverju Onkyo-636 imam priklopljene različne naprave, tako da mi tv Samsung h-6400 služi kot monitor, povezava iz reciverja na tv je pa preko hdmi arc in zadeva drugače deluje kot treba.
Težava oz. dejansko stanje je pa sledeče, namreč ko želim uporabiti recimo Nvidia Shield moram v vsakem primeru vklopiti tudi reciver, da dobim signal do tv-ja čeprav mi v tistem trenutku odgovarja recimo samo zvok iz tv-ja.
Mi je pa zadeva čudna, ker v primeru ko uporabljam Shield in ne želim zvoka iz reciverja tega ugasnem in povezava do tv-ja še vedno deluje.
No moja želja je, da mi ne bi bilo potrebno vedno prižigati tudi reciver zaradi vklopa Shielda, ali je to mogoče ali pa je to normalno obnašanje reciverja.
Drugače je reciver vedno v funkciji standbya zaradi vklapljanja z telefonom, če ima to kakšne veze.
LPOK.d

Likalnik ::

Odvisno kakšne nastavitve imaš na TV-ju....jaz imam podobno kot ti...vse povezano na av receiver in tv preko hdmi arc.
Ko prižgem tv se vklopjo vse naprave in tudi av receiver, ko tv izklopim se izklopije vse naprave izključno s av receiverjem....lahko bi pa nastavil, da vsako napravo posebej vklopim....te nastavitve so na TV-ju.

Poveži Nvidia Shield preko HDMI-ja v TV in ne v receiver....v TV-ju p anastavi, da se ti av receiver ne vklaplja z TV-jem (jaz imam Panasonic in je Viera Link kot CEC in tam nastavim te malenkosti)

settler ::

care20 je izjavil:

Mene pa zanima,kako se lahko prekine hroscenje v zvocnikih? Imam 2.1 sistem priklopljen na tv in vcasih tko trokira zvok, da bi jih najraje v smeti vrgel..najboljse slisi, ko je tv ugasnjen... Sem pa opazil, ce ugasnem rutar 2.4ghz,se ta zoprn zvok prekine.. Sem ze probal menjat kanale na rutar nastavitvah,ampak je zal isto.. Mmogoce kdo ve, mi se kaj preostane?

Kako ugasneš? Samo oddajanje na 2,4GHz ali ugasneš napajanje? Bi prej rekel, da ti nekje preko napajanja prihaja šum v zvočnike.

OK.d ::

Likalnik je izjavil:

Odvisno kakšne nastavitve imaš na TV-ju....jaz imam podobno kot ti...vse povezano na av receiver in tv preko hdmi arc.
Ko prižgem tv se vklopjo vse naprave in tudi av receiver, ko tv izklopim se izklopije vse naprave izključno s av receiverjem....lahko bi pa nastavil, da vsako napravo posebej vklopim....te nastavitve so na TV-ju.

Poveži Nvidia Shield preko HDMI-ja v TV in ne v receiver....v TV-ju p anastavi, da se ti av receiver ne vklaplja z TV-jem (jaz imam Panasonic in je Viera Link kot CEC in tam nastavim te malenkosti)

Se pravi, da bi to moral nastaviti vse na tv-ju, drugače imam Shielda priklopljenega direkt na reciver predvsem zaradi zvoka pri filmih, ker direkt preko tv-ja pred leti nisem dobil Dolby Atmos ven.
LPOK.d

Likalnik ::

Jaz pri sebi na TV-ju lahko nastavljam ali bo zvok preko av receiverja ali preko tvja....kot receno Panasonic ima to VieraLink(hdmi cec) Samsung naj bi imel Anynet+ tam lahko nastavis ali naj bo zvok iz tv oziroma av receiver....prav tako naj bi (na panasonicu lahko) nastavil kaj vse se ti vklopi ob vklopu/izklopu tvja.

Dvomim pa, ce bos imep Nvidia Shield vklopljen v AV receiver in bi zelel imeti zvok samo iz tvja in av receiver izklopljen, da bo delalo...ker je pac av reciever izklopljen, shield pa vklopljen vanj....ga bos moral vklopiti v tv, ce bos hotel imeti na ta nacin narejeno.

