» »

Narodna zavest v SLO ni vredna nič

Narodna zavest v SLO ni vredna nič

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

Unknown_001 ::

Vsi ki smo hodili v šolo vemo, da smo bili Slovenci tekom zgodovine stalno pod nekom drugim (izvzemimo Samovo plemensko zvezo in karantanijo). Naj bodo to Rimljani, Habsburžani, SHS, Jugovina in sedaj imamo končno svojo državico. Po vseh letih borbe za samostojnost, hura! Slovenija priznana kot SAMOSTOJNA država. Človek bi pričakoval, da bo narod od tega dogodka dalje začel gojiti patriotizem in ljubezen do domovine ter jo ceniti. V bistvu pa je vse padlo navzdol. Narod se samo še pritožuje, pogrešajo čase, ko smo bili pod Jugovino, nekateri si želijo biti pod Avstrijo kot nekoč. Nekaterim je popolnoma vseeno kaj se bo z državo zgodilo, ker se itak ne počutijo pripadne. Še huje, celo sramujejo se porekla. Pravih patriotov v Sloveniji skoraj NI.

Pa si sploh zaslužimo svojo državo? Očitno se upravičeno lahko vprašamo, kaj za vraga nam potem nuca samostojna država? Da lahko rečemo "Smo samostojni!" ? Očitno je ne potrebujemo.

Ljudje se čedalje bolj oddaljujejo od Slovenstva. Sramujejo se naše kulture, glasbe, ljudi ... kolikokrat smo že slišali da smo navadni zabiti kmetje? Slovencelj, Bečki konjušari, slovenčki, pijančki, katolibani, ... Seveda vse v želji izpasti fin in Uber-allen. NIč jim ni prav, vsak bi se sprdal po svoje, ...

Ti ljudje so izgubljeni. Imajo neke vrste krizo identitete. Nekateri bi Avstrijcem najraje v rit zlezli, spet drugi so "pobrateni sa jugom i svim slavenima naokolo", imaš ljudi ki bi bili nekaj posebnega po vzoru ameriškega ideala...

Zavednosti nam kronično manjka. Za primer: V Nemčiji in Avstriji je spoštovanja vredno v javnosti nositi nošo. Pri nas bi polovica ljudi na takega gledala zviška. Nikjer ni nobenega ponosa, vse kar se premore je ozmerjanje in pljuvanje po zgodovini. Namesto da bi si segli v roko, ker nam je končno uspelo izboriti svoje, raje gledamo nazaj in izražamo gnus nad seboj. Lahko smo le ponosni, da po vseh letih do osamosvojitve narodna zavest ni zamrla.

Sedaj pa vprašanja za "razsvetljene malomeščane"

Zakaj bi mene moralo bit sram, če poslušam Avsenike, Slaka, Henčka, ... ?
Zakaj naj bi jaz izpadel čuden, če se pogovarjam slovensko ali največ angleško s tujcem v Sloveniji.
Zakaj bi mene moralo biti sram, da sem po duši malo veseljaka?
Zakaj bi se moral sramovati narečja?
Zakaj bi se jaz moral sramovati narodnosti?
Zakaj bi se nasloh moral sramovati države?
Kaj zaboga je narobe z našo kulturo ki je baje preveč "nemška".
Kaj je sramotnega v Agrarni dejvanosti oz. kmetijstvu?
Kaj je narobe s harmoniko in nasploh našo glasbo?
Kaj smo mi komu naredili da si zaslužimo obsojanje s strani "razsvetljenih"
Zakaj sem jaz označen za netolerantnega, če se ne strinjam, da bi tujec uvaljavljal svoje pravo v naši državi, ker je pač v manjšini? V prvi vrsti kaj sem se jaz njemu dolžan prilagajat?
Kaj je narobe, če zahtevam, da se vsak prišlek asimilira?

Bom kar odgovoril. Vsega naštetega se nihče ne bi smel sramovati. Resda smo majhni a kljub vsemu imamo veliko, le nihče tega ne zna ceniti. Mogoče me daje le slab občutek, saj smo znani po tem, da se nam v spomin vtisne le najslabše. Kaj pa vem. Ali opažate isto / podobno sliko?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Scaramouche ::

Kaj zaboga je narobe z našo kulturo ki je baje preveč "nemška".

