» »

Ne se vpisat na askercevo gimnazijo

Ne se vpisat na askercevo gimnazijo

«
1
2

Jona ::

Trenutno sem v 3. letniku in mocno obzalujem, da sem se vpisal v to solo. pouk je najvecje g*vno- ceu razred na telefonih, vsi govorijo profesorji pa nemocni. tistim ki bi se radi kaj naucili mocno odsvetujem vpis, saj so profesorji obupali ze pred dobrim letom. tudi ce bi pouku rad sledil mu nemores (razen pri mat in slo, kjer so strogi profesorji), saj nic ne delamo, zato se pri pouku ne naucis nic skoraj vsak test se ponavlja (ne popravlja, ponavlja), tako da tudi ce se snov naucis moras pisat se 1x... pa ne govorim da sm nek angelcek, da ne bo pomote. point te teme je le to, da opozorim kogarkoli, ki razmislja o vpisu/prepisu na to solo naj prej dobro premisli, saj je tukaj res slabo. pa se okol se govori, da so standardi zelo nizki itd- to ni res, vse je isto kot na drugih gimnazijah, le da je tu pouk slabsi.. mogoce so ostali razredi boljsi (profesorji pravijo, da ne).. jaz sem le napisal moje izkusnje.
  • polepsal: Mavrik ()

Master_Yoda ::

A ni tako, da ce se test ponavlja ne rabis it na ponovitev ce si pisal pozitivno, ce pa gres pa se ti potem uposteva druga ocena ?

2f4u ::

poanta je drugje... Tukaj je še pred kratkem film "Za vedno 13" in ja.
Upam, da se oglasi še kdo od sveta stašev, al pa predstavniki šole.

Naj tole pošlje kdo naprej nekomu iz šole..

eric_cartman ::

Čisto na hitro Jona. To že veliko ljudi ve. Aškerčeva in Moste sta edine 5 letne gimnazije v Lj.

In tudi mene je sram, da sem 2 leti obiskoval prav Aškerčevo sicer že kar dolgo dolgo nazaj. Prepisal sem se na Poljane (to je bila pač moja izbira). In tu je tista pomembna razlika, ki jo le sam opaziš. Ne gre se samo za mentaliteto učencev, ki verjamem, da je na Poljanah višja. Ključna je mentaliteta profesorjev. Imaš profesorje na Aškerčevi, ki so zelo uredu (jih ne bom poimensko izpostavljal), vendar je bilo v času mojega šolanja več takšnih, ki so ti raje nalepili slabšo oceno v redovalnico in jim je to očitno prineslo neko zadovoljstvo.

Bistvena razlika je torej, da imaš dobre gimnazije, kjer učence spodbujajo in slabe gimnazije, kjer učence zatirajo. V mojem primeru torej Poljane/Aškerčeva je enako kot dan in noč.

Potem pa je še ta problem z dijaki, kar privede vse skupaj do začaranega kroga. Na Aškerčevo pridejo po večini ljudje, ki jih bolj kot šola, zanima kako bodo hodili med poukom na pivo v (ne vem če je še) Borderja oz. kako bodo delali čim večje bedarije v razredu.

Vsekakor pa tebi svetujem, da čimprej končaš gimnazijo in greš naprej na faks in pozabiš na Aškerčevo. Na faksu pa potem z neresnostjo nekaterih študentov zelo hitro opravijo. :)

Zgodovina sprememb…

anketar ::

limoni je še tm al je že v pokoju? kaj pa moja droga je žoga? sheeeeit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Unknown_001 ::

Ti se samo potrudi za čimvišje povprečje 3. in 4.letnika ter se izkaži na maturi. Ko se boš vpisal na faks se ti lahko gladko jebe kam si hodil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Sumim, da ni samo tako pri vas.

