» »

Vodno hlajenje termaltake

Vodno hlajenje termaltake

WinsuckeR ::

Kako bi lahko izbolšal vodno hlajenje Aquarius II razen da ga vržem v smeti :( ?!
Če ima kdo kakšno idejo naj jo prosim napiše! Ker se mi CPU segreva na 45'C!:\

Vesoljc ::

tole lahko nardiš:
- zamenjaš cevi (večji premer)
- zamenjaš pumpo
- zamenjaš vodni blok
- zamenjaš radiator
- dodaš še kak vent na radiator

mah ja... mogoče je res boljš da ga stran vržeš :D ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

najbol da ga vržeš stran...če se ti pa slučajno smil pa vsaj radiator zamenjaj, s časom pa še pumpo...počas boš vidu da je res najbol da ga stran vržeš:D

tiborrr ::

Eh, pa itak 45°C ni kriticno, razen ce imas na privzeti frekvenci. Menjaj pumpo, bos videl hudica. Kasneje pa se menjaj radiator.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

tiborrr: pomoje se bol splača najprej menjat radiator, ker pri pumpi ne bo dosegel takih razlik kot z menjavo radiatorja, ki je pri kit kompletih pač premajhen in zanič...po možnosti je gor le en ventilatro:D

tiborrr ::

Saj res, in se ta je 80x80mm. Torej, pojdi ali v Cool-PC po aftermarket radiator ali pa na avtoodpad.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

WinsuckeR ::

Pri pumpi so problemi - ker je ubistvu tut ta drugi razervar! (NE vem kako naj zmontiram:8) )In ja CPU je navit enmalček (200mhz)... samo to ni tok da bi mogl bit na taki temp?!
Mogoče kdo ve kako nj cevi povečam?!(Ker so te zdj nesramno oske-prib. 7mm:\ če pa bi dal kakšen umesnik so pa tako ali tako elementi...pa se use porazgobi ;(( )
Ps: 26.12.03 Dam svojo končno različico domače strani gor! Za poskušno pa - Klikni Tuki!(morm mal reklame delat :) )

frenk ::

najprej radiator...če boš hotel večje cevi, boš mogu povečat tud lukne v bloku,...ej...ne splača se...prodaj to in si nared svoje vodno hlajenje;)

Eddy ::

Živjo!

Nekam znana se mi zdi tale tvoja stran...

Se mi zdi da si pri meni povpraševal po vodnih blokih...

Zakaj si se potem odločil za aquariousa? So moji bloki predragi? Preslabi mogoče?

Tkole ti priporočam... Če misliš imeti vodno hlajenje le za "tišino" potem obdrži ta sistem saj je 45 stopinj čist cool temperatura. Če pa misliš še bolj navijat potem pa obvezno nekaj menjaj, čene celega sistema.

LP!
www.ekwaterblocks.com

Engineer_SLO ::

Jaz sem imel to sranje pa sem prešaltal na drugačno vodno hlajenje-večji hladilnik,dobra pumpa,vse ok samo strah je bil pa skozi prisoten....

Na koncu sem si kupil navadni Thermalrightov hladilnik z headpipe sistemom,ki odlično hladi,na njega montiral delto z potenciometrom,navil pentiuma 3.06 na 3.5 in imam temperaturo pri normalnem delu 30 stopinj,pri full load pa 48-50 če imam izbrano tiho delovanje ventilatorja,če pa navijem imam 45 stopinj,kar se mi ne zdi dosti slabše kot pri vodnem na takem procesorju...:\

frenk ::

strah je prisoten, če nisi siguren v svoje delo...ko delaš vodno hlajenje je seveda treba bit natančen in zadevo dobro skupaj spravt, potem te pa nima bit kaj strah;)

Yacksy ::

Če mene vprašaš prodaj Aqariusa pa nabavi nekaj spodobnega.

Ne vem zakaj bolj zaupate neki švohni pumpici, malemu bloku kot pa ornk bloku pa inštalaciji, ki si jo sam naredu.

mihec87 ::

Da nebom nove teme odpiru bom kr tuki uprasu kako so pa kj ti kompleti od cool-pc v mislih imam ta komplet klik.

OZZY ::

Tud novi TT agua 3 varjanta se po testih ne obnese dobro. Lep izgled a preformanse v kur**.
Go with the flow.

WinsuckeR ::

Eddy - TVOJI BLOKI SO ČIST COOL sam jst časa nism meu da bi zberu ka se mi je CPU zaklenu in se mi bi drugaš scvru! PA CARSKO OHIŠJE SI NAREDU!!!!
(Na zračnem hlajenju 75'C-ubremenjen 60'C-neob. , 90'C pa baje začne CPU odpovedved)

Da ne bom nove teme odperu- kao naj dobim grafit iz mostičkev na CPUju?!?!?

