» »

Obubožan zapit lovec

Obubožan zapit lovec

«
1
2

celjan34 ::

Ne vem če sem zadel oddelek, me pa popravite. Živim na vasi, med njivami in hosto. Edini sosedje so živali, srne, ptice, prašiči. No, imamo pa lokalnega jagra, ki je "obubožan" in malce preveč ga popije, glede na to, da že treznemu gre malo preko. Po moje da strelja srnjad za v zamrzovalno skrinjo, v kolikor je ne pojedo. Pride na vsake 10-14 dni ponoči v temi, 1-3x ustreli, z baterijo posveti, očitno pobere plen in jo vrže v gepe od razdrapanga Golfa X pa domov. To počne že vrsto let. Edinega, ki ga slišim streljat v temi, ponoči po 22h. Je pa zadeva dokaj delikatna. Naj ga prijavim? Je to početje za lovca normalno? Ustalejna praksa da se strelja, karkoli v naravi po 22h uri? Pa ne zaradi JRM. Ampak saj ne vidi, nigtvision je prepovedan. Ima pa patrone! Naj se izpostavim takmu? :) Sedaj so mlade srne, baje so dobre pohane, skratka absurdno. Kaj nato porečete drugi jagri?
  • spremenil: celjan34 ()

Mare2 ::

Če pije, ima denar. :) To dvoje ne gre skup.

Če si ga videl, kaj dela in če je to res, ga prijaviš. Ali so to domneve?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shintaro ::

če je lovec kaj mu boš?

Dr_M ::

Kontaktiras predsednika lovske druzine. Pri nas je pomagal, ne streljajo vec v blizini elektricnega pastirja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

[D]emon ::

shintaro je izjavil:

če je lovec kaj mu boš?


Prijava zaradi krivolova, mebbeh ? ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Filip8 ::

kako pa veš, da je krivolov? postopek, ki si ga opisal je enak, kot pri navadnem lovu. edino lahko pogledaš ali je sezona na ustreljeno žival, ali pa da kontaktiraš starešino/vodjo lovske družine, ki bo znal povedati ali je ustreljena žival prijavljena in v hladilniku ali ne.

K0l1br1 ::

Tudi lov mora biti prijavljen.

Filip8 ::

je res, tudi če samo ustreliš mora biti prijavljeno, so pa to interne informacije lovske družine, če se ne motim. javnost ponavadi ne ve veliko o tem.

zunno ::

Kolikor vem se mora vsak strel vpisati, kot je rekel Filip8.

gruntfürmich ::

nič ne rabi vpisovat, najavljat. kake bedarije kvasite.
uporaba luči in nočne kamere je pa prepovedana. prav tako mladiči srne še niso odprti, če slučajno to strelja sedaj.
najprej obvesti starešino lovske družine, in mu povej da če ne bo ukrepal boš prijavil naprej; inšpekcijo/policijo. in to potem res izvedi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Zeitgeist ::

poklici na policijo in prijavi. ce je kaj narobe bodo posredovali če ne pa pač zavržejo..

mogoče bo pa en wannabe allstar lovec manj po naših hostah šetal...

ti lovci bi definitivno morali imet večji nadzor nad delovanjem...

RejZoR ::

Pijan folk z orožjem. That'll end well one day...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MadMicka ::

Zelo verjetno strelja na črno. Namreč, vsaka lovska družina ima tako in tako kvoto odstrela, ta se potem porazdeli med lovce, tako da posamezen lovec ne more prav veliko število srn pobit na sezono. Potem pa, ko jo ustreli, mora seveda zadevo prijaviti LD, in če želi vzeti meso, ga mora plačati. Dvomim, da pijanček to dela.

SimplyMiha ::

Pijan lovec ne zadene ničesar.

[D]emon ::

SimplyMiha je izjavil:

Pijan lovec ne zadene ničesar.


