» »

Kam po osnovni šoli?

Kam po osnovni šoli?

Go-ahead ::

Zanimajo me vaši predlogi, kam naj se vpiše osnovnošolec po končani osnovni šoli.
Leži mu matematika, fizika, kemija, glasba, več kot je piflarije slabše so ocene (npr zgodovina). Risanje tudi še kar, nekih ročnih spretnosti pa ni za hvalit.
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

D3m ::

Hmmmmmmmmmmmm, ročnih spretnosti nima, risanje tko tko,....FDV, FF, FRI (mogoče).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: imagodei ()

MonkeyHead ::

Pod most.

Ste že tako razvajeni, da se vam niti neda malo pogledat kaj katera srednja šola nudi. Srednje šole, dajo vsako leto neke razpise v javnost poglej si te razpise kaj katera šola nudi in je toto.

Zgodovina sprememb…

Go-ahead ::

MonkeyHead je izjavil:

Pod most.

Ste že tako razvajeni, da se vam niti neda malo pogledat srednje šole katera kaj nudi. Srednje šole, dajo vsako leto neke razpise v javnost poglej si te razpise kaj katera šola nudi in je toto.

Gledamo, gledamo kaj nudijo. Vsi so oh in sploh, glede na ponujeno v razpisih.

D3m ::

Ko trgovina, boj na trgu je hud. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

MonkeyHead ::

Go-ahead je izjavil:

MonkeyHead je izjavil:

Pod most.

Ste že tako razvajeni, da se vam niti neda malo pogledat srednje šole katera kaj nudi. Srednje šole, dajo vsako leto neke razpise v javnost poglej si te razpise kaj katera šola nudi in je toto.

Gledamo, gledamo kaj nudijo. Vsi so oh in sploh, glede na ponujeno v razpisih.



Deal with it. Povsod je tako tudi v trgovini ;).

AndrejS ::

@D3m : ti si šel iz OS na fakulteto ?

:D

D3m ::

Opa, pardon :)) prehitro napisal vse skup. :D Se opravičujem za tiskarsko napako.
Potlej predlagam, da si izbere poklicno šolo, če ga sploh kaj veseli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jrtjtejtt ::

kuhar, polagalec ploščic, parketa... tesar, polagalec centralne in vodovoda + odlično znanje angleščine =>>>> se potrudiš da si res dober in potem spizdiš iz te zagamane države in se preseliš v avstralijo, kjer živiš normalno življenje

:)

D3m ::

In Roky, kaj počneš kj dol v Avstraliji, je vreme kewl? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

mihec87 ::

Kaj pa če se malo manj pogleda kaj mu gre,pač pa malo bolj kaj ga veseli(seveda neke normalne stvari).Ni slabšega kot to da 4 leta poslušaš nekaj za kar ti visi

jrtjtejtt ::

ja od mojga botra brat je bil dolg časa dol (zaradi žalostnih okoliščin se je potem vrnil) in je malo povedal, kako je doli...kdor hoče delat, resno in pridno, da mu ni hudega in da ni nikoli toliko ovir kot pri nas...pa tudi tujce doli sprejemajo OK.

pa tudi od sodelavke frend, ki je poročen dol in živita 50/50 v slo in aus pravi, da ni primerjave.

seveda pa nikakor ne pravim, da je to lahka odločitev...če pač nimaš nekih vez in imaš v krvi malo avanturizma...

D3m ::

jrtjtejtt je izjavil:

ja od mojga botra brat je bil dolg časa dol (zaradi žalostnih okoliščin se je potem vrnil) in je malo povedal, kako je doli...kdor hoče delat, resno in pridno, da mu ni hudega in da ni nikoli toliko ovir kot pri nas...pa tudi tujce doli sprejemajo OK.

pa tudi od sodelavke frend, ki je poročen dol in živita 50/50 v slo in aus pravi, da ni primerjave.

seveda pa nikakor ne pravim, da je to lahka odločitev...če pač nimaš nekih vez in imaš v krvi malo avanturizma...


