» »

Nakup TV Kartice

Nakup TV Kartice

Robert ::

Katero izmed naštetih TV kartic priporočate (ali kakšno drugo samo ne Pinnacla) kot najboljši nakup:
-Avermedia Ultra TV Media center PCI 550
-Avermedia Ultra TV Media center PCI 500
-Winfast TV 2000 XP Expert
-Winfast DV 2000

Kartica naj bi imela TV tuner, Radio FM, daljinec, TXT.

Phoebus ::

reče se TTX in ne TXT :) Zakaj pa ne pinnacle? :D

Robert ::

Zato ker kartica kot taka je sicer o.k. vendar je njena softwarske podpora katastrofalna in sem se odločil da kartico tudi prodam.

SodVina ::

Jaz imam winfast pctv 2000 XP expert, pa mi dela kar v redu. Sliko mi lovi pribl. tako dobro, kot navaden tv, pa domet daljinca je dober.8-)

Bramac ^^ ::

Da ne bom odpiral nove teme sem napisal v to. No jz imam pa težave s tv kartico WinFast TV2000 XP Expert. Kartica dela dobro samo driverji nagajo. Na njihovi strani pise da driverji podpirajo WinXP, pri meni pa pri inštalaciji piše da kartica ni testirana za winXP, torej ni designed for WinXP, in moram dati vseeno nadaljuj če ne se nočejo inštalirat. Problem pa je v tem ko so driverji inštalirani, lepo nekaj časa gledam TV potem pa piše WinFast PVR Application je naletel na težavo in se mora zapreti. Opravičujemo se vam za neprijetnost.To mi dela na vsake 5min, tako da ne morem normalno gledati TV ali snemati.
Ce veste kaj je narobe napišite poste :D, drugače bom formatiral sistem in potem videl kaj bo. Še link na stran kartice: klik

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Jani_, za gledanje (lahko pa tudi snemanje, a ta zmožnost programa je še v razvoju) uporabljaj DScaler, ker je enostavno najboljši. Dobiš ga tukaj. Verjamem, da te ne bo zafrkaval.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

SodVina ::

jani_ pa si uporabil nove driverje, ali tiste, ki so prisli s kartico. Baje da tisti ne delujejo v redu za winXP, ceprav jaz nisem imel problemov ne z enimi ne z drugimi, Poskusi z drugimi verzijami driverjev.

pivmik ::

Jazst imam Winfast TV 2000 Deluxe in je smet, dvomim da je kartica Expert kej boljša od moje.
Za gledanje TVja pa se seveda uporabi program DScaler, sej se ve, da VSI programi, ki se dobijo zraven vseh TV kartic so smeti.Nek fancy vmesnik, ki pa ni praktično uporaben, primankuje funkcij in nastavitev, snemanje nikoli nikjer ne dela kot je treba (npr: lahko se snema le v slabokvaliteten MPEG1 ali MPEG2, ki povrhu še žre dosti procesorske moči kot kak XviD kodek).

Za snemanje pa se uporabi program IUVCR ali Fly2000TV ali kar VirtualDub skupaj z XviD kodekom.

To so dobre TV kartice, ki so jih opisali v Joker-ju:
Pinnacle PC TV Pro
Terratec Cinergy 400
Članek iz Jokerja v PDF formatu:
http://www.joker.si/clanki/tunerji.pdf

Predvsem se mi zdi zanimiv ta Terratec Cinergy 400.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Bramac ^^ ::

SodVina: probal sem z originalnimi driverji in z driverji iz njihove strani. hm... se da dobiti njihove driverje tudi kje drugje...ker meni noben ne dela, pac pise da ni za winXP, in potem winsi javljajo napako. Katere windowse pa imas? (jz mam winxp pro)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509832 (7641) edublin
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918939 (11979) Izi
»

TV Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554099 (3147) tec
»

TV kartica

Oddelek: Kaj kupiti
131731 (1378) shakal
»

TV Kartica / Tuner

Oddelek: Kaj kupiti
181886 (1480) dizel

Več podobnih tem