Nekateri pod dozo bolje zadanejo kot trezni. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Dr_M ::

MadMicka je izjavil:

Zelo verjetno strelja na črno. Namreč, vsaka lovska družina ima tako in tako kvoto odstrela, ta se potem porazdeli med lovce, tako da posamezen lovec ne more prav veliko število srn pobit na sezono. Potem pa, ko jo ustreli, mora seveda zadevo prijaviti LD, in če želi vzeti meso, ga mora plačati. Dvomim, da pijanček to dela.



Koliko pa lahko odstreli, ce gre 2-3x na mesec na jago? Ne prav veliko, se posebi, ce je pod gasom.

Imam obcutek, da je tisti pijancek bolj prizemljen, kot marsikateri slotechovec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

telexdell ::

Moram priznati, da še nisem srečal jagra, kateri ni (ali je bil) pijanec. Tudi njegovo gmotno stanje ne igra nobene vloge (misliš, da bogatuni ne kradejo?).
Če pa slišiš streljanje v večernem času pač zavrti 113 in povej kaj si slišal (ne kaj si misliš in kdo bi naj streljal!) in da si vznemirjen in prestrašen zaradi pokanja v bližini svojega doma. Pol bodo pa že policaji povedali ali je to normalno početje ali pač ni.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Filip8 ::

telexdell je izjavil:

Moram priznati, da še nisem srečal jagra, kateri ni (ali je bil) pijanec.


potem se pa preseli ali pa zamenjaj krog oseb s katerimi se družiš in so te pripeljale do takšnih jagrov.

FrRoSt ::

celjan34 je izjavil:

Ne vem če sem zadel oddelek, me pa popravite. Živim na vasi, med njivami in hosto. Edini sosedje so živali, srne, ptice, prašiči. No, imamo pa lokalnega jagra, ki je "obubožan" in malce preveč ga popije, glede na to, da že treznemu gre malo preko. Po moje da strelja srnjad za v zamrzovalno skrinjo, v kolikor je ne pojedo. Pride na vsake 10-14 dni ponoči v temi, 1-3x ustreli, z baterijo posveti, očitno pobere plen in jo vrže v gepe od razdrapanga Golfa X pa domov. To počne že vrsto let. Edinega, ki ga slišim streljat v temi, ponoči po 22h. Je pa zadeva dokaj delikatna. Naj ga prijavim? Je to početje za lovca normalno? Ustalejna praksa da se strelja, karkoli v naravi po 22h uri? Pa ne zaradi JRM. Ampak saj ne vidi, nigtvision je prepovedan. Ima pa patrone! Naj se izpostavim takmu? :) Sedaj so mlade srne, baje so dobre pohane, skratka absurdno. Kaj nato porečete drugi jagri?


Vsak odstrel in odvzem divjadi, tudi navadne lisice, če že tako hočete, .... mora biti zaveden v knjigi odstrelov v lovski knjigi, ki jo mora imeti vsaka lovska družina v Slo. Tam bi morale - so zavedeni vsi legalni odstreli divjadi.

Voditi morajo tudi vse druge zadeve, povozi z avtomobili in vse ostalo! Vsa ta divjad se šteje - upošteva v kvoto, ki je določeni lovski družini dodeljena po pravilih za odvzem iz lovišča....

Vsaka lovska družina ima tudi svoj plan odvzema plena iz lovišča, glede na posamezne primerke in njihovo število populacije.

Uradni podatki so ti na voljo in bi ti morali biti vsaj nekako dostopni. Obrni se na koga, ki se malo spozna na to, mu zaupaš in bo lahko zadevo pogledal.... najbolje kakega lovca.

Vse ostalo je krivolov. Tudi tega ni malo pri nas in marsikje se dela tudi nekoliko po "domače".
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Heavy ::

Kako veš da je edini? Kako veš, da ne prijavi? Kako veš da zadane? Kako veš, da pobaše v skrinjo?

2x ti da za pomisliti ali si ti pijanec, ki to govoriš. Mimogrede - divje prašiče (in zveri) je dovoljeno streljati z lučjo ponoči.

