» »

Renault Megane GrandCoupe

Renault Megane GrandCoupe

MCFC ::

Zdravo. Konec tega leta bom končal s voznikom začetnikom in upam da bom tudi dobil pogodbo za nedoločen čas in si bom seveda razmišljal uzeti boljše avto, razmišljal sem avdija ali bmw ampak želim za dober denar dobiti novejše avto z dobro opremo. sam sem se zagledal v Renault Megane GrandCoupe in me zanima od useh uporabnikov firme renault kakšno je vaše zadovoljstvo, stroški uzderževanja in tako naprej ter seveda koliko lahko pričakujem da bo cena padla do naslednjega leta. Lep pozdrav in hvala za odgovor vsem.

FTad ::

ja koliko denarja pa si pripravljen dati za avto?

DamijanD ::

Splošno mnenje je, da crkujejo :)

Jaz pa menim, da je malo odvisno od sreče, veliko pa od voznika. Moj ima trenutno 323.000km (+x podlage) pa še kar gre...

Ganon ::

DamijanD je izjavil:

Splošno mnenje je, da crkujejo :)


To je mnenje zaljubljencev v druge avtomobilske znamke. In takšnih bedakov se ne posluša.

MCFC, pojdi na testno vožnjo. Avto je odličen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

konspirator ::

Če kje ostaneš: dobra stran je v tem, da je reno servis praktično v vsaki vasi :D.
--

bambam20 ::

Izbira coupejev ni ravno velika.

neooo ::

renaulti sploh pa megan so odlicni avtomobili! od leta 99 vedno renoji pri hisi in vse ok!

bambam20 ::

neooo je izjavil:

renaulti sploh pa megan so odlicni avtomobili! od leta 99 vedno renoji pri hisi in vse ok!


To, da vi nimate probleme s prekletimi francoskimi mehkimi jajci še ne pomeni, da jih ostali nimamo!

shadeX ::

Zate ne vem, ampak jaz z njim(a) nisem še imel nekih večjih problemov. Ravno danes podaljšal registracijo svoji stari kanti :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Zate ne vem, ampak jaz z njim(a) nisem še imel nekih večjih problemov. Ravno danes ponovno registriral svojo staro kanto :)


V mojem je premočen motor za ta tip vozila. Zato trpi glavni nosilec motorja in se je posedel že drugi. ;((

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

neooo je izjavil:

renaulti sploh pa megan so odlicni avtomobili! od leta 99 vedno renoji pri hisi in vse ok!


To, da vi nimate probleme s prekletimi francoskimi mehkimi jajci še ne pomeni, da jih ostali nimamo!


Opažam, da si z razlogom persona non grata.

DOOM_er ::

bambam20 je izjavil:

neooo je izjavil:

renaulti sploh pa megan so odlicni avtomobili! od leta 99 vedno renoji pri hisi in vse ok!


To, da vi nimate probleme s prekletimi francoskimi mehkimi jajci še ne pomeni, da jih ostali nimamo!


celotna moja ter žlahta punce vozi praktično samo Renaulte in Peguote, noben nobenih problemov razen rednih servisov.
Robots will steal your job. But that's OK

krucymucy ::

Srecnezi. Meni so sle na dci najprej crpalka in sobe.
Ko se je to popravilo je pa zaribal na ojnicnih lezajih.

Servisiran bolj kot redno, ne 30k, pac pa na 15k oz. enkrat na leto.

Koncniki in ostali potrosni material pa mesecno, recimo vzmeti so pocile najprej zadaj, cez par tisoc pa se spredaj.

Zanimiv avto v glavnem.

Unknown_001 ::

Rabljenih Audijev ne gledat. Povečini boš samega sebe nategnil. Za drago ceno boš dobil slabo opremljen avtomobil z vprašljivo zgodovino in visokimi stroški vzdrževanja.

BMW isto.

Sicer pa rabljena KIA/ HYUNDAI z bogatim paketom opreme bo ok. Zdaj to ni glih presežek od avta ampak če ti je pojem udobja ogromno opreme, je to to. Pa še dokaj nov avtomobil boš dobil za nizko ceno. Cena jim hitro pada ker itak skoraj vsako leto naredijo facelift ljudje pa raje novo kupijo kot rabljeno.

