» »

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije

««
3 / 17
»»

jype ::

Smurf je izjavil:

Bi, ampak tujca ne mores v Sloveniji zaposliti za polni cas na ta nacin.
No, saj, zato pa reforma.

technolog je izjavil:

Ja, to bracket pomeni. Na del prihodkov placam 40%. Vsi bonusi, delnice in povisice so obdavceni s 40%.
Ja, zoprno, ampak če prostovoljno izbereš tako obliko dela, z njo pridejo takšne obveznosti. Ti imaš bolniško, s.p. pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

technolog ::

Bolnisko placuje meni delodajalec, tudi pri normirancu lahko v pogodbo data bolnisko - noben tega ne omejuje. Zakaj mesas posle, ki jih imata ti in delodajalec med sabo, z obdavcitvijo, ki je posel med tabo in drzavo?

Se nekaj. Jaz bi pricakoval, da bo drzava v zameno za dvig obdavcitve normiranca zato znizala obdavcitev normalnega dela. Ali pa ko so hotli uvest nepremicninski davek, da bi v zameno ukinili kakega drugega. Drzava vedno samo jemlje - in to je tocno ideologija, ki jo jype in njemu podobni zagovarjajo, zato me njegovi komentarji zelo presenecajo.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

technolog je izjavil:

Bolnisko placuje meni delodajalec, tudi pri normirancu lahko v pogodbo data bolnisko - noben tega ne omejuje.


To omejuje Republika Slovenija. V kolikor se tak clen znajde v tvoji pogodbi, se smatra, da je pogodba avtomatsko prekvalificirana v redno delovno razmerje.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


In še 1x, to ne pomeni da pa nekateri normiranci nimajo tudi 40% stroškov... ampak kot vedno normirance najbolj koristijo tisti ki višajo dobiček, ne tisti ki imajo veliko stroškov... ker recimo trgovcu se normiranec ne splača, ker je bolje vodit input in odbijat... itd...

Najprej naj popucajo s.p.jevce, ki imajo nič dobička. = EUR. Zaradi fiktivnih potnih nalogov.

Ko bo to spucano, potem naj gredo dalje.

Sam slovenska fovšija ne more mimo tega, čeprav plačamo normiranci več v blagajno kot marsikateri redno zaposleni.


Tudi to bi že davno lahko rešli... predlagal sem že davno da bi minimalca povišali na 800€ neto in ukinili malco ter potne strošek, ter primerno povišali dohodninsko lestvico (če je že ne morjo spremenit!)

Hkrati pa obdavčit tudi službene potne naloge z DDV višino.

BS,
Dvig minimalne plače je samo kratkoročni pozitivni efekt zapečenega stanja mentalitete Ljudi. Po dve letih bo stanje enako. Zakasj bi delal če bi za sedanje doma, ob gledanju fuzbal tekme, inobčasnega dela na črno zaslužil enako. Torej samo izdatke za socalo boš čez dve leti povišal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mufasa ::

Mavrik je izjavil:

Taka panika in grožnje okoli selitve - zanimivo pa je da noben ni spakiral kufrov tri leta nazaj ko normiranci še niso obstajali. Tedaj pa je bila standardna D.O.O. obdavčitev ok? :P Dajte vsaj biti iskreni sami s sabo in ne lažnivi hinavci - tist ki mu je 20% davka preveč (in trenutno ne zgleda kot da bo bistveno več kot to) tudi ne bo plačal 4%.

4% obdavčitev ni vzdržna niti za države z nafto, iskanje sočutja na račun delavcev, ki izgubljajo najbolj osnovne pravice in zaščite pa je malodanne bizarno.


Ker naivno misliš da espejevci v Sloveniji v splošnem plačujejo več kot 4% davka na DOHODEK. Kje pa misliš da so našli to magično mejo 20% od 20%...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

cleanac ::

Invictus je izjavil:

Me zanima koliko zaposlenih v Sloveniji plača 4000 EUR dohodnine na leto?

Normirancev je kar nekaj. Pa prištej še prispevke.
Torej vsi normiranci plačajo 4.000 EUR dohodnine na leto?