Če imaš kakšne pomisleke kontaktiraj starešino ali gospdoarja ali lovskega čuvaja ter povej kje se strelja, ter kakšno vozilo opažaš.
#TeamFelix

Unknown_001 ::

Možno da to kar opažaš sploh ni osumljeni lovec amoak nekdo, ki lovi na črno. Kot so omenili obrni se na lovsko družino in pojasni dogodke. Ne orijavljaj na slepo, če nisi prepričan saj utegneš na zadnje imeti ti probleme če si obtožil nedolžnega.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

roCkY ::

Pa vprašaj okoliške kmete koliko imajo težav z divjadjo. Morda je kaka vrsta krepko prerazmnožena in povzroča obilno škodo. V LD pa je le en ali par članov pripravljenih kaj storiti. Ostali so pasivci... oz. si članstvo v LD razlagajo po svoje; in zato videvaš le eno osebo.

MadMicka ::

gruntfurmich, če veš ti kaj več, nam zaupaj. Če pa ti slučajno misliš, da lahko lovec ustreli divjad, ne da bi ta zadeva post festum zabeležila, se pa hudo motiš.

gruntfürmich ::

tega ti ne oporekam. vse drugo pa so idiotije ki si jih natrosil.

luč ponoči mislim da je omejena samo na določena lovišča z divjimi lovišči. ker zakon tega še ne odobrava
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vanich ::

SimplyMiha je izjavil:

Pijan lovec ne zadene ničesar.


heh - Kramberger se ne strinja.

P.S. so me že prehiteli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

martincek1 ::

telexdell je izjavil:

Moram priznati, da še nisem srečal jagra, kateri ni (ali je bil) pijanec.


Zanimivo, osebno poznam precej lovcev in zelo malo jih pije (je pilo). Edino mogoče stara garda, 60+. Verjetno je precej odvisno od lokacije.

Fritz ::

Vanich je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Pijan lovec ne zadene ničesar.


heh - Kramberger se ne strinja.

P.S. so me že prehiteli.

Glede na uporabljen kaliber in povprečno risanico, pri naših lovcih, bi bila umetnost zgrešiti na 63m. Vsi lovci, ki uporabljajo risanice, morajo vsako leto dokazati sposobnost ustreliti na 100m v zelo majhen krog, marsikdo pa bi to opravil tudi na 200+ m.

Drugače pa ima Gruntfirmlich čisto prav..kup nabijanja, podatkov potegnjenih iz riti in predsodkov do lovcev. Odstrel lovski družini določa Zavod za gozdove, ki spada pod Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano. Lovska družina, ki ne doseže načrtovanega odstrela, je kaznovana. Znotraj lovske družine lahko obstajajo omejitve kdo lahko odstreli kakšnega kapitalnega srnjaka ali jelena, vse ostalo pa odstreljujejo vsi lovci, do izvršitve načrtovanega odstrela. Če nekateri to počnejo bolj redko ali pa sploh ne, morajo drugi toliko pogosteje. Lovi se večinoma ob svitu ali ob sončnem zahodu. Če se žival odstreli in ne pade na mestu, jo je potrebno še najti in očistiti, kar pomeni, da se lahko vse skupaj zavleče do 21. ali 22. ure.

Nad lovci izvaja nadzor vrsta inšpekcij pa še medsebojno si gledajo pod prste. Kazni so resne. Krivolovce pa res nihče ne nadzira.

Lovska družina nima interesa prihajati v konflikt z okoljem oz. prebivalci naselij v in ob lovišču. Če koga kaj teži, naj kontaktira starešino lovske družine in običajno se najde rešitev, ki je v obojestransko zadovoljstvo. Ob tem upoštevajte, da lovcem težijo tudi vsi lokalni kmetje in imetniki vrtov, katerim divjad naredi škodo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

marvin42 ::

Odstrel je zelo odvisen tudi od lokalnega prometa na cestah. Vsa povožena srnjad namreč pade pod "odstrel". In kjer je tega veliko, lovske družine sploh nimajo kaj več za postrelit.
Mostly Harmless

Fritz ::

Povozi lahko pomenijo precej odvzema divjadi iz narave a še nisem slišal, da bi katera LD imela toliko povozov, da niso rabili izvajati odvzema.

