» »

Nov bojler GORENJE

Nov bojler GORENJE

Fadil ::

V kratkem imam namen zamenjati bojler v kopalnici. Kupil bi identičnega kot ga imam sedaj, 80l, za dve osebi vrh kape.
Me pa zanima kaj vzeti. Na mimovrste sem videl par modelov, ki bi bili recimo zanimivi za moje stanovanje.

https://www.mimovrste.com/elektricni-gr...

Tale je najcenejši in tudi najbolj simpl. Brez kakšnih nastavitev itd...ki jih dejansko ne potrebujem.

https://www.mimovrste.com/elektricni-gr...

Tukaj je že več nastavitev. Sem prebral vse vendar me ne prepriča, saj se mi zdi da ne potrebujem.

Sprašujem zato, ker sem v dilemi. Razlika v denarju ni velika in tudi dimenzijsko sta skoraj približna. Kaj vzeti in zakaj?

Ganon ::

Tole je pomembno:

Električna grela niso v neposrednem stiku z vodo, saj so vstavljena v jekleno emajlirano grelno prirobnico.


Drugi ima običajen potopni grelec. Kupi prvega.

floyd1 ::

Ja, "suhi grelec" zamenjaš sam v 10 minutah, ko crkne. Onega v vodi pa je "malo" težje.

IL_DIAVOLO ::

https://www.mimovrste.com/elektricni-gr...

Naredi si uslugo in vzami proper zadevo.

Ales ::

floyd1 je izjavil:

Ja, "suhi grelec" zamenjaš sam v 10 minutah, ko crkne. Onega v vodi pa je "malo" težje.

Dejansko samo malo težje, vodo je treba spustiti in zraven očistiti kamen ven. Je malo več kot 10 min dela in malo si moker zraven, a je popolnoma enostavno. Če se redno čisti, grelec zdrži kar dolgo brez menjave, sicer pa ga kamen in korozija uničita.

K0l1br1 ::

Cilj je čim ceneje spraviti toplo vodo do uporabnika, ne čim bolj fancy.

Ganon ::

Vidim, da mimovrste spet blesti v predstavitvi izdelka. Na njihovi spletni strani je navedeno, da ima indirektna grela, če pogledaš na uradno Gorenjevo stran, pa piše, da ima potopna grela. Se mi je zdelo čudno.

https://si.gorenje.com/Izdelki/Ogrevanj...

Tale bo pravi zate (na mimovrste stane 161 evrov):

https://si.gorenje.com/Izdelki/Ogrevanj...


IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.mimovrste.com/elektricni-gr...

Naredi si uslugo in vzami proper zadevo.


Po nepotrebnem zapravljen denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

IL_DIAVOLO ::

Ali je res?

Varčnejši, pametnejsi, bolj praktičen.

K0l1br1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Varčnejši
Sploh ker ga dražje plačaš.

IL_DIAVOLO ::

Ob vsakodnevnem delovanju totally worth it.

K0l1br1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ob vsakodnevnem delovanju totally worth it.

Še bolj je uni za manj soldov, ki tudi vsako dnevno deluje.

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ali je res?

Varčnejši, pametnejsi, bolj praktičen.


Še kako res. Ker je "pameten", boš na leto prihranil par evrov, ni omembe vredno. Pametnejši? Nikogar ne briga. Bolj praktičen? Kako že? Nastaviš temperaturo in pozabiš. To ni naprava, s katero bi se dnevno ukvarjal.

Še en minus je ta, da je večji. V višini je razlika celo 27 centimetrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

floyd1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.mimovrste.com/elektricni-gr...

Naredi si uslugo in vzami proper zadevo.

Leta nazaj sem imel predhodnika od tega modela, s "fancy" displajčkom za nastavit temp. Ko mi je v enem letu tretjič crknila elektronika termostata sem od serviserja izprosil izklop elektronike in navaden, okrogli mehanski termostat (z bimetalom?). Pol je delal super.
Ko je prvič zamenjal tisto platico, je delovala le nekaj dni in sem že lahko spet klical. Vmes pa spet brez tople vode. Ni blo fajn.
Odsvetujem, ker je lahko več težav kot pridobitev.

