» »

Prometna nesreca - Darwin tukaj ne pomaga

Prometna nesreca - Darwin tukaj ne pomaga

«
1
2 3

m0LN4r ::

Berem sledeco novico:
https://sobotainfo.com/novica/kronika/p...
Pijana voznica povzročila nesrečo, nekajmesečna dojenčica podlegla poškodbam

V velikih primer o debatah prehitrih voznikov se na tem forumu uporablja sledece "saj bo Darwin poskrbel za njih" v smislu, da bodo divjaki ipd. sami sebe ubili prej ali slej.

Zal sem precej zalosten, ko preberem tako novico, kjer umre nedolzna oseba, povzocitelj pa seveda prezivi. Pa tudi ce bo moral s tem zivet celo ziljene, me ne briga glih.
Darwin je svoje delo opravil zelo slabo v tem primeru.
Namrec tudi prijateljevo mamo je povozil pijanc pred leti in mocno dvomim, da je cloveka prizadelo, ce je potem se pobenil s kraja nesrece, vozil brez izpita veckrat...
Zakaj se take ljudi ne zapre enostavno v zapor in za vecno vzame izpit?

Zanima me kje so nasi policaji?
Namrec v tem casovnem obdobju, ko se je zgodila nesreca se ravno v okolici lendave odvijajo najvecji pijanski dogodki, ribja corba, bogracijada, trgatev, festival vinarium ipd.
Zenska se je pijana z napacno pripetim dojenckom peljala od Kapce (Lendava) ca. 30km v Petek, ko se ga glih najvec ljudi nalije po gostilnah. Na teh 30km je ni ustavila nobena kontrola oz. po mojem je sploh ni bilo.
V kolikor nebi prislo do nesrece bi se verjetno se peljala naprej in prisla domov, brez obcutka krivde in verjetno dejanje ponovila se kdaj.

Kje so policaji in kontrole? Saj v zgornjem primeru je ena izmed najbolj kriticnih relacij v prekmurju, kjer bi za vikende (petek, sobota, nedelja) polovili za en kamion pijancev...
Sem ze veckrat izpostavil, da je kontrol premalo in nenormalno veliko ljudi se vozi za vikende pijanih naokoli, nasrkajo ga pa drugi.

Nimamo dovolj policajev ali pa imajo prevec dela drugje? Pa celo v Lendavi imajo novo policijsko postajo in tudi v MS ni glih majhna postaja.

Kaj lahko sploh storimo, ce niti Policaji ne opravljajo svojega dela?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
  • spremenil: m0LN4r ()

reeves ::

Jaz konkretne lokacije ne poznam, ampak če je tako kot opisuješ, bi bila povečana kontrola potrebna.

Dejstvo pa ostaja. Policisti ne morejo ujeti vseh pijanih voznikov, ne glede na to koliko jih je. Marsikdo pravi, da še preveč ustavljajo ;).

Jaz ne vidim problema toliko v policiji, kot v ozaveščenosti ljudi.

nevone ::

Darwin je svoje delo opravil zelo slabo v tem primeru.


Darwin ni nič govoril o dobroti evolucije. Evolucija ima krvave zobe tudi za tiste, ki so (zase) prepričani, da niso (nikomur) nič žalega storili.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

kuall ::

Kdor slabo skrbi za svoje potomce v bistvu ubija sam sebe. Darwin je kar "lepo" deloval tukaj.

DarwiN ::

I plead not guilty!

Meni je samo važno, da se geni določene vrste prenašajo na naslednje rodove. Za posameznika mi dol visi!

edit: Father who downed eight cans of Fosters and slept as his terrier mauled his three-week-old son to death in a frenzied 20 minute attack is jailed for 21 months

Kaj čmo?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Dzhimen ::

reeves je izjavil:

Jaz konkretne lokacije ne poznam, ampak če je tako kot opisuješ, bi bila povečana kontrola potrebna.

Dejstvo pa ostaja. Policisti ne morejo ujeti vseh pijanih voznikov, ne glede na to koliko jih je. Marsikdo pravi, da še preveč ustavljajo ;).

Jaz ne vidim problema toliko v policiji, kot v ozaveščenosti ljudi.


Se strinjam. Mentaliteto ljudi je potrebno premaknit iz
"Ah, saj če še en špric spijem ne bom veliko čez mejo napihal če me dobijo"
na
"Vsak deci šprica poveča možnost da povzročim nesrečo, četudi za zelo majhen faktor. Bom raje eno cedevito in imam lahko mirno vest".