Seveda je, če hočeš biti resen Slovenec, motijo te ex yu izrazi medtem pa nemcizme ven mečeš kot iz strojnice...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Scaramouche ::

Problem je pomoje ker Slovenec dolgo časa ni imel svoje kuture čisto zase, šele 1918 dobimo jezik nazaj, pride Juga, se celo v državnih ustanovah ne sme govoriti slovensko, torej imamo državo zase le par desetletij, medtem imamo pa brižinske v spomin dolgo večnosti tega slovanskega plemena...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

krneki0001 ::

Zakaj bi izpadel čuden, če se s tujcem pogovarjaš v jeziku, ki ga znaš? Torej hrvaško, srbsko, bosansko, slovensko, angleško, nemško?

Z državljanom slovenije, ki pa ne zna slovensko se pa pač pogovarjam po slovensko in me niti ne zanima ali me razume ali ne. To je njegov problem.

matobeli ::

Se mi zdi da se tukaj enači zavračanje preprostosti z zavračanjem slovenske identitete.

Ne rabi se poslušat henčka in slaka da si slovenec.

Vse države imajo veliko preproste umetnosti in, sorazmerno z velikostjo, malo visoke umetnosti.

Kot da bi cela amerika poslušala samo benđo in strgalnik za perilo...

BigWhale ::

Bodite previdni v tejle temi.

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:

Se mi zdi da se tukaj enači zavračanje preprostosti z zavračanjem slovenske identitete.

Ne rabi se poslušat henčka in slaka da si slovenec.

Vse države imajo veliko preproste umetnosti in, sorazmerno z velikostjo, malo visoke umetnosti.

Kot da bi cela amerika poslušala samo benđo in strgalnik za perilo...



Definiraj kaj je preprosto. Zakaj vsi ob misli na ansambel pomislite samo na "umpa umpa umpapa"

Koliko je pa pop "kompleksen" ? Da vidimo. Ali je smatrano za preprosto oz. manj samo ker je pač to "domača glasba".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

joze67 ::

krneki0001 je izjavil:

Z državljanom slovenije, ki pa ne zna slovensko se pa pač pogovarjam po slovensko in me niti ne zanima ali me razume ali ne. To je njegov problem.

Kako preveriš državljanstvo? Takole, na cesti?

folfy333 ::

Sam sem mnenja, da je za pomanjkanje narodne zavesti (predvsem pri mladih) delno kriv šolski sistem, oziroma pouk zgodovine. Vsaj nam niso ne v OŠ in ne v srednji šoli (gimnaziji) predavali o osamosvojitvi leta 1991, nekako se je zgodovina enostavno končala nekje v času Jugoslavije in Tita.

VelkBla ::

matobeli je izjavil:



Ne rabi se poslušat henčka in slaka da si slovenec.



Poanta na mestu

matobeli ::

Unknown_001 je izjavil:


Definiraj kaj je preprosto. Zakaj vsi ob misli na ansambel pomislite samo na "umpa umpa umpapa"

Koliko je pa pop "kompleksen" ? Da vidimo. Ali je smatrano za preprosto oz. manj samo ker je pač to "domača glasba".


Definicije postavljajo strokovnjaki, ker nimam vsaj doktorata iz muzikologije se bom raje vzdržal ;)

Bi pa laično rekel da so preprosti in ponavljajujoči ritmi ter direktna in lahko razumljiva besedila del "ljudske" glasbe.
Zame osebno je velik del pop glasbe celo pod slakom.

Zakaj pa vsi pomislimo na umpa-umpa ob besedi ansambel?
Statistika.

oemdzi ::

Pa si sploh zaslužimo svojo državo?

Ne, mi nič krivi, si ne zaslužimo te države :)) Smo je pa vseeno dobili... Saj, če bi bili pod Avstrijo, ali pa Nemčijo, bi to isto bila "naša" država, me prav zanima, kaj bi takrat pisali tu na de-tech.com, ko vas bi moderatorji takoj brisali, če ne bi priznavali tiste države kot svoje...

Nacionalizem povezujem s primitivizmom, egoizmom in manjko logike. Kaj naj si čestitam, ker sem si tako močno prizadeval, da sem se rodil na določenem geografkesm obnočju ? Džizus, še boljši so pa tisti, ki mislijo, da so gradili to državo (kot, da je produkt nekaj dobrega lol)... A preveč pljuvam ? Bi moral slepo hvaliti vse kar je "naše" ? Eeee pač nisem nacionalist...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

branc ::

Dokler bo narodna zavest zlorabljena prihajala iz ust politikov kot so Jelinčič, Janša in ostalih podpihovalnih nacionalističnih trakulj (+kvazi osamosvojiteljev, ki celo pišejo ode domovini, ki jo so posilili), je le-ta navadna puhlica, ki nima nič v povezavi, če je tebi všeč goveja muzika ali pa če si 's kmetov', Podgurc al pa Prlek.