Lovci danes nadomeščajo zveri, katere smo skoraj iztrebili in z odvzemom divjadi zagotavljajo stabilno populacijo glede na nosilnost okolja. Prevelika populacija divjadi bi za seboj potegnila več konflikta s človekom (škode na poljščinah in na drevesih, povozi ipd.) ter bolezni in parazite.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

#000000 ::

Čist btw, jest sem se pred leti dosti podil na prleškem koncu oz, bolj na meji z Madžarsko, prosenjakovci, kobilje ipd. Smo meli nek piknik va hosti na 200m od državne meje, ko nekje po polnoči začne nek reflektor svetit v kuruzno polje ? ajde okay, marsovci naj jim bo, čez minuto pa začne pokat, pa ne petarde ipd, ampak dobesedno puška, vidim kako seka v luft iz šrotarce, kolega domačim guči, ja srne ane, kmet jih podi s puško da mu ne zjebejeo celega polja, zdej al je bil lovopust al ne ne vem, so pa rekl da je to tam normalno, pač par šusev v zrak in občasno kakega kamor treba in je pridelek dokaj ohranjen, je pa tam divjadi da se poserješ tudi medvedko z mladičem smo videli na daleč, čeprav jih tam naj bi ne bilo.

Lahko gre samo za zaščito pridelka, in ne raubšic, če pa re za slednje moraš to videt na lastne oči s pričami, ker drugače verjetno ne bo nič od prijave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Fritz ::

Srne ne delajo škode na koruzi in srn se ne strelja s šibrovko.

Vsaka LD ima določen načrt odstrela glede na populacijo divjadi na določenem področju. Zadnje čase je največ škode na pridelkih od divjega prašiča in sive vrane.

Velike zveri (medved, volk, ris) so zaščitene in njih odstrel izjemoma določi minister za KGP. Za tiste, ki tega niso zasledili, trenutno celo poteka žolčna razprava med Zavodom za gozdove in Lovsko zvezo Slovenije, saj ZGS načrtuje bistveno povečan odstrel jelenjadi, lovci pa temu nasprotujejo, saj bi šlo za prevelik poseg v populacijo te divjadi.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

telexdell ::

Filip8 je izjavil:

telexdell je izjavil:

Moram priznati, da še nisem srečal jagra, kateri ni (ali je bil) pijanec.


potem se pa preseli ali pa zamenjaj krog oseb s katerimi se družiš in so te pripeljale do takšnih jagrov.

Preseliti se ne mislim. Kdo je rekel, da se družim s (pijanimi) lovci?

Drugače pa je definicija za lovca: Lovec je oboroženi morilec živali, kateri gre skozi gozd naravnost v gostilno.

PS vem da bodo lovci skočili v zrak, kako je njihova skrb, da se divjad ne namnoži preveč. Po drugi strani pa divjad krmijo, iztrebljajo naravne plenilce... pač delajo vse, da bi lahko pomorili čim več živali.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

gruntfürmich ::

marvin42 je izjavil:

Odstrel je zelo odvisen tudi od lokalnega prometa na cestah. Vsa povožena srnjad namreč pade pod "odstrel". In kjer je tega veliko, lovske družine sploh nimajo kaj več za postrelit.

povoza je recimo morda 5-10% če družina ne izvaja plana v celoti in posledično je populacija ogromna.
to da pa nimajo kaj več za streljat pa pravijo bebasti jagri trofejaši, ko jim povozi 5 srnjakov katere so prej gledali iz ceste, zdaj pa bi morali po njih iti malo na teren. skratka te jagrske fore da 'nič ni več za pokat' so res samo staro-jagrske...

telexdell je izjavil:

Drugače pa je definicija za lovca: Lovec je oboroženi morilec živali, kateri gre skozi gozd naravnost v gostilno.