In razni filmčki ki nam jih predvajajo, ki pravijo da se nam reakcijski čas poveča za toliko in toliko milisekund za vsak promil alkohola, pa da se nam zoža vidno polje za toliko in toliko stopinj, po mojem mnenju ne pomagajo veliko. Tudi če je vse to res, itak taki osebki ki vozijo pijani in povzročajo take nesreče si mislijo da so Šumaherji na cesti, pa da za njih to ne velja. Pa tiste reklame ko je model depresiven v zaporu ker je pijan ubil otroka v nasproti vozečem avtu in bo moral s tem živeti do konca življenja... Takim kot sem jaz, ko tako mišljenje že imamo (ključ v žepu => 0.0) tole sicer da mislit. Ampak na tiste, na katere bi morala taka reklama vplivat pa je učinka bore malo, po mojem mnenju. Si mislijo "Ja, ravno MENI se bo to zgodilo. Pa kaj še!".

Ampak vprašanje je: Kaj naredit?
Meni bi bilo vseeno če zakonsko dovoljeno mejo alkohola v krvi za voznike nastavijo na 0.0. In tole bi imelo tudi pozitiven učinek na število takih nesreč.
Ampak takoj ko bi kdo predstavil samo idejo za osnutek za novelo za predlog kakega takega zakona, bi bila cela Slovenija na ulicah, pa demonstracije da je to omejevanje pravic, ker povprečen Janez pa mora spit 3 deci vina ob kosilu, pa 3 pire po šihtu. Ampak dobr, naj bo.

Jaz bi uvedel drugačen sistem kazni. Sedaj je dovoljena meja je 0.5 promila.
Od 0.5 do 0.6 promila (al pa 0.7 recimo) bi dal kazen takšno kot je sedaj (600 EUR + 8 točk). Dobr, je šlo malo čez mejo, možak je pil na tešče ali pa ni pil že dolgo pa ga je malo bolj udarlo. Kakorkoli, še vedno je preveč, evo ti kazen!
Kar bi bilo nad 0.7 promila pa brez pardona. Odvzem izpita, dva jurja kazni in redni nadzor osebka, da se slučajno ne pelje brez izpita ali pa še huje, da se ne pelje brez izpita iz gostilne pijan domov. Na začetku mogoče ne bi bilo drastičnega efekta, ampak ko bi v gostilni Jože rekel Marjanu: "Si slišal? Franceljna so prejšnji teden dobili policaji ko se je od tu domov peljal. Je plačal kazen za več kot celo plačo, pa še to je bla polovička. In brez izpita je ostal, mora zdaj vsak dan štopat za na delo". Še vedno bi si oba mislila "Ja jebiga, nastradal ga je, kaj čmo". Ko bi pa isto kazen čez en mesec dobil še Joža iz sosednje vasi in čez pol leta sodelavec Vinko, pol bi pa mogoče kaj pomagalo. Bi malo pomislili preden se usedejo za volan. Če ne zaradi straha pred posledicami morebitne nesreče, pa zaradi straha pred nenadnim tanjšanjem denarnice.

BigWhale ::

Meja je lahko -5.0 ampak ce noben ne kontrolira tega je lahko meja tudi to, da 14 dni ne smes spit nic, pomagalo ne bo prav dosti. :)

The Player ::

bolj kot alkohol, mene skrbijo drugi "legalni" motilci, ki vplivajo na sposobnost vožnje.

Ni dneva, ko ne srečam voznika, ki se igračka po telefonu ali pa vozniki, ki preživjo več ur na cesti in so zaradi utrujenosti tempirane bombe, ki bo razgnalo vsak hip, da ne omenjam kamikaz, ki vozijo v kontra smer, zaradi takšnih in drugačnih razlogov. Potem so tu še mamila, ki so tudi prisotne iz dneva v dan več.

Namreč za alkohol se nekako "ve", da je glavni morilec na cesti in čeprav je še zmeraj veliko pijanih voznikov, bi jih lahko bilo še več, saj se "marsikdo" ustraši. Medtem ko za telefon se še zmeraj ljudje premalo zavedajo, da je pravtako nevaren, saj mislijo, da se jim ne more zgoditi nič, saj je telefon legalen in ne nevaren. Je res tako težko vrniti klic, po vožnji ali pa se zasilno ustaviti (nekje varno), če je res nujno?

Potem so tu še opojne substance, ki so tudi čedalje bolj razširjene, ker nekako niso več tabu kot so bile včasih in je posledično tudi več zadetih voznikov.

Policija dvomim, da bo ukrepala, razen takšnih in drugačnih pocukranih reklam, ki jih delajo za preventivo. Poleg tega bo policija tam, kjer bo več kasirala, ker je treba filat blagajno.

Kar je potrebno je vzgajati mlajšo generacijo odgovornosti v prometu in to od malega, še bolj kot to, pa jim moramo biti v dober vzor starejši vrstniki, saj vse slabe navade ponavadi otroci posnemajo od starejših.
Če bomo enkrat sedli za volan pod vplivom alkohola, ni variante, da bi tudi otrok to poskusil nekega dne, ko bo tudi sam vozil avto, saj je čisto človeško, da se gre za volan, sej je samo 1 pivo spil.

