» »

Tv-kartica

Tv-kartica

gigaherz ::

Na forumu se opazu že nakaj postou, ma ne vem katero tv-kartico bi kupu. Eni pravijo Pinacle, drugi pravijo Cinergy, spet tretji da je boljša Leadteak. Zdej naj mi nekdu pove, katero kupit. Zanima me večinoma da bi filme z video rekorderja spravu na PC al pa snemou s televizije.
Cena naj bi bila približno do 25 kSIT. Doma mam pa tud Play Station 2 in bi ga htel na PC prklopit, rad bi tudi , da je zraven pretvornik Scart, ki mi bi blu lažje.

Napište ktero in zakaj?!

Hvala.
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

nodes ::

Leadek WinFast 2000 je čisto v redu, edino nima teletexa.
Za njeno polno uporabo potrebuješ min. 1700 proc

gigaherz ::

Procesor mam Amd Athlon 2200+, toda kjera ma teletekst. In koliko stane ta kartica?
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

SasoS ::

neumnost. tv kartice delajo tudi v 486 mašini (preverjeno)! pač, ne moreš zajemat, gledaš pa vseeno lahko. drugače je pa dokaj vseeno katero kupiš ker so vse zgajene okoli istega čipa - bt878. pazi edino da bo tuner stereo kajti niso vsi! drugače pa Cinergyja močno priporočajo...

Boky ::

Se pravi, da tudi Cinergy bazira na bt878?

buhica1 ::

Ne Cinergy (jaz imam 400) nima tega čipa ampak nekega novega od Phillipsa (točnega imena žal ne vem). Je pa slika s priloženim programom WinDVR zelo dobra za sliko preko TV kartice, zajem s tem programom pa je možen v mpeg formatu, katerega kvaliteto si lahko poljubno nastaviš glede na proceor, ki ga imaš. Ima dober teletext, je stereo in ti jo (po sicer kratkih izkušnjah z njo) lahko le priporočam. Dobiš jo v AGT za 17.520 SIT. Poštnino plačajo oni.
LP Buhica

swar ::

Kupu vceraj v agtju leadteka tv 2000 xp deluxe.Kartica enostavno sux(mono,nima teletexta,zvok brni ce ne das finetuning,komp dobiva bluescreene,...)Nesel jo bom nazaj zamenjat in raje vzel cinergya za 2 jurja vec!

nodes ::

Poglej tu.

Brez problema z kvalitetno sliko je delal TV-in in takšno je bilo vprašanje. Cinergy 600 je verjetno najboljši samo ne vem kakšen ima capture? PAL DVD npr.

San ::

Moj predlog je da vzameš raje Pinnacle, ker je za TV zagotovo standard, tudi najcenejša ima teletext in stereo in snemanje in vse kar rabiš. Za ta denar ima po mojem še daljinca.

bmen ::

Men dela Fifeview Flyvideo 3000(Philipsov čip) brez vseh problemov, le z originalnimi programi ne dela najbolje.

Naloži si program Fly2000 TV (preveden tudi v šlovenščino) z njim dela bp. (naslov je http://auzol.narod.ru).

Kvaliteta slike pa je zelo odvisna od ne-kvalitete vhodnega signala in antenskih kablov. - Boljše kot je - lepša bo slika.

Za kartice s čipom Bt8 pa je zelo dober program borgTV (www.borgtech.org) - poskusi8-)

nodes ::

. Eni pravijo Pinacle, drugi pravijo Cinergy, spet tretji da je boljša Leadteak.

gigahertz
na žalost smo razširili izbor še za en model.

