» »

15000RPM ventiji

15000RPM ventiji

Red_Mamba ::

Jou!

Kolko folka tle zanima kako priti do 15000RPM ventilatorjev??

jRk0 ::

Kolko folka misli to poslusat?:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

SkyNet ::

Dej povej, če upaš:)Meni je maximu 6500:):):)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

AnWar ::

Povej jst imam 7100:):)

Red_Mamba ::

Ja sicer še nism zmeril ampak fora je v tem da že nekaj časa uporabljam višjo napetost za ventilatorje (predvsem poleti). Načrt si lahka ogledate na www.geocities.com/red_mamba
Dvojilnik napetosti

franci ::

Ah, ne rabiš dvojilnik napetosti. Ventilator priklopiš na +12V in -12V
pa je:\
Hello, hello, hello, how low?

SkyNet ::

...in potem dobiš 0RMP ker je ventilator na 0 voltih. -12 +12 data 0 voltov. Torej moreš priklopit na +12 +5 ali +12 +12 (bognedaj).
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

jRk0 ::

Kaj se sploh zgodi ce das 12+ 12+? kratek stik, al sploh ne dela nic?
You fuck up once, you loose two teeth.

Jst ::

skynet: Ti si malo poglej osnove elektrotehnike.

Če priklopiš ventilator na -12 in +12 voltov dobiš 24V.
Če bi priklopil na +12 in +12 V potem dobiš 0V.

Če mi pa ne verjameš si pa sposodi voltmeter in izmeri.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

c3p0 ::

>Kaj se sploh zgodi ce das 12+ 12+? kratek stik, al sploh ne dela nic?

Zgodi se... nič.

kuglvinkl ::

Močno dvomim, če bi material ventilatorja to sploh prenesel (ležaji)
Your focus determines your reallity

SkyNet ::

Hm, okey sorry! Ampak vem da sem nekje prebral da da +12 in -5 = 7v. In +12 +5 = 17v, itd...
Okey, se opravičujem!
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

krucymucy ::

Ja -12 in +12 pa dela ventilator ... kolk ... rečmo dobrih 5 minut... 8-O
Norci zmešani... :D

HEKO ::

HEhehe...em..ventilatroji lahko delajo tut na 17V (odvsino od kvalitete in sreče)..lahko crkne po 3eh sekundah..ali po 2 mesecih..na 24V..pa ne poskušat :)

BTW...kaj sploh mate od tega...pretok zraka je večji ya...ampak ruži pa 10× bol :) 8-O
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

TESKAn ::

Če ma kdo mašinerijo, lahko rotor centrira izjemno natančno - se prav, da ti pol ne bi opletu okol. Pol bi pa po moje kar dolg preživel, sej ne bi obremenjeval ležajev.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

franci ::

Sej ni problem v ležajih. Več toka potegne, pa se greje.
Skynet: Gre za razlike potencialov, se pravo če potencial 0 znižaš na
-12 je to pol 24V
Hello, hello, hello, how low?

gorenc ::

kaj pa ce bi ga teoreticno pognal do nekaj 100 tisoc rpm?
potem ga najbrz niti slisal vec nebi:D

alien-w ::

Jest res ne vem, zakaj bi vsi imeli radi 10.000 obratov na minuto!?!? Najprej se uprasite, ce mate dober stik s samim procesorjem, pa ce je material reber ta prav, sele pol, k boste sigurni, da lahko vasa rebra potegnejo tolk toplote tolk hitr nase, pejte dajat gor hitrjši ventilator. Drugače pa je men osebno bolše, če je vent bl tih, pa da je temp pač malce večja.

kuglvinkl ::

franci: bo pa potrebno hladiti še ležaje in rotor ventilatorja. Misliš da bi šlo z vodnim? 8-O
Your focus determines your reallity

franci ::

Ja jst bi raje z dušikom hladil>:D
Hello, hello, hello, how low?

tadyŽ ::

ej red mamba kako tole deluje ali zviša napetost?
no če jo se uporabniki titanorba bojte jest sm ga kupu pa prklopu na 15V ni bilo 1 min je že smrdelo samo k sreči ga nisem pokuril sm pa tiste standardne CPU collerje in ventilatorje v napajalnikih na 24V pikov >:Dpa so samo topli ratal za orbe pa ne vem!!!!!!!!!

tadyŽ ::

še čip kupim pa bo!>:D>:D>:D

Highlag ::

Ne vem kaj si priklopil na 15V, da je začelo smrdeti ampak 12V ventilator bi moral brez večjih težav zdržati 15V.

