» »

Narodna zavest v SLO ni vredna nič

Narodna zavest v SLO ni vredna nič

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

m0LN4r ::

Napako si naredil, ko enacis Laibach, Siddharto etc. z navadno glasbo.
Od marsikatere slovenske glasbe me usesa bolijo, ampak recimo Vladoja, Adija, nekatere komade Sidijev in Laibov zelo rad slisim.

Problem je v tem, da ce nisi del goveje glasbene scene na nekem zuru al vaski veselici te imajo za manjvrednega slovenceljna.

Druga stvar pa je zelo odvisno od generacije in okolja. Nedolgo nazaj so se po diskacih in gostilnah vrteli samo yugo hiti. Slovenskega nisi slisal nikjer, samo na obletnici PGD drustva al podobno.

Problem slovencev je tudi, da ne drzimo skupaj dovolj mocno. Smo zahrtbni in dvolicnezi. Recimo, ko kak sportnik zmaguje na TV smo na kavcu zdruzeni ja.
Na ulici pa vse drugo. Jebeni prekmurci, prleki, korosci, skrti gorenjci.... ni da ni.

Mislim tega pa se tudi nisem videl nikjer drugje, ampak v sloveniji, da ima vsaka regija svoj party za studente... In ce nisi od njih potem nisi dobrodosel na tistem partiju.

Ljublancani se majo za vec kot ostali ipd. fore. Kaj ko bi se zavedali, da smo premali za take bedarije?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Unknown_001 ::

Nič ne enačim. Gre za popolnoma različne žanre. Obojim pa je skupno to da zastopajo slovensko glasbeno sceno. Drži, pljuvanje gre v obe smeri. In to je tisto kar hočem prikazati. Odziv je bil tudi pričakovan. Nekateri so (tudi v tej temi) komaj čakali da bodo spljuvali tisto kar njim ne paše.

In ta tema je lep dokaz da ne znamo držat skupaj. Poglej razdvojenost mnenj. Res sem mogoče tudi sebe potunkal v govno a nima veze. Zanalašč sem se postavil na eno stran. Seveda bolj konzervativno... Namen bo dosežen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Ishmael ::


In ta tema je lep dokaz da ne znamo držat skupaj. Poglej razdvojenost mnenj. Res sem mogoče tudi sebe potunkal v govno a nima veze. Namen bo dosežen.

Razdor v sloveniji delajo v prvi vrsti predvsem mediji in poslovenjeni ex-Yugoslovani.
V mestih in vaseh kjer ni velikega medijskega vpliva ali pa priseljencev tega razdora ni.

AndrejO ::

m0LN4r je izjavil:


Problem slovencev je tudi, da ne drzimo skupaj dovolj mocno. Smo zahrtbni in dvolicnezi. Recimo, ko kak sportnik zmaguje na TV smo na kavcu zdruzeni ja.
Na ulici pa vse drugo. Jebeni prekmurci, prleki, korosci, skrti gorenjci.... ni da ni.

Single data point, ampak podobno sem opazil tudi pri Nemcih. Ko so doma, je skoraj vsaka vas zase. Ko stopijo čez mejo, so pa nenadoma vsi enaki in vsi Nemci.

Sploh pa športne prireditve mobilizirajo duh pripadnosti (lahko nacionalni, lahko pa tudi kakšen drug - lep primer so nogometne tekme UK klubov v primerjavi s tekmami reprezentance) in kot takšne predstavljajo en ekstrem. Politika pa drug ekstrem (vsi proti vsem).

m0LN4r je izjavil:

Mislim tega pa se tudi nisem videl nikjer drugje, ampak v sloveniji, da ima vsaka regija svoj party za studente... In ce nisi od njih potem nisi dobrodosel na tistem partiju.

Opaženo v Dublinu med Irci.

m0LN4r je izjavil:

Ljublancani se majo za vec kot ostali ipd. fore.

Marsikdo iz Limericka ima meni nerazumljiv vzgib, da pojasnjuje kako pri njih ni mafijska dežela. Podobno sem zaznal pri Štajercih, ki se pogosto že vnaprej opravičujejo, da se pri njih ne koljejo množično med seboj in "aufbiks" tudi skoraj nihče več ne govori.

Ko si blizu, te vsaka malenkosti zmoti, ko stvari postanejo resne (npr. greš čez mejo ali pa pride kakšna), hitro ugotoviš, da so tudi v Sloveniji prerekanja bolj površinske narave, ko pa je potrebno stopiti skupaj, pa ne bo Prekmurec niti za sekundo okleval pomagati Primorcu, kaj šele, da se ne bi mogla sporazumeti ali pa, da bi najprej preverila, če imata skladen okus za glasbo.

IMO je juga razpadla tisti trenutek, ko se je izkazalo, da te solidarnosti med udeleženimi narodi in narodnostmi ni v zadostni meri ("več ni" ali pa "nikoli ni bilo", naj ugotavljajo zgodovinarji). Sloveniji kaj takšnega ne grozi, je pa zato lepo videti zakaj EU ni čisto prava "unija" in nič ne kaže, da bi lahko v kratkem kaj takšnega postala, ne glede na vse "integracije".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

m0LN4r ::

Ze ze, da imas to tudi drugje. Samo prinas to nima smisla glede na to kako mala, mlada drzava in kako malo prebivalcev ima. Potem pa imas v tej mickeni drzavi se en dolocen procent manjsin, ljudi z manjsinskimi koreninami, rome in cigane, pa exyu.

Kaj ti ostane na koncu? Malo cez miljon ljudi, ki so razklani med sabo na 20.000km2, kot ce bi jih blo 100x vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gus5 ::

PandaFlow2 je izjavil:

slovenski politiki, ekonomisti, pravniki pa arhitekti povojne politične in ekonomske ureditve

Katero temo izmed hiperinflacije, Golega otoka, povojnih pobojev, volitev z enim kandidatom izberemo za nadaljnjo debato?
Mnogi Američani so ponosni na svojo državo in jo celo razglašajo za 'voditeljico svobodnega sveta', kljub temu da je nastala s krvavo revolucijo, da je nastala na geno-/kulturocidu staroselcev, da je njena ekonomijo dolgo temeljila na zastonjskem suženjskem delu temnopoltih, da so bili mnogi predsedniki lastniki sužnjev (vključno z Washingtonom), da je rasizem živ še danes, da je širitev (vpliva) države pogojen(a) z imperializmom in tako rekoč permanentno vojno, v katerih je bilo pobitih na desetine milijonov ljudi po vsem svetu, da je kršenje mednarodnega prava in človekovih pravic doma tako rekoč njena stalna praksa. In vendar – ni vse slabo, kar se dogaja v ZDA in prihaja iz ZDA. Mnogi državljani, državljanke so ponosni na državo, kljub temu da poznajo tudi njene 'temne' plati; za njih so ZDA še vedno 'cool', še vedno 'dobra blagovna znamka', še vedno nekaj, na kar so lahko ponosni. Podobno je bilo v Jugoslaviji, državi, ki se je v veliki meri sama osvobodila izpod fašistične okupacije, ki se je po vojni bliskovito industrializirala in razvijala, ki ni pustila vmešavanja tujih držav v njeno notranjo in zunanjo politiko (Tito je raje pristal na izgon iz Kominterne, kot na to, da bi postal Stalinova marioneta; še več, bil je pobudnik anti-blokovskega gibanja neuvrščenih). Vpliv Jugoslavije, 20 milijonske države brez jedrskega orožja, je bil mnogo večji od njene 'fizične' velikosti/moči; k temu so prispevali tudi mnogi Slovenci. In mnogi Slovenci so bili ponosni na jugoslovansko posebnost, suverenost in avtonomnost. Identifikacija z 2-milijonsko butično Slovenijo, ki ima znotraj EU približno tak vpliv kot dežela Kranjska v AO – praktično nobenega, je za nemalo ljudi mnogo težja.

