» »

Katero motorno koso (lakserco)?

Katero motorno koso (lakserco)?

Zdutor ::

Pozdravljeni vsi travo kosci!

Iščem motorno koso (lakserco) od 100-150€. Kosim okoli hiše, žime meje, vrtu... 2h dela. Iščem nekaj lahkega. V oko mi je padla Husqvarna 122C:

http://www.husqvarna.com/si/homeowner/p...

Kakatero priporočate vi?

connel ::

Vzemi tako, k se jo obesi na rame (oprtnik), pa da imaš široko "krmilo", precej lažje delat kot s tako k si jo izbral. Drugače pa vzemi električno, te so precej lažje,...

Sims ::

2h dela?!. Kosilnico v tem cenovnem rangu boš "stopil" če boš 2 uri pičil z njo. Če bo to primarna kosilnica obvezno naj ima oprtnico ali pa nahrbtno. Osebno imam tole:

http://www.mkm-hojnik.si/index.php?page...

Pa 1 krat dolijem bencin(torej pokurim tank in nekaj). Kosim pa ,če hočem vse pokosit 1.5h. V glavnem na polnih turah. Ko sem imel takšno malo, sem jo dobesedno stopil, kosil pa isto zadevo v 2 delih v 2 dneh. Je pa odvisno kako pogosto kosiš in kakšen je teren. Jaz nimam glih ravnic ...

In na trenutke bi še imel bolj močno ...

Skratka oprsnico naj ima! Ostalo presodi. Kosilnica mora tebe izmučiti ne ti njo :D

LP.

Sims

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

ferderber ::

Vzel takole:http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?... v Mčkatorju za 289EUR.Po cca 5 urah košnje zaenkrat zadovoljen!

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

A bo tale kosa v redu? Za kakšno 1h do 1,5h dela, v enem šusu? V visoki travi? Katera bi bila najboljša nitka? Nucam še kakšen poseben nož?
Tegale, mogoče, da bo ziher? :D

šernk ::

smo precej predebatiral že o tem: Kosilnica na nitko

glede izbrane: če motor zdrži in jo boš pazil drugega nima praktično kaj it.

visoka trava in nitka ne gre skupaj. nož ki ga dobiš zraven je več kot dovolj za visoko travo. je delo z raznimi noži lažje ampak v glavnem se razlikujejo ko prideš v robido ali kaj podobno trdega :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vikking ::

Kako visoko travo pa imaš v mislih, za robidovje in grmovja boš potreboval nož. Za samo visoko travo tam nekje do 40cm pa gre z nitko povsem enako, le če je potrebno dvojni rez opraviš, ki pa je odvisen od tega kako gosta je visoka trava. Sicer si lahko omisliš glavo z plastičnimi noži za visoko travo.

Vanich ::

šernk je izjavil:

smo precej predebatiral že o tem: Kosilnica na nitko

glede izbrane: če motor zdrži in jo boš pazil drugega nima praktično kaj it.

visoka trava in nitka ne gre skupaj. nož ki ga dobiš zraven je več kot dovolj za visoko travo. je delo z raznimi noži lažje ampak v glavnem se razlikujejo ko prideš v robido ali kaj podobno trdega :)


Ja, samo takrat tele moje (Fieldmann FZS 4003-B) verjetno še ni bilo na tržišču; pa me zanima, če ima kdo že kakšno izkušnjo z njo.

Vikking je izjavil:

Kako visoko travo pa imaš v mislih, za robidovje in grmovja boš potreboval nož. Za samo visoko travo tam nekje do 40cm pa gre z nitko povsem enako, le če je potrebno dvojni rez opraviš, ki pa je odvisen od tega kako gosta je visoka trava. Sicer si lahko omisliš glavo z plastičnimi noži za visoko travo.


Trava bo lahko visoka tudi čez 50cm - nož je priložen.
Kosa je že naročena, tako, da bom kmalu lahko sam probal do kam jo lahko gonim - me pa res zanima glede kvalitete - je kdo že kupil koso te firme? Fieldmann?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Vikking ::

Verjetno tako kot večina poceni noname lakserc, kitajski motor, ki se vrti pač v višje obrate, da doseže nazivno moč motorjev bolj priznanih znanmk. Za kako urco košenja, pri takšni ceni lakserce se res ne rabiš veliko spraševati o kvaliteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

šernk ::

Za samo visoko travo tam nekje do 40cm pa gre z nitko povsem enako, le če je potrebno dvojni rez opraviš, ki pa je odvisen od tega kako gosta je visoka trava.


laks: moč na max stalno in pregreva motor
nož: moč na cca 50% pa še to ne, ohranja vrtilni moment da ne rabiš vsako sekundo novega zagona in se motor precej manj obremenjuje.

potem pa nekateri uničijo 3 kosilnice kar meni dela prva kitajska še vedno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vanich ::

Definitivno hočem še Brushdestructor nož - potem greš pa lahko še golcvat s koso u gmajno - ne nucaš motorke spljoh.:))

noraguta ::

Itak. Gozdarji foresterje ven mečejo pa tele reči nabaulajo. Ampak ja kako uro pa pol bo pa laufal. Kva vse ne zveš na st.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vikking ::

noraguta je izjavil:

Itak. Gozdarji foresterje ven mečejo pa tele reči nabaulajo. Ampak ja kako uro pa pol bo pa laufal. Kva vse ne zveš na st.


Sej ne bo dolgo rezal po zraku. Mu bo prletel kakšen kos v glavo (dvomim da bo uporabljal čelado), bo zaključil z mahajnjem po zraku z lakserco.