Morda kdo ve Kako imajo glede tega poštimano v Švici, kjer je omejitev 0,0% in kakšna je statistika prometnih nesreč od alkohola?

Mare2 ::

1 pivo na mesec, ali pa npr. 1 deci vina (toliko spijem jaz) naj ne bi bil problem in potem se usesti za volan.

0,0. To je zame idiotizem. Sedanja omejitev se mi zdi čisto v redu.

Policaji bi morali poloviti taprave pijance, pri njih namreč ozaveščenost ne pomeni nič. Pa tiste, ki jih dobijo pijane in še kar vozijo. Saj se ve, kje so doma in kje se vozijo...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

vostok_1 ::

Ne skrbte. Če bo ljudstvo dovolj outrage-ano, bodo politiki kratkomalo prepovedali avte, ki nimajo drive assist. Torej zaviranje v sili. Sledenje cesti. In kar je seveda otročje lahko implementirat...GPS omejitev max hitrosti.
Za primere ceste kjer je omejitev 90, ampak se pojavi kak oster ovinek, bi recimo glasovno opozarjanje.

Kakorkoli že, nesreče bodo v naslednjih generacijah drastično padle.

A sploh še ponujajo avte z srednjo opremo, ki nimajo drive assist? Al je še vedno omejeno na polne pakete?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vostok_1 ::

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Zakoni so lahko precej dobri in ni treba da so totalno restrektivni in brez tolerance. Ampak ker smo ljudje full of shit si ne pustimo diktirati, ker vemo, da se vse zakone zlorablja. Ampak v tem dreku smo že tako globoko, da poti ven pravzaprav ni. No ja, je, (ampak) se (ne) bo zgodila.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

shintaro ::

The Player je izjavil:

bolj kot alkohol, mene skrbijo drugi "legalni" motilci, ki vplivajo na sposobnost vožnje.



a se ti mal hecaš??? Alkohol je glavni morilec na cesti, vse ostalo niti pod razno ni tako ubijalsko kot alkoholizirana vožnja!

prosim ne govori neumnosti.

Drugače rešitev je prepovedat alkohol al pa da ma vsak avto nek sistem k zazna preveliko količino alkohola za vožnjo (baje da je citroen XM mel neki takga lol).. čeprav to je praktično nemogoče.

Cervantes ::

Ne bo držalo.
1/3 od vseh nesreč povzročijo pijani vozniki.
2/3 torej trezni.
Ergo, prepovedat vožnjo treznim in nesreč bo 2/3 manj.
Zelo stara logika, ki enim pač ne paše.
8-)

harvey ::

Darwin je svoje delo opravil zelo slabo v tem primeru.

Tole bo najbolj ustrezen odgovor, Darwin nima prav :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

The Player ::

shintaro je izjavil:

The Player je izjavil:

bolj kot alkohol, mene skrbijo drugi "legalni" motilci, ki vplivajo na sposobnost vožnje.



a se ti mal hecaš??? Alkohol je glavni morilec na cesti, vse ostalo niti pod razno ni tako ubijalsko kot alkoholizirana vožnja!

prosim ne govori neumnosti.

Drugače rešitev je prepovedat alkohol al pa da ma vsak avto nek sistem k zazna preveliko količino alkohola za vožnjo (baje da je citroen XM mel neki takga lol).. čeprav to je praktično nemogoče.


ok, bom še enkrat obrazložil, kaj sem želel povedati, samo zate

Da, alkohol je smrtno nevaren. Ker se marsikdo tega zaveda ni toliko opitih na cesti, kot bi jih lahko bilo...seveda na žalost še zmeraj preveč in posledično so nesreče.

Poleg smrtonosnega alkohola, pa imaš tudi ostale nevarne navade, ki zmanjšujejo vozno sposobnost, za katere se pa ljudje NE ZAVEDAJO, da so enako nevarne, kot vožnja pod vplivom alkohola. Trenutno najbolj trendi je uporaba telefona med vožnjo. Težko dokazljiva, a hkrati smrtonosna, hkrati pa še takega voznika ne moreš ustaviti, ker te voznik itak ne bo videl, ker bulji v telefon :))

Da ne omenjam, kje je šele vožnja pod vplivom utrujenosti/izčrpanosti in vožnja pod vplivom mamil, ki so čedalje bolj dostopne in v porastu, ker njena uporaba ni več tabu kot je bilo to včasih.

če povzamem:
Ja alkohol je smrtno nevaren in nebi smel biti na cesti, zato pa moramo biti svojim otrokom v dober vzor in biti takrat 0,0%, da ne bo še on počel takih neumnosti, ko bi on odrastel.

Skratka, hotel sem opozoriti na nevarnosti, za katere marsikdo misli, da "niso" nevarne, samo zato, ker so legalne (telefon, utrujenost).