PandaFlow2 je izjavil:

Ponosen na državo, ki razprodaja cele industrijske panoge, blagovne znamke, banke, v socializmu pa je vse to gradila, razvijala in čuvala?

In katero izmed bank, tovarn, blagovnih znamk in ne vem kaj še je poznal kdo izven vzhodnega bloka? Yugo je bil res ogromen uspeh v USA, pa tudi povsod po Evropi jih še danes vidiš.
Slovenska podjetja, ustanovljena in razvita v socializmu, so izvažala na vse konce sveta, tudi na zahod. Blagove znamke (Gorenje, Elan, Lek, Krka, Litostroj, Iskra, Fructal, Radenska, Jelovica ipd.) so bile prisotne/znane tudi na zahodu. Problem današnje Slovenije pa je, da ji polzijo iz rok cel tiste 'blagovne znamke', ki so bile nekoč 'zakon' na območju Jugoslavije. Ta podjetja nimajo le ekonomske vrednosti, so tudi pomembne identitetne točke, so (bila) najbolj opazen dokaz slovenske kreativnosti, vitalnosti, znanja, podjetnosti, razvoja, samostojnosti.

PandaFlow2 je izjavil:

Ponosen na državo, v kateri se prehranska samooskrba približuje 30 %, v socializmu pa je znašala 80 %?

Seveda je bila samooskrba visoka v SFRJ, ker so bile meje zaprte oz. je bil carinski sistem. Kako je bilo pa kaj z nafto? Par/nepar? Dostponost luksuznih dobrin v SFRJ (recimo banan) par let pred osamosvojitvijo?
Države, ki ne mislijo izključno ekonomsko in se zavedajo tudi socialnih, ekoloških, (geo)političnih vidikov gospodarjenja, poskušajo zaščititi svoje vitalne ekonomske, politične, varnostne interese, panoge, podjetja. ZDA subvencionirajo svoje kmetijstvo, cilj prehranske samooskrbe ni ekonomske, pač pa (še bolj) (geo)politične, varnostne narave. Drži, doma pridelana hrana je lahko držaja, višjo ceno plačajo kupci ali država (če je produkcija hrane subvencionirana); relativno draga produkcija hrane je značilnost malih proizvajalcev, proizvajalcev, kot so slovenski, saj ekonomija obsega deluje zoper njih. En izmed načinov zaščite domače proizvodnja je carina na uvožene izdelke. EU s carinami ščiti evropske kmete, a to malim slovenskim kmetom ne pomaga veliko, saj so v primerjavi z nemškimi, francoskimi idr. nekonkurenčni (ekonomija obsega). Večino tega, kar pridelajo slovenski kmeti, lahko v večjih količinah in (posledično) ceneje pridelajo drugje v Evropi. Ta logika ne velja le na področju kmetijstva, tudi na mnogih drugih področjih. Pravzaprav mnogo stvari se v Sloveniji ekonomsko ne splača. Ne nazadnje niti država se ne splača, še lastni jezik ne. Če na 'slovensko stvar' gledaš strogo ekonomsko, prideš do sklepa, da je 'vse' itak brez veze in da je čas, da se država in nacija razpustita. Oz. zlijeta z neko drugo državo/nacijo; potem bo več razlogov za ponos. Lažje je biti ponosen, če si del nečesa večjega. Pa še ceneje!

dexterboy ::

Po vseh prebranih sem zasledil skoraj NIČNO medsebojno spoštovanje in pripravljenost pomagati ostalim... Le zakaj je temu tako?
Naredimo skupne izlete pa se v živo pogovorimo? Ker tukaj ne bo konca podjeb.....u.
Nekaj podobnega kot je imela pivnica Laško izlete po SLO hribih?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Unknown_001 ::

dexterboy je izjavil:

Po vseh prebranih sem zasledil skoraj NIČNO medsebojno spoštovanje in pripravljenost pomagati ostalim... Le zakaj je temu tako?
Naredimo skupne izlete pa se v živo pogovorimo? Ker tukaj ne bo konca podjeb.....u.
Nekaj podobnega kot je imela pivnica Laško izlete po SLO hribih?


En pohod na Šmarno goro (da bo za vse prav)?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

gus5 je izjavil:

Slovenska podjetja, ustanovljena in razvita v socializmu, so izvažala na vse konce sveta, tudi na zahod. Blagove znamke (Gorenje, Elan, Lek, Krka, Litostroj, Iskra, Fructal, Radenska, Jelovica ipd.) so bile prisotne/znane tudi na zahodu. Problem današnje Slovenije pa je, da ji polzijo iz rok cel tiste 'blagovne znamke', ki so bile nekoč 'zakon' na območju Jugoslavije. Ta podjetja nimajo le ekonomske vrednosti, so tudi pomembne identitetne točke, so (bila) najbolj opazen dokaz slovenske kreativnosti, vitalnosti, znanja, podjetnosti, razvoja, samostojnosti.


Ko je hrvat kupil kolinsko so ga vprašali zakaj slovensmko firmo in ne hrvaško, da bi pomagal njihovim podjetjem.
Odgovor je bil: "Pa ljudi znati vi šta znači kokta u jugi?
Bili so produkti, ki bi se lahko prodajali po celi jugi, pa naši niso znali, firmo so prodali in danes dobiš skoraj povsod po jugi kokto, čokolešnik, barkafe, ....
Samo pravi lastnik mora priti in to mi nismo.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

A pod mi misliš na delničarje ?

Mr.B ::

next3steps je izjavil:

A pod mi misliš na delničarje ?

Delničarji ne odločajoo tržni usmerjenosti podjetja, kakašen bo cilj, komu se bo prodalo itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

next3steps ::

So pa lastniki.

solatko ::

Misli tiste, ki so firme spravili tako daleč, da so šle za majhne denarje k hrvatom.