Lahko pa pogledaš kak volvo V40 novejši. Malo več denarja ampak navadno se prodajajo s orecej opreme. Od motorjev karkoli vzameš ni pretirano slabo. Tudi D2 je povsem dovolj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

bambam20 je izjavil:

neooo je izjavil:

renaulti sploh pa megan so odlicni avtomobili! od leta 99 vedno renoji pri hisi in vse ok!


To, da vi nimate probleme s prekletimi francoskimi mehkimi jajci še ne pomeni, da jih ostali nimamo!


Opažam, da si z razlogom persona non grata.


Resnica marsikomu ni všečna.

Ovce so pa vse enako bele v čredi.

bambam20 ::

Unknown_001 je izjavil:

Rabljenih Audijev ne gledat. Povečini boš samega sebe nategnil. Za drago ceno boš dobil slabo opremljen avtomobil z vprašljivo zgodovino in visokimi stroški vzdrževanja.

BMW isto.

Sicer pa rabljena KIA/ HYUNDAI z bogatim paketom opreme bo ok. Zdaj to ni glih presežek od avta ampak če ti je pojem udobja ogromno opreme, je to to.


Kia pa Huyndai sta po novem pojem udobja. ;((


Kar seveda ni res, saj imajo tako Audiji in BMW-ji že lep čas digitalne servisne knjige. To, da so Audiji in BMW-ji dražji so z razlogom: Da so slabo opremljeni pa ne bom komentiral, ker očitno še nisi sedel v povprečno opremljenem BMW-ju in večina jih je odlično opremljenih.

ramiz?! ::

Pri nas doma je nekako naneslo, da smo imeli sedaj nekaj časa renault laguno in twingota, in renaultov pač nebi priporočal nikomur. Ni blo nekih posebnih težav (res je na vsake tolko kej crknilo, zlomil amortizer ipd., vendar nič resnega), samo pač niso po mojem okusu in po večletni uporabi sem se zaklel, da renaulta v življenju ne bom kupil... Predvsem so me motil materiali in kvaliteta izdelave, ki je bolj cenena. Tudi v službi redno vozim nove renaulte (sponzorski avti), od kombijev, do meganov, kadjarjev, koleosov, cliov vseh oblik in verzij (dci, bencinar, avtomatik, gt line) in tudi novejši modeli me pač ne prepričajo glede kvalitete ... sploh avtomatski menjalnik se pozna, da nikakor ni na ravni bmwja, audija ipd., seveda je zato cena manjša. Nikakor ne pravim, da so slabi, mogoče so za svojo ceno celo ok, kakor za koga, vendar jaz bi osebno raje kupil skoraj karkoli drugega. just my 2 cents
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Rabljenih Audijev ne gledat. Povečini boš samega sebe nategnil. Za drago ceno boš dobil slabo opremljen avtomobil z vprašljivo zgodovino in visokimi stroški vzdrževanja.

BMW isto.

Sicer pa rabljena KIA/ HYUNDAI z bogatim paketom opreme bo ok. Zdaj to ni glih presežek od avta ampak če ti je pojem udobja ogromno opreme, je to to.


Kia pa Huyndai sta po novem pojem udobja. ;((


Kar seveda ni res, saj imajo tako Audiji in BMW-ji že lep čas digitalne servisne knjige. To, da so Audiji in BMW-ji dražji so z razlogom: Da so slabo opremljeni pa ne bom komentiral, ker očitno še nisi sedel v povprečno opremljenem BMW-ju in večina jih je odlično opremljenih.


Jeah sure. Ker kolega ima oa res denar za novega. Mogoč ma dnar za 10 let stara jajca.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

juroz ::

neooo je izjavil:

renaulti sploh pa megan so odlicni avtomobili! od leta 99 vedno renoji pri hisi in vse ok!


Jaz že 2 renoja pa oba pričakovane težave oziroma pomanjkanje le-teh. Motor odličen, štrom kurac. Ponavadi ne vpliva na vožnjo in se navadiš da termometer kaže par stopinj narobe, ura vedno zaostaja, osvetlitev ure ne dela. Zame malenkosti. Starost nad 5let.
Starši par renojev, skos neki, velikokrat motor. Starost do 5let.

Odvisno kaj naletiš, jaz obakrat sreča kar se renojev tiče.

