» »

Kateri 32" LED televizor za starejše?

Kateri 32" LED televizor za starejše?

marjan_h ::

Pozdravljeni,

kupujem televizijo za babico pa bi rad da se vidijo podnapisi iz približno 2,5-3 metrov stran od televizije. Verjetno je tudi dobro, da je slika ostra in jasna. Torej ožji izbor je takšen:

1) LG 32lh530v
2) Philips 32pfh410188
3) Philips 32PFT4131

Jaz se ne spoznam na novejše tehnologije, zato bi prosil, če kdo razloži razliko med Philips televizorja v izboru. (2. in 3.) Večji TV žal ne morem kupiti, ker ne gre v prostor za TV. Kako je, če potem preide na optični priklop? Sedaj ima kabelski priklop. (Koaksialni kabel)

Katerega priporočate?

Najlepša hvala za odgovore.

marjan_h ::

Aja, pa v naslovu teme sem mislil LED LCD televizor. Prosim moderatorja da popravi ime teme.

marjan_h ::

Noben ne ve razlike med Philipsovima televizorjema?

polpo ::

marjan_h je izjavil:

Noben ne ve razlike med Philipsovima televizorjema?


Tu imaš primejavo v slovenščini: https://www.philips.si/etc/philips/b2c/...
Nekih razlik ni videti, razen v večji porabi modela 4131 in omogočanju sprejema DVB-T2 (tega ne potrebuješ, če bo spremljala preko kabelske) in HEVC (H.265) kodeka. Kartica DVB-C, pomeni da TV sprejema kabelsko - vgrajen je digitalni pretvornik DVB-C.

Če potrebuješ večje tipke na daljincu/pilotu imajo Philips modeli še najmanjše tipke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

Modri dirkač ::

32" nobenega. Za starejše je premala diagonala in pa glede na to, da so +40" smešno poceni ...
Everybody lies!

fosil ::

večji televizor -> večji podnapisi.
za 3m brez problema vzameš vsaj 40".
Tako je!

Furbo ::

Premajhne gledaš, jebeš tisto luknjo. Jaz sem dal tastarim 52", 32" je smeh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

marjan_h ::

polpo je izjavil:


Nekih razlik ni videti, razen v večji porabi modela 4131 in omogočanju sprejema DVB-T2 (tega ne potrebuješ, če bo spremljala preko kabelske) in HEVC (H.265) kodeka. Kartica DVB-C, pomeni da TV sprejema kabelsko - vgrajen je digitalni pretvornik DVB-C.


Kaj pa če preide na optični priklop? Kako je s tem?

Han ::

Digitalni sprejemnik povežeš s TV prek HDMI kabla.

marjan_h ::

Aha, hvala.

Ali te digitalne sprejemnike zagotovijo ponudniki (Siol, telemach), če se na njih priklopiš? Ali moraš sam kupiti to škatlico?

Tody ::

Vse dobiš pri ponudniku, ne šparej na velikosti...

marjan_h ::

Ok, hvala.

Uporabnik polpo je omenil, da če bo spremljala preko kabelske, potem DVB-T2 ne potrebuje. Kaj to pomeni? Je to namenjeno satelitski televiziji ali preko optike?

polpo ::

marjan_h je izjavil:

Ok, hvala.

Uporabnik polpo je omenil, da če bo spremljala preko kabelske, potem DVB-T2 ne potrebuje. Kaj to pomeni? Je to namenjeno satelitski televiziji ali preko optike?


To je namenjeno zemeljskemu sprejemu - strešne ali sobne antene. Pri nas je v fazi testiranja (ali še to ne več), v Avstriji so ti kanali kriptirani in potrebuješ njihovo kartico za sprejem.