šernk ::

sam si tiste zadeve ne predstavljam. kar vidim rezila drži en vijak M8 (M10?). ne prepriča me da je izvedba tega varna, prej bi rekel da se tisti noži lahko hitro spremenijo v smrtno nevarne izstrelke.

poleg tega pa na demonstracijskem videu izgleda vse enostavno. imam žago za na kosilnico pa je vredna natančno nič (nazadnje je bila uporabljena 15 let nazaj). super zadeva dokler ti gredo veje v tvojo korist potem je pa konec. če se želiš lotit česa resnega rabiš dobro nabrušen nož in motorko zraven, potem pride na vrsto še kakšna dobra ročna žaga (preden vžeš motorko so veje do 4cm premera že odžagane).

v vsakem primeru pa ko greš v kaj večjega je rezanje še najmanjši problem, večji problem je zadevo odstranit izpod nog.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nurse013 ::

Stvar dela in okoliscin, kaksen fi laksa je pa priporocen?
:)
you gotta be kidding me...

Vikking ::

Travo bo najhitreje pokosil z laksom, pa če bo moral narediti dvojni rez. Dokler ni trava "predebela" oz. ne zaide v maline, bo najhitreje in najenostavnje z laksom.
Imaš varianto rezil pod katerim je še laks. Samo rezilo je dokaj neuporabno in počasno za samo travo, s katero lahko odrežeš z laksom.
Sej bo hitro obupal nad rezilom, če bo imel za kositi navadno travo. Rezilo daš ko si v malinah, za travo je laks ali če že hočeš plastični noži.

Sicer odvisno od moči kose, ampak 2mm-2,4mm. So pa tudi velike razlike med laksi v sami kvaliteti.

BlackLight ::

Pa da si kar tole temo sposodim katero pa priporočate za košenje vinograda (vse v terasah) gre pa za košnjo ki mi trenutno vzame 3-4 ure....

Vanich ::

Vikking je izjavil:

Travo bo najhitreje pokosil z laksom, pa če bo moral narediti dvojni rez. Dokler ni trava "predebela" oz. ne zaide v maline, bo najhitreje in najenostavnje z laksom.
Imaš varianto rezil pod katerim je še laks. Samo rezilo je dokaj neuporabno in počasno za samo travo, s katero lahko odrežeš z laksom.
Sej bo hitro obupal nad rezilom, če bo imel za kositi navadno travo. Rezilo daš ko si v malinah, za travo je laks ali če že hočeš plastični noži.

Sicer odvisno od moči kose, ampak 2mm-2,4mm. So pa tudi velike razlike med laksi v sami kvaliteti.


Ja; kateri laks bi bil najboljši? Kosa ima: 42,3 cm3 / 1,25 kW
(drugače je zgleda ena češka zadeva..)

Vikking ::

Blacklight: kawasaki, stihl, husquarna. Sam imam kawasaki tj45e nahrbtno.

Jaz kosim cca 3200m2 3x na leto, pustim da je trava velika. Brez ščita, da imam lahko daljši laks, ter tudi zaradi tega hitreje kosim. Od vseh možnih laksov ki sem jih že stestiral, se perfektno zame obnese alucut 2,4mm debel laks. Na ebayu alucut 2,4mm 4kotni, dolžine 300m, stane 60€.

Drugače so imeli včasih v živex-u laks na metre mislim da je oranžen kvadrat 2mm. In je enake kvalitete, kot ves tisti šit ki se prodaja po merkurju, bauhaus, baumax trgovinah. S tem da je 10x cenejši (saj bil je ko sem ga še uporabljal).

M-XXXX ::

Jaz osebno priporočam (in uporabljam zgolj sledečega).

http://www.agronet.si/izdelek/37003/nit...
Letno z njim pokosim.. hm kaj pa vem par 10 000m2. Vinograd, okoli zidanice, okoli hiše, meje, pri sosedu, vse kar vleče na travo :) Izredno dobro reže in ogromno zdrži. Je pa res, da rabiš dost močno koso za njega.

T0RN4D0 ::

Za tisto koso 3mm, če bo morilo pa vzemi 2.4. Sam vzamem najcenejšega eno ogromno rolo, ki mi drži kakšni dve leti. Dokler kosiš travo ni problematičen noben, ko zadaneš kakšno mrežo ali kamen pa vsak odleti. :)

Kar se tiče kose, če ni prezahteven teren so zame tiste z balanco optimalna izbira. Če se lahko stegneš na 600€ potem kakšna husa 535 ali stihl fs130, drugače pa pač nekega kitajca za štirikrat manj :) Za nekaj vmes poglej Efco kosilnice, mogoče ima tudi makita kaj užitnega.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

noraguta ::

Pr fs 130 je baje treba merkat. Če kosiš ob kakih grmih katere ne smeš potolčt. Ker ma 4mix motor in prav hitro pobezlja. Za take reci je potem bojda bolj primerna fs 250.

https://m.youtube.com/watch?v=QQPfhnIni...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

noraguta ::

Pri huskvarni 535 je pa tko po ene 15-20 urah uporabe. Fajn kosa ampak, če je primarni namen čišenje in ne redna košnja se splača stegnit do 545. Katera je močnejša pa tudi težja. Saj tudi 535 zmore samo malo jo mori kak olesenel plevel.
Je pa to prva kosa katero sploh redno uporabljam. Kitajka za 1xx evrov pač ni bila tisto kar jaz nucam.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9329176 (1235) _marc_
»

nitka za kosilnico

Oddelek: Loža
4411094 (6218) bedarija
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438657 (16035) urosh
»

Informacije pred nakupom Vrtne kosilnice ???

Oddelek: Loža
167307 (5957) BigWhale
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847430 (18668) SkIDiver

Več podobnih tem