» »

Maribor hrana nasvet - hamburgerji / sladice

Maribor hrana nasvet - hamburgerji / sladice

FiReFTW ::

Imam dvoje vprašanj glede hrane v Mariborju.

Prvo vprašanje, kje so zelo dobri hamburgerji? Sem bil že na par mestih pa nikjer ni prav nič posebnega.. recimo v tujini sem nekje bil enkrat ko so meli tako dobre hamburgerje da so tu v Mariboru nula proti tam, mogoče nekje na nivoju 20-30% od tistega.. in me zanima če bi znali svetovat par lokalov kjer imajo res odlične hamburgerje.

Drugo vprašanje, iščem nekje kjer so zelo dobre sladice, in sicer z pogojem da jih pečejo sveže. Poznam že pohorsko kavarno, ampak imam zelo rad sveže spečene sladice, še tople.. recimo hotel city terasa vem da ima, čeprav so malo drage.. pozna kdo še kakšne druge lokacije?

IcEk` ::

Šiš in Džabiri za hamburger.

AnriK ::

V Štajercu je že kdo probal hamburger?

Je pa odvisno kakšen hamburger iščeš - gurmanskega ali klasičnega. Gurmanskega v Mb še nikjer nisem dobil tako dobrega, da bi lahko pohvalil.

FiReFTW ::

Rad imam da je mehka žemljica z sezamom, tista klasična, ne hrustljava preveč, in pa meso mi je všeč če je bolj debelo.. pri vseh me je do zdaj motilo ravno to da je meso bilo tanko, kar pa mi ni všeč.

En primer kot slika

http://static1.squarespace.com/static/5...

IcEk` ::

amacar ::

Stajerc, rotovz, tudi sis vcasih imajo ok hamburgerje. Siptarjev se izogibaj, ker se vidi skozi pleskavico.

Za kaksne tortice Illich ampak dvomim da jih pecejo sproti.

FiReFTW ::

Bom probal te restavracije pa da vidim, pri šišu sem 2x že jedel druga pa še nisem probal. Pri šišu drugač so edini meli vredu debelino mesa, sam hamburger pa mi je prvič bil zelo dober, drugič pa čist drugačn pa ne tak hudo dober kot prvič, takda se mi je zdelo zelo zanimivo pa spremenljivo do zdaj tam.

Tilen ::

FiReFTW je izjavil:


Prvo vprašanje, kje so zelo dobri hamburgerji??



 Rožmarin

Rožmarin

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

FiReFTW ::

Tilen je izjavil:

FiReFTW je izjavil:


Prvo vprašanje, kje so zelo dobri hamburgerji??



 Rožmarin

Rožmarin



Zgledajo zlo fajn, samo nekam zelo mali pa dragi, zraven dobiš kaj ali samo hamburger za to ceno?

Tilen ::

Dobiš tudi domač pomfri.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Excalibrus ::

Šiš daleč pred vsemi v Mb.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MadMicka ::

Še v Ljubljani: daleč najboljši hamburger ever je v Konexu in sicer ga delajo samo ob četrtkih popoldne oz. zvečer. Če mate radi hamburgerje, morate tega res obvezno probat.

Hood burger pri Šparu na Viču ni več to kar je bil, čeprav je še vedno dober. Pa tisti zraven Leclerka na Rudniku je tud zlo ok.

MonkeyHead ::

kaj pa zajfa na lentu?

billy ::

Za sladice imaš v kavarni Q od tete fride, bojda sveže, naravno in oh in sploh.

Žajfa je pa top, kar se tiče "zdrave" hrane, kar pa ne pomeni da je manj okusna, le za nekoga, ki je navajen na industrijsko olje in cuker, mogoče ne bo primerna.

smoke ::

Hamburgerja od onega šiptarja, ki je včasih bil na Smetanovi zraven Tehniških fakultet pa noben ne mara? :D Od teh negurmanskih je ta za moj okus najboljši.

neon21 ::

Sladice so dobre v pohorski kavarni. V Q sem tut jedel ampak so dokaj dragi ampak ok, meni osebno je v pohorski dosti bolje. Govorim glede tortic.

slovyeahhh ::

probaj v Bobru (Pariške komune 47) ali pa pri Šišu (priporočam)

IcEk` ::

smoke je izjavil:

Hamburgerja od onega šiptarja, ki je včasih bil na Smetanovi zraven Tehniških fakultet pa noben ne mara? :D Od teh negurmanskih je ta za moj okus najboljši.