Sicer pa na zastopim...zakaj hoces zvok iz tv zvocnikov? Jaz nisem nikoli uporabljal tv zvocnikov...vedno zunanje zvocnike...ze vec kot sedem let.....tudi, ce gledam recimo Darjo Zgonc...so vedno zunanji zvocniki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

care20 ::

settler je izjavil:

care20 je izjavil:

Mene pa zanima,kako se lahko prekine hroscenje v zvocnikih? Imam 2.1 sistem priklopljen na tv in vcasih tko trokira zvok, da bi jih najraje v smeti vrgel..najboljse slisi, ko je tv ugasnjen... Sem pa opazil, ce ugasnem rutar 2.4ghz,se ta zoprn zvok prekine.. Sem ze probal menjat kanale na rutar nastavitvah,ampak je zal isto.. Mmogoce kdo ve, mi se kaj preostane?

Kako ugasneš? Samo oddajanje na 2,4GHz ali ugasneš napajanje? Bi prej rekel, da ti nekje preko napajanja prihaja šum v zvočnike.


Takoj, ko ugasnem samo oddajanje 2.4ghz...rutar je lahko vklopljen...ko pa nazaj vklopim 2.4ghz,pa spet zacne ta zvok... Tko da nevem.. A se da kaksna zascita preko zvocnika ali kaj bi lahko naredik? Razdalja je manj kot 1m ampak dlje zal ne gre... Priklopljen je preko aux kabla v tv

OK.d ::

Likalnik je izjavil:

Jaz pri sebi na TV-ju lahko nastavljam ali bo zvok preko av receiverja ali preko tvja....kot receno Panasonic ima to VieraLink(hdmi cec) Samsung naj bi imel Anynet+ tam lahko nastavis ali naj bo zvok iz tv oziroma av receiver....prav tako naj bi (na panasonicu lahko) nastavil kaj vse se ti vklopi ob vklopu/izklopu tvja.

Dvomim pa, ce bos imep Nvidia Shield vklopljen v AV receiver in bi zelel imeti zvok samo iz tvja in av receiver izklopljen, da bo delalo...ker je pac av reciever izklopljen, shield pa vklopljen vanj....ga bos moral vklopiti v tv, ce bos hotel imeti na ta nacin narejeno.

Sicer pa na zastopim...zakaj hoces zvok iz tv zvocnikov? Jaz nisem nikoli uporabljal tv zvocnikov...vedno zunanje zvocnike...ze vec kot sedem let.....tudi, ce gledam recimo Darjo Zgonc...so vedno zunanji zvocniki

Pač glede zvoka preko tv-ja ali reciverja pri nižji jakosti ogleda YT posnetkov mi je prav vseeno ali poslušam stereo ali souround.Predvsem mi je to neznanka, po kakšni logiki dobi tv še vedno signal pri ugasnjenem reciverju.Nastavitve sem že gledal na tv-ju vendar ne vidim-najdem konkretne rešitve za to.
LPOK.d

Zvezdica27 ::

lp,

zgoraj ste omenjali koncerte.

Naj vam zaupam izkušnjo - precej smo igrali po SLO in na enem feastivalu na njihovo robo je najprej igral Jinx. Zvok v kurcu. Saj ne znam razložiiti, dobesedno vse je bilo narobe. Oni itak vsi zadeti, mi pa tudi. Katastrofa.

Potem pa pride Tinkara Kovač, njen tonc je rabil 5 minut in najbrž že prej na soundcheku malo nagruntal. Vrhunsko. Še nikoli prej ali kasneje nisem slišal boljše zvočne slike celega banda, zaradi razlike z Jinx pa je vse skupaj zvenelo še 100x bolje. Na isto robo. Mislim da je bil to še Koupa fest, leta nazaj.

V glavnem - to se je še nekajkrat ponovilo, da so dobri tonci uspeli iz sranja (prostor, oprema) izvabiti top zvok.

Najbrž je podobno v AV ali hifi svetu. Enostavno je teba nastaviti vse zadeve - in tu consumer robi mnogo manjka. Ni nastavitev. Jaz sem se malo igral še z mešalko vmes, ali pa sofftwarsko preko PC - a več ali manj nisem prišel nikamor.


Mimogrede - tudi jaz nisem še nič nadgradil... to je fakin preveč denarja... bom še malo prespal ;)

zz

floyd1 ::

Najbrž je podobno v AV ali hifi svetu. Enostavno je teba nastaviti vse zadeve - in tu consumer robi mnogo manjka. Ni nastavitev. Jaz sem se malo igral še z mešalko vmes, ali pa sofftwarsko preko PC - a več ali manj nisem prišel nikamor.