Večji pa je mogoče zaradi boljše izolacije. Ko sem jaz kupoval je bilo kar nekaj razlike v prid tega OGB modela z ekrančkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

IL_DIAVOLO ::

Ganon je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ali je res?

Varčnejši, pametnejsi, bolj praktičen.


Še kako res. Ker je "pameten", boš na leto prihranil par evrov, ni omembe vredno. Pametnejši? Nikogar ne briga. Bolj praktičen? Kako že? Nastaviš temperaturo in pozabiš. To ni naprava, s katero bi se dnevno ukvarjal.

Še en minus je ta, da je večji. V višini je razlika celo 27 centimetrov.


Praktičen zato, ker nastaviš smart funkcijo, ni treba za vsako prizigat/izklapljat.

Avtomat vedno povozi rocni nacin. Tako v porabi kot funkcionalnosti.

Ganon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Praktičen zato, ker nastaviš smart funkcijo, ni treba za vsako prizigat/izklapljat.


Zakaj bi ga vklapljal in izklapljal? Si ti eden tistih, ki porabijo vso toplo vodo in potem iz ničle grejejo vseh 80 litrov? :)) Grelnik se vklopi in se ga pusti pri miru.

Ales ::

Bilo bi zanimivo videt, koliko dejansko take "smart" funkcije v praksi zmanjšajo porabo, če sploh, in kolikšen je skupen strošek lastništva bolj zapletene naprave, od nabavne cene do vzdrževanja...

brbr21 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.mimovrste.com/elektricni-gr...

Naredi si uslugo in vzami proper zadevo.

Nak. Manjkajo WiFi, cloud in iOS aplikacija.

Ena izmed prednosti, ki si jih predstavljam je edino ta, da ima timer ali pa senzor elektro signala (s katerim se preklopijo tudi števci), preko katerega nastaviš, da se bojler vklopi le v obdobju nižje tarife. Vse ostalo je BS in proč vržen denar.

svecka ::

več let smo vsak večer ob cenejšem toku vklapljal grelec in izklopili zjutraj. Nato smo imeli grelec prižgan na eco mode 24/7. Porab elektrike je bila skoraj ista, s tem da ko grelec deluje 24/7 imamo skoz vročo vodo, prejt je bila mrza, čim sta se šla dva stuširat.

starfotr ::

Kaj ti bo vklop v času nižje tarife, če pa rabiš toplo vodo v glavnem zjutraj, čez dan in zvečer. Ni dovolj gretje samo v nižji tarifi.

To se da drugače enostavno rešit, vzameš malo boljšo mehansko uro za ma DIN letev, ter en kontaktor in je zadeva rešena za male pare in dela zanesljivo.

Pri boljerju se vzame takega, ki ima mehanski mehanizem in nikakor ne elektronike.


In če želite šparat, potem se tusirajte z mrzlo vodo (je bolj zdravo), je že g. Vježbaj PTM to povedal ali pa si nabavite toplotno črpalko.

IL_DIAVOLO ::

Ganon je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Praktičen zato, ker nastaviš smart funkcijo, ni treba za vsako prizigat/izklapljat.


Zakaj bi ga vklapljal in izklapljal? Si ti eden tistih, ki porabijo vso toplo vodo in potem iz ničle grejejo vseh 80 litrov? :)) Grelnik se vklopi in se ga pusti pri miru.


Ne jaz sem tisti ki si sredi poletja zakuri, da ma toplo vodo :D

MIHAc27 ::

Jaz gorenja nikoli več. Stari bojler zdržal 20-30let.. novi crknil po 2 mesecih. bil na servisu, pa ga niso popravili kot bi bilo treba.