PS vem da bodo lovci skočili v zrak, kako je njihova skrb, da se divjad ne namnoži preveč. Po drugi strani pa divjad krmijo, iztrebljajo naravne plenilce... pač delajo vse, da bi lahko pomorili čim več živali.

pravi lovci takih bebastih halucinacij folka z velikim manjkom iq-ja niti ne komentiramo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ales85 ::

telexdell je izjavil:

Drugače pa je definicija za lovca: Lovec je oboroženi morilec živali, kateri gre skozi gozd naravnost v gostilno.

Ti pa še nisi srečal normalnega lovca. Jaz ne poznam oboroženih morilcev živali. Veliko lovcev je tudi takšnih, ki divjad opazujejo in streljajo le takrat, ko je to dejansko potrebno, ne pa kar nekaj "na horuk" za potešitev kakšne sle.

Heavy ::

telexdell je izjavil:

Po drugi strani pa divjad krmijo, iztrebljajo naravne plenilce... pač delajo vse, da bi lahko pomorili čim več živali.


To piše eden, ki je videl lovca samo v risanki Bambi? :))

Krmi se za to, da divjad ne zahaja na polja in vrtove po hrano. Število krmišč in število odstrela je definirano iz strani države. Proti zverem pa imajo največ kmetje. Še naselitvi par novih risov nasprotujejo.

Bi pa rad vedel: si meščan in vegan?
#TeamFelix

Alencica ::

Knjiga poletja

telexdell ::

Heavy je izjavil:

telexdell je izjavil:

Po drugi strani pa divjad krmijo, iztrebljajo naravne plenilce... pač delajo vse, da bi lahko pomorili čim več živali.


To piše eden, ki je videl lovca samo v risanki Bambi? :))

Krmi se za to, da divjad ne zahaja na polja in vrtove po hrano. Število krmišč in število odstrela je definirano iz strani države. Proti zverem pa imajo največ kmetje. Še naselitvi par novih risov nasprotujejo.

Bi pa rad vedel: si meščan in vegan?

Živim na vasi (pod Karavankami). Jem pa koncentrirano rastlinsko hrano (krava je travo, jaz pa kravo). Imel sem 3 sosede lovce. Tako, da sem jih gledal tudi drugje kot v risanki Bambi.

PS- sta si pa dva od njih sama vzela življenja.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Heavy ::

telexdell je izjavil:

Jem pa koncentrirano rastlinsko hrano (krava je travo, jaz pa kravo).


Bravo, srne so cute, kravice pa pač ne :))
#TeamFelix

[D]emon ::

Alencica je izjavil:

Knjiga poletja


:)) Ta me je pa posteno nasmejala!
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gruntfürmich ::

ta tema je epic :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

vostok_1 ::

Alencica je izjavil:

Knjiga poletja


LOL
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mikhail ::

Alencica je izjavil:

Knjiga poletja

O fak umiram od smeha. Super

Baja ::

Alencica je izjavil:

Knjiga poletja


wow :D x100 predlagam za post of the year award!

a mamo kaksnega pisatelja, da še en horror story napiše?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Alencica ::

Človek brez trdne predstave o tem, čemu živeti, ne bo hotel živeti in se bo prej ubil, kot pa ostal na zemlji, pa če bi ga obdajal en sam kruh. Res je tako, ampak kaj je iz tega nastalo? Si mar pozabil, da sta mir in celo smrt človeku dražja od svobodne izbire v spoznanju dobrega in zlega? Za človeka ni nič zapeljivejše, a tudi nič mučnejše kakor svoboda njegove vesti. Namesto trdnih temeljev za pomiritev človeške vesti enkrat za vseselj si izbral vse, kar je nenavadnega, skrivnostnega in nedoločnega, izbral si vse, čemur ljudje niso bili kos, torej si z njimi ravnal, kot da jih ne ljubiš - in kdo je tako ravnal: tisti, ki je prišel zato, da bi dal zanje svoje življenje!
Namesto tega, da bi zavladal nad človeško svobodo, si jo povečal in z njenimi mukami za vekomaj obremenil človekovo duševno kraljestvo. Ljudje bodo naposled vzkliknili, da v tebi ni resnice, kajti ne bi jih mogel pustiti v večji zbeganosti in mukah, kot si naredil ti, ko si jim pustil toliko skrbi in nerešljivih nalog.
Pozneje se je v svojem življenju večkrat in z velikim začudenjem spraševal, kako je lahko na vsem lepem, potem ko se je razšel z družbo, popolnoma pozabil na mlado srno, glede katere je zjutraj, komaj nekaj ur prej, sklenil, da jo bo nujno poiskal in da brez nje ne bo odšel z gozda, tudi če se tisto noč celo ne bi vrnil v samostan.

