» »

Bitcoin nakazilo

Bitcoin nakazilo

«
1
2

francozka ::

Lep Pozdrav,

Prosim za malce pomoči, ker sem precej zafrustriran in najbrž nisem za svet kriptovalut, vsaj dokler je bitcoin app za uporabnika precej sitna zadeva.
Ko sem nalagal denar na coinbase account sem zaradi nezaupljivosti do interneta, to nakazal preko gorenjske banke in ne preko mojega računa, to sem storil fizično, torej, vkorakal v banko in nakazal preko podatkov ki jih imajo na appu.
pojavil se je sledeči problem, sedaj ko poskušam vpisati nov račun, zahteva od mene routing number, ki ga moja banka(NKBM) nima in ga posledično ne najdem, torej si denarja ne morem nakazati.

Torej zanima me, kako naj dobim nazaj denar in to na moj račun, zmeraj ko poskušam withdraw-at, je potrebno klikniti my bank is not on the list, ker imajo na izbiro samo ameriške bank, potem vpišem moje polno ime, izberem vrsto računa(savings) in zdaj zahteva od mene routing number in account number.

Routing numberja pa nimam, in sploh se mi ne sanja kaj to je, no, vem da je 9 mestna koda ki je na čeku, ampak čekov, jaz nimam...

Prijazno se zahvaljujujem, za pomoč in sem za pomoč zdaj pripravljen ponuditi že kakšno zahvalo v manjšem denarnem znesku.

Lep dan, želim

francozka ::

Pozdravljen,

V višini 10e, pa še to sem pripravljen ponuditi izključno zaradi tega ker izgubljam živce zadnje čase...

Lep Pozdrav

kakob ::

Kupuje meglo na internetu aka buttcoin a ne zaupa internetu.

Peak bubble. I called it.

AlphaOne ::

Si poskusil formatirat računalnik in zamenjat ponudnika interneta?

francozka ::

Pozdravljeni,

Več kot pričakovan je bil sarkazem, po katerem ni nobene potrebe, ampak vseeno razumem vajino tedenco po temu da izpadeta superiorna, vemo pa najbrž vsi da ima vsak človek svoje kaprice in to je ena izmed mojih, imam svoje razloge in izkušnje zakaj ne zaupam internetu, zato nikoli ne plačujem z kartico ki ima direkten dostop do mojega tekočega računa.
Na vaš forum se nisem obrnil z željo po prcanju in diskusiji o moji zaupljivosti, temveč po pomoč in nasvet.

Čast in slava vam, keyboard warriorji.

Lep pozdrav,

Admin lahko izbriše thread.

kakob ::

francozka je izjavil:

imam svoje razloge in izkušnje zakaj ne zaupam internetu


Bitcoin ni zate. Dvigni denar iz CB in stvar zaključena. Superiornost je jasna po definiciji, vseeno pa ti želim le pomagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Baja ::

1. odpri računa na kraken.com
2. na coinbase kupi btc in jih pošlji na kraken
3. na kraknu prodaj btc za € in nakazi na banko

bo verjetno najhitreje. al pa vprasaj na nkbm ta routing number

Kebo ::

Obrni se na coinbase support in jim pojasni zadevo. Če lahko narediš withdraw v bitcoinih si odpri račun pri Bitstamp in nakaži tja bitcoine in potem SEPA nakazilo v EUR na tvoj bančni račun. Kraken so počasni in ti bodo verifikacijo delali en teden ali dlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Baja ::

če ni nakazal nekih par kEUR ne rabi verifikacije na kraknu (v nasprotju z bitstampom)

edit: razen če so kaj spremenili, mislim da je do 2500e slo z navadnim računom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Kebo ::

Če ni verifikacije ne moraš niti € nakazat al pa dol vzet na Kraknu.