FTad ::

ramiz?! je izjavil:

Pri nas doma je nekako naneslo, da smo imeli sedaj nekaj časa renault laguno in twingota, in renaultov pač nebi priporočal nikomur. Ni blo nekih posebnih težav (res je na vsake tolko kej crknilo, zlomil amortizer ipd., vendar nič resnega), samo pač niso po mojem okusu in po večletni uporabi sem se zaklel, da renaulta v življenju ne bom kupil... Predvsem so me motil materiali in kvaliteta izdelave, ki je bolj cenena. Tudi v službi redno vozim nove renaulte (sponzorski avti), od kombijev, do meganov, kadjarjev, koleosov, cliov vseh oblik in verzij (dci, bencinar, avtomatik, gt line) in tudi novejši modeli me pač ne prepričajo glede kvalitete ... sploh avtomatski menjalnik se pozna, da nikakor ni na ravni bmwja, audija ipd., seveda je zato cena manjša. Nikakor ne pravim, da so slabi, mogoče so za svojo ceno celo ok, kakor za koga, vendar jaz bi osebno raje kupil skoraj karkoli drugega. just my 2 cents


No ja, deloma kar drzi. Tudi pri nas smo imeli ze od nekdaj Renaulte. Laguna 2 je delala kar dosti problemov. Vmes tudi crknila armaturna plosca, in je bilo treba menjati (za par 100€). Tezave je bila tudi, da se nikakor ni dalo resetirati lucke, ki te je opozarjala, da je treba opraviti redni servis (npr na 15k km). Na servisu ni nihce uspel ugotoviti zakaj je temu tako.

Vozil sem tudi nekaj casa Cliota, in je bil za krajse relacije povsem vredu, pa povsod se ga je dalo parkirati. Tistega 1.4 bencinarja sem pa se do Minchna in nazaj spravil s polnim avtom brez tezav (ne bi pa priporocal to veckrat ponovit). V glavnem, je ok budget avto.

No, zdaj sem pa na VW-ja presaltal in je nedvomno ogromna razlika v kvaliteti in ne grem vec nazaj na Renaulta. Niti talismana ne bi zelel imeti.

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

Resnica marsikomu ni všečna.

Ovce so pa vse enako bele v čredi.


Francoze, predvsem Renaulte, v naši družini vozimo že kakšnih 40 let, tako da imamo ogromno izkušenj. To, kar ti trobiš, lahko počne lastnik kateregakoli avtomobila. Okvare se dogajajo. Ampak, seveda, zate so zato "francoska mehka jajca". Ovca, pač.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Resnica marsikomu ni všečna.

Ovce so pa vse enako bele v čredi.


Francoze, predvsem Renaulte, v naši družini vozimo že kakšnih 40 let, tako da imamo ogromno izkušenj. To, kar ti trobiš, lahko počne lastnik kateregakoli avtomobila. Okvare se dogajajo. Ampak, seveda, zate so zato "francoska mehka jajca". Ovca, pač.


Okvare se dogajajo. Samo ni normlalno, da se mi je posedel nosilec motorja pri 110.000 km. Menjam z originalnim, znova psoeden. Halo! Pri 160.000 imam poseden drugi nosilec.

Grem testirat amortizerje in mi pokve sprednja leva vzmet! Halo. pri 160,000 km.

KOmpresor za klimo, če bi ga na polno uporabljal zadnjih 7 let pa ga ne. Mi tuli! Halo

Tega BMW pri 160.000 ne pozna.

Ganon ::

Posplošuješ.

DeeJay ::

Špari še kako leto več, pa kup audi ali bmw. Zatacajt si ga pa od fotra sposoji.

eric_cartman ::

Slotech spet mesa hruske in jabolka.. kako lahko primerjate renault pa BMW al pa Audija kjer je razlika v ceni enormna? Po vasem mnenju je torej boljsi 10 let star bavarc z 170 000 prevozenimi kot 2 leti star megane? A to sami sebi lazete al je na južni strani alp znamka res tako pomembna? Js se popolnoma strinjam z vami da je voznja v audiju/etc. bolj udobna in da imajo tudi boljse menjalnike, da se lepse drzi ceste in da se nasploh bolj gosposko pelje. Resnica pa je taka da to lahko recejo le tisti ki si lahko kupijo novega ali pa 3, 4 leta starga audija/bmwja. Ne pa 12 let stara jajca, ki so dala sploh pri bmwju cez ze vsaj 5 presvicanih riti, pa jih kljub temu se kar kujete v nebo. Avto ki je star se bo kvaril ne glede na znamko. Ce ne bo problemov z motorjem bodo pa roke ali pa amortizerji in tko naprej... da ne omenjamo potem se vstopnih rangov vozil kot so bmw 1, ali pa Audi a3 in golf kjer je voznja identicna tisti iz ceeda ali pa megana.. Focus je po nekaterih testih clo na boljsem kot omenjeni.. Razlike v kvaliteti se poznajo pri visjih klasah za kar pa vecina povprecnih smrtnikov nima denarja.. razen ce gre v kredit na 15 let. Kar pa pri nas ni niti redkost.. Torej zakljucna misel: Stegni se tolko, kolikor je deka dolga. Ce nimas vsaj 10k € potem pozabi na premium znamke...