Učitelji, kolikor sem slišal, danes nimajo skoraj nobenih pristojnosti. Če naredijo karkoli oldschool, jih čaka tožba zaradi psihičnega nasilja ali vse do spolnega nasilja.
Ni presenetljivo, da je velika večina učiteljev...učiteljic. Dokazano je, da mati samohranilke sproducirajo psihopate. Analogno torej velja za šolski sistem. Kjer vladajo ženski vzorci, things descend into chaos. It's been proven time and time again. Seksizem gor ali dol.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Jona ::

Ja, limoni se uci, baje se cez 2 leti upokoji, za ta drugega/go pa nevem. Drugace pa hvala vsem za odgovore. LP

SeMiNeSanja ::

Malo pretiravaš. Imaš take in drugačne učiteljice. Takšne tipa 'železna lady' in takšne tipa 'mila jera'. Bistvo pa je, da ravnatelj ne dopusti, da je 3/4 učiteljic tipa 'mila jera', ker potem je res kaos predprogramiran.

vostok_1 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Malo pretiravaš. Imaš take in drugačne učiteljice. Takšne tipa 'železna lady' in takšne tipa 'mila jera'. Bistvo pa je, da ravnatelj ne dopusti, da je 3/4 učiteljic tipa 'mila jera', ker potem je res kaos predprogramiran.


Res je. Ampak tudi na ravnatelje je danes pritisk, da morajo biti bolj, khm...nežni, uvidevni, tolerant.

Otroci so vedno rabili, še posebej fanti, nek order. Večina žensk tega ni zmožna. Vidim vsepovsot, ko mati skuša otroka prosit naj neha razbijat.
Iron lady pa nadzirajo močni moški. Hence, my point.

Vem, da se to vašim senzibilnostim ne dopade, ampak, sadly, it's true. Take it or leave it.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

DOOM_er ::

Napiši pismo učiteljskemu zboru ter ravnatelju, sicer te bo vrjetno pol razreda kastriralo ampak jebi ga.
Robots will steal your job. But that's OK

AndrejS ::

Saj obstaja matura - pa se potem vidi katera šola je boljša.

vostok_1 ::

@DOOM
Ne bo niti najmanj pomagalo.

Učitelji tudi če bi hoteli...nimajo moči. Ni vredno fasat tožbo in bit brezposelen zaradi enih nevzgojenih pamžev. Še posebej danes, ko so socialni mediji tako vseprisotni. Samo poglejte kaj se je takrat v mariboru zgodilo.

Odvijajo se globlje družbene težave, ampak nihče se ne upa o njih razpravljat ali si jih sploh noče priznat. Too afraid to rock the boat, zato pa raje živijo v svojem balončku in vse drugačemisleče zmerjajo z naciji. The safest approach.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

SeMiNeSanja ::

Drugače pa mislim, da je največji problem Aškerčeve ta, da pobere vse, kar se drugod ni uspelo vpisat. Z zadostnim uspehom na gimnazijo?...pojdi na Aškerčevo.

Če na kup zmečeš take osebke, ki že v osnovni šoli niso zmogli vsaj prav dobrega uspeha, potem tudi v nadaljevanju ne moreš pričakovati čudežev. Saj se zgodijo tudi kakšni čudeži - ampak ne na Aškerčevi - tam prej potopijo še tiste redke primerke, ki so vsaj malo blesteli.

Ker ni tistih 'pozitivcev', tudi ni neke tekmovalnosti, vsaj ne tiste za boljšimi ocenami. Za moje pojme so šolo uničili, ko so na njej uvedli gimnazijski program. Kot srednja kemijska šola je nekoč imela popolnoma drugačen sloves. Iz moje generacije so nekateri postali tudi doktorji znanosti, ena sošolka celo dekan fakultete. To, kar pa danes tam producirajo pa meni bolj deluje kot nekakšen socialni projekt 'da otroci ne bodo na cesti', ne pa da bi otrokom dali kakšno resno izobrazbo, kot bi to pričakoval od ene gimnazije.

vostok_1 ::

AndrejS je izjavil:

Saj obstaja matura - pa se potem vidi katera šola je boljša.


Za opravit maturo praktično ne rabiš sploh v šolo hodit. Zadeve so itak standardizirane.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

shadeX ::

In pa verjetno za maturo se en folk napifla, tako da na koncu uspeh verjetno sploh ne odstopa toliko kot pri drugih šolah - da bi bila zadeva alarmantna.

Unknown_001 ::

Koga briga. Za splošno maturo rabiš bit 21 star pa se ti jebe za čislane gimnazije če potem pravtako prideš na faks.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Smurf ::

Unknown_001 je izjavil:

Koga briga. Za splošno maturo rabiš bit 21 star pa se ti jebe za čislane gimnazije če potem pravtako prideš na faks.