Tudi interpretacije narodne zavesti so različne - za nekoga to pomeni boj proti okupatorju, za nekoga to prisega za Bežigradom, za nekoga boj proti imaginarnim pošastim iz Murgelj.


Ne razumem, čemu se odpirajo te teme, ko pa vsi vemo, kako se bo končala - z zaklepom.

p.s.: OP, ki piše o narodni zavesti ima podpis v nemškem jeziku. 'bemti ironijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

aerie ::

Unknown_001 je izjavil:


Zavednosti nam kronično manjka. Nikjer ni nobenega ponosa, vse kar se premore je ozmerjanje in pljuvanje po zgodovini. Namesto da bi si segli v roko, ker nam je končno uspelo izboriti svoje, raje gledamo nazaj in izražamo gnus nad seboj. Lahko smo le ponosni, da po vseh letih do osamosvojitve narodna zavest ni zamrla.

Obstajata dva glavna razloga zato, da se ti zadeva zdi, kot se ti zdi:
1. Državo smo dobili na prelahek način.
2. Ljudje državo napačno povezujemo z dnevno politiko.

V dobršni meri so za tako stanje "krivi" t.i. osamosvojitelji, ki so novo nastalo državo uporabili za svoj peskovnik in nam vladajo iz pozicije in opozicije že od nastanka te države. K sreči bodo kmalu umrli.

Ostale zadeve, ki si jih navedel, kot so glasbeni okusi, stil oblačenja, agrarna politika in ostale zadeve nimajo z narodno zavestjo nobe veze.

Brane22 ::

Scaramouche je izjavil:

Problem je pomoje ker Slovenec dolgo časa ni imel svoje kuture čisto zase, šele 1918 dobimo jezik nazaj, pride Juga, se celo v državnih ustanovah ne sme govoriti slovensko, torej imamo državo zase le par desetletij, medtem imamo pa brižinske v spomin dolgo večnosti tega slovanskega plemena...


NE seri. V YU se je čisto lepo govorilo SLO. "Prokleti Srbi" so vedno pripraven izgovor za vse.

Prej bi rekel, da je šok sledil po "osamosvojitvi". Hoteli so pokazati južnjakom kako zlgeda prava samostojnost in skočili so iz Federacije v SuperFederacijo, ki ima po novem, koliko že službenih jezikov ?
On a journey of life I chose a psycho path...

Samael ::

oemdzi je izjavil:


Nacionalizem povezujem s primitivizmom, egoizmom in manjko logike. Kaj naj si čestitam, ker sem si tako močno prizadeval, da sem se rodil na določenem geografkesm obnočju ? Džizus, še boljši so pa tisti, ki mislijo, da so gradili to državo (kot, da je produkt nekaj dobrega lol)... A preveč pljuvam ? Bi moral slepo hvaliti vse kar je "naše" ? Eeee pač nisem nacionalist...


V bistvu imas nekaj dobrih pointov, ceprav se ob tem obicajno hitro najde kdo, ki si bo vzel pravico (na osnovi cesa le?) da te oklice za "izdajalca".

Unknown_001 ::

branc je izjavil:


p.s.: OP, ki piše o narodni zavesti ima podpis v nemškem jeziku. 'bemti ironijo.


Eno je zajebancija, drugo pa politika.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

branc ::

Unknown_001 je izjavil:

branc je izjavil:


p.s.: OP, ki piše o narodni zavesti ima podpis v nemškem jeziku. 'bemti ironijo.


Eno je zajebancija, drugo pa politika.


Vem, ne vzemi tega osebno, enostavno se nisem mogel upreti :)

Unknown_001 ::

branc je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

branc je izjavil:


p.s.: OP, ki piše o narodni zavesti ima podpis v nemškem jeziku. 'bemti ironijo.


Eno je zajebancija, drugo pa politika.


Vem, ne vzemi tega osebno, enostavno se nisem mogel upreti :)


Nč bat.

Ya... mal glupo izgleda. Ampak back on topic.

Moj point vsega sestavka je bil, da nam je milo rečeno vseeno za samostojnost. Oz. dol visi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Brane22 ::

Unknown_001 je izjavil:


Moj point vsega sestavka je bil, da nam je milo rečeno vseeno za samostojnost. Oz. dol visi.


Iz istega vzroka kot ste se anvdušili nad federacijo. In iz istega vzroka kot vam je potem dol viselo zanjo.

Vektor konkretne, trenutne ekonomske koristi, ki je pumpal balon "nacionalne zavesti" se je izčrpal in ta balon bo moral najti nov veter.

Ko se bo pokazal nov interes, bo "nacionalna zavest" temu ustrezno narastla in se usmerila v novo smer.