Ganon ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz gorenja nikoli več. Stari bojler zdržal 20-30let.. novi crknil po 2 mesecih. bil na servisu, pa ga niso popravili kot bi bilo treba.


Skrajno neumno razmišljanje. Na tak način lahko odkljukaš vse proizvajalce.

starfotr ::

Kaj pa je pri bojlerju lahko narobe in da ne uspejo popravit?

MIHAc27 ::

Ej ne vem,... šel je grelc menda, so ga zamenjali... se vse priklopi po servisu... tema, isto kot prej. Servis sam je pa tudi kar trajal... pa vozit sem in tja....

Sem se ga pa znebil in se z tem nekdo drug ukvarja, smo namesto bojlerja potem raje dali grelno pipo. Prodal sem ga pa itak močno pod ceno.

Pač slaba izkušnja. Drugič bom raje kupil drugo znamko, če je le možno. Lahko da bo ta še slabša. Ne vem zakaj bi sedaj spet moral kupiti Gorenje, če me je pustil na cedilu? In ja vsakemu, ki me vpraša bom pač povedal kaj se je zgodilo.
Čisto možno pa seveda, da bo nekdo z istim bojlerjer srečno živel še mnogo mnogo let.

2dark ::

Ganon je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz gorenja nikoli več. Stari bojler zdržal 20-30let.. novi crknil po 2 mesecih. bil na servisu, pa ga niso popravili kot bi bilo treba.


Skrajno neumno razmišljanje. Na tak način lahko odkljukaš vse proizvajalce.

Gorenje je prvo v vrsti, ki se ga ne kupi, če hočeš mirno življenje in toplo vodo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Ales ::

Uau kak servis. Ne razumem, zakaj bi se za menjavo grelca ali česarkoli takega moralo voziti bojler sem in tja. :))

Bojler je tako preprosta naprava, da bolj ne more biti. Edino kar malo traja je, da spustiš vodo iz njega, kadar je treba. Če ta čas odšteješ, je dobesedno max par minut, da zamenjaš karkoli na bojlerju, pospraviš in vklopiš.

Ganon ::

2dark je izjavil:

Ganon je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz gorenja nikoli več. Stari bojler zdržal 20-30let.. novi crknil po 2 mesecih. bil na servisu, pa ga niso popravili kot bi bilo treba.


Skrajno neumno razmišljanje. Na tak način lahko odkljukaš vse proizvajalce.

Gorenje je prvo v vrsti, ki se ga ne kupi, če hočeš mirno življenje in toplo vodo.


Nisem impresioniran nad trolanjem.

2dark ::

Ganon je izjavil:

2dark je izjavil:

Ganon je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz gorenja nikoli več. Stari bojler zdržal 20-30let.. novi crknil po 2 mesecih. bil na servisu, pa ga niso popravili kot bi bilo treba.


Skrajno neumno razmišljanje. Na tak način lahko odkljukaš vse proizvajalce.

Gorenje je prvo v vrsti, ki se ga ne kupi, če hočeš mirno življenje in toplo vodo.


Nisem impresioniran nad trolanjem.


Lastniki pa ne nad proizvodi gorenja, ki so več v rokah serviserjev kot v uporabi.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IL_DIAVOLO ::

Ne govori neumnosti. Pralni stroj gorenje, steklo-keramična plosca gorenje, ventilacijska pečica, vse dela ze 10+ let.

Hladilnik je edino izdihnil, ampak je bil star krepko cez 15 let.

Pizdijo se ponavadi taki, ki so nevesci uporabe aparata ali so pac nerazgledani, da aparati potrebujejo redno vzdrzevanje in ciscenje.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Bojer je ena izmed najbolj enostavnih električnih naprav, ki spada med belo tehniko. Jaz menim, da tisti, ki pizdi v te temi, da ne dela/ni delal tudi po menjavi grelca, je pač malo naložil.