DeeJay ::

obstaja že tema z identičnim naslovom... use search:
Bitstamp nakazilo

amacar ::

Ze to, da so pustili nakazilo iz drugega racuna (recimo iz druge banke, poste...) je cudno. Ponavadi zavrnejo in denar vrnejo nazaj, ce racun iz katerega je nakazano ni na enako ime kot racun na borzi.

francozka ::

francozka je izjavil:



Prosim za malce pomoči, ker sem precej zafrustriran in najbrž nisem za svet kriptovalut, vsaj dokler je bitcoin app za uporabnika precej sitna zadeva.


za tistega ki se je odločil preleteti moj post in mi kasneje svetoval da to ni zame, way ahead of ya..
in se zahvaljujem za informacijo, čeprav, neuporabno.

DeeJay
Nisem prvič na forumu, hvala, za še eno neuporabno informacijo.
Kot sem že dejal komentarji z negativno konotacijo ali sarkazmom, so tukaj odveč.

Vsem ostalim pa se iskreno zahvaljujem za pomoč in ideje, zaenkrat sem stvar rešil drugače in čakam rezultate.

Lep Pozdrav

janezvalva ::

Baja je izjavil:

1. odpri računa na kraken.com
2. na coinbase kupi btc in jih pošlji na kraken
3. na kraknu prodaj btc za € in nakazi na banko



jaz bi se tudi tega postopka poslužil,
ker je enostaven, preko krakna ne rabiš verifikacije za manjše zneske ter
lahko si kar preko SEPA-e obrazca pošlješ

 .

.



aja, ko boš odpiral kraken račun navedi isto ime kot je tvoj trr račun

Zgodovina sprememb…

kakob ::

francozka je izjavil:


za tistega ki se je odločil preleteti moj post in mi kasneje svetoval da to ni zame, way ahead of ya..
in se zahvaljujem za informacijo, čeprav, neuporabno.


Way ahead nisi, ker nisi kupoval bitcoina za 5 funbux, ampak za 5k. Nasvet še vedno stoji.

francozka ::

kakob je izjavil:

francozka je izjavil:


za tistega ki se je odločil preleteti moj post in mi kasneje svetoval da to ni zame, way ahead of ya..
in se zahvaljujem za informacijo, čeprav, neuporabno.


Way ahead nisi, ker nisi kupoval bitcoina za 5 funbux, ampak za 5k. Nasvet še vedno stoji.


Nisva se razumela, ampak ja, se bom držal tvojega nasveta, nevem pa od kje tebi informacija da sem bitcoin kupoval za 5k.

baja, janezvalva, sem se poslužil tega načina in se vama zahvaljujem za informacije.

Baja ::

ni kaj. upam, da si se kakšen euro zaslužu zraven ;)

SaXsIm ::

janezvalva je izjavil:

Baja je izjavil:

1. odpri računa na kraken.com
2. na coinbase kupi btc in jih pošlji na kraken
3. na kraknu prodaj btc za € in nakazi na banko



jaz bi se tudi tega postopka poslužil,
ker je enostaven, preko krakna ne rabiš verifikacije za manjše zneske ter
lahko si kar preko SEPA-e obrazca pošlješ

 .

.



aja, ko boš odpiral kraken račun navedi isto ime kot je tvoj trr račun


Jaz mislim, da širiš neresnice, razen če tebi kraken kaže kaj drugega, kot meni. Kot je razvidno, rabiš za dvig fiata Tier 2 verification, kar pomeni verificiran naslov prebivališča in osebni dokument.
 Kraken Verification

Kraken Verification

SaXsIm

Baja ::

res rabiš tier 2, ampak ne rabiš osebnega dokumenta in potrdila o prebivališču. vse kar moraš navesti je pravilen naslov.

dokument in potrdilo prebivališča rabiš za tier 3

edit: imam tier 2 in nisem pošiljal nobenih dokumentov, je pa bilo res to že nekaj časa nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

SaXsIm ::

Maš res, za Tier 3 sem pošiljal utility bill pa osebni dokument.
SaXsIm

neutronium ::

Na kraken sem si odprl račun in bi rad izvedel sepa nakazilo za test. Njihove podatke imam, zanima me samo kaj naj vpišem pod koda namena (OTHR?) in kaj izberem pod obliko reference ter model (NR, FR, SI?). Njihova referenca je sestavljena iz črk in številk ter ima na koncu tudi besedo ''kraken.com'', ki naj bi se pripisala k referenci, vendar polje referenca ne sprejema simbola ''.'' . Ali je bolje izbrat obliko reference NR in potem mi blokira vpis modela in reference, samo referenco pa vpišem pod namen? Hvala!