Po isti logiki, se ti lahko jebe za faks, ker tudi brez njega prides do sluzbe.

A110 ::

cel razred na telefonih? to bi bilo meni super da nebi tako izstopal kot vcasih na sicer eni drugi gimnaziji. ali pa torba na mizo in spanje pri pouku. ce bi lahko bi se se enkrat vrnil v srednjo solo. nevem kaj ljudjudje delajo celo znanost z izbiro gimnazije. od tistih 4 let dvomim da kdo odnese kaj kar mu v zivljenju koristi (razen da sposznas nekaj novih ljudi) ker se resno znanje zacne pridobivati sele na naravoslovnih faksih kjer pa tako ali tako gre snov vse iz 0 ampak pac malo hitreje.
sam vem, da sem veliko vec odnesel od prespricanih in prespanih ur ter bedarij v srednji soli kot pa ce bi poslusal kako postavljati vejice in der, die, das predloge.
sprejemni bi bili super ampak lahko pa bi na skoraj vseh fakultetah malce dvignili zahtevnost in poostrili goljufanje pa bi bilo popolnoma vseeno kje si hodil v srednjo solo pa se izognil bi se sprejemnim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Smurf ::


Izbira srednje šole ti ne pogojuje na katero fakulteto se boš vpisal. Izbira fakultete pa ti lahko pogojuje možnosti za naprej.

Pozabi. Ne dam ti kreditov za vašo famozno gimnazijo.


Priblizno toliko kot gimnazija, z izvensi nekaterimi poklici (medicina, farmacija) in javnim sektorjem.

Ce bos prisel k meni na razgovor, kot svez diplomant, bom (tudi) pogledal na katero gimnazijo si hodil in kaksno povprecje si imel na faksu.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

anketar ::

Jona je izjavil:

Ja, limoni se uci, baje se cez 2 leti upokoji, za ta drugega/go pa nevem. Drugace pa hvala vsem za odgovore. LP


Limoni ni jebu 2 posto, če so govoril enostavno je šel s snovjo naprej. Začne se z R konča z n (history)

A110 ::

Smurf je izjavil:


Izbira srednje šole ti ne pogojuje na katero fakulteto se boš vpisal. Izbira fakultete pa ti lahko pogojuje možnosti za naprej.

Pozabi. Ne dam ti kreditov za vašo famozno gimnazijo.


Priblizno toliko kot gimnazija, z izvensi nekaterimi poklici (medicina, farmacija) in javnim sektorjem.

Ce bos prisel k meni na razgovor, kot svez diplomant, bom (tudi) pogledal na katero gimnazijo si hodil in kaksno povprecje si imel na faksu.


zakaj pa bi pogledal na kaero gimnazijo je hodil? najboljse da pogledas se za osnovno solo in vrtec. pa porodnisnico. ze povprecje za faksu ze ne pokaze marsicesa ker mozno da student ni imel motivacije za ucenje ampak znanje pa lahko pridobi hitreje od drugih

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

xtpwn ::

Naj nekdo pošlje to temo na 24ur (majo facebook stran pa lah pogovor pošleš).

Verjemite, bodo takoj tam.

Smurf ::

A110 je izjavil:


zakaj pa bi pogledal na kaero gimnazijo je hodil? najboljse da pogledas se za osnovno solo in vrtec. pa porodnisnico. ze povprecje za faksu ze ne pokaze marsicesa ker mozno da student ni imel motivacije za ucenje ampak znanje pa lahko pridobi hitreje od drugih

Osnovna sola je slab faktor, ker jo vecina ljudi izbere glede na blizino. Podatek o gimnaziji in povprecju ti pa ze povesta nekaj, moras pa seveda gledati v kontekstu vseh informacij in se ne ozirati zgolj na en sam podatek. Npr. v recimo 90% so tisti s top 10% ocene boljsi od tistih s podpovrecnimi. Tiste z visokimi ocenami, ki v resnici niso sposobni je relativno lahko detektirati (prav tako genialce, ki niso imeli cas/zanimanje za faks in so ga recimo slabse izdelali). Ampak sedaj letimo ze off topic.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

A110 ::

ja se strinjma da smo off topic ampak izbira gimnazije se vedno nebi smela biti nek faktor ker od nje ne pridobis nic oz dokaj malo tega kar ti koristi v sluzbi