Iz moje perspektive, sam nebi šel dol razen pod pogojem, da imam:

1. zagotovljeno službo z rednim prihodkom
2. sorodnika pri kateremu lahko začasno prebivam dokler si ne kupim svoje stanovanje
3. vsaj nekaj našparanega denarja preden se odločim za to
|HP EliteBook|R5 6650U|

borut_p ::

na srednjo tehnično šolo - poudarek na elektriki in elektroniki.

D3m ::

Ali strojniško, komercialno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

jacal ::

Če mu je pri srcu naravoslovje, naj se mu posveti. Čez nekaj let bo sam vedel, kam pes (ali kenguru) taco moli. Glasbe naj pa tudi ne zanemarja, nasprotno. Gre dobro skupaj. Se bo že znašel, le nikar pohitevati s polaganjem ploščic.

Roadkill ::

Če ne veš kam, potem greš na gimnazijo in si tako kupiš štiri leta za razmislek.
Ü

Shifty ::

Oz še boljše tehnično gimnazijo. Perfektna podlaga za naprej, pa še vedno dovolj možnosti odprtih. Če bi še enkrat izbiral bi izbral enako (sedaj sem na strojnem faksu, prej teh.gim na aškerčevi)
AMD X3 720 Black@3200
Sapphire 790GX

Go-ahead ::

Sam tudi nekako navija za tehnično gimnazijo, vendar se bojim da si prav s to smerjo zapre preveč poti za naprej.

švrk ::

Go-ahead je izjavil:

Sam tudi nekako navija za tehnično gimnazijo, vendar se bojim da si prav s to smerjo zapre preveč poti za naprej.


???:) Če ga zanima naravoslovje in se čuti sposobnega, da podela tehnično gimnazijo, potem je to zagotovo najboljša izbira za naprej. Odprte mu bodo VSE poti za nadaljnji študij.

black ice ::

Goahead:Ne govori neumnosti. S tehnično gimnazijo se prav tako lahko vpiše kamorkoli.

cyber_killer ::

black ice je izjavil:

Goahead:Ne govori neumnosti. S tehnično gimnazijo se prav tako lahko vpiše kamorkoli.

Vpiše se že, zaposlitve pa ne bo dubu po 4 letih.

Predlog: računalniški tehnik pa bo dobil dovolj znanja tako za delo v praksi, kot tudi za študij na FRI.

MIHAc27 ::

Slaba stran gimnazij je, kot je omenil cyber_killer da nisi izučen za noben poklic.
Je skoraj obvezno iti potem še na Fax.
Če mu ni do sedenja pred knjigami, potem je to še toliko slabša odločitev.

T0RN4D0 ::

ČE že veš kaj hočeš študirat, potem si izberi primerno gimnazijo. Če greš na gimnaizjo zabit 4 leta, pa potem še 6 za študij, pa še vedno ne boš imel pojma kaj bi (ali pa nekje vmes obupaš)... Potem je bolje da greš takoj na eno tehnično šolo.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mr1two ::

V vsakem primeru: na strokovno šolo. Gimnazija je velika bedarija in mi je žal, da nisem opravljal srednje. Imaš sicer nekaj prednosti kot gimnazijec pri kakšni matematiki naprej pri študiju ampak res samo na začetku, pa še to ni omembe vredno.
Poskusiš s srednjo, če ti je všeč in ti je šolanje še kul, greš na faks z isto tematiko(če je).

Poznam namreč preveč gimnazijskih maturantov, ki vsi po vrsti tarnajo "zakaj nisem šel na eno srednjo, bi vsaj bil nekaj"...pff, gimnazijski maturant, zelo brezvezna neuporabna zadeva za napisat v življenjepis v prošnji za službo.

gruntfürmich ::

če se dobro uči naj gre na gimnazijo potem pa na tisti fax, po katerem BO dobil službo!! tu se gre za predhodni dogovor z delodajalcem, da mu že da kadrovsko štipendijo, po faxu pa ga za kako leto ali dve zaposli.