Pika na i ::

Ganon je izjavil:

Posplošuješ.

In to na polno.
Res čudno, da je sploh še kak renault na slovenskih cestah. Da niso vsi na servisu ali na odpadu.
Tale iz naslova teme je pa - brezvezen. Raje si katrco kupi.

HotBurek ::

Po vasem mnenju je torej boljsi 10 let star bavarc z 170 000 prevozenimi kot 2 leti star megane?

Model, 10 let star BMW pelje scat Megana z 1.6 dizel motorjem in 110KM kadarkoli. In po vseh ostalih karakteristikah tudi.

Vi primerjate slovenske BMWje, ki jih prodajajo slo dilerji za vsakem vogalu, kje ni gob. Ti avti so "razred zase". Pelji se v nemčijo pogledat.

Za 10ke dobiš recimo tazga: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Za primerljivo ceno najdeš 2 lete starega megana in potem primerjaš. Ni šans, da je megan v čem boljši. Npr. PDCji spredaj? 9 let star BMW ma to.

Al pa kupiš tazga z 95 konji, pa je pol poraba isto, kot na tem z 177.

Iskat moraš prave avte. Vse se da najdit. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Unknown_001 ::

Če nimaš denarja za novega, potem zagotovo nimaš denarja niti za servis, gume... Sam... ok saj je itak vaš deanr. Popravljali ga boste pod kozolcem, vsako leto ga bote polirali in bo "kot nov". Fijakajte se vi z rabljenimi jajci. Itak je to folklora, da Slovenci vozijo boljše, kot si sploh lahko privoščijo.

s/
Spoštujmo slovenske običaje /s


Še najmanjši problem je kupit kočijo. Tisto kar sledi je šele juhu. Če že hočete dat dober nasvet, bodite fer do junca in mu ne ponujajte teh ciganskih radosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

norc ::

Če boš kupil novega in redno delal servise (na 15-20kkm, tudi če piše na 30kkm) v večini ni problemov.

Če kupiš rabljenega 1.5 dci na 150kkm zamenjaš ojnične ležaje in večji servis in si spet dober za naslednjih 150, če kupiš 1.9 ali 2.0 pred nakupom temeljito preglej avto in naredi kompletni večji servis po nakupu. Z bencinarji ni večjih težav, servis pa je le super narediti. Mašine so povečini trpežne. Morda so le nekoliko podhranjene po kubituri :)

V širši žlahti in s kolegi delamo kot je opisano zgoraj, vžigaš in voziš... Če te ne moti kakšna škripajoča plastika po 5h letih in mehkejše podvozje so OK avti :)


Po 250kkm pa se na vsakem avtu pojavljajo težave... Trenutno pri svojem Meganu menjujem blažilce, ter izpuh, letos sem tako za redno vzdrževanje in izredne stroške dal 350€. Pri teh kilometrih in letih smatram to kot potrošni material in redno vzdrževanje... Kolega pri manjših kilometrih, pol mlajšem avtu in uber opevani Audi kvaliteti menjuje sklopke za klimo letno, škriplje mu volan, odpada notranja plastika, na armaturki pa božič (avto čuvan in dejansko vožen relacijsko). Letno vzdrževanje tega audija = nakupna cena mojega megana...

Glej pa tudi "total cost of ownership". Četudi ima rabljen avto višjega razreda isto ceno kot nov francoz, poglej obrabljenost gum/zavor/servisa, ceno novih gum/zavor/servisa, cena servisa, vključenost garancije,...
Na dolenjskem je izredno popularno imeti rabljen avto razreda višje, nato pa kupovati rabljene gume ker so nove predrage, in stokati ko je zavarovanje 2x dražje, ter popravljati avto ko 20 let star twingo na novih gumah ustavi v dežju, Audi Quatro pa ne...


TL;DR: Ob ustreznem rednem vzdrževanju ti bo vsak nov avto služil OK, nekaj pa je vedno odvisno od sreče... Če kupuješ rabljenega servis po nakupu, ter temeljit pregled pred nakupom. Ne glede na znamko.