Nisi valjda _res_ mislu, da je šel folk v osamosvojitev zato, ker jim ne bi pustili govoriti slovensko ?
On a journey of life I chose a psycho path...

SimplyMiha ::

Narod je eno, država pa drugo. V EU nam je čist fajn.

-valvoline- ::

Folk je pac dojel da zad prevezo osamosvojitve v bistvu se skriva veliki tranzicijski in druzbeni rop, takoimenovani osamosvojitelji so najvecji lopovi in pijavke.
Najvecji patrioti so itak zaposleni v javnem sektorju, saj ti so edini polek tranzicijske mafijase k so nekaj profitiral od osamosvajanja.

Cervantes ::

Končno smo l.91 dobili svobodo, ki je prej nismo imeli.
Svobodo, da sami sebe pokrademo.
Nazadnje, ko je bila ta dežela urejena, je bilo v habsburškem cesarstvu.
Vse za vero, dom, cesarja!8-O

MadMicka ::

Raptor16, "narodna zavest" nima nobene veze s tem, da se priseljence asimilira. Ima zgolj vezo s tem, da si pač ponosen na svoj narod in na njegove korenine, da se počutiš pripadnika naroda.

A se boš počutil bolj "narodno osveščenega", če boš asimiliral črnca= :=)

jype ::

Ne more ti - njegovi niso bili v partiji, zato ga zdaj zgodovina preveč boli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: oo7 ()

judoka ::

Stvari v tvojih vprasanjih in dilemah so pomembne priblizno toliko kot lanski svet.

Nacionalnost/pokrajina/narecje, glasben okus, kultura (karkol ze to pomeni),verska pripadnost so samo nalepke, za katere imamo obcutek da nas definirajo. Obcutki varajo. Redno.

S tem da si na njih ponosen je toliko narobe, kot ce bi se jih sramoval. Gre za isto logiko iz razlicnih polov.

Nalepke jačajo čredni nagon, ta pa jača strah, ponos, netoleranco in ogromno ostalega cloveskega crap-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

Scaramouche ::

Vse države ki jo imajo jo imajo ker so v nečem boljše od ostalih, tako pač je.

Ameri se počutijo močne in večje ker so tehnološko tako naprednejši.

Dokler bo Slovenec tako neviden na mapi bo pač hodil po svetu kot nekdo ki ga ne poznajo ali mešajo z Slovaki...

Nemogoče je samo biti samo zavesten, to ne obstaja, tudi znotraj države imajo tiste družine ki so uspešnješe boljšo samopodobo in več spoštovanja od drugih ki to niso..

Ne moreš to rešiti z vzgojo, to se reši z performanso.

To da poslušaš v Sloveniji Avsenike v Srbiji pa narodnjake se ne enači z zavestjo, kvečjem z nazadnjaštvom in slabim okusom ter nezmožnostjo biti kompleksna oseba ki hoče vedeti več...

VANR ::

Se popolnoma strinjam s tem, kar sta @oemdzi in @-valvoline- napisala. Bi pa še dodal par odgovorov na nekaj tvojih vprašanj.

Unknown_001 je izjavil:


1. Zakaj bi mene moralo bit sram, če poslušam Avsenike, Slaka, Henčka, ... ?
2. Zakaj naj bi jaz izpadel čuden, če se pogovarjam slovensko ali največ angleško s tujcem v Sloveniji.
3. Zakaj bi mene moralo biti sram, da sem po duši malo veseljaka?
4. Zakaj bi se moral sramovati narečja?
9. Kaj je narobe s harmoniko in nasploh našo glasbo?
11. Zakaj sem jaz označen za netolerantnega, če se ne strinjam, da bi tujec uvaljavljal svoje pravo v naši državi, ker je pač v manjšini? V prvi vrsti kaj sem se jaz njemu dolžan prilagajat?
12. Kaj je narobe, če zahtevam, da se vsak prišlek asimilira?


1. Ne vem, od kje ti ta ideja? V večini slišim, da se predvajata (na zabavah) narodno-zabavna in yugo glasba (sploh med mladimi). Sam te glasbe ne poslušam, ampak nikogar ne obsojam oz. sramotim- in tudi ne poznam nikogar, ki bi to počel. V bistvu so v VELIKI VEČINI ljudje, ki poslušajo to glasbo, bolj nestrpni do drugih zvrsti. In roko na srce- objektivno gledano, narodno-zabavno (vkup s 90% muske, ki se vrti po radijih) glasba ni lih neki presežek, kar se kompleksnosti tiče, čeprav je to seveda težko dopovedati včasih, da je "un štanc, ko je vse eno in isto" čisto na istem nivoju oz. včasih celo višje. (mislim, da sem tu odgovoril tudi na točko 9)

2. Če znaš jezik, zakaj ga ne bi uporabljal? Časi se spreminjajo, svet je vse bolj odprt in dejstvo je, da je angleščina sedaj nek medkulturni jezik, zaradi interneta. Ne vidim, kaj je narobe s tem. Zdaj, če pa kak Nemec (sem dal samo kot primer- lahko tudi kdo drug) noče govorit angleško, ko pride v Slovenijo, je pa to njihov problem.