če pa se mu ni za učit, naj gre na tisto poklicno šolo, ki mu nudi poklic, ki ga bo lahko sam opravljal. ni hujšega kot da si vezan na kakšno firmo, da ne moreš iti privat. kar pa po drugi strani pa je tako, da se dosti privatnikov otepa posla. le na pravo smer je potrebno kreniti. zato je treba izbrati takšno poklicno šolo, za katero delo, ki se ga bo izšolal, bo dosti povpraševanja, in da bo ga lahko sam opravljal.

in to da ga nekaj veseli je popoln bulšit. ne gledat na to. treba je gledat, kje bo službo dobil.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Blazz ::

mr1two je izjavil:

V vsakem primeru: na strokovno šolo. Gimnazija je velika bedarija in mi je žal, da nisem opravljal srednje. Imaš sicer nekaj prednosti kot gimnazijec pri kakšni matematiki naprej pri študiju ampak res samo na začetku, pa še to ni omembe vredno.
Poskusiš s srednjo, če ti je všeč in ti je šolanje še kul, greš na faks z isto tematiko(če je).


no jaz pa mislim ravno obratno. Po opravljeni gimnaziji (Poljane) sem šel na ekonomsko fakulteto in se srečal s cel kup ljudi iz srednjih ekonomskih šol. 1. dan predavanj so vsi govorili kako to že vse znajo, da to bo simpl, 2 mesca za tem so na kolokviju temeljev ekonomije 1 doživeli šok (ne)znanja. (mislim, da se je v 3 tednih na faksu vzelo več snovi kot so jo na sr. ekonomski imeli v 4 letih...)

Mislim, da ni srednje šole, ki bi te lahko pripravila na fakulteto. Morda za izpit ali dva od 30-40tih... Raje se gre na gimnazijo in se pridobi splošno znanje, na koncu koncev ti tudi to pomaga pri službi in položaju v družbi.

P.s. brez fakultete si tako ali tako nula, a pa piše da si gimnazijski maturant ali pa karkoli drugega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

cewapcic ::

Kar naj gre na gimnazijo, da bo vsaj nekaj znal.
Kakor se meni zdi je malo dobrih poklicnih šol. Na gimnaziji dobiš sigurno boljše delovne navade pa malo več družboslovnega znanja ne škodi.
No če bo šel na eno bl v pizdi gimnazijo, pol tud ne bo take velke razlike.

Pa ne vem zakaj bi se kdo hotel zaposlit kot gimnazijski maturant. Če ti ne rata tistga faksa nardit k si hotu, greš pa na en šalabajzerski.
FOV, FDV, razni turistični faksi. Dons ma res že vsaka budala faks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

Machiavelli ::

Za tovrstne zadeve obstajajo neki dnevi kot so Informativni dnevi pri katerih ima dijak dopust v katerem se pozanima za šole,in dan odprtih vrat.

Prvo pravilo,z šolo ni treba pretiravati,ker lahko močno vpliva na psihično stanje in zdravlje človeka in,ker nihče ti negarantira Delovnega mesta,Ko večina ljudi klobasa več šole višja plača ja na papirju to drži v realnosti pa ne,skorej vsa podjetja so žlahtna ali pa družinska in tisti razpisi so le navidezna dolžnost obratovalnikov.Govorim za Slo trg. Za tujino smo Slovenci cigani.
Kot starš pa nikakor nebi hranil konja od 26let da bi on pri meni živel in študiral.

Drugo pravilo študirat do smrti ni logično,pokojnin pa itak za to generacijo nebo,oz. nebodo doživeli.

Tretje pravilo v šolah se uči vse narobe in zlagano,primer predmet zgodovina,ta zadeva je bila biljonkrat prepisana in obrnjena tako da se v resnici sploh več neve kaj je res in kaj ne.