Naprimer Kolinska - preživela WW1, prživela WW2, sposobni Igor pa jo je uničil v nekaj mesecih.
Delo krepa človeka

Berserker ::

Zadnjič sem bral tale članek in se mogoče malenkost navezuje na tole temo.

Vsakdanjih posameznika se vedno bolj vrti okoli službe, podjetja in nadrejenih ter sodelavcev. Dejansko me tole spominja na stanje feudalistične Evrope, kjer so serfi bili popolnoma odvisni od graščaka, medtem ko je bila vloga države in nacije precej omejena ali pa neobstoječa.

https://www.vox.com/the-big-idea/2017/7...

next3steps ::

solatko je izjavil:

Misli tiste, ki so firme spravili tako daleč, da so šle za majhne denarje k hrvatom.

Naprimer Kolinska - preživela WW1, prživela WW2, sposobni Igor pa jo je uničil v nekaj mesecih.

Ampak je bil on solastnik podjetja, da lahko reče, da je njegova firma bila prodana sosedovim - sedaj lastnikom ?

Berserker je izjavil:

Zadnjič sem bral tale članek in se mogoče malenkost navezuje na tole temo.

Vsakdanjih posameznika se vedno bolj vrti okoli službe, podjetja in nadrejenih ter sodelavcev. Dejansko me tole spominja na stanje feudalistične Evrope, kjer so serfi bili popolnoma odvisni od graščaka, medtem ko je bila vloga države in nacije precej omejena ali pa neobstoječa.

https://www.vox.com/the-big-idea/2017/7...

Vzhod se vrti okrog tega, zahod pravtako. Mi smo še pravi mali čudež, da smo izjema.
Ah, pardon. Članek zadeva splošno trumptardistečne države.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

solatko je izjavil:

Misli tiste, ki so firme spravili tako daleč, da so šle za majhne denarje k hrvatom.

Naprimer Kolinska - preživela WW1, prživela WW2, sposobni Igor pa jo je uničil v nekaj mesecih.

Kot kaže v Sloveniji ni bilo nobenega kupca za blagovne znamke. Torej Solatko, si imel možnost kupiti kakšno blagovno znamko ? si torej zakaj je nisi kupil ? Verjetno nisi edini s tem mišlenjem, ker kot kaže si upal da bo tako kot v časih stari porihtal. Žalostno je to, da "verjetno" te blagovne znavke utvarjajo več profita kot NLB, te še danes niste in nočete prodati. Verjetno obstaja utemlejen razlog.

No ampak Slovenija je zaradi pranja možganov, še vedno z miselnostjo v Jugi, zato pa je stanje kot je. Še vedno je višja skrbi kako boste hitro čez vikend skočili na Istro, kot pa lažje šli preko severne meje, ki vam jo vedno bolj zapirajo. Pač stanje je tako kot ugotavljanje davčnega rezidentova solatko, tvoj življenjski krog je še vedno ostal v Jugi. Zato je pa pravilno da se šiša dalje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gruntfürmich ::

Unknown_001 je izjavil:

Vsi ki smo hodili v šolo vemo, da smo bili Slovenci tekom zgodovine stalno pod nekom drugim (izvzemimo Samovo plemensko zvezo in karantanijo). Naj bodo to Rimljani, Habsburžani, SHS, Jugovina in sedaj imamo končno svojo državico. Po vseh letih borbe za samostojnost, hura! Slovenija priznana kot SAMOSTOJNA država. Človek bi pričakoval, da bo narod od tega dogodka dalje začel gojiti patriotizem in ljubezen do domovine ter jo ceniti. V bistvu pa je vse padlo navzdol. Narod se samo še pritožuje, pogrešajo čase, ko smo bili pod Jugovino, nekateri si želijo biti pod Avstrijo kot nekoč. Nekaterim je popolnoma vseeno kaj se bo z državo zgodilo, ker se itak ne počutijo pripadne. Še huje, celo sramujejo se porekla. Pravih patriotov v Sloveniji skoraj NI.

Pa si sploh zaslužimo svojo državo? Očitno se upravičeno lahko vprašamo, kaj za vraga nam potem nuca samostojna država? Da lahko rečemo "Smo samostojni!" ? Očitno je ne potrebujemo.

Ljudje se čedalje bolj oddaljujejo od Slovenstva. Sramujejo se naše kulture, glasbe, ljudi ... kolikokrat smo že slišali da smo navadni zabiti kmetje? Slovencelj, Bečki konjušari, slovenčki, pijančki, katolibani, ... Seveda vse v želji izpasti fin in Uber-allen. NIč jim ni prav, vsak bi se sprdal po svoje, ...

Ti ljudje so izgubljeni. Imajo neke vrste krizo identitete. Nekateri bi Avstrijcem najraje v rit zlezli, spet drugi so "pobrateni sa jugom i svim slavenima naokolo", imaš ljudi ki bi bili nekaj posebnega po vzoru ameriškega ideala...

Zavednosti nam kronično manjka. Za primer: V Nemčiji in Avstriji je spoštovanja vredno v javnosti nositi nošo. Pri nas bi polovica ljudi na takega gledala zviška. Nikjer ni nobenega ponosa, vse kar se premore je ozmerjanje in pljuvanje po zgodovini. Namesto da bi si segli v roko, ker nam je končno uspelo izboriti svoje, raje gledamo nazaj in izražamo gnus nad seboj. Lahko smo le ponosni, da po vseh letih do osamosvojitve narodna zavest ni zamrla.

Sedaj pa vprašanja za "razsvetljene malomeščane"

Zakaj bi mene moralo bit sram, če poslušam Avsenike, Slaka, Henčka, ... ?
Zakaj naj bi jaz izpadel čuden, če se pogovarjam slovensko ali največ angleško s tujcem v Sloveniji.
Zakaj bi mene moralo biti sram, da sem po duši malo veseljaka?
Zakaj bi se moral sramovati narečja?
Zakaj bi se jaz moral sramovati narodnosti?
Zakaj bi se nasloh moral sramovati države?
Kaj zaboga je narobe z našo kulturo ki je baje preveč "nemška".
Kaj je sramotnega v Agrarni dejvanosti oz. kmetijstvu?
Kaj je narobe s harmoniko in nasploh našo glasbo?
Kaj smo mi komu naredili da si zaslužimo obsojanje s strani "razsvetljenih"
Zakaj sem jaz označen za netolerantnega, če se ne strinjam, da bi tujec uvaljavljal svoje pravo v naši državi, ker je pač v manjšini? V prvi vrsti kaj sem se jaz njemu dolžan prilagajat?
Kaj je narobe, če zahtevam, da se vsak prišlek asimilira?