3. wat? Če "malo veseljaka" pomeni "da se ga vsak petek v vaški gostilni napijem do onemoglosti", potem da- lahko se sramuješ. Ampak dvomim, da si to mislil, tako da prosim malo bolj obširno napiši, kaj si mislil s tem vprašanjem?

4. OK. To je pa ZELO moteče. Ne pravim, da narečij ne bi smelo biti- obratno, sem mnenja, da narečja dodatno obogatijo slovenski jezik.. AMPAK: ko pa nekdo zavestno noče preklopit na "normalno" slovenščino, iz čistega ponosa (ki seveda nima nobene podlage), ko se pogovarja z nekom, ki ni iz tistega konca, pa je problem, saj je veliko narečij, ki so popolnoma nerazumljiva ostalim Slovencem (par primerov, na hitro: prleško, prekmursko, idrijsko- ti so najbolj ekstremni). Slovenski jezik ima svoja pravila in v vseh šolskih ustanovah (vsaj tako je na papirju) se mora učiti knjižni jezik.


Nič ni narobe s točkama 11 in 12. Ampak to ni problem samo v Sloveniji, ampak po celem svetu sedaj. Tujci so se včasih preselili in se prilagodili državi, v katero so prišli- in tamkajšnji prebivalci so jih bolj odprto sprejeli. Sedaj pa se vsi preseljujejo s takšno maso, ki je popolnoma neobvladljiva. Je pa res, da se bo vedno našel kdo, ki po 10+ letih življenja v tej državi še vedno vztrajno tolče "po njihovo". Takem bi morali pač kako socialno pomoč oz. kak dodatek vzet, pa bi hitro začeli po naše govorit!

kuglvinkl ::

branc je izjavil:

Dokler bo narodna zavest zlorabljena prihajala iz ust politikov kot so Jelinčič, Janša in ostalih podpihovalnih nacionalističnih trakulj (+kvazi osamosvojiteljev, ki celo pišejo ode domovini, ki jo so posilili), je le-ta navadna puhlica, ki nima nič v povezavi, če je tebi všeč goveja muzika ali pa če si 's kmetov', Podgurc al pa Prlek.

Tudi interpretacije narodne zavesti so različne - za nekoga to pomeni boj proti okupatorju, za nekoga to prisega za Bežigradom, za nekoga boj proti imaginarnim pošastim iz Murgelj.


Ne razumem, čemu se odpirajo te teme, ko pa vsi vemo, kako se bo končala - z zaklepom.

p.s.: OP, ki piše o narodni zavesti ima podpis v nemškem jeziku. 'bemti ironijo.


This.

Še odgovor glede Henčkov. Ker si nazadnjaški. Če je moj fotr poslušal Stonse, pa Floyde, sem sam šaltal na Grunge in vse kar je iz tega izšlo, dokler nisem pristal na jazzu. In zato se mi zdi normalno, da bo šel moj sin dlje. To, da bi moj sin poslušal jebene Henčke, bi bila regresija.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Unknown_001 je izjavil:


Zakaj bi mene moralo bit sram, če poslušam Avsenike, Slaka, Henčka, ... ?
Zakaj naj bi jaz izpadel čuden, če se pogovarjam slovensko ali največ angleško s tujcem v Sloveniji.
Zakaj bi mene moralo biti sram, da sem po duši malo veseljaka?
Zakaj bi se moral sramovati narečja?
Zakaj bi se jaz moral sramovati narodnosti?
Zakaj bi se nasloh moral sramovati države?
Kaj zaboga je narobe z našo kulturo ki je baje preveč "nemška".
Kaj je sramotnega v Agrarni dejvanosti oz. kmetijstvu?

Kaj smo mi komu naredili da si zaslužimo obsojanje s strani "razsvetljenih"
Zakaj sem jaz označen za netolerantnega, če se ne strinjam, da bi tujec uvaljavljal svoje pravo v naši državi, ker je pač v manjšini? V prvi vrsti kaj sem se jaz njemu dolžan prilagajat?
Kaj je narobe, če zahtevam, da se vsak prišlek asimilira?