Zdj grem pa spat|O

WinsuckeR ::

-Mism zimsko spanje-:)

mihec87 ::

Pomoje z radirko in pljuci.So pa tut ze eni pucal proce z bencinom sn nekje tle brau naj me gdo popravi ce nimam prav.

Eddy ::

ja procesorje so čistili in sem jih čistil z bencinoma ali pa tudi s čistilcem čopičev... Špirit ne ponaga... acetom pa mislim da je premočen...

Čist tko ali imaš palomina?
www.ekwaterblocks.com

Vesoljc ::

zippo fluid :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ferdo ::

ODGOVOR NA TEMO: kupi boljši RADIATOR in boš zadovoljen. samo radiator ti je kritični element ostalo je vse OK!

za dober radijator boš odštel do cca10.000,ooSIT

nekupovat pumpe, cevi in drugačen blok, to je brezveze... neboš nič pridobil, pridobiš z boljšim in VEČJIM radijatorjem.

PS: lahko me kontakteraš preko zasebnega sporočila, in ti lepo razložim to tvojo situacijo.

To kar ti eni govorijo je samo marketing in POLSOVNI nateg, ker svak svojo robo hvali, po nakupu njihove robe pa še vedno neboš vedu, zakaj je boljša oz., če je sploh kaj boljša od tega kar imaš sedaj "beri: vredna tega denarja, v primerjavi s tem, koliko si že dal financ v vodno hlajenje"

LP
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Tarzan ::

Ali kdo ve, kje bi se dalo dobit kakšno pumpo s takim malim premerom priključka za cevi, kot ga ima Aquarius 2? Jest bi samo pumpo rabil >:D .

ferdo ::

malo po netu poglej, obstajajo tudi majhne pumpice za majhne akvarije, sam potrudi se, na tvojem mestu si bi uzel cajta 15min intenzivnega GOOOOGLAnja:)

išči 12V water pump ali 12V aquapumpž;)

Povprašej v kakem hobi centru ali pokliči kakega vodovodarja:D ali toplovodarja, važno da dobiš prave informacije, potem pa naprej išči, če nisi pričel do cilja.

Ash_ ::

Zamenjati moraš samo RADIATOR (hladilnik).
Ta radiator ki je v kompletu ima prmajhno moč odvajanja toplote.

Ash

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ash_ ()

WinsuckeR ::

Drugače samo v opozorilo - rederka+CPU= še bl zabašeš reže
(nažalost pišem iz svojih izkušen:( :( )

Hvala za odgovor- upam samo da mi bo benz prej izhlapel iz CPUja preden se mi bo spet noro segraval :))

Aja!!
Prodajalec se je izgovarjal da zato ker imam palomina da se zato bl segreva... kolk je tuki kj resnice?

kuglvinkl ::

Je, precej je na tem. Ampak, ta aquarius bi moral shendlat katerikoli procesor na s462.
Your focus determines your reallity

ferdo ::

sej ga, samo problem je v tem, da so nardil majhen hladilnik "min. kar je dopustno" . Zato so rezultati temu primerni.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

WinsuckeR ::

Hmm.. mal sem meru, mal računu pa še enkrat meru
in ugotovil da finančno in s prostorom pridem skoz če kupim:

Aqua-Computer Airplex EVO 120 Radiator Klik

Al se mi res splača mal počakat pa kupm tale radijator:

Black Ice "Xtreme" Klik

Če ima kdo kakšno tretjo zamisel naj pove!!
MAX mare so: 19x13x10 cm (v/d/š)

PS.:Eddy zlo bi bil vesel če bi napisal naslov tvoje spletne strani:D , ker sem ga izgubil

;( ;( ;( Ps.: Zaredi neznanega izvora lenoritisa mojega prijatelja moja stran vrjetno še ne bo nadgrajena latos- ampak koga spleh to briga;( ;( ;( ;( ;(

Zgodovina sprememb…

DjTonic ::

Evo stran od Eddy-a Klik ;)

ferdo ::

če že misliš tuki kupit, ti priporočam model EVO240 ali EVO360 ali black ice pro II.

Če misliš met majhen radijator boš imel visoke temperature.
Malo premisli pri kerem dobiš največ v primerjavi s ceno.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

WinsuckeR ::

DjTonic- nadvse hvala ti za link!!!!
Ferdo- Sj če bi blo po moje bi nort nabil od kkšne Honde
radiator sam problem je ka mam največ sam tok prostora kokr
je gor :| napisan razn če dam blok vn s tem pa so pol
problemi pa še folk na Lan P. se prec zapič u ta tvoj radiator:(
in ti še kkšn čigumi km zalepjo;(( :\ ;(( ....


