Prijavi se z GoogleID

» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
strani: 1 ... 6 7 8 »

Darko! ::

neocodexx je izjavil:

Če kupim ta Yamaha soundbar, potem bo šel zvok preko TV-ja? Do sedaj sem vedno imel android box>hdmi>avr>hdmi>tv, tu pa vidim da ni hdmi priključka. Torej optika ali klasika (kaj je bolš)?

Na mojem tvju nisem najdel nekih naprednih nastavitev glede passtrough ali omembe PCM, ima samo možnost tv speaker, external speaker in receiever. Upam da tu ne bo prišlo do zapletov?

Da se izogneš komplikacijam je najbolje imeti HDMI.

Yamaha je lansirala nov produkt YAS 109/209. Razlika je v "subwoferju".
https://europe.yamaha.com/en/products/a...

Glede na zapisano komot vzameš 109, ki ima vgrajene dodatne driverje za nižje srednje, napram 209, ki ima brezžični nižjisrednjitonc.

Na Amazon.de je v prodaji od jutri naprej:

https://www.amazon.de/Yamaha-YAS-109-So...

neocodexx ::

Haha, kot naročeno ravno prav.

Ja, po lastnih izkušnjah cheap sateliti + sub za nadomestek je žalost od žalosti, sub tolče v kotu po svoje, od satelitov pa nobene nižine... Hvala za tale info, ravno to sem iskal, po tem sodeč je 109 občutno boljši izdelek.

Kaj več pa res ni smiselno dati za soundbar, tole mora biti top od soundbarov... Če bi šel višje, potem res preostane samo še 3.1 avr sistem kot sem prvotno planiral ampak tako kot si rekel - toliko navlake res ne sodi v spalnico, vsaj v manjše.

Evo sem dal na kup vse podatke

109: Front L/R: 5.5 cm (2-1/8") cone × 2
209: Front L/R: 4.6 cm (1-3/4") cone × 4
109: Built-in subwoofer: 7.5 cm (3") cone × 2
209: Subwoofer: 16 cm (6-1/2") cone
Tweeter: 2.5 cm (1") dome × 2 (enako pri obeh)

Torej namesto 4x 46mm zvočnikov ima 109ka 2x55mm + 2x75mm

Škoda, ker ni še podatka za kretnice...

Ampak ja, mislim da bo to sigurno boljše. Ne pričakujem čuda, ampak ločen sub tu meni res ne spada zraven. 209 izgleda bolj kot novel opcija verjetno za tiste, ki res "morajo" imeti sub... Mogoče če imaš namen filme in muziko na temu "nabijat" kot na primarnem sistemu, je verjetno to zanimiva izbira za nekoga ki pričakuje za 300EUR vsaj malo pravega "basa", za kar pa jaz rabim bo 109ka res idealna, hvala Darko.

Evo še za 306: Dual 5.5 cm (2-1/8") woofers, Dual 1.9 cm (3/4") tweeter, Dual 7.5 cm (3") built-in subwoofers
V bistvu ista 109 samo da so jim še nadgradili tweeterje, nice.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: neocodexx ()

m0LN4r ::

Darko! je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

jaz si na koncu vzamem kak razstavni eksponat na ebay razprodaji od saturna ali mediamarkta.

Na Saturnu imaš za namen vredne zanimanja ELAC Debut B5.2 ali malenkost večji B6.2; na Mediamarktu pa Focal Chorus 706.

Pred dvemi dnevi sem se sprobal MAGNAT Signature 1105, fenomenalni pri visjih tonih oz. najboljse kaj so meli. Za bas nevem, nekak se mi je zdelo da ga je premalo, nisem pa navil glasnost ali pa je v ozadju zaradi visokih tonov.
Zadevo bi dobil za slabih 600eur na komad.

Sem probal potem se Canton Chrono neke za nad jurja, mi sploh niso bli vsec, celo na momente za "univerzalne" se mi je zdelo, da so bli canton 490 najbolj enakomerno porazdeljeni.

Probal sem tudi DALI Oberon 6, saj so dobri, ampak v primerjavi z Magnat so se slisali bolj topo.

Bookshelfi me pa sploh ne prepricajo, nekaj manjka pri vsakem.

Zanima me predvsem ali lahko tem Magnatom zaupam? Edino berem na netu, da naj bi v nekem manjsem prostoru bli highsi prevec mocni, ampak to nemorem sprobat glih.

Alternativno sem se pogledal za DALI Ikon 6, ampak jih nikjer ne najdem za sprobat, so pa drazji od Magnatov v tem primeru.

