» »

Hladilnik za XP2400+

Hladilnik za XP2400+

«
1
2

Sydk ::

Mam plato Elite K7S5A z 2400+ t-bredom, gor imam prastari volcano 6cu ki svojega opravila ne zmore vec. Max. obremenitev 57-60c :D zdej me zanima ker vent mi priporocate, da ni pre(drag), da je tih, pa da dobr hladi..aja pa ce mi lahko kdo pove kter socket je sploh to, da bom vedu med kterimi sploh izbirat, ker sm zgubil knjizico od plate, lahko bi vzel hladilnik dol pa prebral kater sam je mal prevec dela:)) mi lahko ktera dobra duša malo objasni? LP

QuickShot ::

Tvoja plošča ima socket A.

Grimlord ::

Mogoče kak Zalman CNPS6000Cu . Je tih in naj bi hladil vredu.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DjTonic ::

Lahko bi poskusil tudi z kakšnim Coolermasterjem npr X-Dream hladi zelo dobro, imaš Potenciometer za znižat RPM če je preglasen, pa še tisto, ki je najpomembnejše je to, da ni predrag stane okrog 3,4k Sit se mi zdi. ;)

T0RN4D0 ::

3.5k sit v comtronu pride x dream by cooler master. I'm getting one for my 2200+
:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

nikonezna ::

skoči pogledat še malce ta link, precej hladilnikov so stestirali, sam ne bi vedel če se vse da dobit pri nas... tukaj pritisni
brez podpisa

Sydk ::

Preden sem prebral vase odgovore tu sm ze sel mimo bofa v lj. in so mi svetovali volcano 11, bil je 5.5k. ok lepo instaliram vse ql, ima za regulirat vrtljaje, precej kwalitetna izdelava ves iz bakra, hladi kar OK, ima pa eno lastnost zaradi katere ga bom vrgel v naslednjih dneh v smeti, na najnizjih obratih je glasen ko svina, glasnejsi kot stari volcano 6cu pri visjih obratih, kje je tu logika, hehe potem fora ko sm obrate navil na najvec mislim da na 4600. damn sm se kr mal ustrasu, groza, zdaj laufam na najnizjih obratih (slabo hlajenje) pa se kr trpijo usesa...zdaj me zanima ker ventilatorcek je NAJTISJI ???, briga me hlajenje od zdaj naprej, rad bi imel samo tisino ker tole je zdej ziva ropotarnica, nakup odsvetujem:D

Sydk ::

aja mimogrede ta X Dream by cooler master ki mi ga priporocate, je tih?

BaRtMaN ::

Kupi SLK900 pa 90mm vent... sigurno je tih. :D

DjTonic ::

Sydk najboljša izbira je pomojem, da izbereš Zalmana CNPS7000A to je nova izvedenka CNPS 7000 le pa paše tudi na AMD Sockete. Vendar moraš imeti okrog CPU socketa na matični Luknje za pritrditev. Je pa kr drag Bakrena različica pride blizu 10k SIT je pa zelo tih Al-Cu različica pa stane slaba 2 tisočaka manj. Če hočeš tišino se lahko ozreš tudi po Zalmanovi pahljači 6000 Model.

Glede glasnosti X-Dream-a nimam večjih pripomb saj ni preveč glasen pa tudi tih ni.

Sydk ::

Bartman: SLK 900 je tak zelo dolg mi je presirok k mam staro plato k7s5a 1.0 pa majhno ohisje in je placa bore malo, rame imam cisto poleg proca skori tako da mi pridejo v postev samo hladilniki strogo kockaste oblike tako kot so npr volcanoti..

DjTonic: za 7000 zalmana nimam tistih lukenj v maticni, za 6000 model pa vem da je izredno tih (btw. ta zadeva je brez venta?) ampak spet nastopi problem ker mi je zelo sirok, ce pogledam v ohisje vem da mi ne bi zneslo zaradi ramov, x dream je po obliki kot volcano 11 samo se bojim da bo to ista tuleca zverina:))

se eno vprasanje: kam use se pa lahko namestijo teli 80 mm venti, zdaj ko imam volcano 11 bi se npr. lahko znebil originalnega venta in namestil gor tega 80 mm ? problem tisine bi bil resen ampak a se to da kdo ve?