Ta, pri Magdaleni (pri Drugi gimnaziji) ali Hambi na kolodvoru so zelo podobni in so OK, niso pa pa nič posebnega v primerjavi s Šišom, Rožmarinom, Žajfo in podobnimi, kjer dobiš debel kos mesa iz 100% govedine, cheddar sir, slajšo bombetko in omako ki ni mešanica ketchupa in majoneze s sesekljano čebulo. Bober, Čao Čao, Šestica, Panda in drugi so pa v primerjavi z vsemi ostalimi najslabši možni, rajši idi v Mcdonalds na McBacon. Je pa itak vse stvar okusa, če hočeš nekaj neobičajnega še probaj Đabirija pri Dvorani Tabor, kjer imajo svojo mešanico mesa, svoj kruh in neko svojo mešanico ketchupa in majoneze, v puranjem pa dobiš francosko solato.

otago ::

Ni hamburger, a vendar spada v to kategorijo, lepinja pri Starem Grilu (nasproti Rotovža). Ovčetina, ravno prav mastno :)

Neke vrsta orehova/čokoladna torta v Čajnici (zraven Ilicha), vprašanje če se peče dnevno. Slastno. Ambient je tudi fajn, sploh če imaš družbo za igranje šaha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

FiReFTW ::

Torej najboljša priporočila za hamburgerje so: Rožmarin, Šiš, Žajfa, Štajerc, Rotovž.
Medtem ko za sveže sladice bi naj bila dobra Kavarna Q.

Bom sprobal vse, pa da vidimo :) hvala za predloge

Kakšne pa imajo kaj burgere v Q, btw?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

smoke ::

IcEk` je izjavil:

smoke je izjavil:

Hamburgerja od onega šiptarja, ki je včasih bil na Smetanovi zraven Tehniških fakultet pa noben ne mara? :D Od teh negurmanskih je ta za moj okus najboljši.


Ta, pri Magdaleni (pri Drugi gimnaziji) ali Hambi na kolodvoru so zelo podobni in so OK, niso pa pa nič posebnega v primerjavi s Šišom, Rožmarinom, Žajfo in podobnimi, kjer dobiš debel kos mesa iz 100% govedine, cheddar sir, slajšo bombetko in omako ki ni mešanica ketchupa in majoneze s sesekljano čebulo. Bober, Čao Čao, Šestica, Panda in drugi so pa v primerjavi z vsemi ostalimi najslabši možni, rajši idi v Mcdonalds na McBacon. Je pa itak vse stvar okusa, če hočeš nekaj neobičajnega še probaj Đabirija pri Dvorani Tabor, kjer imajo svojo mešanico mesa, svoj kruh in neko svojo mešanico ketchupa in majoneze, v puranjem pa dobiš francosko solato.


No.. seveda ti šiptarski hamburgerji niso v isti ligi kot tisti iz boljših restavracij. Čeprav čisto iskreno, Šišovega burgerja jaz ne bi dal zraven tistega iz Štajerca in Rožmarina :). V Šišu je tak kot je en zgoraj povedal, včasih je dober, včasih pa ne ravno.

ingeniero ::

smoke: Meni je ta s Smetanove tudi bil najboljsi, pa vcasih 15 let nazaj tisti iz Hambija, ko je Hambi se bil nasproti ZD Adolfa Drolca :) Ti novodobni hochstaplerski pa mi niso prevec vsec :)
Sladice (sadne kupe) pa imajo dobre pri Borovnici ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ingeniero ()

Isotropic ::

marburger

billy ::

FiReFTW je izjavil:

Medtem ko za sveže sladice bi naj bila dobra Kavarna Q.



Žajfa ima tudi super sladice, nekaj celo brez sladkorja, če se ne motim.

shinko ::

Najboljši burger sem jedel v Žajfi, obvezno si na roči TheBossBurger ;) Mleto meso iz pljučne teletine, vmes med dvema pleskavicama slanina! :D

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDaj...

Unknown_001 ::

MadMicka je izjavil:

Še v Ljubljani: daleč najboljši hamburger ever je v Konexu in sicer ga delajo samo ob četrtkih popoldne oz. zvečer. Če mate radi hamburgerje, morate tega res obvezno probat.

Hood burger pri Šparu na Viču ni več to kar je bil, čeprav je še vedno dober. Pa tisti zraven Leclerka na Rudniku je tud zlo ok.


Ka ni to tam zraven Tehnološkega parka? Cesta na Brdo če me spomin ne vara.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bambam20 ::

Sem popgledu slike iz Žajfe..

Katasrofa kakšne zmazke si upajo prodajat pod imenom hamburger. Mene bi bilo sram.

MadMicka ::

Ja, Konex je čez cesto, nasproti Tehnološkega parka. Res se splača tja v četrtek zvečer, pa zraven še spit enga Erdingerja :)

pixelzgaming ::

osebno mi je najboljši marburger iz Šiša.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Tilen ::

LCHF King Kong v Jack & Joe MB.

King Kong - Jack & Joe

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

billy ::

Probaj enkrat še bud Spencerja, sicer ne vem kaj počne rukola not, razen da kvari okus, ampak se pa lepo naješ :)

Tilen ::

Tisto bi bilo veliko preveč. Že tole je overkll. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

billy ::

Meni je KK malo premalo, oz je tako da ponavadi ruknem zraven dve dodatno porciji masla in skledo solate - zelje.

Ali pa se naroči za domov v nedeljo in potem ostane hrana še za naslednji dan, če nisem lačen :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bombica za hamburger

Oddelek: Loža
448958 (7199) ;-)
»

Kam na malico, manjše menze ali večje trgovske centre (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5815414 (7477) fosil
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417839 (13199) Gremio
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7528006 (25098) Brias

Več podobnih tem