» »

Kaj mi proporočate za hlajenje Athlona XP+ 2500 Barton jedro??

Kaj mi proporočate za hlajenje Athlona XP+ 2500 Barton jedro??

hardfreak ::

Pozdravljeni, zanima me, kateri cooler je priporočljiv za Athlona 2500+ Barton, da ne bi procesor dosegal kake visoke temperature??

Prosim, da mi kdo sporoči

Fury ::

SLK900 + delta = eno najbolsjih zracnih hlajenj samo je kot reaktivc :)
al pa vodno :)

resno: Vulcano 11+ al pa un zalman CNPS9000 al kok je najnovejsi?

mato22 ::

Novi zalmani so 7000 in so narejeni sam za intel procesorje, drgač pa tud sam priporočam SLK 900 s kakšno delto ali vantec tornadom.
Sam sem glih dons dobu Athlona 2500+ pa Abit NF7-s, SLK 900 pa sem že prej kupu, gor se bo pa vrtel Vantec Tornado na low obratih, ki niti ni tako glasen na low ampak vseeno odlično piha.
Tko da poročam kako hladi. MOrm kupt še rame pol pa vse skup vržem.

BaRtMaN ::

Kaj pa Thermalrightov SK7 za 8 čukcev? SLK serija s+je predraga.

Fury ::

sk7 nej bi bla dobra zadevca...

MOJNET.net ::

Ja jaz si bom kupil BOX verzijo. Daš tistega jurja ali dva več, pa imaš saj tih ventilator. Poleg tega pa še daljšo garancijsko dobo :D .
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

MALJUTKA ::

SK7 je ZELO dober kuler za to ceno; pravzaprav je NAJBOLJSI kompromis med ceno in zmogljivostjo. Vzem ga, gor pa lahko das recimo od Volcanota 9 ventilator, katerega temperaturni senzor prilimas na proc in ti samodejno uravnava vrtljaje od 1500 do 4500 (4500 se ti ne bo nikol vrtel). Jaz imam recimo ta ventilator na SLK-ju 900 (Barton 2500+ @ 2600MhZ) in mi laufa pri polni obremenitvi nekje na max. 3500 obratih kar SPLOH ni glasno. V idlu ali pa pri surfanju pa padejo obrati tudi pod 2500. Skratka verjem mi, SK7 + npr. od V9 ventilator pri recimo 3000 obratih je THE BEST zracno hlajenje za bartoncka, pa se poceni je (8K + 2,5 K za vent =10,5K SIT). Bos tudi navijal lahko. Voltazo bos lahko dvignil nekje do 1,8 V max, vse kar je vec se ti bo barton pregreval. Ampak z drugimi zracnimi hlajenji se ti bo pa pregreval ze pri recimo 1,75 V, tako da, sam se odloči.

hardfreak ::

Hvala vsem, res ste mi v pomoč, se bomo že zbrali na kakem "virtual" drinku :D
Aidy. mejte se kar se da dobro!

boštjan ::

kaj pa recimo volcano 11+ in barton 2500+

Fury ::

cist ql

MOJNET.net ::

Sam a ni to čudo preglasno?
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Magic1 ::

Ja mal se je treba potrudit pa imaš kvaliteten in tih hladilnik- za ne preveč denarja.
Jaz imam zalmana 6000cu in gor thermaltakeov 120mm hladilnik, skupaj spravljeno v tem stilu: http://www.slo-tech.com/clanki/modoh06/... . Ventilator mi laufa z okoli 1300 obrati, tako da je praktično neslišen. Temperatura cpu-ja pa je 39-42°C, s tem da je v kišti nekje od 25-30°C. Komot pa si lahko modicirate vulkano 7+, ki sem ga videl že nekje za 4500sit, ventilator 120 pa me je pršov 2000sit. Torej za 6500sit + delo pa imate poceni, neslišno in kvalitetno hlajenje.

hardfreak ::

Imam zalmana 6000 AlCu, vse original, pa mi temperatura na full hitrosti dela nad 60°C!!! Pasto sem dal,.... Plata pa Chaintech 7NJS Zenith (Nforce2- najnovejši bios) in mi je vse malo čudno

Fury ::

pa mas prevetreno ohisje? ce ne, pol ni cudno da mas 60°c

hardfreak ::

Ja na stranici mam en ventriljator > in uredu hladi

hardfreak ::

Poleg tega, sem SK-7 zasledil po nekaj trogiinah, samo kje pa se da dobiti vantec tornado???