Nevem pa ce se mi splaca it visje, do Opticon 8, nekako me je strah tele lesene membrane, kako se obnese skozi leta zaradi razlicnih sobnih temperatur in vlage, zal ne najdem informacij kako je stem, recimo cez par let, ker les nacelom vpija vlago, se susi, razteza in tudi poka skozi cas in ali je pri tej membrani tudi nevarnost glede tega.

PS:
Kaj pa v sloveniji so kake stacune v okolici maribora, ki imajo kaj za sprobat v segmentu od 600-800eur na komad?
IN AMD RTG WE BELIEVE
Sooner or later TM

Zgodovina sprememb…

• spremenil: m0LN4r ()

Mavrik ::

neocodexx je izjavil:

Uf, predstavljaj si da se ti to zgodi ko kable fiksiraš v steno... A se res lahko HDMI kabel kar pokvari??? Raje kupim tokrat nekaj bolj kvalitetnega, predlogi?

Meni se jih je kar nekaj. Ponavadi še vedno normalno na 1920x1080 ali celo 4K/30Hz, potem pa začnejo zajebavati pri 4K/60Hz/HDR. Menjava je ponavadi pomagala.
The truth is rarely pure and never simple.

edi45 ::

m0LN4r je izjavil:

Darko! je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

jaz si na koncu vzamem kak razstavni eksponat na ebay razprodaji od saturna ali mediamarkta.

Na Saturnu imaš za namen vredne zanimanja ELAC Debut B5.2 ali malenkost večji B6.2; na Mediamarktu pa Focal Chorus 706.

Pred dvemi dnevi sem se sprobal MAGNAT Signature 1105, fenomenalni pri visjih tonih oz. najboljse kaj so meli. Za bas nevem, nekak se mi je zdelo da ga je premalo, nisem pa navil glasnost ali pa je v ozadju zaradi visokih tonov.
Zadevo bi dobil za slabih 600eur na komad.

Sem probal potem se Canton Chrono neke za nad jurja, mi sploh niso bli vsec, celo na momente za "univerzalne" se mi je zdelo, da so bli canton 490 najbolj enakomerno porazdeljeni.

Probal sem tudi DALI Oberon 6, saj so dobri, ampak v primerjavi z Magnat so se slisali bolj topo.

Zanima me predvsem ali lahko tem Magnatom zaupam? Edino berem na netu, da naj bi v nekem manjsem prostoru bli highsi prevec mocni, ampak to nemorem sprobat glih.

Alternativno sem se pogledal za DALI Ikon 6, ampak jih nikjer ne najdem za sprobat, so pa drazji od Magnatov v tem primeru.

Nevem pa ce se mi splaca it visje, do Opticon 8, nekako me je strah tele lesene membrane, kako se obnese skozi leta zaradi razlicnih sobnih temperatur in vlage, zal ne najdem informacij kako je stem, recimo cez par let, ker les nacelom vpija vlago, se susi, razteza in tudi poka skozi cas in ali je pri tej membrani tudi nevarnost glede tega.

PS:
Kaj pa v sloveniji so kake stacune v okolici maribora, ki imajo kaj za sprobat v segmentu od 600-800eur na komad?

Predlagam ti kakšne Elipson Prestige Facet 14F ali pa 24F, da poslušaš v živo. Ne, vse te bolj "specializirane trgovine" za AV tehniko s showroomi, so v LJ ali okolici. AV planet, Sonus art, playroom itd..

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: edi45 ()

A ni bil Magnat dolgo poznan kot neka krš firma? V našem klubu (sicer leta nazaj) če je kdo Magnat imel so se mu vsi smejali. Dejansko imajo zvočnike ki konkurirajo v hifi? To me je pa zdaj res presenetilo da jih primerjaš z Dali ipd.

Morda dober ojačevalec ?

Regalci so za moj okus prevec monotoni, pac ne sedejo mi ali so pri neki glasbi dobri, potem pri drugi spet za drek, odvisno od instrumenta, za Magnate pa sem celo nasel en zelo sirok nemski review, ki jih hvali cez konkurenco, kar sem se tudi sam pred kratkim preprical, preden sem prebral in dejansko drzi
https://www.areadvd.de/tests/xxl-test-m...
IN AMD RTG WE BELIEVE
Sooner or later TM

m0LN4r je izjavil:

Regalci so za moj okus prevec monotoni, pac ne sedejo mi ali so pri neki glasbi dobri, potem pri drugi spet za drek, odvisno od instrumenta, za Magnate pa sem celo nasel en zelo sirok nemski review, ki jih hvali cez konkurenco, kar sem se tudi sam pred kratkim preprical, preden sem prebral in dejansko drzi
https://www.areadvd.de/tests/xxl-test-m...