Ker sestavni deli so v grobem: posoda, grelec, termostat, varnostni ventil. Tu kaj dosti ne moreš filozofirat.

floyd1 ::

starfotr je izjavil:

Kaj pa je pri bojlerju lahko narobe in da ne uspejo popravit?

Elektronika. Ki je trenutno na servisu nimajo več na zalogi. Mogoče zato, ker je nova crknila v nekaj dneh. Tudi sam sem bil začuden.

Ganon ::

2dark je izjavil:

Ganon je izjavil:

2dark je izjavil:

Ganon je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz gorenja nikoli več. Stari bojler zdržal 20-30let.. novi crknil po 2 mesecih. bil na servisu, pa ga niso popravili kot bi bilo treba.


Skrajno neumno razmišljanje. Na tak način lahko odkljukaš vse proizvajalce.

Gorenje je prvo v vrsti, ki se ga ne kupi, če hočeš mirno življenje in toplo vodo.


Nisem impresioniran nad trolanjem.


Lastniki pa ne nad proizvodi gorenja, ki so več v rokah serviserjev kot v uporabi.


Nobenih težav nimam z Gorenjevimi produkti. Še enkrat, govoriš neumnosti oz. bi rad trolal, pa ti ne uspeva.

starfotr ::

floyd1 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Kaj pa je pri bojlerju lahko narobe in da ne uspejo popravit?

Elektronika. Ki je trenutno na servisu nimajo več na zalogi. Mogoče zato, ker je nova crknila v nekaj dneh. Tudi sam sem bil začuden.


Za nov produkt nimajo rezervni delov? Po moje so povsem neresni.

Neresni ste pa tudi kupci, ki kupujete tak drek od naprave. Ne more biti vse pametno in IoT in oh in sploh. Nekatere stvari morajo biti "analogne" in neumne.

floyd1 ::

Ko sem kupil bojler se res nisem spraševal, koliko rezervnih delov imajo. Potem je elektronika crknila prvič, drugič, tretjič... in je prišel serviser, ki je lahko le povedal, da rezervnega dela nima več. Dobavni rok - nekje med 3-4 tedni. Na srečo je prevezal elektoniko z navadnim (mehanskim) vrtljivim termostatom in meni je bilo to dovolj, samo da je bila topla voda. Sem rekel, da ne rabi več hodit in da mu to podpišem, čeprav izgubim garancijo.

Kot si rekel - kaj pa lahko crkne pri bojlerju?

2dark ::

floyd1 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Kaj pa je pri bojlerju lahko narobe in da ne uspejo popravit?

Elektronika. Ki je trenutno na servisu nimajo več na zalogi. Mogoče zato, ker je nova crknila v nekaj dneh. Tudi sam sem bil začuden.


Jaz sem začuden, da si moral ti bojler dostavit na servis. Logika je, da pride serviser na dom.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

floyd1 ::

Serviser je vedno prišel na dom in to razmeroma hitro. Nekdo drug je tu govoril o svoji dostavi.

IL_DIAVOLO ::

Potem je ze zdaj drugace zaradi korone.

bojsi ::

floyd1 je izjavil:

Na srečo je prevezal elektoniko z navadnim (mehanskim) vrtljivim termostatom in meni je bilo to dovolj, samo da je bila topla voda. Sem rekel, da ne rabi več hodit in da mu to podpišem, čeprav izgubim garancijo.

Imam enak bojler in zgleda, da je šla elektronika. A lahko malo več poveš, kakšen mehanski termostat ti je prevezal in kam ga je umestil? Mogoče kakšna slikca? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bojler - Gorenje ali Ariston

Oddelek: Loža
375407 (3284) Vanich
»

Kateri bojler?

Oddelek: Loža
208729 (4035) Djole
»

Menjava Grelnika voda (Bojlerja)

Oddelek: Loža
91921 (1703) traxxas
»

Grelnik vode - čas do zavretja ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7627380 (24502) radmannsdorf
»

nakup bojlerja

Oddelek: Loža
4920738 (17499) Spock83

Več podobnih tem