Tisti, ki zaslužijo 25.000 EUR (okvirno) upoštevajoč osnovno olajšavo. Odvisno od življenske situacije se lahko ta znesek dvigne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cleanac ()

Okapi ::

Smurf je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zanimivo, in vendar bi vsi radi v redno službo za nedoločen čas in ko jim kdo omeni, naj bodo sp, začnejo na ves glas jokati in stokati o izkoriščanju, prekernosti, minimalnih zaslužkih ...

Zanimivo, jaz imam ravno obratne izkusnje (IT). Vsi preklaplajo na normirane spje. V bistvu to postaja zmeraj vecji problem v IT firmah v Sloveniji, ker ljudje odhajajo, zaradi davcno bistveno bolj ugodnih razmer, ce si sp. To, da nisi za dolocen cas zaposlen je v krogu boljse placanih IT-jevcev plus ne minus.

.
Zdaj pa še razloži, zakaj bi bil to problem za firme? Če delajo z espeji, je zanje precej bolj ugodno, se pravi ceneje. Za enako delo (in plačilo) je sp za firmo manjši strošek od redno zaposlenega.

Smurf ::

Okapi je izjavil:

Smurf je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zanimivo, in vendar bi vsi radi v redno službo za nedoločen čas in ko jim kdo omeni, naj bodo sp, začnejo na ves glas jokati in stokati o izkoriščanju, prekernosti, minimalnih zaslužkih ...

Zanimivo, jaz imam ravno obratne izkusnje (IT). Vsi preklaplajo na normirane spje. V bistvu to postaja zmeraj vecji problem v IT firmah v Sloveniji, ker ljudje odhajajo, zaradi davcno bistveno bolj ugodnih razmer, ce si sp. To, da nisi za dolocen cas zaposlen je v krogu boljse placanih IT-jevcev plus ne minus.

.
Zdaj pa še razloži, zakaj bi bil to problem za firme? Če delajo z espeji, je zanje precej bolj ugodno, se pravi ceneje. Za enako delo (in plačilo) je sp za firmo manjši strošek od redno zaposlenega.

Zato ker ne smes zaposlit spjevca za polni delovni cas?

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Zato ker ne smes zaposlit spjevca za polni delovni cas?

Lahko, če poznaš luknje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NikolormousB ::

p.s.: Poleg tega je treba pa še odštet negativne učinke (upravičeno) jeznega soseda, ki plačuje 55%+ davek, ti pa le okoli 4%.


Nihče ne plačuje 55% davka, cut the crap.

Kar se tiče normiranca je pa zadeva precej jasna. Ljudje se bodo spet malo bolj potrudili pri "kreativnem računovodstvu". V hrvaških kampih bo spet več prikolic "na firmo", kilometrina se bo naenkrat povečala za 3000km na mesec, spet bo konec leta polno oglasov za macbooke in iphone, kupljene na firmo...

Meni osebno je vseeno, če bo efektivna obdavčitev po novem tistih 10, 12%. Glavno je, da papirologija ostane enako enostavna kot danes.

Invictus ::

cleanac je izjavil:



Tisti, ki zaslužijo 25.000 EUR (okvirno) upoštevajoč osnovno olajšavo. Odvisno od življenske situacije se lahko ta znesek dvigne.

S splošno olajšavo je ta meja nekje 31.000/leto.

Če imaš še kakega froc, pa še več. Skorj 35k.

Takih ni prav veliko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:


Zato ker ne smes zaposlit spjevca za polni delovni cas?

Lahko, če poznaš luknje...

Legalno ne. Lahko pac z mutis, da izgleda vse vredu s kaksnim fiktivnim poslom med firmami, ali podobnim trikom, ampak to ni luknja, ampak utajitev davka.

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:


Zato ker ne smes zaposlit spjevca za polni delovni cas?

Lahko, če poznaš luknje...

Legalno ne. Lahko pac z mutis, da izgleda vse vredu s kaksnim fiktivnim poslom med firmami, ali podobnim trikom, ampak to ni luknja, ampak utajitev davka.

Čisto legalno. Drugače ne bi cel kup firm na to temo poslovalo, in ne bi odšli davčni inšpektorji z dolgim nosom.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cleanac ::

Invictus je izjavil:

cleanac je izjavil:



Tisti, ki zaslužijo 25.000 EUR (okvirno) upoštevajoč osnovno olajšavo. Odvisno od življenske situacije se lahko ta znesek dvigne.

S splošno olajšavo je ta meja nekje 31.000/leto.