Nek približek temu so ojačevalci s kalibracijskim mikrofonom in (bolj ali manj posrečenim) sistemom kalibracije, kjer se ojačevalec do določene mere sigurno "prilagodi prostoru". Seveda pa od tega ne moreš pričakovat takih čudežev kot od enega dobrega tonca z veliko kilometrine.

Jaz imam zanimivo izkušnjo s studijskim snemanjem enega rock benda. Takrat me je kolega malo vpletel, ker sem pač imel doma malo nadpovprečni "feršterkeraj" in sva hodila poslušat prve zaključne mikse tudi k meni. Snemalo se je vse v istem domačem studiju s precej solidno opremo (HDD recorder in mešalka Alesis, res porihtana soba za snemanje...), je pa prve mikse delal en priznan stručko z RTV-ja, ki je s tem delal že celo življenje (naredil jim je samo 2 pesmi), ostalo pa en znanec, ki sicer solidno obvlada, a je drugače pretežno le ozvočeval bende. Prva 2 posnetka sta bila fenomenalna (čuješ vsak instrument, uravnoteženo, vokal kot da bi stal pred tabo, stereo slika - glede na opremo - perfektna,...), ostalo srednja (prekompresirana) žalost, nobenega zraka pri inštrumentih, vokal že malo "robotski".
S kolegom sva se takoj strinjala, da sta prva posnetka zakon, ostalo pa bolj ali manj zanič, ampak... Vodji benda so bili bolj všeč tisti "garažni" posnetki in tako je pol ostalo in šlo na CD, tudi dobre mikse so še enkrat obdelali v tisti šajs zvok. Sto ludi, sto čudi.

Okapi ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,
Najbrž je podobno v AV ali hifi svetu. Enostavno je teba nastaviti vse zadeve - in tu consumer robi mnogo manjka. Ni nastavitev. Jaz sem se malo igral še z mešalko vmes, ali pa sofftwarsko preko PC - a več ali manj nisem prišel nikamor.
Malo boljši receiverje imajo to kar dobro narejeno. Sicer je najbolje uporabit kar samodejno kalibracijo, lahko pa tudi ročno spreminjaš nastavitve.







Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

floyd1 ::

Kateri Pioneer je to?

m0LN4r ::

Tele avtomaticne kalibracije so ze kr brutalne, meni crappy onkjo doloci razdaljo na 1cm natancno, sem sel z colami dejansko merit, ker nisem verjel da je bil mikrofon postavljen 10cm bolj na desno od sredine.
Na roke to nebi nikol uspel tako nastaviti. Pa bas luknjo premakniti, da je potem bas res tam kjer sedis je na roke tudi dokaj tezko, z avtomaticno kalibracijo pa je takoj v susu tam kjer mora bit.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

floyd1 je izjavil:

Kateri Pioneer je to?

Ne vem, sem z neta na hitro pobral slikce.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zvezdica27 ::

hm.

to je dobro vedeti. Kateri rang avr pa je potem to, nad jurja?

tisto glede bandov pa je res, kakor hočeš. Imamo primer Metallice - st. anger album - garažni zvok, meni izjemno. Nobenemu drugemu ;)

zz

Okapi ::

Ne vem na pamet. Pioneerjeva kalibracija je MCACC, ampak imajo tri razrede - osnovna, advanced in pro. Osnovno imajo menda vsi, tudi najcenejši. Pro je pa sigurno nad jurja.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q...

settler ::

To je ta glede na link do slike: https://www.audioholics.com/av-receiver...
Je pa to bolj odvisno kaj ti receiver prikaže od teh podatkov, Denon vem da uporablja Audyssey.
Primer Denona:
 Denon AVR-X3700H AVR

Denon AVR-X3700H AVR

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Jaz pri sebi na TV-ju lahko nastavljam ali bo zvok preko av receiverja ali preko tvja....kot receno Panasonic ima to VieraLink(hdmi cec) Samsung naj bi imel Anynet+ tam lahko nastavis ali naj bo zvok iz tv oziroma av receiver....prav tako naj bi (na panasonicu lahko) nastavil kaj vse se ti vklopi ob vklopu/izklopu tvja.

Dvomim pa, ce bos imep Nvidia Shield vklopljen v AV receiver in bi zelel imeti zvok samo iz tvja in av receiver izklopljen, da bo delalo...ker je pac av reciever izklopljen, shield pa vklopljen vanj....ga bos moral vklopiti v tv, ce bos hotel imeti na ta nacin narejeno.

