» »

vodno hlajenje by overman

vodno hlajenje by overman

overman ::

Koncno sem izdelal vodno hlajenje-moje prvo vodno hlajenje. Ves sistem je nenavit-sem ga ze navijal, ampak sem vse skupaj dal nazaj na privzeto frekfrenco, ker nimam potrebe po toliksni “moci”.
Uporabil sem vodno crpalko Hydrol 20pro, vodni blok za CPU EK4, vodni blok za NB od eddy-a, hladilnik sem od ene 101-ke dobu, rezervar za vodo pa mi je naredil eddy. Ker ni bilo prostora za radiator sem odstranil tisti dve kletki in trdi disk namestil v “golden hardcano 5”.
Na radiatorju sta dva 12cm venta, ki delujeta pri najmanjsih moznih (fan mate1) obratih=neslisno-pa vseeno uncikovito. Tisti senzor od hardcanota sem namestil med vodni blok in Nb-cip-temperatura je nekje 1,5 stopinje visja kot na CPU. Temperatura procesorja je med 35 in 42 mdtem ko nimam v ohisju nobenega drugega ventilatorja-tisti na stranici je izklopljen. Vesel sem vsakrsnih komentarjev in nasvetov.....

Früher oder später wird jeder Geometer :p
  • spremenilo: overman ()

overman ::

Se opravicujem zaradi slabih slikic-so narejene z web kamero. Se enkarat pa bi se zahvalu sergiu, ki mi je zrihtu slikice na forum..... A ni tukaj nobenega, ki bi povedu svoje mnenje al pa kaj naj se naredim? :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: overman ()

ru7 ::

Jah, povej mal, kake so temperature, kak maš proc, ... Drgač pa najsss;)

GUFY ::

Lepo izdelano, sam slike so pa čist zanč.

overman ::

Imam athlona Xp 2100-popolnoma nenavitega. na zacetku temperatura raste vzporedno z temperaturo maticne(MB 34 Cpu34) potem pa temperatura procesorja naraste se za kaksni 2 stopinji vec kot na MB). Tisto ospodaj je tist apena za zvocno izolacijo(predvsem da zakrije dve veliki 12 cm luknji-prej sta bila dva 12cm ventilatorja ospodaj>:D ) Slike verjamem da so zanic-bom si probu diditalca zrihtat....Zanima me ali imate kaksne ideje kam bi namestil radiator da bi potegnilo vec zraka-tista plastika ospredaj precej ovira pretok....pa nebi rad celega ohisja razrezal >:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Eddy ::

Super si tole uštimal!

Samo ne morem pa čez kvaliteto slikc.
Se ne vidi dobro kako imaš vse to uštiman...

Najbolj me pa moti da se ne vidi dobro mojih blokov ;(( ;)

Probaj si pri kakšnem kolegu sposodit digitalca.
www.ekwaterblocks.com

asPeteR ::

->Ves sistem je nenavit-sem ga ze navijal, ampak sem vse skupaj dal nazaj na privzeto frekfrenco, ker nimam potrebe po toliksni �moci�.

Men je tole mal, lol, no ... Zakaj si si pa potem zrihral vodno hlajenje? Zarad tisine? Ma, ce je proc na default frekvenci, mas samo navaden hladilnik gor pa obrate na ultra low pa bo delal. Tisina bi pa bila vecja kot zdele, ceprav imas vente tud na low ...

Drugace je pa lepo zrihtano vodno, tako da je res skoda da ne navijes.

Pa en "cudn" napajalc mas.:D Mal mi je velik, kolk ma, 1kW?>:D

Aja, to mas cifteka big tower ne? Kako pa da ni nad napajalnikom se enih rez na ohisju za 92mm vent?
http://blog.stegnar.com

overman ::

"zal" ni napjalec 1000W amoak "samo" 360-enermax vertikalno postavljen-zako so mi ga v trovini zmontiral. Mogu bi nekje dobit tisto ploscico, ki ima potem se plac za en 92mm ventilator....kot si rekel:8) Drugac pa je chiftec BIG toer-cs2001,dragon,...
Sem procesor ze navijal: 12,5/13x in fsb 175 in je stvar delala zelo stabilno-laufalo 3 dni pa je bila potem temperatura procesorja 48 Nb pa 49,7. Trenutno nimam nekih potreb po "moci" in se mi procesor nekako smili, ko tako trpi...:8)
kaksne ideje o postavitvi hladilnika?

eddy: kateri deli pa te najbolj zanimajo-bom probu lepse poslikat-zdaj sem komaj ugotovu da bi vso stvar mogu malo boljse osvetlit....
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: overman ()

overman ::

Res me zanima kam naj vtaknem ta radiator-saj bi ohisje tudi malo zazagal, amoak kam-naj bi bilo cim bolj neopazno.....:8)
Hvala za odgovore....
Früher oder später wird jeder Geometer :p

ru7 ::

Sam temperature so mal visoke, al se sam meni zdi?

tx-z ::

kaj si kupujete vodna hlajenja, če mam jst proc. 33.5 stopinj v normalnem delovanju z zračnim hlajenjem za 12kSIT, matično pa 26'C
tx-z

overman ::

Mislim da glede na to da sta ventilatorja an tako nizkih obratih, da ze dvomis da se vrtita, mislim da je 36-42 malo-max 38pri polnih obratih-temp MB 36! Prosim ce mi se kdo drug pove ali je to precej visoko.

ru7Oprosti, ampak meni se temp. ne zdijo tako visoke (mozno da se tudi samo tolazim:8) )

Mislim da bi lahko dosegel se nekoliko nizje temperature ce bi radiator namestil nekam drugam.....kjer bi imel dovolj zraka....