Če imaš še kakega froc, pa še več. Skorj 35k.

Takih ni prav veliko.
Pri 25K sem že upošteval splošno olajšavo.
Tudi normirancev, ki plačujejo 4K verjetno ni veliko.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:


Zato ker ne smes zaposlit spjevca za polni delovni cas?

Lahko, če poznaš luknje...

Legalno ne. Lahko pac z mutis, da izgleda vse vredu s kaksnim fiktivnim poslom med firmami, ali podobnim trikom, ampak to ni luknja, ampak utajitev davka.

Čisto legalno. Drugače ne bi cel kup firm na to temo poslovalo, in ne bi odšli davčni inšpektorji z dolgim nosom.

Napacno sklepanje. Osebno poznam veliko nacinov kako lahko prides cez, ker ti inspektorji ne morejo dokazati nicesar, ampak sami po sebi niso legalni.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Napacno sklepanje. Osebno poznam veliko nacinov kako lahko prides cez, ker ti inspektorji ne morejo dokazati nicesar, ampak sami po sebi niso legalni.

Očitno jih ne poznaš dovolj ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:


Napacno sklepanje. Osebno poznam veliko nacinov kako lahko prides cez, ker ti inspektorji ne morejo dokazati nicesar, ampak sami po sebi niso legalni.

Očitno jih ne poznaš dovolj ;).

Ali pa bolj verjetno si se eden izmed mnogih, ki si kaj razlaga po svoje. Lahko pa poves primer.

LeQuack ::

S tem ko se izogneš plačilu davkov ne zajebeš "države" ampak ostale državljane. Pa če je legalno ali ne. To je način "jaz bom poskrbel zase, ostali pa potem poskrbite da bo delovala policija, vojska, zdravstvo in vse ostalo, kater bom potem z veseljem uporabljal". To je način dela večine SP-jev.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

jype ::

LeQuack je izjavil:

To je način dela večine SP-jev.
Si prepričan?

Pegaz ::

LeQuack, vsak bo plačal toliko davka, kot ga mora, nič več (kvečjemu manj). Me zanima koliko presežnega davka si ti prostovoljno vplačal v državno blagajno.

Jaz z veseljem plačam davek, a če je ta porabljen za policijo, vojsko, infrastrukturo, osnovno socialo, potencialno tudi za zdravstvo. Ko pa se država gre napol socializem s svojimi milijardnimi strateškimi naložbami, tisočimi "investicijami" v gospodarstvo in zapravljanju denarja za razpise & projekte s katerih ni nič (+ zapravljanju denarja za birokrate, ki vse to vodijo), preveliko birokracijo, ki je birokrati seveda ne želijo poenostaviti, saj bodo izgubili službe, ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pegaz ()

zavajon ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz sem prej plačeval 0 davka. Sedaj plačujem neskončno več. Če ukinejo normiranca bom pa spet plačeval 0. Sicer sem razočaran, da moja draga republika noče mojega denarja. Sem pa hvaležen, da mi je priskočila na pomoč v kritičnem obdobju moje kariere.

Ja, v tem je point, a žal se ministrica (in mnogi tukajšnji komentatorji) tega ne zavedajo.

Mufasa ::

Ja, vbistvu normiranci in obični mutni espeji pomagajo državi da ostaja šlank oz da se vsaj ne redi preveč. >:D
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

NikolormousB ::

zavajon je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Jaz sem prej plačeval 0 davka. Sedaj plačujem neskončno več. Če ukinejo normiranca bom pa spet plačeval 0. Sicer sem razočaran, da moja draga republika noče mojega denarja. Sem pa hvaležen, da mi je priskočila na pomoč v kritičnem obdobju moje kariere.

Ja, v tem je point, a žal se ministrica (in mnogi tukajšnji komentatorji) tega ne zavedajo.


0 davka lahko plačuješ samo, če zaslužiš zelo malo ali pa se greš davčne utaje.

Nekateri se obnašate, kot, da bomo zdaj zaradi vaših 2 jurjev davka letno sklicali krizno skupščino.

Invictus ::

NikolormousB je izjavil:


Nekateri se obnašate, kot, da bomo zdaj zaradi vaših 2 jurjev davka letno sklicali krizno skupščino.

Ni 2k razlika, ampak pri meni 12k.