S prepovedjo alkohola pa nebi nič dosegel...se spomniš prohibicije v ZDA (oz. kakršnekoli prepovedi na tem svetu)?

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

reeves je izjavil:


Jaz ne vidim problema toliko v policiji, kot v ozaveščenosti ljudi.


v vsakem primeru pridemo do zgornjega. Ljudje se obnašajo povsem neodgovorno, nihče ne bo priznal lastnih napak niti lastnih šibkosti, kaj šele da bi imel neko moralno in načelno držo. Ob normalnih državljanih policijskih kontrol sploh ne bi potrebovali
Robots will steal your job. But that's OK

shintaro ::

The Player je izjavil:

shintaro je izjavil:

The Player je izjavil:

bolj kot alkohol, mene skrbijo drugi "legalni" motilci, ki vplivajo na sposobnost vožnje.



a se ti mal hecaš??? Alkohol je glavni morilec na cesti, vse ostalo niti pod razno ni tako ubijalsko kot alkoholizirana vožnja!

prosim ne govori neumnosti.

Drugače rešitev je prepovedat alkohol al pa da ma vsak avto nek sistem k zazna preveliko količino alkohola za vožnjo (baje da je citroen XM mel neki takga lol).. čeprav to je praktično nemogoče.


ok, bom še enkrat obrazložil, kaj sem želel povedati, samo zate

Da, alkohol je smrtno nevaren. Ker se marsikdo tega zaveda ni toliko opitih na cesti, kot bi jih lahko bilo...seveda na žalost še zmeraj preveč in posledično so nesreče.

Poleg smrtonosnega alkohola, pa imaš tudi ostale nevarne navade, ki zmanjšujejo vozno sposobnost, za katere se pa ljudje NE ZAVEDAJO, da so enako nevarne, kot vožnja pod vplivom alkohola. Trenutno najbolj trendi je uporaba telefona med vožnjo. Težko dokazljiva, a hkrati smrtonosna, hkrati pa še takega voznika ne moreš ustaviti, ker te voznik itak ne bo videl, ker bulji v telefon :))

Da ne omenjam, kje je šele vožnja pod vplivom utrujenosti/izčrpanosti in vožnja pod vplivom mamil, ki so čedalje bolj dostopne in v porastu, ker njena uporaba ni več tabu kot je bilo to včasih.

če povzamem:
Ja alkohol je smrtno nevaren in nebi smel biti na cesti, zato pa moramo biti svojim otrokom v dober vzor in biti takrat 0,0%, da ne bo še on počel takih neumnosti, ko bi on odrastel.

Skratka, hotel sem opozoriti na nevarnosti, za katere marsikdo misli, da "niso" nevarne, samo zato, ker so legalne (telefon, utrujenost).

S prepovedjo alkohola pa nebi nič dosegel...se spomniš prohibicije v ZDA (oz. kakršnekoli prepovedi na tem svetu)?


Ti si napisal 'bolj kot alkohol, mene skrbijo drugi 'legalni' morilci'

Tko da...

PRVO Alkohol problem rešit, šele potem ostalo. Nekako tako kot dejte prej uredit človeštvo kot nek animal rights spemat

m0LN4r ::

Z alkoholom se poveca tudi ego in uporaba telefonov pri vinjenih.

Vzgoja je tudi problem ampak niti ne tako zelo, imas se vedno potem puberteto, adrenalin in sovrstnisko tekmovanje -kdo si vec upa-

Ce enmu uspe prit brez tega, da ga kontrola dobi bo pa naslednjic se drugi probal.
Dostikrat slisim: "eh kaj se sekiras, tu nikoli ni policajev"
To pa je problem pomanjkanja kontrol. Ce med domacini se tocno ve kdaj pa kje so kontrole oz. kdaj niso... Si ljudje pac privoscijo riziko.Nekateri celo dnevno.

Da pa po kaksni prireditvi ki je znana po pitju, policaji nekoga ne dobijo na 30km je zalostno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Markus386 ::

Hah, pa smo tam :)

Ni problem v prireditvah, problem je vse ostale dni. Povprečen alkoholik lahko 364 dni na leto pije v lokalni gostilni, in se odpelje "samo tista 2km" do doma po "lokalni cesti" ker tam "itak ni kontrole". Zakaj ne bi še tist en dan? Tudi takrat bo pač peljal za nekom, pa ko/če bo kontrola, ponavadi vedno ustavijo prvega v koloni (če jih je več), drugi pa peljejo mimo. Pač ni možno met toliko kontrol, kolikor je avtov na neki večji prireditvi (razen če ni ograjen parking, pa pihajo čisto vsi na poti ven - kot so naredili enkrat na Guči).