Bom kar odgovoril. Vsega naštetega se nihče ne bi smel sramovati. Resda smo majhni a kljub vsemu imamo veliko, le nihče tega ne zna ceniti. Mogoče me daje le slab občutek, saj smo znani po tem, da se nam v spomin vtisne le najslabše. Kaj pa vem. Ali opažate isto / podobno sliko?


najprej moraš poznati zgodovino slovencev da razumeš stanje kot je. mi smo pritepenci od drugod, vsako pleme za sebe. smo torej skupek posameznikov-individualistov, ki so dolga stoletja bivali samo zase v svojih skupnostih/vaseh. in bili so vsi enaki - egalitarni (dejansko kot socializem) znotraj te skupnosti - druge skupnosti so jim bile tekmice. učasih so potrebovali vaške skupnosti da so preživeli s skupnim delom, danes ne več, zato pa razpadamo na posameznike ker nas ne veže več skupaj potreba po sodelovanju zaradi golega preživetja.
in ker takšne skupnosti s posamezniki, ki zaradi egalitarnosti tudi izvajajo negativno selekcijo, ne morejo skupaj stopiti kot enoten narod na nekem enako govorečem področju, pač ni bilo nikoli narodne zavesti ker ni bilo nikogar izmed nas ki bi imel potrebo da bi nas združil (če pa je že imel se je to klaverno končalo ker pač bebasta raja ni razumela zakaj nekaj drugega kot pa vile in grablje ter alkohol za blaženje dnevne bede; in so se raje iz tega norčevali); rajši so prišli tuji gospodarji in nam vladali (pa še to z odporom, ker je to za evropke razmere totalna hribovska vukojebina). za kakšne celjske grofe po mojem ne moremo trditi da so povezovali slovenstvo, ker gosposka je bila kasta ki je mislila da je nad vsemi in se je bratila z drugimi evropskimi monarhi in zato po mojem ni čutila potrebe da bi v tlačanih krepila narodno zavest.
in zato se povsod vidi tuj pečat; na zahodu italjanski, drugje nemški, na vzhodu madžarski... in vsak od teh je imel plan nas poitaljanit/ponemčit/pomadžarit, ker so to bili narodi, mi pa samo skupek posameznikov in ne narod 'slovencev', ki jih je zanimalo samo golo preživetje. zato slovenci nismo mogli nobenega poslovenit, ker nismo narod kot ostali trije.
in potem pride jugoslavija, nam na kožo pisan socializem kjer smo vsi enaki, s plenilsko ekonomijo ki je prav tako 'naša', in smo se zaljubili v ta sistem...

in zato mi ki smo ponosni na svoj narod, spoznavamo da je to pravzaprav ena velika varka, da sploh slovenci nismo narod ampak skupek posameznikov ki se ne moremo zmeniti in sporazumeti, in da nima smisla da upamo na neko narodno zavest ker je ne bo. antropologi pravijo da se takšne zadeve (sprememba mišljenja in zavesti) spremenijo v do 8 generacijah !! (čeprav so bebčki levaki prepričani da to gre čez noč) tega časa pa mislim da ne bomo dočakali, niti ni takih entuziastov ki bi to furali, ker vsak odneha ker vidi da je brezveze zaradi razlogov ki sem jih naštel zgoraj. kar pa se plenilske ekonomije tiče, pa je bila že od nekdaj pristona, danes pa še bolj; kradejo vsi od 'države' do politikov do navadnih ljudi ki zase menijo da so 'pošteni'... tko da tudi ta navada bi se morala par generacij spreminjat, ampak ne bo časa ker bomo prej še parkrat bankrotirali.

tko da ja, narodna zavest je, ampak pri peščici najbolj pametnih, ti pa se drhali ne bodo šli izpostavljat in jim pravit kako naj razmišljajo, ker vsak vidi da je to nesmisel in samo za lastno zdravje kvarit...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ishmael ::

mi smo pritepenci od drugod


Citation needed

solatko ::

gruntfürmich - Za narod nas je naredil Trubar, v enotnost pa nas je potegnil JJ za nekaj mesecev, potem pa se je močno trudil, da to enotnost totoalno poruši, saj so morali narod sprt, če so hoteli plenit, kar je bil že prvotni namen. Plenjenje in revanšizem sta glavni gonili "revolucionarjev".
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

dobro si zapomni kaj sem zapisal: do 8! generacij da se spremeni miselnost!!!!

ne pozabite tega, ker točno ta ignoranca je bila povod za nekatere najbolj tragične zgodbe človešta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ishmael je izjavil:

Citation needed
Kelti @ Wikipedia

Iliri @ Wikipedia

Naselitev Slovanov v Vzhodne Alpe @ Wikipedia

QED.

gruntfürmich je izjavil:

dobro si zapomni kaj sem zapisal: do 8! generacij da se spremeni miselnost!!!!
To velja zgolj pri konzervativcih, ker vas prepriča šele tradicija, na dejstva ste pa imuni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ishmael ::

QED.


Not peer reviewed.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

To velja zgolj pri konzervativcih, ker vas prepriča šele tradicija, na dejstva ste pa imuni.



Še sreča da je večina sveta podobna vam. NOT

Realno je tako. Vzorec se prenaša iz očeta na sina in na njegove froce in tako naprej. Pri vsaki generaciji je malo drugače a ne pravijo zastonj da japka NE pade daleč od drevesa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Ishmael ::

Odprl sem NLB temo NLB - slaba banka

Unknown_001 ::

gruntfürmich je izjavil:



najprej moraš poznati zgodovino slovencev da razumeš stanje kot je. mi smo pritepenci od drugod, vsako pleme za sebe. smo torej skupek posameznikov-individualistov, ki so dolga stoletja bivali samo zase v svojih skupnostih/vaseh. in bili so vsi enaki - egalitarni (dejansko kot socializem) znotraj te skupnosti - druge skupnosti so jim bile tekmice. učasih so potrebovali vaške skupnosti da so preživeli s skupnim delom, danes ne več, zato pa razpadamo na posameznike ker nas ne veže več skupaj potreba po sodelovanju zaradi golega preživetja.
in ker takšne skupnosti s posamezniki, ki zaradi egalitarnosti tudi izvajajo negativno selekcijo, ne morejo skupaj stopiti kot enoten narod na nekem enako govorečem področju, pač ni bilo nikoli narodne zavesti ker ni bilo nikogar izmed nas ki bi imel potrebo da bi nas združil (če pa je že imel se je to klaverno končalo ker pač bebasta raja ni razumela zakaj nekaj drugega kot pa vile in grablje ter alkohol za blaženje dnevne bede; in so se raje iz tega norčevali); rajši so prišli tuji gospodarji in nam vladali (pa še to z odporom, ker je to za evropke razmere totalna hribovska vukojebina). za kakšne celjske grofe po mojem ne moremo trditi da so povezovali slovenstvo, ker gosposka je bila kasta ki je mislila da je nad vsemi in se je bratila z drugimi evropskimi monarhi in zato po mojem ni čutila potrebe da bi v tlačanih krepila narodno zavest.
in zato se povsod vidi tuj pečat; na zahodu italjanski, drugje nemški, na vzhodu madžarski... in vsak od teh je imel plan nas poitaljanit/ponemčit/pomadžarit, ker so to bili narodi, mi pa samo skupek posameznikov in ne narod 'slovencev', ki jih je zanimalo samo golo preživetje. zato slovenci nismo mogli nobenega poslovenit, ker nismo narod kot ostali trije.
in potem pride jugoslavija, nam na kožo pisan socializem kjer smo vsi enaki, s plenilsko ekonomijo ki je prav tako 'naša', in smo se zaljubili v ta sistem...