Kaj pa na dno ohisja? A bi to slo-ohisje je kaksna 2,5 cm zdignjeno od tal.....:\
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Eddy ::

To glede tempersture je čisto odvisno od celega sistema...

Kako dobr imaš pritisnjed blok na procesor (priporočam da so vzmeti stisnjene ravno toliko da niso popolnoma stisnjene), potem je odvisno kje imaš radiator postavljen in na kakšne obrate imaš našiman ventilatorje...

Potem je pa pomembna še temperatura okolice...

Poskušajte in experimentirajte z obrati ventlatorja in vsega samo kakšne primerjave med različnimi sistemije pa težko delati...

Glede slik: zame ni potrebno še 1x slikart, samo je pa lepo če daš iz rok kvaliteten izdelek (sliko).

LP!
www.ekwaterblocks.com

overman ::

Eddy-pa "vsiostali":8): ze od vsega zacetka mislim stvar detaljno poslikat (vsaj za sebe-bom imel sliko poleg racunalnika;) ) Blok se pa bojim tako mocno pritisnit-je ze zdaj malenkost(ali pa se mi samo zdi) plata upognjena. A se procesorju nebo nic zgodilo-ne uporabljam distancnika. Glede hlajenja:Ce bi bili obrati ventilatoja na full-a bi lahko zmontiral kaksen peltier, kako mocen? A je mozno potem dosect(ce dam radiator na bolj primerno mesto, cevi vecje,...) minus temperature?
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Fury ::

Jest mam ta blok od eddyja isto :)ko sem ga monitral sem ga lepo zategoval (v glavi morph1: morte dobr zategnt, cimvecja sila! ) in jest sraufam in si recem sej ko bojo fedri skor cist skup neham.. In res.. Ko sem komaj vidu reze v fedru se ustavim in malo cekiram.. Plata je bla zvita tko pod kotom 15° tam cez socket! 8-O sem lepo odtegnil dokler se ni zravnala :d

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

overman ::

fury: si pa imel sreco:D ....jaz si ne upam prevec zategovat in mislim da sploh ni take potrebe. Blok se drzi procesorja kot jabolka jeza in mislim da do dolocene mere je stvar ze dobro zategnit, pretiravat pa verjetno tudi ni dobro-nocem da imam namesto procesorja palacinko:8) .
A bi lahko bili kaksni problemi ce bi hladilnik namestil na dno racunalnika? A je potem boljse ce ventilatorja zrak potiskata al pa vleceta skozi hladilnik?
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Fury ::

jest bi rekel da je bolje da potiskata? :)

na dno ne bo problema, edino mogoce bos mel mal vec tezav z odzracevanjem ker bo mel zrak vec tock da se skrije ker bo hladilnik pac horizontalno lezal :)

overman ::

Hvala fury...bom poskusil stvar tudi tako izpeljat... Kajpa peltier? kako mocnega naj nabavim?:8) A bo potegno dovolj zraka-ohisje je samo 2,5cm nad tlemi..?8-O
Früher oder später wird jeder Geometer :p

frenk ::

ne pelta kupvat...raj kup water chiller>:D...če boš že kupval pelta imej v glavi da boš rabil tud posebej napajalnik...in če boš kupval pelta kup najmočnejšga kar jih je...jest sm dosdej zasledu 226W in nič več:\

overman ::

frenk: A ni 200w dovolj? Mislim da bi tukaj skoraj da moralo prit ze do minus stopinj.....
A mislis da bi potem moje vodno hlajenje bilo sposobno odvajat toliko toplote obenem pa se NB hladit?....
A prodaja kdo kaksen 300w napajalnik in kaksen peltier oz. kje bi to dobu?

