» »

Radiatorju bom odrezal original priključek - s čim (kako) naj pritrdim novega?

Radiatorju bom odrezal original priključek - s čim (kako) naj pritrdim novega?

Alexius Heristalski ::

No, to bom naredil. Del originalnega priključka (aluminij) je pritrjen z dvema maticama - to sem pustil. Nanj pa bom pritrdil bakreno koleno - s čim (kak kit ali kaj - kje se kupi?)?

Hvala in lp!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

m.i.h.a. ::

Jaz sem se tudi matral s tem, ker je bil radijator zaradi enega priključka preširok sem ga moral odžagati. Potem sem vanj privil en kovinski priključek in stvar zatesnil s silikonom, a je že drugi dan stvar začela puščati, ker sem nekaj sral s cianokolom in se je strdil in tukaj je prišlo do puščanja. No potem sem pa kar silikonsko cev zagazil v priključek (notranji premer priključka je okrog 16) in zatesnil s silikonskim kitom, od takrat nobenih problemov. Pri tebi pa ne vem kako točno stvar zgleda, če misliš skupaj staknit dve kovini ju probaj zlotat, ker silikonu ni povsem verjeti, jaz sem imel pa plastičen priključek.

Alexius Heristalski ::

Zlotat, kako se pa to dela in kaj potrebujem?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

frenk ::

jest bi tud to rabu sam je radiator mal štorast in je težko švasat...zdej sta gor 2 l člena pa je ob spoju ena šudna kovina(zgleda kot cink al nekj tazga) in bi verjetno na podoben način naredu tud jest ampak ne vem kva je to...al kdo pozna kj te zadeve?:\

Alexius Heristalski ::

Ali obstaja kakšen kit (steel epoxy???) in kje se kupi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

nikonezna ::

Nisem nek am...recimo kavinar...sam kot jaz vem aluminija se ne da lotat. Baker super gre, medenina tudi...sam aluminij pa ne. Lahko date skupaj s kakšnim dvokomponentnim lepilom...to bo najboljše, verjetno še boljše kakšnega s kovinskimi primesmi (nekaj časa nazaj so jih uporabljali za kitat auspuhe).
brez podpisa

QuickShot ::

Najboljša je tista dvokomponentna masa, ki jo zgneteš skupi in zatesni vse, tudi če je podlaga mokra.

nikonezna ::

@Quickshot jap...točno na to sem prej mislu...sem napisal lepilo...hmm...falu, sem mislu na to maso
brez podpisa

Fury ::

poglej v drugi temi.. kjer si to spraseval.. sem ti napisu kaj mam jest :)

Keyser Soze ::

Verjetno misliš "tekoči aluminij".

Dvokomponentna masa, ki jo zmešaš v točno določenem razmerju, ter z njo zapolniš "vrzeli".

Pa ko se masa strdi jo lahko vrtaš, brusiš, piliš,...
OM, F, G!

frenk ::

keyser soze: ja verjetno bo to...ke pa se dobi ta tekoč aluminij?:\

Alexius Heristalski ::

Ja, tudi mene zanima, kje se to dobi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

AlesZ ::

Zivjo!

Tale trgovina ma vse mogoce http://www.etis.si/ . Jaz bi prikljucke prilepil z loctite-tom in okrog zatesnil z silikonom. Stevilka pri loctitu ti pove katero temperaturo prienese ( uporablja se pri spajanju dveh kovin ). Drug nacin pa je da neses nekam zavarit.

L.P

Keyser Soze ::

To z varjenjem je dobra ideja. Pa tudi ni draga.

Loctite,... Kolk pa je prožen lim ko se strdi?


Glede tekočega aluminija. Ga imam doma, vkolikor ga nisem stran vrgel pa bom pogledal na škatlo. Mislim, pa da bi ga morali meti v kakšni mavrici, morda chemo, ali pa kakšna bolje založena železnina.
OM, F, G!

AlesZ ::

Mocen je zelo, saj z njim lepimo osi v RV colnih in redko kdaj spusti, prozen pa mislim da ni je tako trd kot epoxi.

Alexius Heristalski ::

Hm, na etis.si nič ne najdem. A vseeno hvala.
Imate še kakšen predlog?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Drug nacin pa je da neses nekam zavarit.