Zheegec ::

Sydk: Zalman 6000 ima 92mm vent, ki piha gor pravokotno, nosilec dobiš zraven.
Sicer pa ima V11+ že 80mm vent, tako da zamenjava naj ne bi bila težka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sydk ::

ALIEN3001: hvala za objasnilo...zdej mislim da ga potem nekaj vent serje, ker na najnizjih obratih kao da nekaj ropota, bom poskusu zamenjat vent, pa bomo vidl ce bo kej bols...če ne bo pa samo odvijem proc zaprem ohisje in nekam dalec v en kot z njim:D

Grimlord ::

Ali pa kaki Fan controler nabavit, da umiriš vente. ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Sydk ::

sj ta moj frižider Vulkan 11 ima fan kontrolr, sam je na minimumu razgrajac>:D

nikonezna ::

Sydk moja sestra si ja nabavla (v bofu) volcanota 11 pa je tudi brnel. Pa ji ga je oče nesu nazaj, pa mu je morf gor montiral enega zalmana 80mm in to celo zastonj, hladilnik pa pustil istega...ne vem kje si ga ti kupil, sam..morf je pa priden dečko.
brez podpisa

Sydk ::

macho_man: potrdil si moje domneve da je nekej s tem ventom ja, res brni kot pravis, sam nisem nasel prave besede:D kupil sem ga isto v bofu, bom zamenjal ventilator s tem zalmanom 80mm, kaka je cena kdo ve?, mislim da sem ga videl za 2k nekje...da bi nesel nazaj v lj. v bofa reklamirat se mi ne splaca ker se doma kar dalec od ljubljane in se mi ze z benzom in cestninam ne bi obrestovalo, folk uglavnem merkite mal na tega volcano 11:))

T0RN4D0 ::

emm... a sploh ma kdo tle X-dreama?


Kupu ga najbrž bom, sam bi vseen rad vedu na ne bom 3.5 k atran vrgu.
Kaki dragi hladilniki so po mojem nepotrebni.(sploh pa vodno(mogoče ne če te pride po 10k:\ )
Da bi dal 15k pol pa s tem dubu 100-200 mhz več kot z box coolerjem je bedarija:|

No v galvnem če ma kdo x dreama, naj pove kako se obnese.
Al pa zalmanovo polbakreno pahljačo. (6000 alcu) tud ni draga.

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Sydk ::

Tornado Boy: Zalman 6000 alcu ma moja punca, hladi s tem palominota 2000+ in kar se hlajenja tice je bolj tko tko, ni to za navijat, je pa res da je prakticno neslisen, pravi uzitek pogledat kak film v miru:)) glede x dreama pa ne vem, kokr vidim review-e mi deluje kot kak volcano hladilnik, ne vidim nic special v njem, mogoce je pa ql, porocaj :)

T0RN4D0 ::

So cooler master it is.

Poročam po 26. :)

11 days and counting:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

Grimlord ::

V ponedeljek dobim Volcanota 11+ . Moja kišta je itaq že glasna (beri napajlnik, +2x60mm venta na 4.5k rpm). Če ap bo sila s tem Volcanotom, pa bom kupo adapter iz 80-120mm, pa enga titana 120mm gir, pa bo, a ne? :D

Drugače pa bi si jaz tudi kupil XDreama, samo ne navadnega ampak SE (Special Edition), ker je celi bakren (celo vent). ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Samuel ::

Za tiho hlajenje, je zelo dobra izbira tud Arctic Cooling Copper Silent, sploh dvojka.

Je na nivoju Zalmana, je tih in mas manj zafrkancije pri instalaciji. :\

DjTonic ::

Ja Mondeo to je ful dober hladilnik pri Mlacomu ga že majo;) , drugače pa je Thermaltake Silent Boost tudi zelo dober.

Drugače pa bi si jaz tudi kupil XDreama, samo ne navadnega ampak SE (Special Edition), ker je celi bakren (celo vent).


LOL, :D Celo vent, kje pa si to staknil? SE je res bakren vendar zamo hladilna rebra vent pa je navaden samo pobarvan na takšno barvo kot je baker.
Slik ne prikaže ker majo nekaj pokvarjeno se mi zdi. Evo razlike med X-Dreamom navadnim in SE. KLIK

kuglvinkl ::

X Dream je super zadeva za svoj keš. Sem jako zadovoljen.

Bliža pa se dan, ko ga bo zamenjal SK7 (vent. od X dreama ostane).
Your focus determines your reallity

Samuel ::

Z prvim Copper Silentom mam doma Athlona XP TBb 1700+ na 2400+ (12x166), dela ze pol leta brez problemov (prezivu je vse te vroce mesece brez enega sesutja). In to brez zivceparajocih zvokov, ki jih sproducirajo razni Volcanoti. :\

Grimlord ::

@DjTonic: d00h. Vem da niso bakrena. Pač zgledajo bakrena. Zaradi tega se ti ni treba na ves glas smejat :D Hehe.

Pa zdaj ste me spravli s tem XDreamom tak daleč, da mi je malo žal da sem kupo Volcanota. Sicer pa kot sem rekel:

Če pa bo sila s tem Volcanotom, pa bom kupo adapter iz 80-120mm, pa enga titana 120mm gor.


Zdaj pa mam tole:



Pa še en 60mm mi vzadaj piha luft ven, pa en F1 piha an proc, pa en F1 na mosfete, pa vsi so nareti na 2/3 moči . pa ma zdaj proc 41°C, system pa 33°C. Proc pa je navit na 2GHz.