in zato mi ki smo ponosni na svoj narod, spoznavamo da je to pravzaprav ena velika varka, da sploh slovenci nismo narod ampak skupek posameznikov ki se ne moremo zmeniti in sporazumeti, in da nima smisla da upamo na neko narodno zavest ker je ne bo. antropologi pravijo da se takšne zadeve (sprememba mišljenja in zavesti) spremenijo v do 8 generacijah !! (čeprav so bebčki levaki prepričani da to gre čez noč) tega časa pa mislim da ne bomo dočakali, niti ni takih entuziastov ki bi to furali, ker vsak odneha ker vidi da je brezveze zaradi razlogov ki sem jih naštel zgoraj. kar pa se plenilske ekonomije tiče, pa je bila že od nekdaj pristona, danes pa še bolj; kradejo vsi od 'države' do politikov do navadnih ljudi ki zase menijo da so 'pošteni'... tko da tudi ta navada bi se morala par generacij spreminjat, ampak ne bo časa ker bomo prej še parkrat bankrotirali.

tko da ja, narodna zavest je, ampak pri peščici najbolj pametnih, ti pa se drhali ne bodo šli izpostavljat in jim pravit kako naj razmišljajo, ker vsak vidi da je to nesmisel in samo za lastno zdravje kvarit...


Zanimiv pogled. V bistvu ni kaj dosti za zanikati. Ampak spet načenjam vprašanje. Ali si sploh zaslužimo svojo državo in ali nam sploh kaj koristi? Deloma se v to sprašujem tudi zato, ker so se ljudje itak mešali in z germanskimi, slovanskimi in romanskimi ljudstvi. Pa je Kranjski Janez nabrisal mamo Helgo Jodlmajstr, Pa je Don Giovanni imel afero z Mici Koruznik, ... in tako dalje. Čistih slovencev skoraj ni. Še sam sem baje več Italjana/Švicarja kot Slovenca, če bi šli tok pa tok generacij nazaj gledat. Hell pa zagotovo ima večina slovencev v nekem kolenu vsaj enega žlahtnika iz juga.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Unknown_001 je izjavil:

jype je izjavil:

To velja zgolj pri konzervativcih, ker vas prepriča šele tradicija, na dejstva ste pa imuni.



Še sreča da je večina sveta podobna vam. NOT

Realno je tako. Vzorec se prenaša iz očeta na sina in na njegove froce in tako naprej. Pri vsaki generaciji je malo drugače a ne pravijo zastonj da japka NE pade daleč od drevesa.


Z izobrazbo in spodbudnim okoljem se da dosešt da ljudje nismo le "žrtve genetike".
Sej to hočemo, ne?

Rok Woot ::

Meni je Slovenija všeč predvsem zaradi narave. Do ljudi ali države ne čutim nobene pripadnosti. Kako naj? Če pa državo vodijo barabe, ljudje jih pa še podpirajo in častijo. Pa ne mi z unimi, saj je povsod isto, ker ni. Ali lahko dražbo občine v Angliji prekliče župan? Ne more. Pri nas jo lahko brez utemeljitve. Lahko zgradim casino? Lahko, če dobim koncesijo. Koncesija se odobri brez utemeljitve. To je kapitalistični del. Kaj pa socialni? Tudi slabo, z osnovnim zavarovanjem moram plačevati vsak obisk zdravnika. Pa govorijo, da imamo dobro in socialno zdravstvo. Pa te cerkve mi tudi niso všeč. Razočaran sem nad Slovenci, ko vidim, da se Jankovič upa sam po cesti hodit.

Ishmael ::

Razočaran sem nad Slovenci, ko vidim, da se Jankovič upa sam po cesti hodit.

Janko ni slovenec

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:



Z izobrazbo in spodbudnim okoljem se da dosešt da ljudje nismo le "žrtve genetike".
Sej to hočemo, ne?


Lahko ti človeka izobraziš. Ampak v končni fazi bo še vedno ogromno vedenjskih vzorcev povzel po očetu oz. glavni avtoriteti v otroštvu. Sploh to udari ven na stara leta, ko se je človek manj pripravljen prilagajati drugim.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Rok Woot ::

Unknown_001 je izjavil:

matobeli je izjavil:



Z izobrazbo in spodbudnim okoljem se da dosešt da ljudje nismo le "žrtve genetike".
Sej to hočemo, ne?


Lahko ti človeka izobraziš. Ampak v končni fazi bo še vedno ogromno vedenjskih vzorcev povzel po očetu oz. glavni avtoriteti v otroštvu. Sploh to udari ven na stara leta, ko se je človek manj pripravljen prilagajati drugim.


To se reši z življenjem v skupnosti. Kjer otrok za različne stvari vzame različne vzornike. Tudi ločitev je za otroka skoraj brez stresa, če ta živi v skupnosti. Včasih so imele kmetije tudi po 40 ljudi, ki jih je otrok videval vsak dan. Otroci si nikoli ne vzamejo nekoga za vzornika, ki ga vidijo par krat na mesec. Pa ni nujno, da povzame vzorce po starših, lahko se jih poizkusi znebiti, pa tako ustvari nove probleme. Recimo starša pijanca, včasih je otrok povsem trezen a vseeno ni "normalen".

Unknown_001 ::

Praksa kaže da imamo na svetu en kup ljudi ki na prvi pogled delujejo povsem ok in skulirani v bistvu pa jih iz ozadja tiščijo travme od prej in se lahko v osebnih odnosih to odrazi porazno. Zelo ponovljiv vzorec pri osebah, ki prihajao iz disfunkcionalnih družin. Lahko je imel vzornike od drugod, a vseeno familija je familija in če ga je ta zanemarjala se bo to POZNALO.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Unknown_001 je izjavil:

Praksa kaže da imamo na svetu en kup ljudi ki na prvi pogled delujejo povsem ok in skulirani v bistvu pa jih iz ozadja tiščijo travme od prej in se lahko v osebnih odnosih to odrazi porazno.


Res je. Naloga skupnosti v kateri taka oseba biva (in vse stale osebe enako) pa je, da se vsakega posameznika nauči čim uspešnejše samodiagnoze ki temelji na realnih referenčnih točkah.
Travme namreč niso nek de_facto standard, se jih da ustrezno blažiti alic celo odpraviti, če je le skupnost in prizadeti posameznik pripravljen na to.