Glede sprejemnikov je odvisno katerega operaterja imaš in kako ti bo zagotovil optični priklop. Recimo pri Telekomu lahko imaš IPTV (tehnik ti napelje mrežni kabel do Siol Boxa in s HDMI kablom ga povežeš v TV) ali pa imaš kabelsko preko koksialca kot je sedaj oz. dobiš digitalni sprejemnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

fpbs ::

Če hočeš babici res ustreči, ji kupi večji TV. TVeji z oznako 4xxx in 5xxx prikažejo najslabšo sliko. Za ostro in jasno sliko brez migetanja in zameglitve gibanja, boš moral kupit TV z višjo oznako.

marjan_h ::

Hja, no. Če kupim večji TV, potem bi ji moral kupiti novo omaro, ker ne gre 40" ali več not.

@fpbs
Kako pa veš, da imajo z oznako 4xxx ali 5xxx slabšo sliko? Kot sem opazil pri tehnični specifikacijah, ali se ne meri sedaj kakovost slike s "Indeks kakovosti slike"?

LG ima indeks kakovosti slike 900, Philips pa 200. Se sploh s prostim očesom to opazi? Ali je to le neka marketinška poteza?

Han ::

32 palčnike se gleda na največ 1,5 metra. Za 2,5 do 3 m se vzame 49 ali 50", če je govora o FullHD.

fosil ::

Kar se prostora tiče, če ima tista luknja spredaj še kakšno poličko lahko tv postaviš pred luknjo in potem to ni omejitev, drugače pa pač montiraš kakšno poličko, ki gleda malo ven in lahko tja postaviš tv.
Tako je!

fpbs ::

marjan_h je izjavil:

Kako pa veš, da imajo z oznako 4xxx ali 5xxx slabšo sliko? Kot sem opazil pri tehnični specifikacijah, ali se ne meri sedaj kakovost slike s "Indeks kakovosti slike"?
LG ima indeks kakovosti slike 900, Philips pa 200. Se sploh s prostim očesom to opazi? Ali je to le neka marketinška poteza?

Malo zgodovine: Ko so se pojavili prvi LCDeji so imeli oznako 1xxx, 2xxx in s časoma z višjim kontrastnim razmerjem in ostalimi izboljšavami višje oznake. Danes noben proizvajalec ne dela več tako slabega TVeja, da bi imel oznako 3xxx. Redki so še, ki nudijo TV z oznako 4xxx, kar je za današnje razmere čisti poden. To potrjuje tudi Indeks kakovosti slike. Kolikor mi je poznano je 200 najmanj, kar je lahko. Indeks 900 je že veliko bolje. Boljši TVeji se pričnejo z indeksom 2000.

PaX_MaN ::

marjan_h je izjavil:

televizijo za babico pa bi rad da se vidijo podnapisi iz približno 2,5-3 metrov stran od televizije

Moja ima 32" in podnapisov ne vidi.
Slab kontrast (belo na belo), majhna velikost.
Še hujši oz. manjši je tekst na EPG; še meni dela branje preglavice.
Podnapisi so zapečeni v sliko in nimaš šans da jih povečaš (vaš guglfu mogoče varirira. v tem primeru povejte, rade volje izvem).
Edina možnost je tako, žal, da kupiš večji TV; po možnosti v velikosti celotne stene.

diNero ::

Lahko prosim za mnenje o tem tv-ju? Gledanje iptv (SD, HD), kot back up tv v manjši sobici, ko je glavni zaseden.
Je kaj boljšega za ta denar, obstajajo kakšni native 100hz tv-ji v velikosti 32inch?

http://www.moj-tv.com/led-tv/samsung-ue...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833442056 (81584) zavajon
»

Siol uvaja digitalno kabelsko televizijo na optiki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11423304 (8691) alexz
»

PHILIPS 42PFL3604/12

Oddelek: Zvok in slika
294990 (3168) hodu63
»

IP ali kabelska TV

Oddelek: Zvok in slika
196289 (4578) Konlov
»

Digitalni signal za TV v Sloveniji

Oddelek: Loža
166661 (5837) SkIDiver

Več podobnih tem