» »

Vgradnja zemeljskega plina za stanovanje

Vgradnja zemeljskega plina za stanovanje

1
2
»

Invictus ::

Melanholija je izjavil:

Ramišljal sem zrak voda...za prostor je ena dodatna soba, kot shramba, tako da to nebi smel biti problem. Samo nevem če se segreje dovolj in je to dovolj za radiatorje.

Segrelo se bo vedno dovolj. Sam bo porabilo več elektrike ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Melanholija ::

Ja sedaj se plačuje tudi do 400 eur na mesec povrečje na zimo preko 350 na mesec za elektriko za stanovanje 80m2. Električana peč Vaillant 12kw. To bi rad zmanjšal.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Čisto gotovo, da TČ poklekne, če se pa kupuje premajhne moči. Vedno mora biti nekaj rezerve.
Jest grelcev sploh nisem priklopil.
Radiatorje se računa 50W/mm^3. Raje pa kakšen W več.
Hišo imam normalno izolirano.
TČ uporabljajo tudi v hišah iz časov Franca Jožefa pa zadeve čisto lepo funkcionirajo.
Ne moreš pa kupit kar najcenejšo in prvo TČ, ki jo slučajno vidiš v trgovini oz. ti jo nek šalabajzar vsili.
Če je le možno, si umisliš 3-fazno, da se tok lepo porazdeli.
Če želiš, lahko toplo vodo iz TČ uporabiš tudi za sanitarno vodo.

Sicer je pa za TČ tudi ena tema, kjer smo šli to že 100 in še enkrat čez.

Pa še: pri stroških TČ imaš samo strošek elektrike.
Pri plinu ti ob skoraj enaki investiciji pride še dimnikar.
Pri drveh/sekancih... moraš všteti dimnikarja, čiščenje, svinjarijo po hiši, odvoz pepela, prelaganje vreč, drv, nalaganje v peč, prah po hiši pa tudi nekaj elektrike je še zraven, da vse deluje.
Pa tudi ne govorit, da je prenašanje drv zastonj. Ja, tudi tvoje delo nekaj stane, čeprav ga ne vidiš.
Pri drveh/sekancih... moraš imeti tudi prostor in za napolnit le tega, moraš na enkrat seči v žep.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ToniT ::

Sam sem prešel na TČ zaradi tega, ker nimam zemeljskega plina v bližini (danes lahko rečem hvala bogu). Če imaš zemeljski plin v stanovanju, ne kompliciraj in nabavi plinsko peč z dobrim izkoristkom. Investicija je nekajkrat manjša, pa tudi nimaš problema z doseganjem željene temperature v stanovanju, kar je lahko problem pri TČ in navadnimi radiatorji.

Melanholija ::

Če se cena položnice/ogrevanja ob prehodu na plin ne bo znižala, potem mi je menjava na plin nesmiselna. Pa še plin je dražji od elektrike če jaz prav vem.

ToniT ::

Vsekakor je ogrevanje z zemeljskim plinom in kondenzacijsko plinsko pečjo veliko cenejše, kot ogrevanje z elektriko.
Tukaj je ena primerjava sicer malo starejšega datuma.

borča ::

Pozdravljeni. Pred kratkim smo se preselili v podnajemniško stanovanje velikosti 130 kvadratov v katerem ogrevamo z javnim plinom. Poraba za 40 dni je bilo 569 kubičnih metro kar je 366€. Iščem neko primerjavo saj se mi zdi poraba prevelika. Hvala za pomoč

Invictus ::

Najprej povej na kako temperaturo se ogrevaš (po sobah) in ali ima blok novo izolacijo na fasadi.

Če nima, ne boš veliko prihranil z drugimi energenti, poleg tega ni to tvoje stanovanje in tega ne smeš spreminjati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borča ::

Temperatura je na 21 stopinj. Hiša je pa stara vila s tremi stanovanji. Zanima me informativno količina.

FoxKnox ::

borča je izjavil:

Pozdravljeni. Pred kratkim smo se preselili v podnajemniško stanovanje velikosti 130 kvadratov v katerem ogrevamo z javnim plinom. Poraba za 40 dni je bilo 569 kubičnih metro kar je 366€. Iščem neko primerjavo saj se mi zdi poraba prevelika. Hvala za pomoč

Troetažna hiša, 50 let stara, slaba izolacija, cca180 m2 ogrevalna površina, poraba zem. Plina za december 426 m3 za 225 evrov

Invictus ::

borča je izjavil:

Temperatura je na 21 stopinj. Hiša je pa stara vila s tremi stanovanji. Zanima me informativno količina.

Za začetek bo najceneje, če pokličeš serviserja in ti nastavi peč.

Dostikrat se nastavitve poderejo (sploh mehanske), pa izgorevanje ni optimalno. Lahko da je tudi kak senzor crknil.

Tako ali tako je to strošek najemodajalca. Uredi z njim. Recimo, reci, da smrdi po plinu ali dimu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15959785 (29234) konspirator
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382153256 (120080) Zvezdica27
»

električni radiator

Oddelek: Loža
3916386 (13996) Pyr0Beast
»

centralna kurjava - na elektriko? prosim za pomoč

Oddelek: Loža
2516988 (16471) Pyr0Beast
»

Ogrevanje - Nafta / Elektrika

Oddelek: Loža
3710697 (9672) gruntfürmich

Več podobnih tem