Kar se pa da narediti je pa, da povečajo kontrole na vse ostale dni. Radarji so več ali manj na istih nekaj lokacijah, provid je premalo, pa še to ne lovijo za manjše prekrške, naključnih kontrol pa skoraj da ni. En tak primer (nepovezan z alkoholom) je križišče celovška/tivolska/gosposvetska. Tam vsak dan, vsak cikel semaforja vidim vsaj nekaj avtov, ki zavijajo čez rdečo (iz tivolske proti celovški). Pa vsi poznamo po vsaj nekaj takih mest, kjer se določeni prekrški redno dogajajo, kontrole pa nikoli. Nekaj tednov bi tam vsak dan stala patrulja ali dve, pa bi se zadeva zelo hitro umirila, potem pa vsake toliko naključno stala tam (da ne pride do razmišljanja "saj jih nikoli več ni tam"). Menim da bi zelo hitro pokrili strošek dodatnih patrulj.

Mimogrede... mala 'anketica'... a je kdaj kdo od vas "pihal" na "navaden dan", čez dan (recimo na poti iz službe), pa da ni bil ravno tisti teden boja proti alkoholu?

jype ::

Rešitev je torej jasna: Namesto omejitve navzgor se za voznike motornih vozil uvede omejitev navzdol. Kdor ima manj kot 4 promile, ne sme za volan.

Sc0ut ::

Glefam pijancke v sosednjem baru in se eni veckrat na teden majejo ko gredo v avto. Nevem zakaj policija ne izvede akutne dvotedenske akcije v okolico parih gostiln...

Zgornjega primera pa zud ne mors razumet drugace kot pa v smislu, da je "vse dogovorjeno".
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

bambam20 ::

Mene moti vse.

Zakaj nimamo zakona, da moraš za volan z 0 promila alkohola v krvi. Ker so skoraj vsi Slovenci alkoholiki. Sicer ne kronični. So pa.

Sc0ut je izjavil:

Glefam pijancke v sosednjem baru in se eni veckrat na teden majejo ko gredo v avto.


Zakaj ne prijaviš na policijo. Jih bodo že pričakali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

m0LN4r ::

Prijave v kaki mali regiji kjer po moznosti vsak pozna policaja, nebo efekta
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

xmetallic ::

reeves je izjavil:

Jaz konkretne lokacije ne poznam, ampak če je tako kot opisuješ, bi bila povečana kontrola potrebna.

Dejstvo pa ostaja. Policisti ne morejo ujeti vseh pijanih voznikov, ne glede na to koliko jih je. Marsikdo pravi, da še preveč ustavljajo ;).

Jaz ne vidim problema toliko v policiji, kot v ozaveščenosti ljudi.


Seveda lahko. V Nemčiji zaprejo cesto. Na eni strani kontrola vseh voznikov za alkohol, na drugi strani pa neoznačen avto čaka tiste, ki bodo v koloni obrnili, da bi se izognili alkotestu. Ko se enkrat znajdeš v koloni se ne moreš več izognit. Pihaš v vsakem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

mojca ::

Sicer je zalostno, kruto in tole se sicer slisi sila grdo, ampak tole je zares eden od tipicnih/solskih primerov, kako "Darwin poskrbi" za naravno selekcijo, ko posameznik ne more vec svoje neodgovornosti prenasati na svoje potomce. Ce se v drevo (ali nasproti vozec avto) zaleti 90-letni voznik, se "Darwina" to ne tice vec.

Otrok seveda ni bil nic kriv, prav tako kot ni kriv dusevno ali telesno prizadet ali hudo bolan otrok, ki npr. prehitro umre. (Bi pa v nesreci umrli otrok prenasal "gene in navade" neodgovorne matere, ce je ze govora o Darwinu.) Da ne bo pomote: se vedno mi je zal in hudo, tako za otroka kot tudi za mamo, ki verjetno dovolj trpi ze samo ob izgubi otroka.

Primer mame tvojega prijatelja je bolj krut. Na sreco (ali zalost) so taki primeri premalo pogosti, da bi kot druzba kolektivno bolj poskrbeli za se vecjo varnost v prometu. (Ce bi bili bolj pogosti, bi Darwin poskrbel, da bi kot druzba izumrli zato, ker ne bi znali kolektivno poskrbeti za svojo varnost.)

Resitve? Policajem se pridruzimo na stavki ob zahtevi za boljso placo, zahtevamo strozje nadzore, se aktiviramo v lokalni ali drzavni politiki in spremenimo zakon, da bo vec kontrol, da bo ze prodaja avtomobila brez alkotesta za vzig motorja prepovedana ali da bodo varnejsi samovozeci avtomobili cim prej obvezni, ... (OK, malo pretiravam, ampak ...)

jype ::

... Se izogibamo uporabi tako nevarnih naprav, kot je osebni avtomobil?

