» »

Pralni stroj

Pralni stroj

BRBR ::

Nov. Lepo je na glavnem dial gumbu napisano 95oC, zdaj imam pisno, od proizvajalca, da kjub temu ne bo šlo čez 80 in pika (okoljski standardi, bla bla).
In še: nobeden standard ne omejuje odstopanja v doseganju temperature vode.

link


Zakon o varstvu potrošnikov v 37. členu določa, kdaj gre za stvarno napako. O njej govorimo:
...
- če stvar nima lastnosti ali odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oz. predpisane;
...


Ali je to to ? V trgovini, preden kupim vidim 95oC (menda je to molče dogovorjeno (-:) in potem to ni to ? Celih 15oC manj.
Ali pač moram morda prej prebrat detaljna navodila (da sem jih sploh dobil sem jih moral extra zahtevat, niso prišle zraven stroja)
in kot oni pravijo - produktne informacije (kje pa dobim te?).
  • spremenil: BRBR ()

fikus_ ::

Kaj če pa to pomeni 95°C!

BRBR ::

Irelevantno, ni se mi dalo iskat znaka °.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

BlaY0 ::

Jaz imam filing, da bi ti pralni stroj vrnil, ker ti ni všeč, skliceval bi se rad pa na stvarno napako, da nima lastnosti iz opisa. Imam prav?

Najprej ali su zadevo kupil prek spleta ali v fizični štacuni?

Mare2 ::

BlaY0 je izjavil:

Jaz imam filing, da bi ti pralni stroj vrnil,


Potem bo pa umazan hodil okol. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

BlaY0 ::

...tak občutek imam zato, ker z današnjimi pralnimi praški in dolgimi programi pranja lahko praktično vse opereš že pri 40, zato ne štekam zakaj bi se kdorkoli vtaknil v teh 80. Dandanes res ne vem zakaj bi nucal že 80, kamoli 95. Razen če si oldskewl in kuhaš belo perilo brez praška. Samo potem lahko to počneš v velikem loncu na štedilniku in ne nucaš za to pralnega stroja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BRBR ::


skliceval bi se rad pa na stvarno napako, da nima lastnosti iz opisa


Alora, kje to formulacijo (ali skoraj enako) lahko preberem v zakonu ?


samo potem lahko to počneš v velikem loncu na štedilniku in ne nucaš za to pralnega stroja


Točno tako. Prejšnja veš mašina (pri enakem prašku), od iste firme je kuhala pri 95°C.

Kaj ima veze splet ? Slovenska trgovina mi je prodala preko spleta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

BlaY0 ::

Ima to, da lahko vrneš v 14 dneh brez razlaganja zakaj...

shadeX ::

...tak občutek imam zato, ker z današnjimi pralnimi praški in dolgimi programi pranja lahko praktično vse opereš že pri 40,


Daleč od tega. Velja za prepotene športna oblačila. Na 40 sem jih opral samo enkrat in nato so romale v stroj nazaj.. na 60, kjer je bilo OK.

Na 80+ naj bi se kao pralo dojenčkove obleke in posteljnino. Vsaj tako piše v navodilih našega pralnega stroja. Se pa tudi meni zdi 95 overkill. Parkrat boš opral na to temperaturo in se bo vse skrčlo.

Miha 333 ::

Pa saj tu ni pomembno, zakaj rabi 95°C.

Se nagibam k mnenju, da gre v bistvu res za stvarno napako.

BRBR, nič te ne stane, če daš zahtevek za uveljavljanje stvarne napake. Vendar, naredi vse po zakonu (pisni zahtevek oddaš prodajalcu, točno obrazloži napako in kako je to povezano z določili iz zakona, kaj zahtevaš - vrnitev kupnine, popravilo, zamenjavo, ...). Časa za odgovor imajo 8 dni.

Poleg ZVPot glej tudi Obligacijski zakonik.

Zanima me pa, kako si izmeril temperaturo vode?

BRBR ::

Miha 333 je izjavil:


Zanima me pa, kako si izmeril temperaturo vode?

Ni opralo, serviser je imel eno reč za merit.


BRBR je izjavil:

Nov. Lepo je na glavnem dial gumbu napisano 95oC, zdaj imam pisno, od proizvajalca, da kjub temu ne bo šlo čez 80
....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjen pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416795 (1933) fulgur
»

Gospodinjski aparati porabijo več energije kakor označeno

Oddelek: Novice / Ostale najave
4814896 (11676) BigWhale
»

Garancija ali stvarna napaka?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
354113 (3363) Zheegec
»

Apple zaradi zavajanja oglobljen v Italiji

Oddelek: Novice / Ostale najave
4614724 (12410) MrStein
»

PS3 spet na garancijo ali zahtevati nov aparat

Oddelek: Pomoč in nasveti
292873 (2446) Ziga Dolhar

Več podobnih tem