Mise lahko kdo pove zakaj moja tema ni v "svezih temah"?:'(
Früher oder später wird jeder Geometer :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: overman ()

OwcA ::

Če boš uporabil TEC (peltier) potem ni dobro vezati še kaj v isti tokokrog, saj bo voda pretopla.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

ja res je owca ampak poj se pa loh da še na NB enga 226W peltierčka ampak poj je treba met že kar orenk napajalnik

pelte se ti najbol splača kupt v ameriki in sicer v www.dangerden.com...napajalnik za pelte pa ni isti kot napajalnik za comp tko da ga moš moral verjetno sam nardit al pa ga boš dal enmu delat


jest ti tkole povem...ko bos vidu kolk dnarja bi zmetal za tole bos nehou razmislat v tej smeri:\

rap3r ::

Overman ne štekam zakaj hočeš met pelt.
Ne štekam tud zakaj maš nenavit sistem. Že vodnega nebi rabu kaj šele da bi pelt gor monteru.
Postavitev radiatorja je tko najbolša kukr je! Kr morfa upraši če nevrjameš.
Nevem zakaj bi dou rd radiator drugam.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

overman ::

ok rap3e: Glede na to zakaj imam vodno hlajenje....a si ze mogoce slisal da je vodno hlajenje v vecini primerov tisje in bolj ucinkovito ko zracno-pomoje ne, ker potem nebi napisal to kar si. Vsi samo mislijo, da ce imas vodno hlajenje, da potem moras obvezno vse navit do konca, stisnit res tiste tazadnje Mhz in potem ko ko nekaj zajebes gres pac kupit nov procesor ali pa se kaj vec. Sem imel procesor navit iz 1,74 Mhz na 2,35 brez problema-pa tega sploh opazil nisem, saj se ne ubadam z nekimi aplikacijami, kjer bi rabu nevem kaksen performance.
....zakaj bi dal radiator drugam? Ce si mogoce ze videl chieftecovo ohisje, potem si opazil da so ospredaj samo dokaj redke odprtine za 80mm ventilatorje. Jaz imam na hladilniku dva 120mm ventilatorja in enostavno mislim da ne potegneta dovolj zraka....samo tista sredina ventilatzorja-kjer ni lopatic imam premer ca. 30mm. Vem da bi lahko ospredaj pac stvar ven vrezal, ampak imam ze na dnu ohisja dve 120mm luknji, ki ju bom povecal na velikost hladilnika.....
Upam da sem bil dovolj jasen....
Früher oder später wird jeder Geometer :p

nikonezna ::

overman...psssst...ne se razburjat, ni vredno. Jaz imam enako ohišje kot ti, pa sem ventilator gor montiral, kar na strop. Dal sem dva ventilatorja od 120 in naredil viseče stojalo za hladilnik. Edino kar je, je da moraš vrtat, kar ti pa verjetno ne želiš.
Za na dno pa mislim, da ne bo dovolj zraka za vlečt. Res je da ima nogice, sam..verjetno so prenizke. Če bi mu naredil kakšne višje nogice bi stvar morda dobro delovala.
brez podpisa

Alexius Heristalski ::

Lepo.
Kakšna so radiatorjeva rebra (bakrena ali aluminijasta)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Fury ::

daj ga za foro na tla in opazuj ce je slabse/bolse hlajenje a ne :) sej ti ni treba vse zmontirat dokoncno da probas :)

2.5cm je pomoje dost placa ker itak iz vseh strani lahko vlece... edini ves prah bo posesal iz tal :) tko da obvezno eno mamino/puncino/babicino(:'( :O ) nogavico zabij pred venta :)

pelt se ti res ne splaca.. ce bos mel hlajeno cpu, nb (in gpu) pa se ti bojo temp. res zdele visoke (50+ pr ne prevec navitmu sistemu) pol lahko water chiller kups ce se ti da zajebavat s tem..

lej jest mam yugo radiator, 1200 l/h pumpo, 1/2" cevi in 3 bloke pa mam zdej na 2500mhz @ 1.75v 54°c max load.. s tem da mam se vse s peno oblozen and stuff :)

overman ::

...saj se ne razburajam:8) Sem bolj trmaste narave in bom kar preizkusil kako se stvar obnese na dnu ohisja. Hladilnik mislim da je ves bakren>:D -razen prikljuckov, ki so medeninasti. Fury: a mas ti to peno za zvocno izolacijo ali kaj drugega? Kje pa si to stvar nabavu?
Früher oder später wird jeder Geometer :p

frenk ::

overman: ja najbol je da ga daš na podn tko kot si že sam reku ker na vrh ohišja je toplejši zrak in bi slabš hladil

rap3r ::

@overman:ti men govoris a sm ze slisu al ne...jah ql ne. Nebom puščal komentarja ker vidm da si še zelo zelen!
Glede tega če mam chiefteca oz sm ga vidu, em sori nism tok zajeban k ti...pa glede teh rež pa tek stvari...definitivno je mesto kjer maš zdej tisto ki je najbolše in se nemislm kregat če si trmast si v tem primeru v svojo škodo.:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Fury ::

overman jest mam kr eno peno za 200 sit na kvadratni meter k se drgac za termoizolacijo cevi v gradbenistvu uporabla.. zvok cist ql ustavla.. samo se vente se mal slis, pa ce das glavo zravn lukne kjer je vent se se disk ven iz ohisja slis, ker ni v svoji posebni penasti oblogi - beri: ni se mi dal :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje termaltake

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482542 (1650) BaRtMaN
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646342 (5079) LordWorm
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
513844 (3219) upirna
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517264 (12346) the_unborn
»

Kako hladiti vodo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223401 (2771) TESKAn

Več podobnih tem