» »

CPU hladilnik Igloo Silent Breeze 462 (19dBA) - ima kdo?

CPU hladilnik Igloo Silent Breeze 462 (19dBA) - ima kdo?

PALOMINO ::

Zanima me ali kdo uporablja omenjeni hladilnik za hlajenje svojega AMD Athlona?

Zadeva se mi zdi zanimiva saj je po specifikacijah zelo tiha - le 19 decibelov in bi si jo omislil...vendar pa me skrbi da ni to bl k... kar se hlajenja tiče?

Hladil bi 2400+ (ne bi nič navijal) v Chieftec ohišju pa bi imel še dve 80mm vetrnici ki bi zrak sesali ven...

Zelo bi bil vesel, če bi slišal kakšno mnenje lastnika tega coolerja...

Hvala.

Hammer ::

Imam isti na Amd Athlonu 1800+(palomino) hladilnik je zeloo tih vendar se mi procesor greje do 53 stopinj ne vem zakaj se mi tko greje mislim pa da je pasta ki sem jo dobil zraven slaba.

OZZY ::

Jaz bi na tvojem mestu pomislil na zračni pretok, ki ga zmore vent. Le ta znaša samo 16CFM, kar je skoraj nič. Pa tud če pogledaš velikost samega hladilnika ki je manjši kot recimo V7+. Jaz bi vezl 7+ in ga dal na najmanj, kar bi bilo okoli 25db.
Go with the flow.

Bumbar ::

A ma kdo vulcano 9? Ta ma (nej bi mel) pri 1300 17db pa 20,5 cfm.

OZZY kok je ta kej dobr?

OZZY ::

tko ti bom reku: V7+ hladi bolje malo od V9 na minimalnih obratih, samo je kar cenejši.
jaz mam sicer V9 samo nisem z njim zadovoljen tako da že nekaj časa iščem kak dober hladilnik za zamenjavo. Sprva sem razmišljal o thermalright slk800 pa ga ne bojo pri rad ratu uvozil (pač soltek nima lukenj za pritrditev). Sicer je zdej prišel nov vulcano - 10 ali 11 nisem ziher, samo mi je škoda dat dobrih 7 jurjev zanj.
Če bi lahko dobil kje v SLO coolmaster HAC-V 81 X-Dream SE ali pa ASB-V73 Aero 7 bi ju tudi nabavil.
Go with the flow.

Bumbar ::

V9 lahko dobim za drobiž od kolega, še zapakiranga, dau bi ga xp2000+. Ne bom naviju, men je samo in edino važno da je zadeva čim bol tih.

jRk0 ::

jaz mam vulcano 9, pa je predvsem zato dober, ker za pritrditev uporabla vse 3 nogice na vsaki strani. Ker jaz mam zlomleno sredinsko in nisem mogo met nobenega drugega. Pa se zelo tih je in dobro hladi mojega duroncka:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Bumbar ::

A ti si tud mal preveč prtisku:D

C_maniak ::

A pol pravte, da naj ne bi bil tale silent breeze bog ve kaj? Kr jez sm ga mislu nabavt (tih pa še pocen je) kr mi tale vucano 7 živce para. Verjetn bi bil boljš kak zalman 6000Cu, sam zdel ne bi glih devu tistih 8k.
Je še kak tak za solidno ceno?

hokuto ::

Glede na ta test zgleda Igloo Silent Breeze odlična izbira. Je daleč najtišji in zelo sprejemljivo hladi, razmerje med hlajenjem in glasnostjo ima pa sploh fenomenalno. Vsi ostali glede na ta test ali že absolutno hladijo slabše (večina pade sem), ali pa le malo boljše ob občutno večji glasnosti.

Osebnih izkušenj nimam, se pa tudi sam zanimam za nakup tega hladilnika, ker mi Zalman CNPS 6000AlCu v Silent mode hladi preslabo, v Normal mode je pa preglasen za spanje. Silent Breeze naj bi ob manjšem šumu kot Zalman v Silent mode, hladil bolje od njega v Normal mode - če je ta test verodostojen (in ne vem zakaj naj ne bi bil), je ta hladilnik prava stvar.

Wox ::

Trenutno imam ta hladilnik (Glacialtech Igloo Silent Breeze 462), ker mi je pumpa na vodnem šla po gobe. Moram rečt, da kar se tiče učinkovitosti hlajenja ni bogve kaj. Kar pa je tudi razumljivo glede na minimalen cfm. Je pa poceni pa boljši od Zalmana 6000AlCu v silent modu.
Je pa na Athlonu XP 1700+@2.0GHz (200x10), Vcore=1,75V, temp: idle 47-49C, full load 54-56C.
Se pravi, če hočeš met tih sistem in procesorja ne boš navijal ali pa samo malo, ti ga toplo priporočam. Za pošteno navijanje pa seveda ni. Tišina in navijanje pri zračnem hlajenju pač ne gresta skupaj.

OZZY ::

Boljša izbira je verzija 2500 ali pa najbolj 2500pro.
Go with the flow.

hokuto ::

2500 in 2500 Pro definitivno hladita boljše, sam sta pa tudi glasnejša (Pro kar precej), tako da je stvar prioritet kaj boš izbral. 2500 Pro se mi zdi, da bi bil zame sigurno preglasen, 2500 bi pa mogoče prišel v poštev - mislim, da je ravno nekje na meji kar se mojega sprejemanja glasnosti tiče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241903 (1362) js
»

kater hladilnik za amd-ja 2600+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
14967 (817) jero_no1
»

Dobro in tiho zracno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
181262 (895) mloncar
»

Kaj mi proporočate za hlajenje Athlona XP+ 2500 Barton jedro??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282144 (1411) Ted
»

Ker cooler na AMD Xp+

Oddelek: Kaj kupiti
241471 (1002) schurda

Več podobnih tem