» »

priklop napajalnika

priklop napajalnika

mulc007 ::

Na napajalnik od printerja bi priklopil porabnik.
Zna kdo povedat kaj pomeni posamezni jeziček da bom vedel prav priklopit?

mulc007 ::

Ena je 24V druga je nula, kaj je pa tretja? Nisem še nič povezoval da ne bo kaj narobe.

SaXsIm ::

Pomeri. Lahko da je zadeva dual-rail, lahko pa gre za kakšen data pin.
Nule pa v enosmernem tokokrogu nimaš.
SaXsIm

mulc007 ::

Voltmeter imam ne vem pa kako pomerim. Najprej nastavim na napetost enako ali večjo 24 V, kako pa naprej? Bojim se da bom skuril voltmeter.

Daniel ::

Slika napajalnika s podatki?

fpbs ::

Tvoja slika nič ne pomaga.Ali je tu kakšen usmernik kot tvoj?: https://www.google.si/search?q=printer+...

mulc007 ::

CANON K30302 AC ADAPTER 24 V 1.2A
http://www.ebay.com/itm/361527747811

fpbs ::

Kakšen porabnik bi pa rad priklopil?

mulc007 ::

Zaenkrat še nimam 24 V adapterja pa bi ga bilo fajn imet za vsak slučaj če bi kdaj potreboval.

mulc007 ::

Mislil sem da za elektronike priklop adapterja ni težak.

Aston_11 ::

Ni videti, da si elektronik.

mulc007 ::

ne jaz nisem zato sem tu vprašal

Daniel ::

Hja, slika treh pinov ne pomaga ravno kaj dosti ne glede na to kakšen elektronik si. Sicer pa pomeri malo z Voltmetrom, kaj dobiš ven med različnimi kombinacijami pinov. Če ti bo uspelo brez, da narediš kratki stik si na dobri poti :) Predvidevam sicer, da je eden izmed pinov Data pin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

mulc007 ::

Če je sreča brez kratkega stika? Pomeni to da je v elektrotehniki voltmerter potrošni material? :)

Daniel ::

Ne, to pomeni, da boš skuril napajalnik, če boš kratko sklenil kontakte. Razen, če ima zaščito.

SaXsIm ::

mulc007 je izjavil:

Če je sreča brez kratkega stika? Pomeni to da je v elektrotehniki voltmerter potrošni material? :)


Če te je strah, da boš z meritvami napetosti uničil multimeter, je bolje, da se projekta sploh ne lotevaš.
SaXsIm

fpbs ::

mulc007 je izjavil:

Če je sreča brez kratkega stika? Pomeni to da je v elektrotehniki voltmerter potrošni material? :)

Da za take, ki se nič ne razumejo v elektrotehniko. Tebi odsvetujem, da se ukvarjaš s tem.

mulc007 ::

S pini sem poskusil vse variante. Kazalo je 0 in 7 V.
Potem sem po naključju videl da se moram za 24 V z eno elektrodo dotaknit dveh levih pinov, desni pa je nula.

FX6300B ::

možno da ima narejeno da če je na srednjem pinu napetost, sepravi tistih 7v ko si naredil kratek stik med levim in srednjim pinov da se zažene z 24V
May the force be with you!

mulc007 ::

FX6300B je izjavil:

možno da ima narejeno da če je na srednjem pinu napetost, sepravi tistih 7v ko si naredil kratek stik med levim in srednjim pinov da se zažene z 24V


Lahko ti dve žički zacinam skupaj, ali je bolje če samo na začetku naredim kratek stik da zaženem?

FX6300B ::

nevem sigurno, je težko povedati z tako malo informacijami... ampak po vsej vrjetnosti ja da zaciniš skupaj, najhuje kar lahko narediš je da skuriš vse skupaj, ti pa priporočam da si kupiš napajalnik namenjen za te zadeve ker z 24V boš bolj težko kaj počel priporočam da si nabaviš laboritorjiski napajalnik , kjer lahko nastavljaš napetost po želji, oz lahko ga tudi sam izdelaš, rabiš le nek napajalnik, nastavljiv step-down, kakšno varovalko, potenciometer, priključke in ohišje
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kratek stik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181519 (708) DeeCoy
»

Kako podaljšati kable ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
273214 (2292) Essa1990
»

Predelan računalniški napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
152221 (1649) jjedat
»

napačni trafo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383856 (3197) korenje_ver2
»

15000RPM ventiji

Oddelek: Navijanje
321837 (1149) AngelOfDeath

Več podobnih tem