» »

nodeMCU, ESP8826

nodeMCU, ESP8826

poweroff ::

Do sedaj sem kar nekaj delal z Arduino (Nano), zdaj pa sem začel razmišljati, da bi šel na ESP826. Predvsem zaradi Wifi podpore, seveda.

Arduino sem programiral direktno v C-ju, tukaj pa teče microPython. Nekateri imajo menda nalotan še eMMC in lahko narediš persistent filesystem.

Zato me zanima kako začeti s tem. Predvsem me zanima, kako na teh zadevah poganjati Arduino software in knjižnice. Recimo za branje temperature uporabim naslednjo kodo:

#include <OneWire.h>  // import the OneWire protocol library
#include <DallasTemperature.h>  // import DS18B20 library
...
OneWire oneWire(9);  // establish OneWire instance to communicate with any OneWire device, connected to pin D9
DallasTemperature sensors(&oneWire);   // pass our oneWire reference to Dallas Temperature library
...
sensors.requestTemperatures();
float temperatura = sensors.getTempCByIndex(0);


Vprašanje je, ali to lahko direktno uporabljam tudi na ESP8826 oz. v okviru microPythona (se pravi če lahko "mešam" programske jezike gor).

Opcija B je pa, da bi ESP8826 uporabil kot "klasični" Arduino, samo potem bi rabil kakšno prijazno knjižnico za komunikacijo z Wifijem.

Skratka, kaj kupiti (da ima recimo eMMC/filesystem) in kako obstoječo kodo uporabiti na tej platformi. Ali pa če kje obstajajo ustrezne ekvivalentne knjižnice za branje podatkov iz teh senzorjev (temperatura, vlaga,...).
sudo poweroff

poweroff ::

Aja, opcija je tudi ta da bi uporabil kakšen Wifi modul, ki bi ga povezal na Arduino Nano. Žal sem tudi tukaj precej bos in pojma nimam kaj izbrati...
sudo poweroff

mjaa ::

Arduino IDE ima zelo dobro podprt ESP8266, https://github.com/esp8266/Arduino

SeMiNeSanja ::

Poglej si priročnik, ki so ga dobili otroci na poletni delavnici, mogoče v njemu najdeš še kakšen dodaten odgovor za začetniška vprašanja.

mujek ::

ESP8266 je v osnovi bil WIFI modul, ki je komuniciral preko UARTA. Če naložiš tak FW potem lahko to tudi sedaj delaš.
Ta modul lahko programiraš tudi v Arduino (kot je rekel mjaa).
Meni pa je bolj všeč sming framework.

poweroff ::

No, točno tole (Sming) sem gledal pred časom. Če prav razumem programiraš enako kot v Arduino IDE v Cju in uporabljaš iste knjižnice. Kako pa nalagaš gor software? Preko USB kabla, s katerim softwerom? Predvidevam da ne preko Arduino IDE?
sudo poweroff

mujek ::

Arduino in Sming se programirata v C++.
Programira se prek USB (USB->serial). Najprej se resetira modul, postavi v bootloader, prenese FW in ponovno zažene.
Arduino uporablja enako orodje za programiranje kot sming (esptool)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatika za sončni kolektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5510720 (6884) FX6300B
»

ESP8266 ESP-12E (NodeMCU 1.0)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453365 (2210) dc10
»

Arduino Mega + esp8266

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
143511 (3270) FX6300B
»

Arduino(slave) + ESP8266(master) preko I2Cja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10929 (782) teoo
»

seznzor za temperaturo, sposoben pošiljati podatke

Oddelek: Kaj kupiti
163891 (3185)          

Več podobnih tem