Smurf ::

A110 je izjavil:

ja se strinjma da smo off topic ampak izbira gimnazije se vedno nebi smela biti nek faktor ker od nje ne pridobis nic oz dokaj malo tega kar ti koristi v sluzbi

To ni res. Podoben primer kot prej. Nekdo, ki je hodil na Gimnazijo Bezigrad bo z vecjo verjetnostjo vrhunski inzenir kot nekdo, ki je bil na Askercevi. Ne pomeni pa to, da nekdo, ki je bil na Askercevi ne more biti vrhunski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Unknown_001 ::

Smurf je izjavil:


Izbira srednje šole ti ne pogojuje na katero fakulteto se boš vpisal. Izbira fakultete pa ti lahko pogojuje možnosti za naprej.

Pozabi. Ne dam ti kreditov za vašo famozno gimnazijo.


Priblizno toliko kot gimnazija, z izvensi nekaterimi poklici (medicina, farmacija) in javnim sektorjem.

Ce bos prisel k meni na razgovor, kot svez diplomant, bom (tudi) pogledal na katero gimnazijo si hodil in kaksno povprecje si imel na faksu.


Hvalabogu mi ne bo treba k takim idiotom nikoli hodit na razgovor. To ste neki excell menedžerji ki dtugega kot statistike ne vidite.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

eric_cartman ::

Unknown_001 je izjavil:

Smurf je izjavil:


Izbira srednje šole ti ne pogojuje na katero fakulteto se boš vpisal. Izbira fakultete pa ti lahko pogojuje možnosti za naprej.

Pozabi. Ne dam ti kreditov za vašo famozno gimnazijo.


Priblizno toliko kot gimnazija, z izvensi nekaterimi poklici (medicina, farmacija) in javnim sektorjem.

Ce bos prisel k meni na razgovor, kot svez diplomant, bom (tudi) pogledal na katero gimnazijo si hodil in kaksno povprecje si imel na faksu.


Hvalabogu mi ne bo treba k takim idiotom nikoli hodit na razgovor. To ste neki excell menedžerji ki dtugega kot statistike ne vidite.


Ne skrbi za Excell menedžerje. Taki ponavadi slabo plačujejo, ker vse gledajo skozi številke. Zato taki tudi ne dobijo vrhunskih znanstvenikov z briljantno srednješolsko in študentsko statistiko. Najboljši po statistiki, se pač ne bodo prodali za najmanjši denar.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Smurf je izjavil:


Izbira srednje šole ti ne pogojuje na katero fakulteto se boš vpisal. Izbira fakultete pa ti lahko pogojuje možnosti za naprej.

Pozabi. Ne dam ti kreditov za vašo famozno gimnazijo.


Priblizno toliko kot gimnazija, z izvensi nekaterimi poklici (medicina, farmacija) in javnim sektorjem.

Ce bos prisel k meni na razgovor, kot svez diplomant, bom (tudi) pogledal na katero gimnazijo si hodil in kaksno povprecje si imel na faksu.


Zakaj pa bi to počel?

A boš tudi preveril koga dejta, če slučajno je untouchable?

In ko boš našel super duper top učenca, mu boš dal koliko...900 + malica+ potni.


A ti ne znaš ocenit človeka po dveh razgovorih in v skrajnem primeru po 1 mesecu poskusnega dela?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

Eno zanimivo zgodbico vam bom povedal ki je precej realna.

Pisal se je kolokvij za statiko in... mene nekdo od kolegov sprašuje kako se neko nalogo reš. Konceptualno razložim... ni neki jasno. Me vpraša kaj je to vektor...

Pol minute tišine

... na kratko definiram. No tale oseba je imela stare naloge ki se ponovaljajo in se je vse probala naučit na pamet. Problem pa je bil ker je ponekod manjkalo lostopke in takrat sem bil prikladen za vprašanje.

Kakšen je bil rezultat pp kolokviju? Jaz ki sem le preletel zapiske iz srednje šole in par poglavij iz cvetačeve, stropnikove knjige, sem zaradi počasnosti pisal 85% zgoraj omenjeni kolega pa 95%.

