» »

Pošta navadno pismo

Pošta navadno pismo

seba-beba ::

Zdravo!

Poslati moram neko stvar v Avstrijo. Končne dimenzije so 45x21x22cm in masa pod 1 kg.

Ali se to tretira še kot navadno pismo ali ne?
Kakor gledam na spletni strani od pošte je zapisano DxŠxV manj kot 90cm ter max dolžina stranice 60cm. Torej, če prav razumem, max debelina "pisma" ni opredeljena oz. je lahko 60 cm.
  • spremenilo: seba-beba ()

madog ::

seštevek vseh treh stranic ne sme biti večji od 90cm, najdaljša stranica max 60cm. A ni to logično ???????
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

seba-beba ::

Zato, ker si "pismo" ponavadi predstavljas kot da sta dve dimenziji veliko vecji kot tretja dimenzija...

madog ::

saj sta lahko 60x29,5x0,5 skupaj 90, ali pa 33,3x33,3x33,3 pa je še vedno pismo če je pod max težo
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Furbo ::

Je pismo, samo 90% folka zafrkne na pošti, ko reče:"Tale PAKET bi poslal". Napaka.
Izračunaj si na spletni strani od pošte poštnino in pridi tja oborožen s to informacijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

seba-beba ::

Potem upam, da bo res šlo skozi kot pismo.

Sicer me bo ceneje prišlo da grem v AT in pošljem preko AT pošte.

šernk ::

ma to je odvisno tudi od zaposlenih na pošti kako ti pošljejo.

frendu so isto zadevo poslali kot paket, meni pa kot pismo. Baje da je zadeva za pismo bila prevelika. da ne govorimo da je bila poština za po slo 2 vs 9eur seveda. praktično B3 zaščitna kuverta, pa mu niso hoteli kot pismo poslati.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bastadu ::

Meni so na pošti že večkrat za paket, ki je na prvi pogled res zgledal malce večji (ampak še vedno v merah in teži za priporočeno pismo), rekli "ja to pa ne bo šlo pod priporočeno" in jaz jim lepo odgovorim, da si ga naj izmerijo in potem začuda kar gre pod priporočeno, čeprav si še noben ni vzel metra v roke :P

kixs ::

madog je izjavil:

saj sta lahko 60x29,5x0,5 skupaj 90, ali pa 33,3x33,3x33,3 pa je še vedno pismo če je pod max težo


To je ~100 > 90, kar ne gre kot priporoceno pismo.

bastadu je izjavil:

Meni so na pošti že večkrat za paket, ki je na prvi pogled res zgledal malce večji (ampak še vedno v merah in teži za priporočeno pismo), rekli "ja to pa ne bo šlo pod priporočeno" in jaz jim lepo odgovorim, da si ga naj izmerijo in potem začuda kar gre pod priporočeno, čeprav si še noben ni vzel metra v roke :P


Vsaj za tujino velja, da je paket od 1 do 2kg cenejsi kot priporoceno pismo od 1 do 2kg. Je pa vec za izpolnit na obrazcu.

Miha 333 ::

Za tujino je priporočeno pismo avtomatsko tudi prednostno, pri paketu to doplačaš ca. 5 EUR. Če pošiljaš kam dlje, je lahko kar razlika v času dostave.

Za po Sloveniji imaš na voljo tudi navadni paket, ki seveda ni evidentiran in tudi ne izpolnjuješ nobenih papirjev, gor napišeš naslov in to je to. Torej enakovredno navadnemu pismu.

https://www.posta.si/ceniki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111058 (29085) destroyer2k
»

Paket kot priporočeno pismo

Oddelek: Pomoč in nasveti
91363 (1116) filip007
»

Pošiljanje paketov v EU ?

Oddelek: Loža
3310970 (2523) joker16_7
»

Vprašanje glede pošte

Oddelek: Loža
114097 (3311) Alamar
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339221 (21610) darkolord

Več podobnih tem