» »

Ne se vpisat na askercevo gimnazijo

Ne se vpisat na askercevo gimnazijo

1
2
»

Unknown_001 ::

Smurf je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

@Smurf

Sam eno vprašanje. Kaj je tebi močnejša referenca? Splošni uspeh ali priporočilo kakega asistenta / profesorja / prejšnjega delodajalca.

Priporocilo seveda. Lahko pa uganes kaksne ocene imajo _ponavadi_ studentje, ki jih priporoci asistent/profesor.


Jah če svoje povprečje gledam verjetno nekje 8 z zelo mešanimi ocenami? Oz. Če gledam le sebe, ocene teorije bol tko, povprečje ocen vaj pa visoko...

Ni glih pravila kakšno povprečje moraš imet. Tam te priporočijo glede na to kako se izkažeš pri delu z njimi. Boli njih kita za ocene, če od tebe pride dejanski rezultat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Isotropic ::

Smurf je izjavil:

Isotropic je izjavil:


kaj pa če nisi hodil na gimnazijo

Pac ni hodil. Pogledas, ce ima kaksen drug uspeh, ki nakazuje, da ga zene zelja po znanju v zivljenju.

še nekaj me zanima
v službi delaš, kar pač delaš, večinoma si pod roki, da moraš kaj dokončat.
a pa doma kaj bereš strokovno literaturo, se izobražuješ na lastno pest (bodisi direktno povezano s službo ali samo posredno - npr. kakšen nov programski jezik) itd. ali si raje vzameš v službi čas, npr. uro na dan in bereš članke, strokovne knjige, se učiš npr. nov programski jezik...

Smurf ::

@Raptor F16
Na mojem vzorcu priporocenih studentov, so ocene nekje med 8 in 10.

@Isotropic
Ce je sluzbena zadeva studiram naceloma v sluzbi, ce ni, doma. Ni pa cisto stogo definirano (lahko se npr. prekriva pol-pol). Ampak ja berem knjige/clanke tudi doma (nenazadnje mi to potem dvigne ceno na trziscu).

Unknown_001 ::

Smurf je izjavil:

@Raptor F16
Na mojem vzorcu priporocenih studentov, so ocene nekje med 8 in 10.



And what if I told you another reason zakaj sem proti grebenju za top ocene? Povprečje bi lahko imel (priznam) še višje ampak bi se psihično uničil. Že tako je enkrat malo manjkalo da si nisem nekaj naredil ker nisem dosegel lastnih pričakovanj.

Do faksa nisem imel enega razreda ali letnika zaključenega s povprečjem manj kot 4.5 torej vedo odličen. Ampak ko pogledam za nazaj kakšen sem bil takrat. Katastrofa. Vse se je vrtelo okoli tega ali bom presegel sebe ali se bom razočaral. Ocena 4 je bila blazno hud udarec in sem doživel zlom če je padlo še kaj nižjega. S časom sem šele ugotovil, da bolj šteje kaj odnesem kot cifra v redovalnici. Na maturi sem še vložil tist nek sprejemljiv effort naprej se pa nisem toliko sekiral. In ne boš verjel od takrat mi na vseh ostalih področjih gle le še navzgor ker nisem obermenjen z malenklstmi kot so ocene ampak se posvečam dolgoročnemu cilju.

Na faksu pozornost posvečam lab vajam saj se tam dejansko nekaj naučiš sploh če delaš sam in BRSKAŠ kako rešiti primer. Poročila iz vaj venomer rad pokažem ko me kdo vpraša kaj delamo na faksu saj se pri le teh res potrudim in tudi neopažen nisem ostal s strani asistentov. Teorijo si doma iz samoinkciative večkrat prebiram ker mi je smer zanimiva. Tiste izpitne fore pa delam po liniji "sam da spusti".

Zato pričakovati da se odpovem normalnemu ŽIVLJENJSKEMU shajanju zato da bom pod stresom in izgubljal lase ker ni padla 10 ali 9... ne hvala. Ne bi rad dokončno izgubil volje do življenja.

Sploh pa... sem že parim povedal. Na fakukteto sem prišel po znanje, ne po ocene.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Nikjer nisem napisal, da je potrebno delati do izgorelosti. Prav nasprotno, ena najbolj pomembnih stvari pri delu je po mojem mnenju to, da poznas svoje meje in se znas ustaviti.

