» »

Borze za Kriptovalute - stroški

Borze za Kriptovalute - stroški

HalM ::

Živijo.

Ali lahko kdo podrobno razloži katere stroške vse moraš plačati za trgovanje na eni izmed teh borz s kriptovalutami.

Npr. Če jaz odprem račun na Bitstamp in nakažen npr. 500 evrov ter s tem denarjem kupim ene Coine, npr. Bitcion in to pustim gor pač kot neke vrste naložbo. Ne gre si me za to da dnevno visim gor in trgujem s tem, ampak zgoblj za neko dolgoročno naložbo- s predvidevanjem pač da zadeva ne bo crknila.

Katere stroške imam in kako se ti stroški zaračunavajo ko je račun aktiven in katere stroške imam ko prodam coine.

Hvala in lp. H.

WaterBoy ::

Ko si nakažeš gor je to to
Kupiš koine plačaš malo proviziji in ko prodaš plačaš malo provizijo.
Potem pa ko si nakažeš denar na račun pa še tam malo provizijo plačaš

jype ::

je izjavil:

Katere stroške imam in kako se ti stroški zaračunavajo ko je račun aktiven in katere stroške imam ko prodam coine.
1. Pri nakazilu na Bitstamp račun borzi ne plačaš nič. Ves denar, ki ga nakažeš, se pojavi na tvojem borznem računu. Banki plačaš provizijo za nakazilo.
2. Ko evre pretvoriš v nekaj drugega, plačaš provizijo borze, ponavadi 0.25% (četrtinko enega odstotka).
3- Ko pretvoriš nazaj v evre, zopet plačaš enako provizijo.
4. Ko evre dvigneš nazaj na svoj bančni račun, plačaš 0.90 evra provizije za dvig.

Nebomgabiksa ::

bi še jaz kot totalni n00b vprašal za kašen nasvet.
Sem se registriral na par borzah... (prvi trije imajo tudi FIAT valute)

1. eToro - ima všečen design, nakazilo že prejeli, verifikacija še ni zaključena (tradam pa lahko). Ima tudi možnost kopiranja (sledenja), kar mi je kul. SIEPA nakazal 430€ -> prispelo 507$ (ene 10$ provizije).

2. Coinbase - nakazal preko MC, SIEPA še ni prispela. To kar so mi potrgali pri MC je rop pri belem dnevu (nakazano 480 -> prispelo 450 ojrov). Ni mi uspelo pretvarjati med kriptovalutami, ampak je bil vmes EUR in provizija.

3. Bitstamp - še čakam in glede na vse napisano bom vsaj še kakšen teden.

4. Kraken - sicer sem že Tier2, ampak je precej nezanesljivo delovanje, tako da bom to preskočil.

5. Binance - registriran in potrjen... tukaj verjetno lahko trgujem med kriptovalutami?

Kot se vidi sem dal zaenkrat notri slabega tisočaka, ki ga lahko pogrešim.
Zaenkrat imam v ETH, LTC, DASH in XRP. Mika me še IOTA,a mapk itak kupjem glede na govorice .-)

Kakšen link do vodičev mi bo prav prišel.

HVALA!!!

FriK25 ::

1. eToro ni borza za nakup kriptovalut ker ko "kupiš" niso tvoja last ampak samo staviš ali bo šlo gor/dol.

2. Coinbase je kar vredu baje imajo pa majhno izbiro in se ob navalu pogosto sesuje.

3. Bitstamp je zelo dober kar se tiče vsega, zdej je dosti za čakat na verifikacijo ampak to je povsod. Dober za začetnike da začneš s temi parimi glavnimi valutami.

4. Krakena se raje izogibaj imajo ljudje dosti težav.

5. Binance je zelo dobra platforma samo treba je paziti na provizijo, ki jo oni raje zaračunavajo v njihovem coinu BNB.Če tega nimaš ti odbijejo kar dosti od kriptovalute, ko jo kupiš. Drugače odličen za nabavo ostalih "altcoinov", ki imajo pomoje več potenciala za rast.


Pa srečno z nakupom!
The trouble with programmers is that
you can never tell what a
programmer is doing until it's too late.

Nebomgabiksa ::

Hvala.
za eToro sem prebral sosednjo temo in danes zvečer zaključim - kakorkoli bo že.

Blond ::

Kakšno pa je vaše mnenje o Bitbay ?
https://auth.bitbay.net/ref/primoz140
čakam na avtorizacijo.
Bodo pa prvi pričeli s trženjem Futurecoina

LP
B
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zeitgeist ::

jaz poleg bitstampa in bitrexa uporabljam še dve novejši borzi, ki krepko prodirata proti vrhu in še večino dobrih novih kovancev imajo gor


KUCOIN https://www.kucoin.com/#/?r=E3IH2D
BINANCE https://www.binance.com/?ref=10999682


linka sta referal.

Cowboy6 ::

Bodite pozorni, da boste izvedli nakazilo preko SEPA, seveda če je možno. Plačilo s kreditno kartico se plača večjo provizijo. Vprašajte Nebomgabiksa :)
Tukaj naj bi bil moj podpis.

ProdriveR ::

Evo, lih danes sem dobil tole na mail. Očitno bom mogu zrihtat debetno kartico za online nakupovanja :) Pr kreditni imam vsaj limit, tuki pa adijo plača :D


Dear Coinbase Customer

We're writing because you have a credit card on file and want to inform you of a recent change that may increase the cost of purchasing digital currency with a credit card.


Recently, the MCC code for digital currency purchases was changed by a number of the major credit card networks. The new code will allow banks and card issuers to charge additional "cash advance" fees. These fees are not charged or collected by Coinbase. These additional fees will show up as a separate line item on your card statement.


Coinbase does not know whether or not your card issuer collects these fees, nor do we know how much they might collect. As a result, we would strongly suggest switching to a debit card or bank account as your primary payment method. You can do that on the following page: https://www.coinbase.com/settings/linke....


We apologize for any inconvenience this might cause.



Best,



The Coinbase Team

MonoPattern ::

Meni na Coinbase niso nič zaračunali za nakazilo z debetno Viso, razen njihove provizije. Dobil sem pa ETH v roku par minut.

ProdriveR ::

ja, sej jaz si morm še zrihtat debetno viso za spletne nakupe. Sedaj sem nakazila delal preko kreditne kartice.

miha1135899 ::

Zakaj ne naklikate UPN na kliku ipd. Jaz sem bil zivcen ker je vecje nakazilo potovalo 2 dni pa sem za foro 50€ dal se preko mastercarda, da sem malo sprobal v vmesnem casu sistem. Ne morem rect da mi je pri takem znesku zal, pri velikem pa bi mi seveda bilo ker so bolne provizije.

youPlonker ::

Ima kdo kake izkušnje s tema dvema menjalnicama?

https://abucoins.com/
https://coinmarketcap.com/exchanges/lit...

Bi šlo lahko za kak scam? Prvo so Poljaki, drugo Nizozemci. Predvsem sta mi menjalnici zanimivi, ker imata za določene coine trgovalni par z EUR in ne s Tethrom (USDT/EURT) kot velike menjalnice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841809 (8975) buttcrack
»

eToro

Oddelek: Loža
3819322 (4784) Picajzl
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14857600 (44714) PrihajaNodi
»

Menjava

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141658 (963) Mato989
»

osnove trgovanja z cryptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3710130 (7802) krefi

Več podobnih tem