:D 8-) ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

T0RN4D0 ::

kuglvinkl, kaj ti pa hladi. pa kolk navit?

jz glih zele spravlam fsb na max.

pc 2700 zaenkrat na 195>:D

i'm da man
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

Yo kuglvink, dej povej no kak proc maš, pa na kaki tempraturi laufa.

zdej že sanjam o wodnem:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kuglvinkl ::

1700+@2050MHz (1.5V). Ampak moja soba je tako vroča, da ti o temp. (+ odstopanja v meritvah) težko kaj težko rečem. Vent. laufa na 3600 RPM in četudi ugasnem vse vent. (2+2) zmore hladit proc..
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

pluto ::

Kupi si sk7 ne boš razočaran sem ga imel preden sem kupil slk 9008-) pa imam sedaj samo za 1-2 stopinje manj.
LP

Iztirjenec ::

A kdo ve kje bi se dalo dobiti Xdreama SE?
Ali pa GlacialTech Igloo 2500 pro?

T0RN4D0 ::

ja za x-dream [edit-- SE], pa kolk pride, če se ga da kje dobit?

:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

BaRtMaN ::

Nekaj GlacialTechov imajo pri JAE, a na ceniku ni tega modela. Vprašaj, če ga lahko dobijo.
Nekaj GlacialTechov imajo pa v Comtron shopu, ampak spet ne tega modela, ki ga iščeš.

Maš pa srečo, ni kaj!

Grimlord ::

Ok. Potrjujem da ja Volcano 11+ na FULL obratih kot kosilnica. :D

Na medium se še da zdržat. Na full, pa je glih tak kot d maš F16 v sobi ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

T0RN4D0 ::

Mal me skrbi za dreama... tam piše do 2400+ :\
js mam 2200+@ 2400+ (166 fsb)

to zdej tud box lahk hladi :)

mogoč bo kr vodno :) upam
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DjTonic ::

Tornado Boy kaj piše gor nevem samo ti zatrjujem da ti bo brez problemov hdalil bilokak AMD-jev CPU.

T0RN4D0 ::

Eh Nč iz vodnga hlajenja:'(
ni lukn;(

tak da bo x-dream


:'(
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

boštjan ::

v comtronu majo coolermastera,samo nič sledo o X-dream.kje se ga da še dobiti

T0RN4D0 ::

Je v Comtronu.

kaj ti gledaš?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

boštjan ::

T0RN4D0 ::

aaa.. za tega sm tud js sprašvau...

x dream pa je (ne special edition)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

Not long from now...


Me prov zanima kolk bo x-dream bolš je od box coolerja:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

prismo ::

Torej po vsem prebranem še vedno ne vem kaj naj kupim, kajti moj Titan mi ko gledam filme prav živce para
Prvi pogoj je tiho delovanje
Drugi pa seveda da dovolj hladi
Mam XP2200 procesor

Nekak se najbolj nagibam k Zalman 6000ALCU-oem ZA 3600SIT.

T0RN4D0 ::

prismo, vidm da maš ist proc k jest.

To kup, pa povej kak hladi, js bom pa x-drream pa bom tud poroču:)
ka maš zdej gor? box

pa maš kej navito...(kolk)

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

prismo ::

Zdaj mam gor Titana D5TB CU 30 . Hladi vredu ampak mi je preglasen!

T0RN4D0 ::

Mataer! cooller masterja nimajo v nobenem Comtronu;(

vsaj v Mb ne.

Pahlača pa pomoje preslabo hladi:|

Nej gre nekam. najprej je šlo vodno, pol pa še to. v1 tednu:'(
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DjTonic ::

Tornado Boy Coler Masterja X-Dream (HAC-V81-E1)z bakrenim jedrom res nimajo na zalogi Comtronu majo pa ga v eni drugi trgovin v Slov.Bistrici samo je cena krepko čez 4k Sit torej za 1k dražje. Mogoče te bo pa vseeno zanimalo boš vsaj mel vredu hladilnik. ;)

prismo ::

A ni ta glasen?

T0RN4D0 ::

Ni problem sam to za kolk ampak kje.:\

Pa seveda tud cena. 3.5k je hudo wredi:)

ah sej bo bol. bomo pač na 2400 laufal do nadaljnega:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kuglvinkl ::

Tudi v hudi vročini sem upal laufat AXP na 2050 MHz (1700+) pri 1.5v, ko je bilo v sobi okoli 28C brez in + out vent. s tem HAC-V81. na 3.6k obratih.

IMO je to carska low cost zadeva.
Your focus determines your reallity
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332875 (2146) c3R4R

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373439 (2857) boštjan
»

Hladilnik za Athlon 2400+

Oddelek: Kaj kupiti
91014 (893) Hair_Y
»

najboljse zracno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
271635 (1182) MrX
»

CPU hladilnik Igloo Silent Breeze 462 (19dBA) - ima kdo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121239 (1025) hokuto

Več podobnih tem