Ampak ne pomeni pa, da so vsi tisti s top ocenami v stresu.

A110 ::

najboljsa stvar je lenoba + dokaj vredu (morda celo povprecni) rezultati. ves da imas se rezervo ce bo slo kdaj za nohte, po drugi strani pa uzivas ker solanju ne posvecas prevec casa 8-)

vostok_1 ::

Smurf je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da je potrebno delati do izgorelosti. Prav nasprotno, ena najbolj pomembnih stvari pri delu je po mojem mnenju to, da poznas svoje meje in se znas ustaviti.

Ampak ne pomeni pa, da so vsi tisti s top ocenami v stresu.


Ti raje povej kakšno neto plačo daješ takim osebam, ki praviš da dosegajo tvoja merila....
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Unknown_001 ::

Smurf je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da je potrebno delati do izgorelosti. Prav nasprotno, ena najbolj pomembnih stvari pri delu je po mojem mnenju to, da poznas svoje meje in se znas ustaviti.

Ampak ne pomeni pa, da so vsi tisti s top ocenami v stresu.


Trenutno delam nekoliko pod zmogljivostmi. Nikoli se še ni zgodilo da bi se mi dobesedno J* ko pridem na izpit. Niti malo treme. Na koncu se sprijaznim z rezultatom četudi ni ravno blesteča ocena.

In ni res. Stres je prisoten pri vseh. Odvisno pa je kako osebno človek gleda na uspeh. Zase vem da bi se zagotovo spet začel primerjati in hotel biti over the top... a... komu na čast?

Tekmovalnost in blazna samokritičnost sta vedno prisotna. In ravno zaradi slednje dobivam slabo vest ko poslušam teorije o ocenah in povprečjih. Po tihem si samo govorim "DON'T ..."
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

vostok_1 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da je potrebno delati do izgorelosti. Prav nasprotno, ena najbolj pomembnih stvari pri delu je po mojem mnenju to, da poznas svoje meje in se znas ustaviti.

Ampak ne pomeni pa, da so vsi tisti s top ocenami v stresu.


Ti raje povej kakšno neto plačo daješ takim osebam, ki praviš da dosegajo tvoja merila....

Za taksnega, ki pride iz faksa, je dober, nima pa se nekih izkusenj? Ne vem, recimo, da jih vecina pade v rang 1200-1600 neto prve 3 mesece, potem pa se reviewa za naprej (ter seveda vsako leto). Bistveno je to, da se ta znesek lahko hitro premika navzgor s casom.

Markus386 ::

Za nekoga, ki je ravno naredil faks itak nimas skoraj nic informacij (pred poskusmo dobo), tako, da je tudi izbira gimnazije nek indikator o človeku. Ni 100%, je pa boljše kot nič.

Kdor je šel na eno od boljših gimnazij, je bil verjetno bolj priden/brihten v osnovni šoli, pa tudi v gimnaziji je verjetno dobil več, kot nekdo, ki je presedel štiri leta v kaosu, tako kot avtor te teme.

Seveda imaš izjeme v obe smeri, ampak od novopečenega diplomanta (ali pa niti to ne), razen tega in kake seminarske s faksa, nimaš boljših indikatorjev. (seveda na nekaterih faksih, sploh tehničnih, si marsikdo nabere delovne izkušnje že med študijem, na določenih fakultetah je pa to praktično nemogoče).

vostok_1 ::

Smurf je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Nikjer nisem napisal, da je potrebno delati do izgorelosti. Prav nasprotno, ena najbolj pomembnih stvari pri delu je po mojem mnenju to, da poznas svoje meje in se znas ustaviti.

Ampak ne pomeni pa, da so vsi tisti s top ocenami v stresu.


Ti raje povej kakšno neto plačo daješ takim osebam, ki praviš da dosegajo tvoja merila....

Za taksnega, ki pride iz faksa, je dober, nima pa se nekih izkusenj? Ne vem, recimo, da jih vecina pade v rang 1200-1600 neto prve 3 mesece, potem pa se reviewa za naprej (ter seveda vsako leto). Bistveno je to, da se ta znesek lahko hitro premika navzgor s casom.


Ni tako napačno.