Konec prvega dela.

Baja ::

woohoo :) komaj čakam drugi del.

PrihajaNodi ::

Ko sem taval po gozdovih samote spraševal sem se kaj storil sem bogu, da pristal sem tu. Kljub vsemu, čas ne denar tu nista več pomembna. V svetu, kjer živel sem želel sem si le resnice, vendar je bila le ta preveč oddaljena. Danes vsi živijo po ustaljenih noramh, matematičnih in logičnih pravilih, vzorcih kjer je vse jasno kakšen bo nadaljni izid. Izgleda, kot da smo se odaljili od narave s katero prej živeli smo, vse na račun lažjega življenja. Pa je res življenje po vnaprej dodeljenih vzorcih lažje? Kjer večino svojega življenja preživimo na enem in istem mestu?
Preden sem odšel v gozdove samote, pristal sem v temnem in od dima zakajenem lokalu. Popil sem pivo in ne glede na hrup, ki je tam bil nisem slišal nič. Po končani noči v lokalu, sem odšel domov, vzel puško in želel napraviti svoj konec. V ozadju sem zaslišal tuljenje volkov. To je bil klic, klic življenja. Pustil sem svojo družino, ženo s katero si nimam po 10 letih ničesar več povedati, sina, ki je dovolj odrasel, da bi lahko odšel na svoje, pričel z iskanjem srne.
Sedaj vidim reke, gozdove, travo, ptice pri čemer moj um še nikoli ni bil tako bister kot danes, ko iščem srno.

Konec drugega dela.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

@Alencica, PrihajaNodi: uff, to je blo hitro. to mas dva nicka al bomo dobli multi-author horror novel.

v tretjem deli že kaj megle, temnih kotov, senc, dejavujev, ... ;P

Alencica ::

Gre za mutlti avtorstvo, Nodi je zadel. Zdaj pa kot klasično v romanih cut nazaj na drug, navidez popolnoma nepovezan dogodek.

"Si pripravil pogodbo za prostore v centru? Saj veš, da če zajebeš boš stresel celo upravo."
Sodelavca Blaža nisem nikoli prenašal. Pisarniška dvoživka pomešana s pasivno agresijo in sociopatijo je bila eksplozivna mešanica. Od začetka mu nisem zaupal in čutil je, da jaz čutim, da med nama ni iskrenosti. Vsak stavek, ki ga je izrekel se mi je v kožo zadrl kot trn in ko je prenehal z govoričenjem je iz mene čisto počasi tekla debela temno rdeča kri.
"Bele aii Kozlevčar morata parafirati in to je to."
Besede sem izrekel mimo njega, nikoli ga nisem gledal v oči, pač pa samo v tretje oko ali še raje mimo njega. Plešo je prikrival z obritoglavami frizurami, krompirjast nos na obrazu mu je štrlel kot skala z morja. Spet je odprl usta in vsul se je val samohvalisanja.
Okna naše prestižne pisarne so bila vsakodnevno očiščena. Glavo sem nagnil mimo njega in pogled mi je segel daleč stran na bližnja hribovja in še vedno pobeljene gorske vrhove. Nihče ni poznal mojega skrivnega bivališča. še manj dvojnega življenja. Jaz sem hinavska dvoživka. Prezir v meni je naraščal, odložil sem skodelico kave, segel po cigaretah in z gesto nakazal da grem na zrak. Blaž je končno utihnil. Verjetno bi izustil kaj drugega, če bi vedel, da se zadnjič vidiva ampak moral sem igrati pisarniško vlogo.
"Ponedeljek, ne?"