Od kje ti ideja, da bi se v prvi vrsti moral od teh stvari sploh kaj sramovati?



Kaj je narobe s harmoniko in nasploh našo glasbo?


S harmoniko popolnoma nič, z našo (narodno) glasbo pa veliko. Raje poslušam razbijanje posode kot pa našo narodno glasbo.

Gregor P ::

Meni so Avseniki kar všeč :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

harmony ::

Gregor P je izjavil:

Meni so Avseniki kar všeč :)

Men tud, posebej v dojc jeziku. Ocitno tole res dokazuje, da je narodna zavest na nuli. Se nisem zasledil pesmi enga svabota, da jo poje v slovenscini...

PandaFlow2 ::

Biti ponosen na nekaj, na kar nisi imel sam nobenega vpliva, je neumno. Sem spadajo fizični atributi genskega porekla (barva las, oči, ipd.), narodnost, socialni status staršev, ipd.

To z jezikom so totalne oslarije. Važno, da smo zavedni Slovenci in govorimo slovensko, pa čeprav nas nihče ne razume. Vsaj 12 let slovenščine v šoli, pa ljudje niso sposobni napisati ene A4 strani v knjižnjem jeziku brez vsaj 50 slovničnih napak ali imeti 10 min pogovora brez hard-core narečja.

Glasbo naj vsak posluša kakršnokoli hoče. John Cage, Slavko Avsenik, Atomik Harmonik, Ray Charles, who cares. Samo ne je nabijat s telefona ko hodite po ulici, slušalke so relativno poceni.

shadeX ::

Samo ne je nabijat s telefona ko hodite po ulici,


Normalno. Ampak to večinoma prakticirajo naši južni sosedi z njihovo glasbo. Pa ko bi bil vsaj telefon, ampak 10 let stari BMW-ji majo že kar vrhunsko ozvočenje.

janezvalva ::

ko sem šel prvič v Švico, v zgodnjih 90ih, pa sem jim razložil, da sem iz Slovenije, so takoj rekli, "ah ja, oberkrainer". tako, da avseniki, pa polka, to je zelo poznano v nemških deželah...

digitalcek ::

Kakšne 4 leta nazaj (ne med akcijo Nevihta!), na rivi v Malem Lošinju, dopoldne.

Pride lik s hrvaško zastavo, ovito okoli dolge palice. Razvije zastavo in z njo prične mahati ter skandirati: Hrvatska,Hrvatska...

So Hrvati prejšnji večer osvojili kakšno zlato medaljo? Niso.

Napad "domovinskosti"? Očitno.
Odpeljan na policijsko postajo? Ne. Le zakaj bi ga odpeljali? Saj ni pljuval po zastavi, ali jo zažgal..

Je kaj takega sploh možno v v Sloveniji? A da je? NI!

PandaFlow2 je izjavil:

Vsaj 12 let slovenščine v šoli, pa ljudje niso sposobni napisati ene A4 strani v knjižnjem jeziku brez vsaj 50 slovničnih napak ali imeti 10 min pogovora brez hard-core narečja.


Raziskave so ugotovile, da na spletu ljudje (predvsem mladi)uporabljajo SAMO 800-1200 besed.
Ni kaj dodati...

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Dajte se zbudit ze enkrat. Narodne zavesti ni nikjer vec in niti ni pomembna v kapitalizmu. Hrvat, slovenexc, srb in albanc bodo v podjetju delovali skupaj. Tako pac je. Denar je vodilo.

krneki0001 ::

digitalcek je izjavil:

Raziskave so ugotovile, da na spletu ljudje (predvsem mladi)uporabljajo SAMO 800-1200 besed.
Ni kaj dodati...


Povprečen kitajec uporablja 8000 pismenk v celem svojem življenju, vseh skupaj naj bi jih bilo med 40 in 80.000. Povprečen anglež uporablja pa samo 2500 različnih besed v celem življenju, povprečen američan še mnogo manj.

Scaramouche ::

Poglej kako nas je Američan prebral

To je točno to kar večina skriva ko se dela Slovenca ampak je 100% resnično!

dexterboy ::

Tukaj se z @Raptor F16 popolnoma strinjam, sem že hotel parkrat načeti podobno tematiko na vprašanje:
Zakaj smo slovenci tako NE-patriotski?
Vsi so ponosni na svojo zemljo, mi pa kot hlapci puščamo vse sosedom (meja z Mađarsko, ne samo Piran).
Bojim se, da bo treba začeti OD ZAČETKA, torej, kaj bomo položili dojenčkom v zibelko.
Pomislite samo na en scenarij; na volitvah zmaga kdo iz estrade. Bomo kot narod to dovolili? Seveda!
To je to, kar me žalosti. Preprosto se ne znamo postaviti zase.
Pa čeprav bi bilo treba včasih koga po pi...
Ampak ne spodbujam k nasilju, da me ne bi kdo ali Kit narobe razumeli.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Smurf ::

dexterboy je izjavil:


Zakaj smo slovenci tako NE-patriotski?