Smola ::

Ne vem no, jest mam AMDja 2000+ z istim Zalmanom, samo da so rebra v celoti iz Bakra (http://mimovrste.domenca.com/trgovina/i... pa mi procesor pri 100% obremenitvi nikoli ne preseze 45°C. Mal poslatej rebra pri polnem delovanju, ce so hladna, potem je verjetno problem s pasto, cene pa z ventilacijo.

hardfreak ::

Pasto sem dal original dobljeno z Chaintech 7 NJS plato, pa verjetno ni kaj uredu, katero mi proporočaš??

Magic1 ::

Da nebi kdo kupil VOLCANO 11+  ker so navaden šit. Spodnji del hladilnika sploh ni iz bakra, sam pobakren je da zgleda da je iz bakra. Kupite raje 7+ je bolje in ceneje.

boštjan ::

in kako to veš

Magic1 ::

Sem videl enga, ki je bil spraskan(zgleda da jim je prevečkrat na tla padu8-O )

MOJNET.net ::

Glede Zalmana, so mi ga odsvetovali v JAEtu, ker baje ni primeren za AMDja 2500 Bar. Zakaj pa si tudi že sam ugotovil (je prešvoh-njihove besede, ne moje).
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Magic1 ::

Problem zalmana je v tem da piha pol zraka mimo hladilnih reber. Če pa narediš modifikacijo tako da piha ves zrak na hladilna rebra pa hladi brez problema.

hardfreak ::

Ja, ja kolega je ravno danes spraseval kaj imam za en procesor, pa sem rekel, in pol mi rece, da menjam Zalmana > sej mi ga je sam ponudil na test :) Okay bom pa drzal za kak bolj svoh Athloncek :D Verjetno bom vzel SK-7 plus Antec Tornado :)) Pa pol bo vsaj boljse, ce pa se to ne bo dovolj, bom pa dal KLIMO not 8-)
Kako se pa obnese Swiftech H20-8500 serija> vodno hlajenje namrec? A je kdo od vas ze testiral??

Hair_Y ::

A je že kdo slišal kaj o hladilniku GlacialTech Igloo Silent Breeze 462;
na tej strani:
http://www.digit-life.com/articles2/cooling-systems/socketa-coolers-massive-shootout-feb2k3-part4.html
se naj bi odrezal odlično s svojim tihim delovanjem in seveda tudi
učinkovitostjo.
Sem pa na netu zasledil, da je full poceni, tudi v sloveniji, zanj pa zvedel
na Jae-tovi strani.

Mogoče kdo ve kaj več ???

nikonezna ::

@Hair_Y
Poglej na to stran klik!
brez podpisa

Hair_Y ::

To vem vem ;) , ampak mene zanima Vaš odziv, torej,
če kateri že uporablja IGLOO hladilnike !!!

hardfreak ::

Prevkar berem od Corsair HydroCool200, pa me zanima, ce kdo ma to cudo doma? :D

Ted ::

Jaz mam IGLOO 2500 doma... Dobra zadeva, ful hladi, je pa skoraj neslišen (25db). Spodaj ima bakreno ploščico, meri 70x70 pa 70 ventilator z kakimi 2500 obrati. Jaz sem zelo zadovoljen - ja, zanj sem dal 3 jurje pri Jae, mali so jih pa tudi pri Taipanu... Na testih po netu (idi na domačo stran, tam je en link) je zadeva primerljiva celo z v7+... Morda še to, ko sem ga kupil je bla gor nanešena neka pasta, ki je bla fenomenalna pa sem jo zbrisal - bedak. Titanova je za kakšno stopinjo slabša...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima na forumu se kdo hladilnik Igloo 2410 PRO?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121031 (674) Caligula
»

Tuki mate test coolerjev tko da ne boste vec pametovali nekaj tja v tri dni

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141175 (798) Tilen
»

Hladilnik za XP2400+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
514227 (3304) T0RN4D0
»

Volcano 7+ vs zalman cnp6000acu

Oddelek: Kaj kupiti
131125 (970) Zheegec
»

CPU hladilnik Igloo Silent Breeze 462 (19dBA) - ima kdo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121241 (1027) hokuto

Več podobnih tem