AngelOfDeath ::

KAr brž po cinergy 600 :D

nodes ::

zvok brni ce ne das finetuning,komp dobiva bluescreene,...)Nesel jo bom nazaj zamenjat in raje vzel cinergya za 2 jurja vec!

brez mal podobnega signala ne gre in amen

gigaherz ::

Pravte Cinergy 600? Kaka je razlika med Cinergy 400 in 600. Kartica lahko stane tudi do 25000 SIT. Drgače, kaj ma ta kartica SCART priključek?
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

AngelOfDeath ::

razlika je v radiju in novejših ter boljših programih ter razlika v konektorjih (s 400 sem mel težave zaradi prevelikega konektorja 600 pa ma vse čisto uredu :))

OBELIKS ::

a ima katera od teh kartic tudi tv out?

gigaherz ::

Kje se dobi Cinergy 600? Nekdo je omenil, da se dobi v AGT, ampak gledal sem v ceniku in ga ni!!;((
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

franc3e ::

jaz sem danes videl v comtronu eno za 13 čukov-zajema tudi vhs..itd, nima pa priloženih kablov ima pa daljinec-bom pogledal kaka je

gigaherz ::

HA HA!! Danes sm naroču comp. in notri je vtaborjena CINREGY 600.:D Upam da bo dobra! No, bom sporoču kaka je, kdr jo dobm.>:D
"Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul
ash nazg thrakatuluk, agh burzum-ishi krimpatul"

propeler ::

Če bi rad res dobro ti priporočam pinnacle pc tv pro. Lahko pa od mene kupiš pinnacle dc10+, k je pa še bolš. Ma strojni kodek tko da sploh ne rabiš močnega procesorja, ker ne rabi skoraj nič procesorja, lahko delaš še kaj drugega ko čakaš da se film posname. Zajema v polni PAL resoluciji. Jaz sem že kar nekaj stvari posnel in je res dobra slika. Edino direkt v divx ne moreš zajemat ali kak drug kodek. Ampak se splača posebaj kodirat.
Če bi igre poneumljale, bi se sprehajali v temi in spuščali čudne glasove.Pacman

schurda ::

AngelOfDeath, po moje bi mi znal pomagat. Po tvojem nasvetu sem kupil C600 (priporočam jo tudi drugim - oz. lahko 400, samo je niso imeli). Sedaj pa me nekaj muči. Pri določenih programih (imam kabelsko) se mi pojavljajo vertikalne in poševne bele črte. Kako se jih znebim? Ugotovil sem, da je pri določenih FSB-jih posebno slabo (159MHz je kriza za A kanal, 160 ali 158 je spet OK)

Uporabljam originalen software (ne WinDVR), Sem probal Dscaler, samo te kartice še niso podprte.

Pa še to: katere nastavitve je najbolje uporabljati YUY2 640x480 ali kaj drugega?

Gigaherz: Tisti , ki se zanimate: C600 dobite pri PCX. >:D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

AngelOfDeath ::

nisem še nikjer opazil da bi nastal ta problem tudi slišim zdaj 1 za njega si kaj prenovil programe za kartico ?
tv signal je dober ?






dobi se jo pa pri pcx in agt (tule morte poklicat ker je na ceniku ni)

schurda ::

Ne, programa še nisem prenovil. Na njihovi strani se mi je zdel software idenitčen kot na CD-jo. Bom še malo pogledal. A si slučajno probal kakšen drug software?

Za signal ne vem. Nimam nobenega TV-ja zraven, da bi proval. Zanimivo pa je to, da se to pojavlja samo pri določenih programih, recimo Discovery channel.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

AngelOfDeath ::

provaj z WinDVR ker pa praviš da je to samo na nekaterih programih provaj z fino nastavitvijo ali pa res imate tako slab signal za discovery


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Snemanje TV na disk

Oddelek: Zvok in slika
113108 (2294) kitara8
»

Zamenjava grafične -> slabša slika pri TV kartici ???

Oddelek: Zvok in slika
101595 (1388) RC14
»

TV Tuner Cinergy 400 ( zajemanje )?

Oddelek: Zvok in slika
71157 (991) rap3r
»

Pomoč pri izbiri med dvema TV karticama

Oddelek: Kaj kupiti
181500 (1190) Damjan Jagar
»

TV KARTICA - kaj kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
302539 (1702) AngelOfDeath

Več podobnih tem