Izobrazba, tehnoloski razvoj in globalizacija. 21. stoletje.

Nekateri pa se zmeraj zivijo v 20. stoletju in se imajo za patriote, ker poslusajo avsenike, kolnejo cez hrvate in begunca, ter navijajo za svoj lokalni klub. Hkrati pa dajo popraviti avto kolegu na fus.

Cervantes ::

Res ne vem, na kaj bi kot slovenc lahko ponosen?
Ne Trubarja? Jaz nisem imel nič pri tem.
Na Avsenike? Ditto.
Ponosen bi bil, če bi dobil Nobelovo nagrado.
Pomlad narodov in patriotizem je zadeva stara že skoraj 200 let in naredila sta več škode kot koristi.
Ein Reich, Ein Volk, pa še Führerja mejte.
Sem pa vesel, kadar zmaga Prevc.
Ker je iz sosednje vasi in sem ga poznal še kot mulčka.
To je domoljubje.

PandaFlow2 ::

dexterboy je izjavil:

Vsi so ponosni na svojo zemljo, mi pa kot hlapci puščamo vse sosedom (meja z Mađarsko, ne samo Piran).
Bojim se, da bo treba začeti OD ZAČETKA, torej, kaj bomo položili dojenčkom v zibelko.


Kakšna meja? Rabiš potni list ali osebno izkaznico, da greš na Madžarsko?

Problem je, ker ljudje ne dojamejo, da je prihodnost v globalizaciji in svetovni vasi, ne pa v tem, da si vsaka vas postavi kilometer visok zid, da se ja vidi kje je meja. Najbolje kar prepovedat dostop do tujih spletnih strani, da bi ljudje bolj spoštovali materni jezik. Tujih medijev ne rabimo, ker pišejo v sovražnih jezikih. Zid rabimo pa za to, da ne bi sposobni, izobraženi in idej polni mladi odšli v tujino.

Future.

PS: Or not. Poglejte koliko ljudi je emigriralo iz nacionalistične vzhodne Evrope v civilizacijo po letu 1990.

PrihajaNodi ::

Pravzaprav globalizacija v splosnem ni ok, ker ce mislis da bodo roboti prezeli delo, ljudje pa bomo samo žurali se motis, krepko motis. Globalizacija pomeni outsourcing, cim vec za cim manj.
Je pa res, da nacije ne obstajajo vec, samo v glavah neizobrazenih. In prej ko se to zaves, da smo in bomo vsi outsourcani, manj bo bolelo.

Scaramouche ::

Dobro je napisal en hrvaškem portalu da imasta Hrvat in Srb ki sta iz nižjega plačilnega razreda več skupnega kot pa z ostalimi iz svoje države kar je res!

Nacionalizem tukaj takoj zgubi pomen, ko rataš bogat naenkrat potuješ, sklepaš posle in se družiš s tistimi k imajo denar!

Raja pa umira v vojnah za te ki tudi med vojno med sabo sodelujejo in se imajo za največje patriote..

saj smo pri nas tudi videli patriote ki sklepajo pod mizo orožarske posle...

PrihajaNodi ::

Scaramouche je izjavil:

Dobro je napisal en hrvaškem portalu da imasta Hrvat in Srb ki sta iz nižjega plačilnega razreda več skupnega kot pa z ostalimi iz svoje države kar je res!

Nacionalizem tukaj takoj zgubi pomen, ko rataš bogat naenkrat potuješ, sklepaš posle in se družiš s tistimi k imajo denar!

Raja pa umira v vojnah za te ki tudi med vojno med sabo sodelujejo in se imajo za največje patriote..

saj smo pri nas tudi videli patriote ki sklepajo pod mizo orožarske posle...


This! To je kot na hrvaskem, vsi bogatijo od turizma samo ljudje ne.

Unknown_001 ::

kuglvinkl je izjavil:


Še odgovor glede Henčkov. Ker si nazadnjaški. Če je moj fotr poslušal Stonse, pa Floyde, sem sam šaltal na Grunge in vse kar je iz tega izšlo, dokler nisem pristal na jazzu. In zato se mi zdi normalno, da bo šel moj sin dlje. To, da bi moj sin poslušal jebene Henčke, bi bila regresija.