Rok Woot ::

Jaz sem tudi za prepoved osebnih abtomobilov, ampak pustimo to. Pa kazni bi morale biti nižje in se med seboj množiti. Drugače pa nebi delal statistike iz enega primera.

St235 ::

xmetallic je izjavil:

reeves je izjavil:

Jaz konkretne lokacije ne poznam, ampak če je tako kot opisuješ, bi bila povečana kontrola potrebna.

Dejstvo pa ostaja. Policisti ne morejo ujeti vseh pijanih voznikov, ne glede na to koliko jih je. Marsikdo pravi, da še preveč ustavljajo ;).

Jaz ne vidim problema toliko v policiji, kot v ozaveščenosti ljudi.


Seveda lahko. V Nemčiji zaprejo cesto. Na eni strani kontrola vseh voznikov za alkohol, na drugi strani pa neoznačen avto čaka tiste, ki bodo v koloni obrnili, da bi se izognili alkotestu. Ko se enkrat znajdeš v koloni se ne moreš več izognit. Pihaš v vsakem primeru.


zanimivo, vsak drugi vikend prevozim cc 300 km po nemčiji pa tega še nisem doživel.

Heavy ::

Rok Woot je izjavil:

Pa kazni bi morale biti nižje in se med seboj množiti. Drugače pa nebi delal statistike iz enega primera.


Nadzor bi moral biti. Nazadnje sem policaje videl ustavljati lani - in še to je bilo ob 11 zvečer na kraju, kjer je tabla za konec naselja 100m za zadnjo hišo. Ker trenutno stanje na cestah je tako, da bi lahko celo pot med Ljubljano in Koprom snifal kokain iz armaturke, zadaj prevažal ilegalce, govoril po telefonu, pri hitrosti 160km/h in noben te ne bi ustavil.
#TeamFelix

reeves ::

xmetallic je izjavil:

reeves je izjavil:

Jaz konkretne lokacije ne poznam, ampak če je tako kot opisuješ, bi bila povečana kontrola potrebna.

Dejstvo pa ostaja. Policisti ne morejo ujeti vseh pijanih voznikov, ne glede na to koliko jih je. Marsikdo pravi, da še preveč ustavljajo ;).

Jaz ne vidim problema toliko v policiji, kot v ozaveščenosti ljudi.


Seveda lahko. V Nemčiji zaprejo cesto. Na eni strani kontrola vseh voznikov za alkohol, na drugi strani pa neoznačen avto čaka tiste, ki bodo v koloni obrnili, da bi se izognili alkotestu. Ko se enkrat znajdeš v koloni se ne moreš več izognit. Pihaš v vsakem primeru.

In to počnejo 24h/dan na vseh cestah, na vsakem kilometru???

Verjamem, da imajo občasno take akcije na določenih cestah, ampak problem ostaja vse ostale dni, na vseh ostalih cestah.

r3dkv1c4 ::

m0LN4r je izjavil:

Prijave v kaki mali regiji kjer po moznosti vsak pozna policaja, nebo efekta

Od kje ti ta izjava?

V vsaki mali vukojebini, ko pokličeš 113 in potrdiš svojo identiteto tudi v primeru sodnije.....se kriminalca obravnava, četudi je sam šef postaje njegov pivski kolega.
Preverjeno deluje.

Danes ljudje hitro zapustijo praznino na delovnem mestu, če ne delajo po pravilih.

Vsak si lasti tehnična sredstva, le uporabljat jih ne znajo....oz. se jih bojijo.

jype je izjavil:

... Se izogibamo uporabi tako nevarnih naprav, kot je osebni avtomobil?

Jaz bi pa uzakonil, možnost, da avtomobil nemoteče povozi kolesarja, ki se vozi po cesti ob kateri 1m stran na desni, vzdolž ceste teče kolesarska steza.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

jype ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Jaz bi pa uzakonil, možnost, da avtomobil nemoteče povozi kolesarja, ki se vozi po cesti ob kateri 1m stran na desni, vzdolž ceste teče kolesarska steza.
Ti kar. Ko bomo enkrat pravi ilegalci, se nam bo že splačalo ves čas nosit protioklepno orožje.

Kdo potegne kratko je popolnoma jasno:

mrtvi
vozniki osebnih avtomobilov – 45 (37),
pešci – 22 (16),
potniki – 18 (20),
vozniki motornih koles – 22 (25),
vozniki mopedov – 2 (1)
vozniki tovornih vozil – 3 (1),
vozniki traktorjev – 4 (2),
vozniki trikoles – 1 (1),
kolesarji – 13 (14),
ostalo – 0 (3).

Ljudje v avtomobilih se medsebojno umorite skoraj desetkrat pogosteje.