Glede na to da začenjaš s službo, jaz osebno nebi tekel po 20k€ kredita, ampak bi morda raje optimiziral in kupil rabljenega, ter nekaj dal na stran za morebitne stroške...

eric_cartman ::

Hot burek i rest my case bi se reklo.. za novega nimas..in raj furas 10 let starega. In ti temu pravis dober deal.. sploh pa dizla..ce ze bi kupil tolk starga potem samo bencinarja.. ampak ja..ocitno so bavarci tako hudo boljsi, da na 10 let starem avtu ni treba nic menjat. Verjetno uporabljajo kaksne posebne materiale, ki jih drugje po svetu se niso iznasli.. to me spominja na tisto zgodbo ko je nekdo pred kratkim na avto.net prodajal amgja predelanega na plin :)). Takoj ves da je poor men's car. Sicer je pa men vseeno kaj kdo kupi..mi je pa smesno to petelinjenje s temi starimi nemci.

juroz ::

Še glede uber nemških avtov - kolega kupil par let starega merđota iz Avstrije. Tipičnih 170kkm. To se je nemc šele ulaufov bi lahko rekl. Dal za papirje in davk pa te pizdarije.
Po parih dneh ugotovi da mašina ne užiga pravilno. Dal 700€ še preden ga je imel 1 mesec.
Že v štartu mu ne delajo park senzorji in mu kar nekaj med vožnjo piska. Amortizerji škripajo, avto pa neudoben za sedet - vsaj meni.
Sedaj mu centralno zaklepanje ne dela tako ko bi moralo, vmes pa je tudi že nekaj imel pa ne vem kaj.
Sedaj je malo bolj tiho glede avta, zadnjič je samo rekel da mu ni ok ter da ga bo najbrž prodal. Avta nima v lastništvu 1 leto.

FTad ::

juroz je izjavil:

Še glede uber nemških avtov - kolega kupil par let starega merđota iz Avstrije. Tipičnih 170kkm. To se je nemc šele ulaufov bi lahko rekl. Dal za papirje in davk pa te pizdarije.
Po parih dneh ugotovi da mašina ne užiga pravilno. Dal 700€ še preden ga je imel 1 mesec.
Že v štartu mu ne delajo park senzorji in mu kar nekaj med vožnjo piska. Amortizerji škripajo, avto pa neudoben za sedet - vsaj meni.
Sedaj mu centralno zaklepanje ne dela tako ko bi moralo, vmes pa je tudi že nekaj imel pa ne vem kaj.
Sedaj je malo bolj tiho glede avta, zadnjič je samo rekel da mu ni ok ter da ga bo najbrž prodal. Avta nima v lastništvu 1 leto.


Ja a ga ni sprobal pred nakupom?

juroz ::

Seveda ga je. Vsega pač ne opaziš takoj. Sploh iz tujine. Najbrž ne boš naredil tako da se boš 3x na Dunaj vozil avto gledat kot lahko iz LJ v Domžale pa mal gruntaš al je OK al ni.

Motor je bil takrat ogret in ni imel te napake, pojavila se je ko si mrzel motor užigal.
Za senzorje ne vem ali je vedel ali ne.
Amortizerjev pa ni slišal.

shadeX ::

Če nimaš denarja za novega, potem zagotovo nimaš denarja niti za servis, gume... Sam.


Tako kot kolega, šel iskat gume za porscha na odpad. Tam so ga vprašali kje je skrita kamera. :))

(Če se kdo spomni, sem že v eni temi linkal njegov že prodan cayeene, z zbitimi km. To je ta).

neooo ::

bambam20 je izjavil:

neooo je izjavil:

renaulti sploh pa megan so odlicni avtomobili! od leta 99 vedno renoji pri hisi in vse ok!


To, da vi nimate probleme s prekletimi francoskimi mehkimi jajci še ne pomeni, da jih ostali nimamo!

zadnji novi sploh niso tako mehki. glede problemov pa, dostikrat je problem v uporabniku :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Težava z avtom (podvozje) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24323808 (18559) bluefish
»

BMW 116i 2006 vs Megane 1.6 16V 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
569997 (8034) FTad

Volvo vs Audi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13329664 (24881) Mavrik
»

Starejšega in kvalitetnejšega ali mlajšega in slabšega? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7113376 (10466) TheJack

Več podobnih tem