Kako nazadnjaški so šele ljudje ki poslušajo Straussa, Bach-a, Verdija... prekrasna logika. Saj bi ti "mogoče" prikimal če bi poslušal izključno in samo to. Odnos do glasbe imaš katastrofalen. Vse kar je "out" je za v smeti po tvojem. Bi te presenetilo kaj vse se znajde na mojem repertoarju. Pa mimgrede... imam nekaj glasbene šole in nastopov za seboj. Se ne bi dosti debatirali o tem.

Zgolj napisal sem da tudi to poslušam. Ampak očitno nekateri fašete ošpice. Tema je bila deloma namensko tako zastavljena da dobim vzorec splošnega mišljeja o situaciji. Navsezadnje izmenjujemo svoje poglede na svet. Am I right?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::


Kako nazadnjaški so šele ljudje ki poslušajo Straussa, Bach-a, Verdija... prekrasna logika.


To so klasike ki jih tudi poslušamo pa čeprav poslušamo tudi metal in jazz, in oni so samo časovno zadaj ne pa umetniško in kompleksno!

Obstaja korelacija med tem kaj poslušajo ljudje ki so bolj izobraženi in kultivirani!

Ugani ali poslušajo več ali manj narodno zabavne?

Pa še tvoj podpis je zelo zavesten, potrjuje tvojo hlapčevsko mentaliteto, kot da si časovno ostal zadaj, ne moreš citirati nekoga od naših intelektualcev ampak v nemškem jeziku potrjuješ svoj kompleks!

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

dexterboy je izjavil:

Tukaj se z @Raptor F16 popolnoma strinjam, sem že hotel parkrat načeti podobno tematiko na vprašanje:
Zakaj smo slovenci tako NE-patriotski?
Vsi so ponosni na svojo zemljo, mi pa kot hlapci puščamo vse sosedom (meja z Mađarsko, ne samo Piran).
Bojim se, da bo treba začeti OD ZAČETKA, torej, kaj bomo položili dojenčkom v zibelko.
Pomislite samo na en scenarij; na volitvah zmaga kdo iz estrade. Bomo kot narod to dovolili? Seveda!
To je to, kar me žalosti. Preprosto se ne znamo postaviti zase.
Pa čeprav bi bilo treba včasih koga po pi...
Ampak ne spodbujam k nasilju, da me ne bi kdo ali Kit narobe razumeli.

Ni problema, lahko dovolimo zgolj slovenski content. Bom že odprl firmo. Sam za vsebino bo trebalo plačat, tako kot v Best Koreji.
Ah, želiš alternativo ? Je ne moreš, si jo prepovedal.

Unknown_001 ::

Scaramouche je izjavil:


Kako nazadnjaški so šele ljudje ki poslušajo Straussa, Bach-a, Verdija... prekrasna logika.


To so klasike ki jih tudi poslušamo pa čeprav poslušamo tudi metal in jazz, in oni so samo časovno zadaj ne pa umetniško in kompleksno!

Obstaja korelacija med tem kaj poslušajo ljudje ki so bolj izobraženi in kultivirani!

Ugani ali poslušajo več ali manj narodno zabavne?

Pa še tvoj podpis je zelo zavesten, potrjuje tvojo hlapčevsko mentaliteto, kot da si časovno ostal zadaj, ne moreš citirati nekoga od naših intelektualcev ampak v nemškem jeziku potrjuješ svoj kompleks!


Še enkrat bom vprašal. Kaj je kompleksno in kaj umetniško napredno ? Tista tvoja korelacija služi le ljudem, ki potrebujejo zunanjo potrditev, da so inteligentni. Je to znak inteligence? Da imaš šibko samopodobo in se obremenjuješ kaj bodo rekli ali si mislili drugi? V tem primeru si koštrun.

Izvirnik podpisa je v nemščini. Lahko bi bil nekonsistenten/hinavski in tik pred objavo teme zamenjal podpis. Ne bom ga. Če tvoj intelekt ne premore doumeti razlike med navadno zajebancijo iz foha in dejanskimi načeli nimam kaj pomagat. Kot lahko vidiš stojim za svojim.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13926752 (24004) dzinks63
»

Kazen iz Španije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13030980 (26286) mihec87
»

Kapitulacija koroških Slovencev - dvojezični krajevni napisi (A)

Oddelek: Problemi človeštva
264578 (3905) Gregor P
»

Boris Pahor - eden največjih Slovencev vseh časov

Oddelek: Problemi človeštva
243542 (2346) WarpedGone

Več podobnih tem