Jaz v službi kurim 24V ventilator na 36V pa po kakih 40h še vedno deluje kot nov :D

Verjetno bi se dalo Sunon ventilatorje, ki imajo zračno blazino namesto ležaja vrtljaje bistveno zvišati, če bi le elektronika v ventilatorju zdržala. Mogoče bi moral krmilne tranzistorje zamenjat. :\

tadyŽ ::

zmotu sm se neki druzga je smrdel sam titan orb pri 24V rata vroč za to ga ne upam gont na tako voltaži!
drgač pa CPU pa PSU ventilatorji zdržijo brez problema!!!>:D
I am Alpha and the Omega

kuglvinkl ::

Raje si kupi Alpho 80×80×38 za na CPU. Po moje je tišja (Airbus) od tvojega na 15000 RPM (dva Airbusa).:D
Your focus determines your reallity

Neo32 ::

Tist k si zeli vent z veliko vrtljaji nej stop v kaksno modelarsko stacuno pa nej si prbav 3,5 ccm motor pa ga da lepo v racunalo, zravn pa seveda se tank za bencin da se razumemo.:DRes da bo ropotal, ampak to nima veze.
Neo32 (c)

bastadu ::

A se je kdo sploh vprašal, če bi ventilator pri 15000rpm sploh hladil? Se mi zdi, da je to malo veliko obratov in bi prohajalo do t.i. efekta brezzračnosti (ali kakp se že imenuje) med elisami ventilatorja in ventilator sploh ne bi poganjal zraka...

IceIceBaby ::

Tko kot je že alien-w povedu. Najprej je treba poštimat stik med cpujem in rebrami pa ustrezne rebre gor namontirat pa pravilno usmert pretok zraka. Pol šele prou pride 15k rpm vent.
Spet bom z mojim imacom težil :) Vem da je mašinca samo 450 mhz ampak dela cel računalnik brez ventilatorja. Na procesorju so ene mejhne rebrce pa malo večje za napajalnik in ostalo.
Uglavnem, jaz mam rajš da ma ventilator čim manj rpm ali da ga sploh ni. Še disk komi poslušam pa je edina stvar, ki ropota u računalniku.

btw. kiri diski so ful tihi ?

SkyNet ::

Kupi pošteno veternico (za poletne dni) -tisto veliko z zaščitno mrežico, ki košta okol 5 jurjev. Jo snami z zaščitne mrežice in postavi direkt na stranico računala. Jebo mast da bo vse hladno k eskim v nairobiju.
Pa še tiha je :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Boeing ::

heh, gorenc... nekateri pa res mate zamisli :D
za primerjavo tvojim "nekaj 100.000 obratom":

turbine polnilcev v avtih se vrtijo z nekje 55-65 tisoč obrati v minuti, najhitrejše P&W letalske turbine pa se vrtijo z dobrimi 120.000 obrati. toliko o vrtljajih...
še glede centriranja: trenutno so v sloveniji samo 3 ljudje, ki so sposobni takšnega centriranja, da zadeva prenese nad 80.000 obrati... na srečo poznam enega izmed njih in človek je sposoben zaznati ekscentrično maso selotejpa velikosti 0.5mm2 na oddaljenosti 10mm od vrtišča.
kar zanimivo, ne ?
za 15.000 in več obratne motorje pa bo treba posežit po brezkrtačnikih ali pa tekmovalnih Koch motorjih :DLP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

3LeR. ::

jao 15k rpm....pol se lah sam se na luno preselis da ne slisis tega sranja!!! aja tocn pa se DELAL NEBI!
jkst mam 5.5k rpm pa bi ga najraj zažagal pa na vrtu pokopal..
jao kaksne ideje:D

Matek ::

Ja folkeci, treba bo nabavit enga, ki se bo vrtel pri tak visokih obratih, da bo frekvenca zvoka neslišna za človeka. Tak kot tiste piščalke za pse.:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

AngelOfDeath ::

Kje pa se dobi ventilator s 15k obrati ? Jaz mam enga s 7k pa je prepocas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overvoltage ventilatorja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211704 (1321) jest10
»

Dioda

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8835 (770) Pudding
»

(+12V) - (+5V) = 7V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
292213 (1569) CaqKa
»

Titan D5TB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7999 (830) Privatnik
»

napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
111591 (1404) mmisv

Več podobnih tem