Zakaj tega nimamo? Ker še vedno mislimo da so plastične vrečke res fina ideja.

Unknown_001 ::

O kakšnih vrečkah ti to?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Rok Woot ::

Unknown_001 je izjavil:

Praksa kaže da imamo na svetu en kup ljudi ki na prvi pogled delujejo povsem ok in skulirani v bistvu pa jih iz ozadja tiščijo travme od prej in se lahko v osebnih odnosih to odrazi porazno. Zelo ponovljiv vzorec pri osebah, ki prihajao iz disfunkcionalnih družin. Lahko je imel vzornike od drugod, a vseeno familija je familija in če ga je ta zanemarjala se bo to POZNALO.


Če živi na kmetiji, kjer je 40 ljudi, je njegova družina 40 ljudi. Lahko posnema najboljše lastnosti vsakega. Če je vseh 39 pijancev, potem je to problem ja ...

Unilseptij ::

Drugače ni vse tako slabo. Smo narod/država/skupnost, kjer lahko greš ponoči po ulici brez strahu, da te bodo tvoji sonarodnjaki/sodržavljani napadli. Imamo enoten pogled vsaj na glavne ideje naše skupne kulture/zgodovine (Prešeren, Cankar, Trubar, itd.), govorimo skupen jezik, ki je živ in uporaben. Imamo razvito kulturo, znanost in pripadnost vsaj teritoriju (zemlji), če že ne drug drugemu, kar bolj ali manj zadošča za nekaj, kar bi lahko definirali kot narod.

Vse skupaj je potrebno gledati z bolj dolgoročne perspektive. Ta narod je obstal v precej težjih okoliščinah kot so zdaj, ko nam pravzaprav ni nič hudega. Ostaja razkol druge svetovne vojne, katerega narava pa je taka, da nas kljub vsemu na nek način povezuje oziroma določa... če si za domobrance ali partizane oziroma če se te ta razkol vsaj posredno dotika, potem si sigurno Slovenec :D.

Unknown_001 ::

Rok Woot je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Praksa kaže da imamo na svetu en kup ljudi ki na prvi pogled delujejo povsem ok in skulirani v bistvu pa jih iz ozadja tiščijo travme od prej in se lahko v osebnih odnosih to odrazi porazno. Zelo ponovljiv vzorec pri osebah, ki prihajao iz disfunkcionalnih družin. Lahko je imel vzornike od drugod, a vseeno familija je familija in če ga je ta zanemarjala se bo to POZNALO.


Če živi na kmetiji, kjer je 40 ljudi, je njegova družina 40 ljudi. Lahko posnema najboljše lastnosti vsakega. Če je vseh 39 pijancev, potem je to problem ja ...


Isti tiči skupaj tičijo. Poleg tega pa ... kje si videl NORMALNO družino s 40 člani, ki živi pod ISTO streho.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Rok Woot ::

Bajte so lahko tudi sosednje, važno da otrok sam naokoli hodi, komunicira, ima zavetje pri vseh. Videl sem zdrave kmetije s 40+ ljudmi. Kaj je normalno, kaj ni, je pa drugo vprašanje.

Unknown_001 ::

@Rok Woot

A te vi deda 80 stari? 8-O Takrat je blo nekaj normalnega 12 otrok pri bajt pa cela žlahta na kup en čez drugega. Stric na mamo, ata na teto, ata na mamo...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Rok Woot ::

Ne razumem kaj hočeš povedati? Da se ljudje iz ene kmetije ženijo med sabo? Ali da kdo kdaj čez plot skoči? Kakorkoli off topic.

mikhail ::

Problem Slovenije je v resnici politični. Tako smo majhni, da nas zlahka manipulirajo tuji lobiji. To se je zgodilo kmalu po osamosvojitvi, ker je vedno v interesu močnejših držav, da širijo svoje trge in politični vpliv. Zato je tudi toliko problemov z zamejskimi Slovenci, razprodajo podjetij in razpadom notranjega konkurenčnega trga. Mi nimamo notranjega mehanizma, ki bi držal politiko pod nadzorom, v smislu ščitenja strateških virov; to so podjetja, naravni viri, čim večja samooskrba s prehrano, pravosodna oblast... Ker nimamo izkušenj z vodenjem lastne politike bi morala biti to absolutna prioriteta ob osamosvojitvi. Tolar je bil močan, integracija v EU bi lahko počakala, mogoče je bila celo nepotrebna. V preteklosti smo imeli dobre politike, problem je nastal, ko so se zamenjale generacije in je začelo puščati pri individualnih osebah. Ker pa zaradi naše majhnosti že ena vplivna oseba (napr. predsednik vlade) pomeni lahko veliko deviacijo od strateških interesov je škoda težko popravljiva, ali pa sploh ne. Skrbeti bi morali že v šolah, da se uči individualne odgovornosti. To ni nacionalizem, to je strateško učenje naslednjih generacij, da ne pljuvajo v lastno skledo zavoljo nekih puhloglavih ambicij.

Zaradi nepravilnega šolanja novih generacij se ne razvije kritično mišljenje in zavest in zato imaš (na žalost) prav res neumne, na pol pismene težke nacionaliste, ki strašijo z Karantanskimi panterji in ne vem kaj še, nadobudne neo-liberalce, ki jih je požrla propaganda svobodnih trgov in mislijo, da je razprodaja strateških podjetij ali asimilacija v tuje korporacije v nacionalnem interesu. Potem imaš pa še razne klike znotraj teh med-plasti, ki hujskajo in ustvarjajo sovraštvo med ljudmi, ki v resnici sploh nimajo razloga, da bi se sovražili med sabo. Potem pa pridejo nove generacije, ki se v tem kaosu lahko obrnejo le še nase (kar jim ne gre očitati, v tak svet so se rodili brez temeljnih vrednot) in podpihujejo zavist, odhajajo v tujino ali izrabljajo luknje v zakonu.

Slepo smo verjeli evropskim modelom kako organizirat svoje institucije in smo zakomplicirali birokracijo, inštitute, urade in ministrstva da se brez orjaških improviziranj in prebijanja skozi birokracijo in mandate sploh ne more nič narediti/spremeniti. V resnici smo tako majhni, da bi lahko povzeli zelo elegantne in lightweight sisteme večjih mest. Naš aparat pa daje vtis, kot da smo narod s 300 milijoni prebivalcev.