O okusih se ne razpravlja. Če so ti Magnat ali Canton všeč, potem je to to.

Osebno sem mnenja, da bi moral dat bokšelfom drugo šanso in probat še kakšno angleško, francosko ali amerikansko zadevšno, preden jih dokončno odpišeš kot "za en drek", ker v sobi do recimo 25 - 30 m2 bosta fizika in ekonomija vedno govorila njim v prid.

Sploh pa ker omenjaš omarice za jurja tristo. Za jurja tristo dobiš kvalitetnih bukšelfov kolikor češ. Seveda jih moraš primerno postavit in dat ustrezen ojačevalec.

Ampak ušesa ne lažejo.
Tu ni kaj za dodat.

Ps.:

Recenzije Magnata in Cantona v nemških revijah ali web straneh pa ne morejo biti drugačne (s tem da izven nemško govorečega območja praktično ne obstajajo).

Podobno kot Q Acoustic, KEF, Monitor Audio, Wharfedale, B&W, Mission, Neat, AE, Spendor in podobni ne morejo dobit negativne recenzije na Otoku ali pa recimo katerikoli folcvagen pri slovenskih avto novinarjih.

Ker za burek, vetrovko ali celo vikend paket na obali se splača napisat, da je pač golf res tanartabol.

Kej čmo. Taku je.
;)

neocodexx je izjavil:

A ni bil Magnat dolgo poznan kot neka krš firma? V našem klubu (sicer leta nazaj) če je kdo Magnat imel so se mu vsi smejali. Dejansko imajo zvočnike ki konkurirajo v hifi? To me je pa zdaj res presenetilo da jih primerjaš z Dali ipd.

Še dan danes se ljudje ognejo tej znamki. Imajo par hifi zvočnikov prav tako ja. Ampak že po videzu in ceni niso baš nešto. Mogoče če bi jim dal šanso, bi te/me presenetili.

Ma sej bi se kake sprobal, ampak bi potem moral v LJ, kam se splaca it?

Za cantone v DE vem, da si jih lahko narocim na dom in posljem zastonj nazaj, kako je kaj stem prinas?
IN AMD RTG WE BELIEVE
Sooner or later TM

Sploh pa ker omenjaš omarice za jurja tristo. Za jurja tristo dobiš kvalitetnih bukšelfov kolikor češ.

Ja samo omenjam, ampak jaz dobim te za 1300 za pod 600 a komad oz. mogoce lahko zgliham celo na 550, za 600 mam ze ponudbo.

Zato pa sem v dilemi ali vzeti tole drazje za polovicno ceno ali pa nove za isti denar, ki so nekaj razredov nizje...

Vem edino to, da so bli Magnati kristalno cisti v hightone, napram Dalijem, kao za isti denar oz. dali so celo drazji, ki so pa bili bolj mid orientirani, zgoraj pa jih je zmanjkalo.

Potem pa vec nisem gnjavil, da bi mi nekaj priklopil, ker sem videl, da se mi je prodajalec boljkone v rit vlekel in nekaj prodat, za Dali mi je dal tako ceno, da za to ceno dobim na amazonu dva komada. Pa se razpizdil sem se, ko sem hotel svojo muziko probat, pa je rekel da to pa on zdaj ne more narediti, da imajo oni muzko ze pripravljeno, koji kurac sem si mislil, pa sem potem sel.
Pa ko sem mu rekel, da bi rad sprobal neke KEF, mi je rekel "eh to se ti ne splaca probat" - mislim wtf?

No potem mi je kolega (ca. 20 let monitral custom car-hifi za visjo klaso), ki je nekoc tam delal povedal, da bi se moral z sefom pomenit, ker tele mladi gledajo samo na prodajne stevilke.

Upam da v LJ ni tako, ce pridem v neko stacuno, da mi bo prodajalec hotel vsilit svoje mnenje.
IN AMD RTG WE BELIEVE
Sooner or later TM

m0LN4r je izjavil:

Ma sej bi se kake sprobal, ampak bi potem moral v LJ, kam se splaca it?

Za cantone v DE vem, da si jih lahko narocim na dom in posljem zastonj nazaj, kako je kaj stem prinas?

https://www.av-planet.si/

Osebno ti priporočam to trgovino. Zelo strokovno, prijazno osebje in vrhunski showroom. Včeraj sem spet bil pri njih, ko sem šel po ta zvočnik in kablovje;

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio...