Še vedno pa menim, da lahko marsikoga izgubiš, če gledaš ocene.
Jz takoj zberem raje nekoga, ki je sam skonstruiral neko kewl zadevo, kot pa da mi maha z spričevalom.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Smurf ::

vostok_1 je izjavil:


Ni tako napačno.

Še vedno pa menim, da lahko marsikoga izgubiš, če gledaš ocene.
Jz takoj zberem raje nekoga, ki je sam skonstruiral neko kewl zadevo, kot pa da mi maha z spričevalom.

Sej pogosto kewl zadeva prevaga. Samo dostikrat nimajo kewl zadeve in moras gledati druge zadeve (takrat, ko pa imajo kewl zadeve, imajo pa ponavadi tudi dobre ocene). Kot ze receno ni tukaj neke stroge logike kaj moras imeti in kaj ne. Gledas celostno sliko in isces karkoli bi pokazalo, da je nekdo dober.

Unknown_001 ::

Smurf je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Ni tako napačno.

Še vedno pa menim, da lahko marsikoga izgubiš, če gledaš ocene.
Jz takoj zberem raje nekoga, ki je sam skonstruiral neko kewl zadevo, kot pa da mi maha z spričevalom.

Sej pogosto kewl zadeva prevaga. Samo dostikrat nimajo kewl zadeve in moras gledati druge zadeve (takrat, ko pa imajo kewl zadeve, imajo pa ponavadi tudi dobre ocene). Kot ze receno ni tukaj neke stroge logike kaj moras imeti in kaj ne. Gledas celostno sliko in isces karkoli bi pokazalo, da je nekdo dober.


Se potegnem nazaj s tistim o tepcih in idiotih. To če gledaš tudi stvarne reference je drugo.

Sem pomislil da si spet eden tistih ki gleda le uspeh ne pa kaj je človek delal prej. Že naletel na podobno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Scaramouche ::

Poznam kolega ki je na srednji padu letnik,se skuliru, potem pa na faxu šel čz skoz z 9,10...

DOOM_er ::

tudi jaz sem en tak primer. V srednji šoli te meče vse kar je :D , ni se mi dalo nič, špricanje, mentaliteta sam daj 2, razen matematike, fizike, kemije in geografije. Sem pa ves čas vedel kaj bi približno počel in ker na FE nikoli ni omejitve opisa mi je viselo dol za ocene. Potem na FE sem bil v prvem letniku celu najbolši študent glede na povprečno oceno, tudi v drugem in tretjem letniku manj kot 9 praktičo nisem poznal. Imel sem pa tudi par sošolcev ki so komaj zdelali in so sedaj magistri strojništva, en bo kmalu doktoriral na FE, en pa bo doktoriral na fiziki. Takih ki so padli med mojimi sošolci potem v srednji ni bilo, smo imeli pa vsi bolj slabe ocene, ampak na faksu nas je pa večina delala dobro in z lepim uspehom.

Srednja šola je mogoče odraz človeka, meni se pač nikoli ni dalo kaj preveč ukvarjati z ostalimi predmeti, bolj sem poskušal dobro razumeti in dojeti tiste stvari ki bodo meni najbolj pomagale, matematika je bila vedno 4 ali 5, odvisno od količine izostanka od pouka, fizika bi lahko bila če profesorica nebi ravno postala nepismena ko je dobila mojo kontrolno v roke. Na faksu se pa potem itak potrudiš, zanima me vse, hotel sem vedeti in razumeti vse, posledica je dobro znanje in posledično dobre ocene. V drugem in tretjem letniku se je začel nabirati balast pri predmetih ki me spet niso toliko zanimali tako da se tudi niti nisem nekaj ekstra trudil še zraven kot za ostale predmete.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

rovka ::

Hodil na aškrčevo gimnazijo, neke blazne resnosti ni bilo, ni pa bil spet teksas. Bi pa znalo biti zdaj bolj divje.

ps: Ima kdo kakšen hecen material od profesorjev, kakšen video ? V mojih časih je bilo polno smešnih situacij, imeli smo pa na žalost telefone brez kamer. Bi bilo lepo spet videti Viljema Limonija in Cimči, pa Milana iz tehnične. Klasike :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je srednja šola sploh relevantna? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16221309 (17099) "NaN"
»

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719490 (17494) Smurf
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931359 (25020) x128
»

Kam po osnovni šoli?

Oddelek: Šola
366982 (6235) Machiavelli

Več podobnih tem