Pametno strateško upravljanje države bi nas rešilo NATO in EU mahinacij in bi lahko sami spretno manevrirali med pritiskajočimi interesi tujcev. Akademsko razumevanje sodobnih ekonomskih modelov, ki mejijo že na cerkveno dogmo nas je pripeljalo do tega, da ne moremo prilagoditi teh modelov na naše specifike, ki bi pod nadzorom države lahko zaščitila podjetja pred tujimi prostimi trgi. Imaš primere na svetu, kjer so lastniki podjetij še vedno delničarji ali pravne osebe, ki skrbijo za pretok znanja in konkurenčnost, obenem pa se zavedajo, da bi nespametno ravnanje v resnici škodilo državi kjer živijo oni in njihove družine (ter potomci). Morate se zavedati, da je neo-liberalizem s svojo mantro "država ven iz podjetij" čista propaganda in populizem, ki ne bi smel mešati zdrave pameti.

itd.

gus5 ::

gruntfürmich je izjavil:

najprej moraš poznati zgodovino slovencev da razumeš stanje kot je. mi smo pritepenci od drugod, vsako pleme za sebe.
Drži, da je slovenska populacija produkt pritepencev. Zdi se, da temu pritrjuje tudi ta raziskava genetskega 'materiala', ki se opira na analizo mutacij na kromosomu Y; v slovenski populaciji prevladuje haploskupina R1a (38%), sledi ji R1b (20%), njen I2a (13%) in I1 (12%). Podobno genetsko 'sliko' imata tudi slovaška in madžarska populacija, blizu slovenski 'sliki' sta tudi hrvaška in češka. Poanta: ne gre na podlagi genov sklepati o vrednotah pri populacijah ali posameznikih.

Slovenski vrednostni sistem je PIVESO. Zdajšnji rektor ljubljanske univerze Ivan Svetlik je pred leti v SP Dela v več nadaljevanjih objavil sociološko študijo vrednot slovenske populacije. Študija je temeljila na standardiziranih izbirah – 6 vprašanj, 12 vrednot. Vrednotno sliko Slovencev sestavljajo: partikularizem (kot nasprotje univerzalizma), individualizem (kot nasprotje kolektivizma), varnost (kot izogibanje negotovosti), enakost (kot nesprejemanje visoke razlike v moči), sedanjost (kot prevladujoča časovna usmeritev in nasprotje prihodnosti) in odnosi (kot nasprotje ciljne usmerjenosti). PIVESO = Partikularizem (vsak vleče na svoj konec) + (ekstremni) Individualizem + Varnost + Enakost + Sedanjost (živeti za danes, ne za jutri) + osredotočenost na (med)Osebne odnose, ne na (skupne) cilje.

solatko je izjavil:

gruntfürmich - Za narod nas je naredil Trubar
Za Trubarja so bili Slovenci predvsem jezikovna skupina, ne politično-etnična, sam se je razglašal za 'ilirskega domoljuba'; 'Iliri' so bili njega dni sinonim za zahodno-balkanske Slovane. Trubar = proto-Jugoslovan?

kuglvinkl ::

Thx za Svetlikove linke.
Your focus determines your reallity

Ishmael ::

Drži, da je slovenska populacija produkt pritepencev.

Citation needed.

Študija dela vzorca slovenske populacije leta 20xy po 70 let komunizma in nasilnega priseljevanja iz drugih republih in po povojnih posilstvih in pobojih.
V nobenem izmed navedb ne navaja da je slovenska populacija produkt pritepencev.

Citiram
Slovensko ozemlje je geografsko umeščeno med alpsko gorsko verigo, Jadranskim
morjem, Panonsko nižino in dinarskim gorstvom, zato je omogočalo prehod različnim
populacijam v različnih časovnih obdobjih. Turbulentno zgodovinsko dogajanje in pestra
pokrajina sta oblikovala raznoliko sodobno populacijo, katere genetska analiza omogoča
delni vpogled v prazgodovinske in zgodovinske demografske dogodke.


Prvo se boš naučil brati znanstvene članke, potem se boš naučil zgodovino in potem se boš pogovarjal o genetiki.

Medpopulacijska analiza, ki obsega 5928 vzorcev, je razkrila genetsko povezanost slovenskega genetskega
nabora z zahodnoslovanskimi populacijami. Homogeni genetski sklad zahodnoslovanskih
in slovenske populacije podaja možnost obstoja skupne predniške populacije v Srednji
Evropi in (ali) pomembnega pretoka genov med populacijami
.


Primerjava posameznih slovenskih pokrajin je razkrila frekvenčni gradient haploskupine J1c med
različnimi pokrajinami, s frekvenčnim maksimumom 24,5 odstotka pri primorski populaciji. Visoka frekvenca haploskupine J1c pri primorski populaciji bi lahko pomenila genetsko sled zgodnje neolitske širitve vzdolž vzhodne
jadranske obale, kar je v skladu z arheološkim horizontom, znanim kot kultura impresso, ki je na slovenskem prostoru značilna za Kras.
Medpopulacijska analiza s skupnim številom 6585 vzorcev je razkrila
povezanost slovenskega genetskega nabora s slovaško populacijo, kar nakazuje obstoj
skupne predniške populacije in (ali) pomemben pretok genov med populacijama. Omenjeni
rezultati ne nakazujejo samo možnosti zgodnjega neolitskega vpliva na genetsko strukturo
sodobne slovenske populacije, temveč tudi pomembnost regionalne strategije vzorčenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

Mr.B ::

mikhail,
rekel bi da si ti tipični pšredstavnik, zakaj se v temi sploh debatira. Cel svet je proti tebi, ti bi pa kumbajeje pel.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mikhail ::

Mislim, da bi si moral nastaviti ogledalo. Brez argumentov plužiš.

Mr.B ::

mikhail je izjavil:

Mislim, da bi si moral nastaviti ogledalo. Brez argumentov plužiš.

Da uporabim tvoje osnove....
Tako smo majhni, da nas zlahka manipulirajo tuji lobiji. To se je zgodilo kmalu po osamosvojitvi, ker je vedno v interesu močnejših držav, da širijo svoje trge in politični vpliv.


Moj sarkastičen odgovor je nekako v smislu, da si morda hotel povedati da so nas vsi resni lobiji obšli, in širili svoj vpliv, vse prej drugje kot v Sloveniji.

Z
ato je tudi toliko problemov z zamejskimi Slovenci

No naštej deset problemov. Morda bi moral obrniti ploščo, ker vem kakšni so te Koroški Slovenci. Priznam pa, da nimam pojma kaj je z manjšino na Hrvaškem.

razprodajo podjetij in razpadom notranjega konkurenčnega trga

Nekdo je prej jamral, da možnosti odkupa s Slovencev in državljanov Slovenije ni bilo. Temu bi porekel laž. Tud ni mi jasno, kaj je notranji konkurenčni trg, večina tudi pred 2008 ni preživela brez subvencij.

Mi nimamo notranjega mehanizma, ki bi držal politiko pod nadzorom, v smislu ščitenja strateških virov; to so podjetja, naravni viri, čim večja samooskrba s prehrano, pravosodna oblast...