Qcube ::

Vtipkaj samo SI99 pri referenci in celotno kodo iz krakna v namen. Ja OTHR.

amacar ::

Samo namen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

jankopanko ::

Pozdravljeni,

Odprt imam račun na coinbase. Ker sem novinec v tem poslu se neprestano lovim in iščem rešitve.
Pred 10 dnevi sem nakazal denar iz EUR wallet na moj transakcijski račun. Ampak na mojem bančnem računu nisem dobil transakcije.
Ali moram na coinbase odpret tudi sepa payments. Jaz sem si samo odprl moj visa račun.
Prosim za vašo pomoč

s1ck ::

Nakazati moraš iz svoje kartice, se pravi, če si račun ustvaril na svoje ime, mora biti tudi kartica na tvoje ime. Glede nakazila pa ja, najbolje se obnese SEPA, jaz imam izkušnje take, da nakažem npr. danes, jutri proti večeru, najkasneje pojutrišnjem je že vse gor. Isto je z withdrawom.

jankopanko ::

Hmm, Jaz sem si nakazal ETH iz myethwallet na coinbase, Tam sem nato pretvoril te eth iz ethwallet na EUR wallet.
Kasneje pa naredil withdraw na mojo viso kartico katero sem vpisal pri vpisu v coinbase.
Saj pravim da sem novi v tem poslu in se lovim okoli vrele kaše. Od coinbase supporta ne dobil dobenega odgovora.
Kaj naj storim?

jankopanko ::

Katere podatke naj vpišem v polja, če hočem odpreti nov SEPA bank

BANK NAME ??
IBAM ??
sWIFT/BIC???

A tu vpišem podatke o moji banki kjer imam odprt račun. V IBAM vpišem od banke al mojega.

Ko sem vpisal podatke o moji banki se je odprlo okence kjer je bilo napisano, da naj nakažem nekaj denarja na njihovo banko.
A na tak način potem dobijo moj transakcijski račun

Hvala za pomoč

s1ck ::

Ko dodajaš svojo kartico ja, vpišeš svoje podatke.
Bank name daš npr NLB, nevem kaj imaš.
IBAN je številka tvoje kartice (TRR)
SWIFT/BIC pa dobiš na netu, od NLB je to LJBASI2X

Ko to narediš, nakažeš na njihov TRR (dobiš vse podatke tam, tja nakažeš) 20 centov in s tem oni povežejo tvojo kartico z njihovo stranjo. Teh 20c ti vrnejo nazaj. Po tem lahko normalno nakazuješ in dviguješ denar iz coinbase na svojo kartico.

jankopanko ::

Ne bi rad vpisal moj transakcijski račun, zaradi varnosti.
Ko sem odpiral coinbase račun sem moral v osnovi vpisat in jim poslat kopijo moje bančne kartice.
Za ta namen sem si uredil virtualno predplačniško kartico katero sem aktiviral v coinbasu. Preko te kartice bi rad izvajal vse transakcije. Na coinbase imam nekaj denarja na EURwallet in bi ga rad nakazal na to mojo virtualno predplačniško kartico samo ne vem kako. Če grem pod accounts potem pa naredim withdraw mi napiše, da moram dodati bank account, čeprav imam v osnovi vpisan bank account s virtualno kartico.