Magic1 ::

Jaz sem bil skoraj desetletje nazaj v Nemčiji na enem festivalu in so se policaji na eni počivališču v bližini postavili. So cel dan po koncu vse preverjal za droge. So kar čudn gledeal, ker sem bil clean. Trezen balkanc, nekaj ne štima8-)
Magic

Rok Woot ::

Zakaj se take ljudi ne zapre enostavno v zapor in za vecno vzame izpit?


Koliko časa bi pa po tvojem mnenju morali biti povprečno v Slovenskem zaporu, da bi jih lepo prevzgojili in bi se funkcionalno lahko vklopili nazaj v družbo?

Jaz bi pa uzakonil, možnost, da avtomobil nemoteče povozi kolesarja, ki se vozi po cesti ob kateri 1m stran na desni, vzdolž ceste teče kolesarska steza.


Jaz bi pa uzakonil, da ima kolesar nad avtom absolutno prednost, prav tako pešec nad kolesarjem. Še raje bi pa kar prepovedal avtomobile, saj ne prispevajo h kvaliteti življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

m0LN4r ::

Ce tebi ne prispeva, še ni treba posplosevat na vse
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Rok Woot ::

Kakorkoli škodujejo drugim ljudem, to se ti ne zdi sporno?

Misliš, da bi bili ljudje manj srečni, če bi obstajal le javni prevoz?

m0LN4r ::

Odvisno ali je pred tem obstajalo razkosje osebnih avtov ali ne.

Rok Woot je izjavil:

Kakorkoli škodujejo drugim ljudem, to se ti ne zdi sporno?

Misliš, da bi bili ljudje manj srečni, če bi obstajal le javni prevoz?

Ce gledamo na stvari tako, da kaj nam vse lahko skoduje, je boljse da se sploh ne rodis.

Rok Woot je izjavil:

Kakorkoli škodujejo drugim ljudem, to se ti ne zdi sporno?

Misliš, da bi bili ljudje manj srečni, če bi obstajal le javni prevoz?

Jaz sem se vozil ogromno z avtobusi, od vrtca do faksa od 6km relacij mimo 30 in tudi izlete do ukraine.

Ne hvala, vec ne grem na bus trpet. Razen ce lahko sedim za volanom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Rok Woot ::

Jah če pa ne gledaš tako, pol se pa ne pritožuj, če pijanec zbije otroka. Se zgodi, saj če ga ujamejo, bo najbrž sedel par let. In iz zapora bo prišel nov človek.

Avtomobili zelo direktno škodujejo ljudem, nevem zakaj bi bili dovoljeni. Pripomorejo pa bore malo. Ajoj bi moral z avtobusom na morje, da ti ne bo klobuk dol padel.

Vsak naj dela kar hoče dokler ne škoduje drugim. Se strinjaš s to izjavo ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

m0LN4r ::

Tut do vw in zuricha sem sel z vlakom, nema vise.
Pa do Szombathelya prit z vlakom je tudi umotvor, pa se eno uro rabim z busom do postaje... Lol
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Rok Woot ::

Če nebi bilo avtomobilov, bi bilo manj gužve. Tudi javni prevoz bi imel več denarja in bil bolj učinkovit. Ko je bil moj dedek majhen, so šli že pri 2-3 letih sami v šolo. Zdaj jih moramo pa tovorit, ker smo začeli uporabljati avtomobile ... Meni je tudi upadla kvaliteta življenja zaradi tega ...

m0LN4r ::

Rok Woot je izjavil:

Jah če pa ne gledaš tako, pol se pa ne pritožuj, če pijanec zbije otroka. Se zgodi, saj če ga ujamejo, bo najbrž sedel par let. In iz zapora bo prišel nov človek.

Avtomobili zelo direktno škodujejo ljudem, nevem zakaj bi bili dovoljeni. Pripomorejo pa bore malo. Ajoj bi moral z avtobusom na morje, da ti ne bo klobuk dol padel.

Vsak naj dela kar hoče dokler ne škoduje drugim. Se strinjaš s to izjavo ali ne?

Aja ker se ni bilo pijanih soferjev v javnem prevozu?

Sicer pa to ni problem avtomobilov, da se pijanc vozi naokoli. Da se to pred vzigom kontrolirat oz. vzgojit da se to ne pocne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Rok Woot ::

Ja in, praviš da trezen človek ne more zbiti otroka? Kaj pa izpušni plini? In ja, bolje je imeti poklicne voznike, lažje kontrolirati.

Sicer pa zakaj bi kontrolirali pred vžigom. Večini Slovencev se zdi to butasta ideja, saj potem ne moreš voziti pijan. Tako kot se tebi zdi butasta ideja prepovedati avtomobile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

m0LN4r ::

Rok Woot je izjavil:

Če nebi bilo avtomobilov, bi bilo manj gužve. Tudi javni prevoz bi imel več denarja in bil bolj učinkovit. Ko je bil moj dedek majhen, so šli že pri 2-3 letih sami v šolo. Zdaj jih moramo pa tovorit, ker smo začeli uporabljati avtomobile ... Meni je tudi upadla kvaliteta življenja zaradi tega ...