Kaj se aluminij in baker lahko skupaj zavari?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

frenk ::

jest tud nism nč najdu...no ja najdu sm ene kompresorje ki me tud zlo zanimajo sam ni nobene cene zravn...mogoče bom pa jutr poklicou mal:\...zarad kompresorjev seveda>:D

Alexius Heristalski ::

No, pa jih vprašaj za tekoči aluminij in povej naprej!:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

morphling1 ::

Načeloma se da variti med seboj čisto vse kovine, samo ne direktno, pač pa z vmesnimi plastmi sorodnih kovin.
Drugače pa če misliš lepiti (se da prav lepo) vzami kak dober epoxy recimo UHU endfast nekako fiksiraj priklučke zalepi, ter daj v pečico na kakih 75°C. Stik bo izredno močan in seveda brez težav bo tudi tesnil. Dvokomponenta epoxy lepila imajo to lasnost da se pri višji temperaturi dosti hitreje sušijo stik je pa tudi dosti močnejši, višja kot je temp. bolje je :) (navodila in trdnosti spoja so na škatlici)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Alexius Heristalski ::

O, super! Pa se to da dobiti v običajni tehnični trgovini (ala Merkur)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

morphling1 ::

Pomoje še v kaki bolj običajni :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Aja pa opozorilo, vmesna stopnja pri strjevanju na višjih temperaturah je bolj tekoča, tako da postavi vsa skupaj vodoravno oz ne pretiravaj s nanašanjem, ker bo odvečni del stekel po poti najmanjšega odpora :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

QuickShot ::

Če boš že kupoval dvokomponentno epoksi lepilo, kupi raje Mitolovo kot pa UHUjevo, ker se zna zgoditi, da bo UHU odstopil po kakšnem letu.

morphling1 ::

Ah ja, mam kar nekaj stvari zalepleno s tem lepilom, če ga uporabljaš pravilno sploh če trdiš v pečici, je spoj praktično večen. Imam z njim zalepljenih kar nekaj zadev, ene so celo non-stop v kontaktu z vodo, pa še vedno držijo tako kot prvi dan. Res pa je da se zelo gladkih površin ne da dobro lepiti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Alexius Heristalski ::

Vsi nasveti zabeleženi! :)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Jackal ::

Jaz sem danes na enem radiatorju prilepil prikljčke z dvokomponentnim lepilom. Površino, kamor je prišlo nanešeno lepilo sem malo pobrusil z zelo grobim brusnim papirjem in zalepil. Zaenkrat drži kot noro. >:D
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Alexius Heristalski ::

Kje si kupil in kaj si kupil?:))
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

nikonezna ::

jaz sem enkrat doma testiral kakšna lepila imam. Ter sem probal neko dvokomponentno od očeta in tisto lepilo, ki ga nanašaš z malo pištolco, ki s pomočjo elektrike topi lepilo (ne vem kako se točno tisto kliče:D) skpaj sem zlepu dve medeninasti plošči, stisnu s primeži in naslednji dan cukal s kleščami narazen. Rezultat, dvokomponentno je cedlo po kakšnih 20s, drugo lepilo, tisto v pištolci je ševedno zlepljeno nekje v smeteh, ni šans, nisem mogu odlepit.
Ergo...:)
Probajte še s to možnostjo:)
brez podpisa

morphling1 ::

Ergo...nisi dobro lepil, če bi vrgel v pečino bi bila razlika kot noč in dan.
Evo tole prepisano iz UHU škatlice Endfest 300.
































Temperatura Čas strjevanja Trdnost
20°C 12 ur 1200 N/cm2
40°C 3 ure 1800 N/cm2
70°C 45 min 2000 N/cm2
100°C 10 min 2500 N/cm2
180°C 5 min 3000 N/cm2


Razlika v trdnosti stika pri višji temperaturi strjevanja je ogromna, prav tako pa čas strjevanja. Jaz tisto kar lepim z epoxijem vedno sušim v pečici in vsi spoji do sedaj so bili končni (beri jih niti slučajno nisem dobil narazen, ne da bi pri tem kaj drugega počilo)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

nikonezna ::

@morphling1
dobra zadevca...oziroma zelo dobra informacija. Naslednjič ko bom kaj lepil bom šel najverjetnejepo to lepilo. jap...
brez podpisa

Jackal ::

Jaz sem lepil... mislim da je mitolovo dvokomponentno lepilo... tako v dvojni injekciji (brizgi)... priročno za pravilno mešanje. Sušil sem pa v babičini pečici :D na okoli 80-100 °C ... pa še to le par minut.

P.S.: Kupil sem ga pa v lokaln železnini Interdiskont
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepilo za plastiko

Oddelek: Loža
2611984 (9876) knesz
»

Polomljena piščalka

Oddelek: Loža
161986 (1642) Mare3
»

Aluminijasto ohišje-JestMade

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202203 (1591) m.i.h.a.
»

S čim zlepit pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
275765 (5358) frenk
»

Muchos Velikos ( plastikus ) Problemos

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231412 (1138) DrSergioDJ

Več podobnih tem