Ali bi moral prvo nakazati nekaj denarja z te kartice, da bi potem delovalo ?

s1ck ::

Sicer nevem zakaj, ampak nebi smeli od tebe zahtevat kopijo bančne kartice. Osebnega dokumenta ja, kartice ne. Od kartice rabijo samo št. računa (kar pa itak dobijo, ko jim nakažeš denar), tako da kle si lahko brez skrbi, ostale podatke kartice jim ne dajaj (datum veljavnosti, 3 številke zadaj).
Glede predplačniške kartice. Sicer nisem 100% ampak vem da so težave če kartica ni na isti ime, kot je ime na računu, zato ti tudi tako dolgo traja.

jankopanko ::

S1ck kaj mi lahko napišeš postopek kako si ti nakažeš denar iz coinbase na tvoj bančni račun.
Če izberem jeziček buy/sell in nato izberem sell mi ne omogoči izbire da si izberem opcijo nakazila denarja na moj račun.
Če pa stisnem jeziček accounts in nato pri EURwallet withdraw mi nato napiše , da moram dodati bančni račun, čeprav sem ga že v osnovi pri odprtju coinbase dodal.

Hvala za pomoč.

Lp

s1ck ::

Sicer je že minilo nekaj časa od "povezave" kartice z Coinbase ampak se bom probal spomniti. Sledi naslednim postopkom:
-Zavihek Settings
->Payment Methods
->Na desni strani je gumb "Add Payment Method"
-->Izberi prvo opcijo (Bank Account) ter vnesi ime banke, svojo št. računa (SI56 ...) ter SWIFT/BIC banke.

Glede nakazila na njihovo banko ... Že pol ure iščem kje je na računalniku to, ampak žal ne najdem.
Uporabljam mobilno napravo, tam sem si naložil njihovo aplikacijo. Ko se notri vpišeš, greš spodaj pod zavihek "Accounts" ter klikneš na "EUR Wallet" in nato gumb "Deposit".
Sedaj se ti bodo prikazali vsi podatki, kam nakazati denar.

Ko boš to storil, se ti bo kartica "linkala" s stranjo, tako da boš lahko drugič denar lahko tudi dvignil in si nakazal nazaj na kartico.
Glede varnosti ne skrbi, dokler vpisuješ samo svoj TRR (št. računa) ti bodo bolj težko kaj, bolj je je*a, kot si omenjal da si nekaj skeniral in pošiljal. Tega ne nikoli početi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

jankopanko ::

najlepša hvala. Sem storil tako, kot si napisal. Zdaj moram počakat 1 do 2 delovna dni da se račun in nakazilo verificira.
Javim, če mi bo uspelo. 1000 krat hvala.

Lahko noč

s1ck ::

Zmenjeno.

jELKO ::

Zanima me kako do najnižjih provizij za nakup bitcoinov. Namreč sem poskusil več varijant pa nekako vedno pridem na koncu na cca 7%.

Cionbase nakup za 110EUR:
0.25EUR za SEPA + 2,99EUR provizija za nakup + še 0.0007 XBT pri nakazilu na drugo stran... - končno cca 7%

Petrol (bitins.net):
- 7%

Kraken:
0.25EUR za SEPA + nakupa nisem še opravil ?% + nakazilo na denarnico 0.001 XBT - smo spet tam na 7%

Kaj predlagate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jELKO ()

SasoS ::

Bitstamp?

</head> ::

>> Namreč sem poskusil več varijant pa nekako vedno pridem na koncu na cca 7%.

Nakaži več ko 100€, pa bo manj. :D

jELKO ::

Če bi mel miljone... :D

jankopanko ::

S1ck obveščam te, da mi je uspelo narediti transakcije od coinbase na moj TRE, kot tudi obratno.
Hvala za pomoč :).

s1ck ::

jankopanko je izjavil:

S1ck obveščam te, da mi je uspelo narediti transakcije od coinbase na moj TRE, kot tudi obratno.
Hvala za pomoč :).

Me veseli ;)

Jaki-1 ::

Pozdravljeni,
Sem nov na tem področju in imam nekaj vprašanj glede Coinbase platforme:
1. Kako zanesljiva je glede varovanja poslanih osebnih podatkov (slika pasporta) in bančnega računa?
2. Ali nakup in prodaja kriptovalute iz Eurov in nazaj na tekoči račun poteka nemoteno in kako hitro?
3. Ali se lahko trguje tudi z drugimi kriptovalutami ne pa samo z glavnimi tremi ki so na portalu?
4. Kakšne so vaše izkušnje in kako ste zadovoljni?
Hvala za odgovore in pojasnila.
Lep pozdrav.

jype ::

Coinbase je v ZDA. To samo po sebi pove veliko glede tega, kako ravna z osebnimi podatki (v skladu z zakonodajo v ZDA, ki je v bistvenih delih drugačna od zakonodaje v EU).