PrihajaNodi ::

"kaj bo za kosilo, dragi?"
Me vpraša žena Ljudmila, ki je že več kot leto dni brez dela. Zaposlena je bila v tovarni TAM. Ko sem bil mlad, sem mislil, da bom imel urejeno življenje, kot v filmih. Namesto tega sem živel v vse temnejšem svetu, kjer nisem opazil izhoda.
"Draga, glede na to da si 24 ur doma, se ti ne zdi smiselno, da bi lahko poskrbela vsaj za perilo, če že nimaš časa za kuhanje?"
Obraz, ki je bil včasih lepe rjave polti s črnimi, dišečimi lasmi je dobil pege, lasje pa so se spreminili v mastne in smrdeče, mi je odgovoril:
"Dragi no, saj veš da se trudim, tu v Mariboru res ni ničesar kar bi človek lahko delal ne da bi si pri tem zlomil hrbet. Zavedam se, da živiva od konzerv in da najemnine nisva plačala že več mesecev, vendar ti moram zaupati nekaj."
S sumljivim pogledom sem jo pogledal in se zavedal, da to "zaupanje" sigurno ne bo prineslo nič dobrega."
"Povej ljubica". Sem ji odgoovril.
"Dragi, dobila bova še enega otroka".
Usedel sem se na stol, se zamislil in pogledal zvezdnato nebo.

Zgodovina sprememb…

LeonSlo ::

Fritz je izjavil:

Srne ne delajo škode na koruzi in srn se ne strelja s šibrovko.

Vsaka LD ima določen načrt odstrela glede na populacijo divjadi na določenem področju. Zadnje čase je največ škode na pridelkih od divjega prašiča in sive vrane.


To, da srne ne delajo škode v koruzi ti razlagaj komu drugemu. Ko letijo čez njivo isto podirajo koruznico in glodajo štoke. Ni pa tako hudo kot pri divjih prašičih, kjer sredi polja nastane avtocesta.

Ta določen odstrel divjadi....zakaj potem nekatere LD tarnajo, da jim ga ne uspe doseči in jim posledično zaradi tega zmanjšajo odstrel divjadi?

Od jeseni 2015, ko so divji prašiči naredili pravi kaos v našem koncu so vse njive ograjene s el. pastirjem, sami imamo ograjeno tudi proti srnam. Pa verjemi, da za naše lovce je isto ograja za prašiča in srno. Naj gredo pogledat na Madžarsko, ograja višine preko 2m, stebri konkretni, ni šanse da prašič to predere. Ker te ograje in izplačevanje škode so obliž na rano, ki rabi par konkretnih šivov. Ker dolgoročno to nebo šlo preko, da bodo lovci izplačevali škodo. Dokler si bo država in vsi tisti, ki tako nasprotujejo odstrelu divjadi mazali oči s tem, da divjadi ni preveč bomo kmetje jezni na LD. Na žalost začaran krog. Če pa ima kateri od tistih, ki pravijo, da divjadi ni preveč tako željo pa naj si pride iskat pa pelje domov pred svoj prag pa, da vidi kakšno škodo to dela. Tisti krmilniki, kaj pomagajo, če divjad raje gre v koruzo kot pa tja se prehranjevat.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

medvedi in srnjad (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66568922 (42725) HappyPills
»

meso jelenjadi, srnjadi, divjega prašiča, medveda ter gamsa

Oddelek: Loža
427037 (5544) Invictus

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15542202 (39819) Gandalfar
»

Prijava škode- 12 piščancev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
969730 (7261) jan01
»

Ustreljan mucek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10310211 (7673) enkratzoja

Več podobnih tem