No imaš državno davkoplačevalsko podjetje A, ki ustvarja izgubo. Ustanoviš davkoplačevalsko podjetje B. Podjetje B odkupuje vse minuse podjetja A, ter podjetje B ustvarja minuse, medtem ko se podjetje A lahko pohvali po osmih letih s pozitivnim denarnim tokom. Zdrava kmečka pamet pravi, da ti nimaš pojma kaj pomeni ščitenja strateških virov, razprodajo podjetij in razpadom notranjega konkurenčnega trga, kaj šele samooskrbe. Še huje, ker bi lahko v teh osmih letih podjetje A prodal kadarkoli. In denar čistega minusa podjetja B, porabiš za vse te preji in pozneje naštete ideje kako nas vsi jebejo zaradi majhnosti. Seveda če še nisi dojel je podjetje A NLB.

Slepo smo verjeli evropskim modelom kako organizirat svoje institucije in smo zakomplicirali birokracijo, inštitute, urade in ministrstva da se brez orjaških improviziranj in prebijanja skozi birokracijo in mandate sploh ne more nič narediti/spremeniti.

Verjetno res ne misliš da dva pravnika tri pravna mnenja, izhaja kot posledica EU zakonodaje ? Ker kot mi je znano, se komplicira to pri trivialnih zadevah, EU nas pač samo gara, ko kršimo neke osnovne človeške norme.


Akademsko razumevanje sodobnih ekonomskih modelov, ki mejijo že na cerkveno dogmo nas je pripeljalo do tega, da ne moremo prilagoditi teh modelov na naše specifike, ki bi pod nadzorom države lahko zaščitila podjetja pred tujimi prostimi trgi.

Dej nalij čistega vina in tako po partizansko priznaj, da je za vse kriva RKC, pa tisti ki so 45 leta bežali v gozdove in Argentino. Kr povprašaj Jankoviča, ta ti bo vse povedal.


Če bi se mi dalo, bi ti še bolj razčlenil, ampak se mi ne da, sem odgovoren za svoja dejanja, ter moram v končni fazi delati da dobrobit moje družine…če bodo lačni, bo to predvsem poledica moje nesposobnosti, in ne tega da mi država ne zrihta dela, pa če je le fiktivno delo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gus5 ::

Ishmael je izjavil:

Študija dela vzorca slovenske populacije leta 20xy po 70 let komunizma in nasilnega priseljevanja iz drugih republih in po povojnih posilstvih in pobojih.
V nobenem izmed navedb ne navaja da je slovenska populacija produkt pritepencev.
Navržena študija kaže, da slovensko populacijo tvorijo potomci raznoraznih pritepencev (kar 4 haploskupine nad 10%) in da 'pritepenci' z območja jugoslovanske države očitno niso pustili izrazito opazne genske 'sledi'. Namreč 'prastara' mutacija I2a, ki naj bi se koncem paleolitika pojavila prav na območju zahodnega Balkana, v genetski 'sliki' slovenske populacije predstavlja le 12%. Za primerjavo: v BiH kar 60%! Populacija BiH je ena najbolj gensko homogenih in starih (ter hkrati etnično pluralnih). V slovenski populaciji je najbolj pogosta mutacija R1a (38%), bolj pogosta v srednji Evropi je le še v poljski populaciji (57%); v češki 31%, slovaški 30%, hrvaški 34%; v populacijah drugih republik Jugoslavije pod 16%, najmanj v črnogorski – le 8%. R1a je močno prisotna tudi v vzhodni Evropi, na zahodu je njena prisotnost šibka. Za zahodnoevropske populacije je značilna R1b, ki je druga najpogostejša haploskupina v slovenski populaciji (20%).

Ishmael ::

gus5 je izjavil:

Ishmael je izjavil:

Študija dela vzorca slovenske populacije leta 20xy po 70 let komunizma in nasilnega priseljevanja iz drugih republih in po povojnih posilstvih in pobojih.
V nobenem izmed navedb ne navaja da je slovenska populacija produkt pritepencev.
Navržena študija kaže, da slovensko populacijo tvorijo potomci raznoraznih pritepencev (kar 4 haploskupine nad 10%) in da 'pritepenci' z območja jugoslovanske države očitno niso pustili izrazito opazne genske 'sledi'. Namreč 'prastara' mutacija I2a, ki naj bi se koncem paleolitika pojavila prav na območju zahodnega Balkana, v genetski 'sliki' slovenske populacije predstavlja le 12%. Za primerjavo: v BiH kar 60%! Populacija BiH je ena najbolj gensko homogenih in starih (ter hkrati etnično pluralnih). V slovenski populaciji je najbolj pogosta mutacija R1a (38%), bolj pogosta v srednji Evropi je le še v poljski populaciji (57%); v češki 31%, slovaški 30%, hrvaški 34%; v populacijah drugih republik Jugoslavije pod 16%, najmanj v črnogorski – le 8%. R1a je močno prisotna tudi v vzhodni Evropi, na zahodu je njena prisotnost šibka. Za zahodnoevropske populacije je značilna R1b, ki je druga najpogostejša haploskupina v slovenski populaciji (20%).


V sloveniji živi 600.000 neslovencev. Populacija jesenic je 20% muslimanska.

In iz njegovih podatkov zaključuješ da so slovenci pritepenci, ker ti tako paše ?

Slovenija je država sestavljena iz več dežel



Včasih so vedeli kdo komu pripada, sedaj pa mi pišeš o pritepencih iz ene raziskave na FDV.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

oxyuranus ::

Frajerji, nehajte iskati probleme v priseljencih, ampak se raje na veliko zacnite razmnozevati. Aja, vam nobena ne "da", ima raje freh juznjaka z zelejem v laseh? Aja, a ne bi 5 otrok prezivljali, ker potem ne morete kupiti novega avtomonila? No temu se pa rece naravna selekcija. Jaz sem pa vsakega tujca vesel, mi bo vsaj nekdo penzijo placeval. Intelektualci pocasi izumirajo, zakaj pa ne bi se slovenceljni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oxyuranus ()

gruntfürmich ::

Unknown_001 je izjavil:

Zanimiv pogled. V bistvu ni kaj dosti za zanikati. Ampak spet načenjam vprašanje. Ali si sploh zaslužimo svojo državo in ali nam sploh kaj koristi?

ta pogled je pravzaprav plod raziskovanja antropologije slovencev vesne vuk godine. dodaj temu zapise mazzinija, pa so ti že bolj jasne osnove slovenstva.

in potem so ti še bolj jasne nebloze ki jih nekateri spuščajo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ljubljana - najlepše mesto Balkana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13926986 (24238) dzinks63
»

Kazen iz Španije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13031145 (26451) mihec87
»

Kapitulacija koroških Slovencev - dvojezični krajevni napisi (A)

Oddelek: Problemi človeštva
264601 (3928) Gregor P
»

Boris Pahor - eden največjih Slovencev vseh časov

Oddelek: Problemi človeštva
243549 (2353) WarpedGone

Več podobnih tem