Preden sem šel na Elipsone, sem še hotel Dali Oberon 7/Opticon 6 kupit in mi je svetoval, ko sem mu povedal, zakaj rabim zvočnike, kaj gledam oz poslušam, v kakšni postavitvi bodo itd in mi je lepo svetoval za Elipsone in razložil na široko in mi ni žal da sem ga poslušal, saj sem namreč zelo zadovoljen. Preden sem se odločil za njih, sem jih pa poslušal v showroomu in so me takoj prepričali zvočniki in so res zveneli dosti bolj prijetno kot Dali z dosti več bassa. Tako da sem vesel, za njegovo svetovanje, da sem ga poslušal in da nisem takoj naročil Dali zvočnikov.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: edi45 ()

borut_p ::

Ima kdo izkusnje s KEF inwall?

Osebno nimam, sem pa se zanimal o inwall tudi sam pri tej firmi in mi je njihov prodajalec odsvetoval ter potrdil to kar sem že mislil da bo problem: zvočniki nimajo globine, saj niti ne morajo imeti. Kakšne atmos zvočnike še mogoče, ampak glavne... jaz res ne bi.

borut_p ::

neocodexx je izjavil:

Osebno nimam, sem pa se zanimal o inwall tudi sam pri tej firmi in mi je njihov prodajalec odsvetoval ter potrdil to kar sem že mislil da bo problem: zvočniki nimajo globine, saj niti ne morajo imeti. Kakšne atmos zvočnike še mogoče, ampak glavne... jaz res ne bi.

Še vedno iščem alternativo samostoječim, ki jih ne morem imeti v dnevni. Sva se z Molnarjem nekaj že menila malo nazaj (za B&W), ampak še vedno "ustrajam" :) Sicer malo težko verjamem, da inwall zvočnik za 2.000 EUR nebi bil konkurenčen samostoječemu za recimo 1.000 EUR, ampak ajde :)
Kakšna je pa potem možnost "onwall". Tudi tukaj ni neke hude ponudbe.

dvojka ::

Jst bi mogoce dodal samo eno malenkost in to je končna postavitev zvočnikov. Nekateri, če ne kar večina niso ravno primerni za postavitev ob stene, kote, v regale ali omare... ampak "morajo" biti odmaknjeni. "morajo" zato, ker seveda bo stvar še vedno lepo delovala ampak za občutljive ne tako kot so si predstavljali.

PS: še en glas za Elipsone v nižjem cenovnem rangu.

Jaz pa še vedno dvomim, da bi bil inwall zvočnik za 2.000EUR konkurenčen stoječemu za 1.000EUR, niti ne tistemu za 500EUR, pa če ima še tako dobre komponente. Škatla in optimalen zaprt volumen naredita svoje, še posebej pri nižjih tonih.

Kaj pa če bi poskusil kompromis, in nekako poskusil vgraditi stoječe ali neko varianto bookshelfov v predelno steno? Pri tem bi še vedno izgubil nekaj na zvoku, bi pa sigurno bilo ceneje in bolje od neke high end inwall variante. In kot je povedal uporabnik dvojka.. Že če jih ne postaviš pravilno, lahko izgubiš na zvoku, kaj šele da jih daš v zid...

Če imaš seveda to možnost, jaz vedno raje naredim predelno steno (skupaj s profilom ti ukrade max 5 cm globine) za vsak tv kjer se speljejo vsa čreva od elektronike, kot pa da razbijam in polagam po steni, pa še TV lahko stisneš bližje da dosežeš wallpaper efekt.

Npr. za nov projekt resno razmišljam o sledečem; da bi vse AV komponente in tudi center zvočnik postavili v iz knaufa narejene police v steni, namesto da zadeve stojijo na tv omarici, ki bi bila sicer samo v napoto. Vse kar delamo iz knaufa je seveda znotraj stene izolirano. Imam pa tu par vprašanj:

- Koliko prostora potrebuje AVR kot moj Onkyo TX-NR545 za hlajenje?
- Kako bi to spremenilo zvok pri centru, če bo špilal znotraj te police v primerjavi s tem če bi bil montiran na zid, ali pa stal na tv omarici kot sedaj?

Kar se tiče pa same širine in globine teh predelnih polic pa v bistvu ni omejitve, omejeni smo samo po višini tvja (90 cm).

Predlogi za optimalno postavitev?

P.S.: za spalnico sem se pa odločil in naročil tisti YAS-109 za 300EUR iz amazona.. bom poročal kako zadeva špila, ko bo vse zmotnirano če koga zanima...

Zgodovina sprememb…

strani: 1 ... 6 7 8 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali se splača nadgraditi obstoječi hi-fi sistem iz bookshelf na floorstanding zvočnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
11647 (228) mihec87
»

Kak Hi FI komponenta internetni radio in Dab + hkrati kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
352120 (751)          
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
251518 (673) neo5468
»

Kakšno ozvočenje za filme v sobi?