Please explain how the F* je to realna ocena, če tipu še kasneje niso bile stvari pri fiziki v 2. Semestru (ista snov) čisto jasne.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Saj pravim, da je današnji sistem en velik joke. Namenjen je štancanju in obračanju javnega denarja. Ne dejansko izobrazbi.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Horejšio ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Drugače pa mislim, da je največji problem Aškerčeve ta, da pobere vse, kar se drugod ni uspelo vpisat. Z zadostnim uspehom na gimnazijo?...pojdi na Aškerčevo.

Če na kup zmečeš take osebke, ki že v osnovni šoli niso zmogli vsaj prav dobrega uspeha, potem tudi v nadaljevanju ne moreš pričakovati čudežev.


Se ne strinjam. Je ravno obratno pri nekaterih.

shadeX ::

Please explain how the F* je to realna ocena, če tipu še kasneje niso bile stvari pri fiziki v 2. Semestru (ista snov) čisto jasne.


Premalo informacij. Lahko da je tip dober trol, ki joče kako nima pojma, da bi dobil vašo pozornost in se še kaj naučil :) Glede na to da je pisal bolje od tebe je verjetno taktika kakršnokoli že ma, verjetno uspela.

:))

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Please explain how the F* je to realna ocena, če tipu še kasneje niso bile stvari pri fiziki v 2. Semestru (ista snov) čisto jasne.


Premalo informacij. Lahko da je tip dober trol, ki joče kako nima pojma, da bi dobil vašo pozornost in se še kaj naučil :) Glede na to da je pisal bolje od tebe je verjetno taktika kakršnokoli že ma, verjetno uspela.

:))


Glede na to kako je isto snov pri fiziki fejlal dvomim. Sem pa lepo takrat vsem že pokazal srednji orst če so za bedarije fehtal. Meddrugim tud da bi kar rešitev FN s postopkom poslal da si KAO preveri. Mhm... dobiš. Eni taki fukonji sem narobe rešil nalogo in mu poslal popolnoma zgrešen postopek. Je bil užaljen potem. Sorry. Ni več fehtal. V drugem letniku ga nisem videl.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Raptor, zapiskov tudi ne posojaš? Sam preverjam če imaš na vsaki stvari napisano "to je moje!".

Stvar je taka. Meni je blo vedno vseeno kdo prepisuje od mene. Na konc koncev, je to za njega slabo. Kolegu smo tako pomagal nardit cel zadnji letnik pa še pol diplome. Dans pač dela v lokalu, kar nima veze z našim poklicem. Big Whoop. Boljši od tebe ne more bit če samo prepisuje.

Če te bo pa v kakšnem primeru našišal, si se pa samo zmotil oz. si ga preveč podcenjeval in je bil že vseskozi boljši od tebe. Potem pa je spet fair and square.

Unknown_001 ::

Zapiske posojam.

Nikakor pa ne mislim delat domačih nalog lenim pizdam ki se jim na da malo potuhtati problema ampak bi vse na pladnju. Takemu ne privoščim da diplomira. Sem na razpolago da komu kaj razložim. Njegovega dela pa ne bom opravljal rezen če mi drago plača.

Nimaš mi pravice očitati da nisem pripravljen pomagati. Neka normalna meja mora bit. Upam rečt da bi me vsaj eden od kolegov v pričo vseh upal zagovorit za ta primer.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

vostok_1 je izjavil:


In ko boš našel super duper top učenca, mu boš dal koliko...900 + malica+ potni.

A ti ne znaš ocenit človeka po dveh razgovorih in v skrajnem primeru po 1 mesecu poskusnega dela?

Je dovolj ze en razgovor. V Sloveniji trenutno kotirajo super duper top ucenci, za kar nekaj vec denarja :). Za omenjeno placo bos tezko dobil ze povprecno sposobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

vostok_1 ::

No, če takemu učencu daš "kar nekaj več denarja". Šure.
Vseeno pa ne vem, kaj ti bodo njegove srednješolske ocene povedale...če je res tak učenec kot diskutiramo, bo to zgledalo bolj tako:

"Dober dan, kar posedite se g. Janez Velikoglav"
"Hvala, da ste me povabili na razgovor. Ker vam ne želim tratit časa, mi prosim povejte le kakšno plačo bi imel, namreč imam ta teden še 10 drugih razgovorov v priznanih podjetjih, pa bi rad vse dal skozi. Upam da razumete.
..."
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Smurf ::

V bistvu nisem nikjer do sedaj omenjal srednjesolskih ocen :). To ali je imel matematiko 4 ali 5 mi je res vseeno. Za ocene na faksu pa ze povprasam.