Meni je z avtom narasla za velik faktor. Cenejsi, hitrejsi, udobnejsi, kamor hocem in kdaj hocem, prevoz v vse smeri, tudi tja kamor z busom ne prides.
V srednji sem privarceval ca. 60eur na mesc z avtom in 1,5 ur na dan. Da o zimi sploh ne zacnem. Tekom studija pa sem cele stroske pokril s prevozi.
Zahvaljujoc avtu ima moja zena danes odlicno sluzbo v tujini.

Kako bi bilo, ce bi... Je zal ze mimo. Ne z busom ne z vlakom ne pridem v 15 minutah domov v ogretem sedezu na komot.

Ce se ti prilagajas javnemu prevozu, izvolis. Vsak ima svoje veselje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Rok Woot ::

Jaz se ne, ker kot praviš deluje slabo, to še ne pomeni, da je to edin način delovanja. Torej ljudje umirajo zaradi tega, da se ti voziš domov bolj udobno. Koliko je sprejemljiva številka? Tudi če znižamo omejitve na regionalkah, bi zmanjšali število mtrvih. Samo kje določiti mejo? Koliko prenese tvoja vest, da je še sprejemljivo? Ali praviš, da si 100 % varen za okolico ko voziš avto?

Če se ti ne voziš pijan, izvolis. Vsak ima svoje veselje. (Da vidiš v kakem stilu podajaš odgovore.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

m0LN4r ::

Rok Woot je izjavil:

Ja in, praviš da trezen človek ne more zbiti otroka? Kaj pa izpušni plini? In ja, bolje je imeti poklicne voznike, lažje kontrolirati.

Sicer pa zakaj bi kontrolirali pred vžigom. Večini Slovencev se zdi to butasta ideja, saj potem ne moreš voziti pijan. Tako kot se tebi zdi butasta ideja prepovedati avtomobile.

Lahko trezen otrok pade pod avtobus s plocnika ali pade s kolesa in na robniku glavo razbije.. Bi se hoverboarde privlekli v debato?

Alkohol in avto in pijan voznik v avtu so tri razlicne stvari. Bos se vedno imel pijance na cesti, pac brez avta, pa pes al na kolesu (so zelo nevarni)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Rok Woot ::

Pijan voznik kolesa je manj nevaren, kot trezen voznik ...

m0LN4r ::

Rok Woot je izjavil:

Jaz se ne, ker kot praviš deluje slabo, to še ne pomeni, da je to edin način delovanja. Torej ljudje umirajo zaradi tega, da se ti voziš domov bolj udobno. Koliko je sprejemljiva številka? Tudi če znižamo omejitve na regionalkah, bi zmanjšali število mtrvih. Samo kje določiti mejo? Koliko prenese tvoja vest, da je še sprejemljivo? Ali praviš, da si 100 % varen za okolico ko voziš avto?

Če se ti ne voziš pijan, izvolis. Vsak ima svoje veselje. (Da vidiš v kakem stilu podajaš odgovore.)

Konzumiranje drog in voznja ne sodita v isti kos. Tako da nevem kaj ne locis?

Rok Woot je izjavil:

Pijan voznik kolesa je manj nevaren, kot trezen voznik ...

Normalno, saj je voznik kriv ce pijan kolesar pade v njegovo felgo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Rok Woot ::

Pač tudi trezni vozniki ubijamo pešce, samo manjkrat, to še ne pomeni, da je ok ...

Seveda, saj je prav, da je voznik kriv. Če mu lahko pod felgo pristane pijan kolesar mu lahko tudi otrok na kolesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

St235 ::

Rok Woot je izjavil:

Jah če pa ne gledaš tako, pol se pa ne pritožuj, če pijanec zbije otroka. Se zgodi, saj če ga ujamejo, bo najbrž sedel par let. In iz zapora bo prišel nov človek.

Avtomobili zelo direktno škodujejo ljudem, nevem zakaj bi bili dovoljeni. Pripomorejo pa bore malo. Ajoj bi moral z avtobusom na morje, da ti ne bo klobuk dol padel.

Vsak naj dela kar hoče dokler ne škoduje drugim. Se strinjaš s to izjavo ali ne?


absolutno. torej treba prepovedat vsak način premikanja, ki je hitrejši od 1km/h. Avtobus nima kaj obstajat. Potencialno škodi ostalim in prav tako je problem izpustov. Samo še peš se lahko premikamo, pa še to zelo počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716085 (13029) Mare2
»

Prekoračitev meje kazenskih točk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19644415 (34813) Mare2
»

"pijani" vozniki na cesti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24822722 (17834) Double_J
»

Napihal in pridržan (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19030935 (26528) St235

Več podobnih tem