Sicer pa na zastopim...zakaj hoces zvok iz tv zvocnikov? Jaz nisem nikoli uporabljal tv zvocnikov...vedno zunanje zvocnike...ze vec kot sedem let.....tudi, ce gledam recimo Darjo Zgonc...so vedno zunanji zvocniki

Pač glede zvoka preko tv-ja ali reciverja pri nižji jakosti ogleda YT posnetkov mi je prav vseeno ali poslušam stereo ali souround.Predvsem mi je to neznanka, po kakšni logiki dobi tv še vedno signal pri ugasnjenem reciverju.Nastavitve sem že gledal na tv-ju vendar ne vidim-najdem konkretne rešitve za to.

Potem očitno ne obstaja nobena pametna rešitev:|
LPOK.d

Horas ::

zdravo, stručkoti in pa DARKO prosim za predloge za zamenjavo sony mhc rg595, s katerim sem čisto zadovoljen še vedno ampak zaradi prostora bom moral menjati.

želel bi 2.0 zvočnika istih zmogljivosti,
in da ju lahko priklopim na PC,
po možnosti daljinec,

kaj se dobi do 100eur in kaj do 200eur?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

damirj79 ::

Kakšni ql floorstanderji za zmerno ceno? Gledam B&W 603 ali Focal Chora 826... Kaj boljšega za nižjo ceno? Q Accustics 3050 ne bi, mi ne zvenijo v redu. Opcijsko bi bilo fajn, da obstajajo še vsaj center in sateliti.

PS glede centra me zanima, če kakšen od teh komercialnih AV receiverjev (npr Denon AVR-x2700, Pioneer VSX9XX, Yamaha...) znajo emulirat center kanal, podobno kot zna to Sonof amp? Saj vem, da ni to isto, kot pravi center, ampak bi se ga znebil, če je mogoče.

Horas ::

floorstanderjev ne bi zaradi prostora. kakšni bookshelfi?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

matobeli ::

Če si bil s stolpom zadovoljen ti bodo katerikoli bookshelfi OK.

Men Q acoustic 3020i špilajo čist dobro. Nisem sicer gluh in sem jih pri fotru primerjal tudi z propper floorstandi tako da mi je jasno da bi bilo lahko bolje, ampak za tako razliko v denarju mi je čisto vseeno če je zvok malo slabši, ker je še vedno dober.

Za "resno" poslušanje glasbe imam pa že ene 15let AKG K701 slušalke ki dajejo precej fin, čeprav malo specifičen, zvok.

damirj79 ::

Horas je izjavil:

floorstanderjev ne bi zaradi prostora. kakšni bookshelfi?


Ah, ja sori, sem spraševal zase, ne zate. Zate je bolj kot ne jasno, Edifier v kakšni od svojih izvedb Kaj od bolj sofistciranih, Tangent X5 BT, ali še boljše Argon Audio Forte A4 ali A5, sicer pa Alto in Tempo linija za nekaj nizjo ceno

damirj79 je izjavil:

Kakšni ql floorstanderji za zmerno ceno? Gledam B&W 603 ali Focal Chora 826... Kaj boljšega za nižjo ceno? Q Accustics 3050 ne bi, mi ne zvenijo v redu. Opcijsko bi bilo fajn, da obstajajo še vsaj center in sateliti.

PS glede centra me zanima, če kakšen od teh komercialnih AV receiverjev (npr Denon AVR-x2700, Pioneer VSX9XX, Yamaha...) znajo emulirat center kanal, podobno kot zna to Sonof amp? Saj vem, da ni to isto, kot pravi center, ampak bi se ga znebil, če je mogoče.


Sem pozabil kot opcijo še na Dali Zensor 7, ki so mi bili favorit, a jih tudi te ne ravno svetujejo.. KDo ve zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Darko! ::

damirj79 je izjavil:



Sem pozabil kot opcijo še na Dali Zensor 7, ki so mi bili favorit, a jih tudi te ne ravno svetujejo.. KDo ve zakaj?



Ker so grdi ko pes >:D

Tole rabš

Darko! ::

Ti ozki in visoki zvočniki, z majhnimi drajverji, ma to je za babe :)
Ti rabš zvočnik za deca
:)

damirj79 ::

Meni Dali Zensor niso grdi... Zato ce je samo to razlog? Obstaja precej grsih izdelkov :)

Za uzitke imam ze druge omare, rabim nekaj da gre skozi WAF.