Kebo ::

1. Coinbase je trenutno lih dobil nek poziv od ameriške davčne, da naj posreduje podatke o uporabnikih.
2. Transakcije iz € v kripto so v trenutku, priporočam pa da uporabljaš Gdax, ki je coinbasova platforma za trgovanje. Za order makerje nima provizije. Bančne transakcije pa so ponavadi v 1 dnevu, včasih v dveh.
3. Ne, za to imaš Bittrex, Poloniex.
4. Zelo zadovoljen, uporabljam pa Gdax ne coinbasa, kjer nimam nobenih provizij.

Jaki-1 ::

Hvala obema za odgovore. Imam še nekaj vprašanj:
1. Ali imam lahko odprte obe platformi (Coinbase in Gdax)?
2. Ali je dobro imeti eno tudi v Evropi (npr. Bitcoin.de)?
3. Zakaj je na Bitcoin marketu na grafih ETH in ostalih prikazana vrednost glede na razmerje BTC (grafi v EUR in USD so drugačni kot na razmerje BTC)?
4. Zakaj je dobro imeti anonimno ime za svojo identiteto pri javnem prikazu ko uporabljaš platformo?

jype ::

Jaki-1 je izjavil:

1. Ali imam lahko odprte obe platformi (Coinbase in Gdax)?
Ja.

Jaki-1 je izjavil:

2. Ali je dobro imeti eno tudi v Evropi (npr. Bitcoin.de)?
Bitstamp ima račun na slovenski Unicredit banki, tako da je to verjetno kar OK možnost.

Jaki-1 je izjavil:

3. Zakaj je na Bitcoin marketu na grafih ETH in ostalih prikazana vrednost glede na razmerje BTC (grafi v EUR in USD so drugačni kot na razmerje BTC)?
Tem rečem se reče "trading pairs" in včasih imaš tudi ETH-USD in ETH-EUR, ampak večina shitcoinov se v glavnem menja za BTC in ETH.

Jaki-1 ::

Hvala. Katera denernica pa je najbolj zanesljiva za PC (window okolje)? Ali je papirna denarnica ok, kakšne imate izkušnje in ali je praktična?

Jaki-1 ::

Ali ima še kdo težavo s popolno registracijo na Bistamp? Jaz imam že delno ustvarjen račun, ko pa želim dodati še trr mi napiše da ta aktivacija traja lahko več kot 24 ur in da me bodo obvestili po mailu, vendar je od tega že več dni. Ali po preobremenjeni in ali lahko to traja tudi več kot teden?
Kaj menite?
Lp

jype ::

Lahko traja nekaj časa, ker morajo dokumentacijo pregledati ljudje.

Jaki-1 ::

Thx.

shintaro ::

Jaki-1 je izjavil:

Ali ima še kdo težavo s popolno registracijo na Bistamp? Jaz imam že delno ustvarjen račun, ko pa želim dodati še trr mi napiše da ta aktivacija traja lahko več kot 24 ur in da me bodo obvestili po mailu, vendar je od tega že več dni. Ali po preobremenjeni in ali lahko to traja tudi več kot teden?
Kaj menite?
Lp


Js sm eno večer na bitstampu uploadal ID in drugo jutro sm že mel approved acc.
Mogoče to z trr je drugače.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč Coinbase (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
5611668 (442) tomaz-
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841682 (8848) buttcrack
»

Alternativne kriptovalute (Altcoin-i) (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
4505858106 (219596) Machete
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857296 (44410) PrihajaNodi
»

Borze za Kriptovalute - stroški

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
133847 (1855) youPlonker

Več podobnih tem