V srednji šoli oz. srednji poklicni bo poba dosti več pobral praktičnih stvari in se naučil živeti,kot pa v kakšni gimnaziji eko.

Tako da naj gre otrok postopoma po svoji želji,kakorkoli že bo bo sebi.
Starši nesmejo izvajati pritisk na otroka in siliti ga na versko gibanje ali pa siliti v to in to šolo in da prinaša odlične ocene.

Lahko je pametovati ,a težko vzeti kramp.
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Go-ahead je izjavil:

Zanimajo me vaši predlogi, kam naj se vpiše osnovnošolec po končani osnovni šoli.
Leži mu matematika, fizika, kemija, glasba, več kot je piflarije slabše so ocene (npr zgodovina). Risanje tudi še kar, nekih ročnih spretnosti pa ni za hvalit.

Glede na napisano absolutno tehniška šola.
Piflarije pravzaprav ni, matematike in fizike pa je kar dosti, če le imaš veselje.

Sam ne na gimnazijo al pa tehnično gimnazijo
gimnazijci so povečini zelo naduti ljudje, mislijo da so vsevedni, na naši fakulteti pa niso vedeli kaj je pomično merilo, (žalostno)
izpit tehniške dokumentacije pa komaj spacali skupaj. (to kar smo znali že v 1. letniku srednje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

mr1two ::

Relanium je izjavil:


Sam ne na gimnazijo al pa tehnično gimnazijo
gimnazijci so povečini zelo naduti ljudje, mislijo da so vsevedni...


Tukaj bi se deloma strinjal, s tem, da na tehnični gimnaziji vsaj poskusiš delat tisto kar te veseli, je pa "problem", ker imaš vse ostale predmete tudi na super nivoju(kar ni slabo za razgledanost ampak utegne biti...ovira). Sam sem jo dokončal, je pa bilo nekaj zapletov z "obrobnimi" predmeti ki me niso tako zanimali :).
Sicer pa, če ima rad izziv, naj izvoli na SŠER.

Glede nadutosti: poznam ta kompleks in mi gre zelo na jetra... In ni res, da si brez faksa ničla, samo možnosti imaš manj, to je vse. Če imaš rad delo, ki ga delaš, je vseeno kakšen papir imaš v mapi, je pa priročen za kakšna vrata odpret.

Sam mislim, da si ljudje s končano poklicno šolo zaslužijo malce več spoštovanja. Ni vse v papirju.

Galaxy ::

cewapcic je izjavil:

Kar naj gre na gimnazijo, da bo vsaj nekaj znal.
Kakor se meni zdi je malo dobrih poklicnih šol. Na gimnaziji dobiš sigurno boljše delovne navade pa malo več družboslovnega znanja ne škodi.
No če bo šel na eno bl v pizdi gimnazijo, pol tud ne bo take velke razlike.

Pravilno, naj gre v Gimnazijo in dobi delovne navade. Če pa ne bo šlo, pa se še vedno lahko ob polletju prepiše v kakšno poklicno SŠ..

T0RN4D0 ::

Gimnazijo prebrodiš tudi brez delovnih navad :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

black ice ::

T0RN4D0 je izjavil:

Gimnazijo prebrodiš tudi brez delovnih navad :)

Been there, done that.

Meizu ::

Couldn't agree more, heh :)

gruntfürmich ::

bolj kot ne same here, toda to je slaba popotnica za naprej...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machiavelli ::

Nov dan,Zopet še eno podjetje v propadu....
Nigaaazz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova tehniška gimazija - izkušnje prosim

Oddelek: Šola
185119 (4361) Unknown_001
»

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719284 (17288) Smurf
»

Vpis na srednjo šolo

Oddelek: Šola
234343 (3847) Yacked2
»

4. letnik gimnazije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6926087 (24856) Smurf
»

Izbira šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
528121 (7344) Klemenn

Več podobnih tem