Zimonem ::

damirj79 je izjavil:

Meni Dali Zensor niso grdi... Zato ce je samo to razlog? Obstaja precej grsih izdelkov :)

Za uzitke imam ze druge omare, rabim nekaj da gre skozi WAF.

Zvočniki morajo babo preglasit. Obrnita se še po Fyne omarah. Bog ve kak ti zgledaš in kake omarice so ji všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Darko! ::

Zimonem ima prav.
Ne se zgovarjat na ženo.

Daj ji na izbiro brez uvodnih pojasnil in tega kaj bi ti rad, pa se bodo stvari hitro porihtale :)

Size matters.
Diameter even more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Darko! ::

damirj79 je izjavil:

Meni Dali Zensor niso grdi... Zato ce je samo to razlog? Obstaja precej grsih izdelkov :)

Za uzitke imam ze druge omare, rabim nekaj da gre skozi WAF.


Če imaš men's cave s Hi-Fi ropotijo ali pa samo zvočne omarice v dnevni sobi za lastne užitke; tko, za gledat jih, za božat; za nažigat ob pivu, za prisluhnit ob vinu; ali pa samo zato, ker so ti kot kos pohištva z lepim furnirjem blazno všeč - potem s HT postavitvijo sploh ne bi smel imet problemov, razen, če želiš kupit Dalije in potrebuješ argument za to :))

Za okusit domači kino ali samo boljši zvok ob TV-ju v klasični dnevni sobi ali dnevni sobi/jedilnici, na katerem se bo vrtilo bolj malo glasbe in bo teža večinoma na filmih in plajstajšnu je zgodba drugačna.

Tu potem ne potrebuješ pet, sedem, devet ali petnajst dodatnih škatel, ki jih nekateri tlačijo v vse mogoče luknje, kote, stene, knauf; da jim potem resonirajo ali ropotajo pol metra stran od glave; pa da se v njih zaletavaš ko hodiš mimo; ali pa se v njih naselijo hišni ljubljenčki, jih demolirajo otroci, ali pa ti žena vsak teden posesa prah iz drajverjev ali basrefleks luknje tako kot posesa pajčevino iz stropa in prah iz zaves.

Ne, ni potrebe !

Za vrhunsko intergalaktično, dolby atmos, problem free doživetje domačega kina v dnevni sobi, kje se bo vrtilo malo muzike - potrebuješ le vrhunski zvočni projektor in močan subwoofer.

Odpadejo vsi problemi z WAF, s kabli, s postavitvijo škatel, z AV receiverjem, ... in tudi s hajfizmi kaj je brajt, kaj je dark; kaj ima drajv, kaj ga nima ... kaj kako zveni in sploh kaj paše na kaj.

Je pa res, da tu kombiniranje in izmišljevanje odpade in potem zadeve niso tako zabavne.

Zgodba je podobna kot z audiofili in aktivnimi zvočnimi omaricami. Če stvar samo deluje in deluje vrhunsko, potem pač to ne more biti podlaga za hobi in z njim povezana neskončna iskanja.
In tudi trgovci bi ostali brez posla.

;)

klekej ::

Zdravo. Mika me nakup hišnega kina. Baje je tole konkretna zadeva, a žal povsod razprodana. Je kaj primerljivega? Še raje bi dal nekoliko manj denarja.

https://www.makspro.si/hd-com-1619s-kom...

puffa ::

Pozdravljeni, potreboval bi pomoč, saj se ne spoznam dosti na ozvočenje oz. hišna kina.
Pred letom dni sem kupil televizijo Samsung QLED 65 in Samsung soundbar (brez subwooferja) in ugotovil, da je mi kvaliteta zvoka ne zadošča. Kupil bi nekaj boljšega in nevem ali naj nabavim boljši soundbar (Samsung Q900T) ali raje bookshelf powered+sub. Žena noče prevelikih zvočnikov, kablov po celi dnevni, velikih zvočnikov, visečih ali zvočnikov na stropu za kaučem.....
Največ poslušamo radio preko televizorja in gledamo nadaljkevanke oz.filme.
Budget okoli 600€, lahko kak € več še rajši pa manj :)

Kaj predlagate?
««
28 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333590 (1437) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351199 (17569) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
295929 (2612) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253903 (3058) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319234 (16944) car100

Več podobnih tem