Glede primerov razgovora, dosedaj se nobenemu "Velikoglavu" ni tako mocno mudilo. Ravno nasprotno, ponavadi zelijo dobiti cimvec informacij o firmi, kar je seveda logicno. Ponavadi te ne zanima samo kaksno placo bos imel, ampak tudi kaksno placo lahko s casom dosezes , kaksne projekte bos imel, ali bos s casom lahko napredoval v znanju, kaksna orodja se uporabljajo, kaksno je okolje/sodelovci itd.

vostok_1 ::

Šure. But you get my point.

Jz osebno ne bi nikoli spraševal po ocenah iz faksa.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

@Smurf

Sam eno vprašanje. Kaj je tebi močnejša referenca? Splošni uspeh ali priporočilo kakega asistenta / profesorja / prejšnjega delodajalca.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

shadeX ::

Drugo, normalno. Še boljš od tega pa je, da pokaže kak projekt, ki ga je sam izpeljal da dejansko vidim česa je tip sploh zmožen.

Jarno ::

vostok_1 je izjavil:

Šure. But you get my point.
Jz osebno ne bi nikoli spraševal po ocenah iz faksa.


Marsikje se sprašuje. Sem se pogovarjal z bivšimi sošolci, ki so študirali medicino oz. pravo.
Če kot "medicinec" nimaš povprečja vsaj 8,5, te sistemsko onemogočijo.
Kot pravnik s povprečjem pod 9 pa lahko pozabiš na perspektivna pripravništva.

ToniT ::

Če kot "medicinec" nimaš povprečja vsaj 8,5, te sistemsko onemogočijo.


Kaj to pomeni?

vostok_1 ::

Jz bi zaposlil vse, ki se mi zdijo dobri po srcu in znajo nekaj primit v roke in dobro reševat.
Boli me kurac če si imel 7,5 ali 8,5 na faksu.

Kera degen logika.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jarno ::

ToniT je izjavil:

Če kot "medicinec" nimaš povprečja vsaj 8,5, te sistemsko onemogočijo.

Kaj to pomeni?


Nisem vrtal naprej, ampak sem razumel, da pri nas uradno več ne moreš nadaljevati z izobraževanjem, rezerviranim za diplomante z višjim povprečjem in da prej ni bilo tako.

Isotropic ::

Smurf je izjavil:


Izbira srednje šole ti ne pogojuje na katero fakulteto se boš vpisal. Izbira fakultete pa ti lahko pogojuje možnosti za naprej.

Pozabi. Ne dam ti kreditov za vašo famozno gimnazijo.


Priblizno toliko kot gimnazija, z izvensi nekaterimi poklici (medicina, farmacija) in javnim sektorjem.

Ce bos prisel k meni na razgovor, kot svez diplomant, bom (tudi) pogledal na katero gimnazijo si hodil in kaksno povprecje si imel na faksu.

kaj pa če nisi hodil na gimnazijo

Smurf ::

Unknown_001 je izjavil:

@Smurf

Sam eno vprašanje. Kaj je tebi močnejša referenca? Splošni uspeh ali priporočilo kakega asistenta / profesorja / prejšnjega delodajalca.

Priporocilo seveda. Lahko pa uganes kaksne ocene imajo _ponavadi_ studentje, ki jih priporoci asistent/profesor.

kakob ::

Optimalna ocena v srednji šoli je 2. Ciljaj na 3, da imaš malo rezerve pred cvekom.

Ostali čas porabi za učenje stvari ki te dejansko zanimajo in veselijo. Take si boš celo zapomnil.

Smurf ::

Isotropic je izjavil:


kaj pa če nisi hodil na gimnazijo

Pac ni hodil. Pogledas, ce ima kaksen drug uspeh, ki nakazuje, da ga zene zelja po znanju v zivljenju.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je srednja šola sploh relevantna? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16220969 (16759) "NaN"
»

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719284 (17288) Smurf
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931124 (24785) x128
»

Kam po osnovni šoli?

Oddelek: Šola
366955 (6208) Machiavelli

Več podobnih tem