No vsi ostali -stran očitno bo gor pred novim le.:\

Zgodovina sprememb…

flart ::

Jest sem naredu vodno hlajenje z radiatorjem 120x120x35mm,pa mi je čisto dovolj.Kadar tečejo windowsi je temp.30°c,z malo navitim proc.Radiator(izmanjevalec toplote)sem kupil za 5 jurjev v podjetju EMPOR v ljubljani(blizo BTC-ja).:D Nastavek za cevko pa je za cevko(notranji premir)8mm.8-)
Ja,ja,ja,tako je

ru7 ::

flart, ker maš pa ti proc pa kok navit pri kaki voltaži?

WinsuckeR ::

Živjo folk!
Med prazniki sem bil ob pumpo na vodnem in sem bil prisiljen
naročiti novo. Ker pa pumpo še nisem dobil me zanima kakšna se vam zdi moja izbira:
Hydor Seltz L30, (ja v Cool-pcju)

Skrbi me da na mojih ceveh ne bo preveč "ružla"- mam cevi s premerom 6mm (na pumpo pridejo nastavki:( ).

WinsuckeR ::

Pa veselo novo leto!!!!!
Čeprov mal ...... no pozn!
;(

burkiburke ::

ni treba te skrbit, zadeva bo normalno laufala in imel boš odličen pretok, preverjeno;) . Za take zadeve jaz uporabljam reducirko 1/2" na 1/4" in hitre (Plug&Cool) priključke. lp

QuickShot ::

A nebi bla boljša izbira za tako majhne cevi L20:|

Eddy ::

w1n5uck3r... a nimaš pumpo v garanciji?

Drugače je pa zate popolnoma dovolj dobra L20! Zagotovo...
www.ekwaterblocks.com

WinsuckeR ::

Pumpo mam v garanciji, sam reklamacije traaaaaaaaaaaaajajo.;(
Pa še tista pumpa ka jo mam ni vredna pol...
No o L20 sem velik razmišlu sam mislm počas vse zamenat na večje cevi.

A kdo mogoče ve kolk elektrike požre peltier (sj verjetno se da zračunat sam jst len člouk). A je to sploh primerno za stalno uporabo?!

WinsuckeR ::

Aja pa kaj za.... je to -na procu lahko menam ferkvenco(celotno npr.:1700XP+ / 1900XP+) ampak nč se pa ne spremeni !? Keri mostički so zdj odkleneni ?!?!
Za povrhu vsega mi pa se če posamično višam faktor stvar ne prižge več.(Ker če lahko spreminjam naziv zakaj ne morem faktorja..porkaduš!)
Jasn nč!

smilyxx ::

Lohk bi ap uporabu Aguariusa za mosfete in HDD hladit :D .

Lp
Save water.
drink beer.

WinsuckeR ::

Nj samo povem da je L20 RES DOBRA PUMPA!!!!!

steev ::

w1n5uck3r:

Če maš npr. 100 W pelt pa če maš pelt ukloplen 10 h =

P (moč) * t (čas)

100 W * 10 h = 1000 Wh = 1 kWh (ena kilowatna ura) :\

Nč težkega:D
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

WinsuckeR ::

HvalA za odgovor

ferdo ::

in po tem začnemo slovenci razmišlat o novi hidro elektrarni in celo o novi nuklearni elektrarni:D

Hux ::

Ma ja ne suxi. Jaz sem tudi mislo tega Akvarija kupit. Samo je to neka riba te ne.
Ki pa nej dobim neko ordenlih vodno hlajenje jau! Pa seveda za normalno ceno ne kakih sto presernov. Ker te reje z pahlaco maham.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

BaRtMaN ::

Edini smiseln komercialni vodni sistem je Zalmanov Reserator.
Ali pa kupiš komplet od Eddyja, kar te bo prišlo ceneje.

Hux ::

Erm :'( o kakih temperaturah govorimo sploh to? Jaz nemrec mislim kupit Tega AMD 64 3000 al pa nekaj v tej klasi in ta Zalman ni ravno prevec prepricljiv. http://techreport.com/reviews/2004q2/za... Ta AMD se kljub vodnemu greje 51-5 stopinj al kaj?
Omg. Sem mislo da so bol hladni kot Palominoti. Kaj pa eddy sistem? ki kupim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Boki_ ::

Na njegovi spletni al pa v cool-pcju.
I'm back

BaRtMaN ::

Klik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382893 (2127) Eddy
»

Pomoc pri vodnem hlajenju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71194 (1064) Shark-357
»

Dober radiator in pumpa?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331557 (1273) Fury
»

(how)LOW cost vodno hlajenje .?. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
537505 (6368) T0RN4D0
»

Par vprašanj glede pc moddinga

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61266 (1176) Gejmer

Več podobnih tem