Za to ne dobim nič boljših storitev. Ergo, zakaj bi plačeval.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Haha, seveda, zakaj pol niste normalni spjevci če tako radi, kako že pravi Invictus, DAVČNO OPTIMIZIRATE????????? Kot kaže ni tako ugoden kot normiranec ali pač nalašč plačujete več davka ker ste tako zavezani Slo? No potem pa itak ni panike če vam ga še malo zvišajo, lokal patroizem pa to :)

Kličem bullshit!

Zato, ker se mi ne zdi smiselno plačevati računovodstva, pa poslovnega paketa za internet, pa pri vsakem nakupu blagajničarki citirati davčne, pa evidentirati vsake vožnje, pa ..., pa imam mirno dušo ob morebitnem obisku inšpektorja. Meni se zdi to vredno ;)

NikolormousB ::

Ni 2k razlika, ampak pri meni 12k.


300 jurjev prijaviš na normiranca vsako leto ali kaj?

Za to ne dobim nič boljših storitev. Ergo, zakaj bi plačeval.


Če si davčni rezident, boš moral v vsakem primeru plačati. Ali bo to dohodnina, davek od dohodka iz dejavnosti ali kaj tretjega niti ni pomembno.


Zato, ker se mi ne zdi smiselno plačevati računovodstva, pa poslovnega paketa za internet, pa pri vsakem nakupu blagajničarki citirati davčne, pa evidentirati vsake vožnje, pa ..., pa imam mirno dušo ob morebitnem obisku inšpektorja. Meni se zdi to vredno ;)


Same here. Meni se ne zdi kritično, tudi, če dvignejo obdavčitev na efektivnih 12, 13% oz. kolikor pač bo pri 50 jurjih prihodkov na normirancu. Važno, da nam pustijo enostaven sistem poslovanja.

zavajon ::

NikolormousB je izjavil:

Same here. Meni se ne zdi kritično, tudi, če dvignejo obdavčitev na efektivnih 12, 13% oz. kolikor pač bo pri 50 jurjih prihodkov na normirancu. Važno, da nam pustijo enostaven sistem poslovanja.

Meni niti ne, a osebno poznam ljudi, ki niso šli v normiranca zaradi tega, ker raje plačujejo 0% kot 4%, kljub dodatnim sekirancijam in potencialnim sankcijam.

Gandalfar ::

Kako pa narediš za 4k EUR potnih stroškov na mesec, če imaš vse naročnike ali v tujini ali pa znotraj iste regije?

Mavrik ::

Gandalfar je izjavil:

Kako pa narediš za 4k EUR potnih stroškov na mesec, če imaš vse naročnike ali v tujini ali pa znotraj iste regije?


Tkole: https://www.portalplus.si/199/sazas/ ? :)
The truth is rarely pure and never simple.

Okapi ::

Smurf je izjavil:

Okapi je izjavil:

Smurf je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zanimivo, in vendar bi vsi radi v redno službo za nedoločen čas in ko jim kdo omeni, naj bodo sp, začnejo na ves glas jokati in stokati o izkoriščanju, prekernosti, minimalnih zaslužkih ...

Zanimivo, jaz imam ravno obratne izkusnje (IT). Vsi preklaplajo na normirane spje. V bistvu to postaja zmeraj vecji problem v IT firmah v Sloveniji, ker ljudje odhajajo, zaradi davcno bistveno bolj ugodnih razmer, ce si sp. To, da nisi za dolocen cas zaposlen je v krogu boljse placanih IT-jevcev plus ne minus.

.
Zdaj pa še razloži, zakaj bi bil to problem za firme? Če delajo z espeji, je zanje precej bolj ugodno, se pravi ceneje. Za enako delo (in plačilo) je sp za firmo manjši strošek od redno zaposlenega.

Zato ker ne smes zaposlit spjevca za polni delovni cas?
???? Kaj govoriš bedarije?

Kot prvo, espejevca sploh ne zaposliš, ne za polni ne za kakšen drug čas. Espejevcu daš delo, ki ga mora opraviti, če hoče dobiti kaj $$$. Kot drugo, mirno mu lahko daš dela za 12+ ur na dan, 7 dni v tednu. Za kar bi rabil dva redno zaposlena, lahko naredi en espe, če je dovolj dober.

NikolormousB ::

Dokler ne gre de facto za redno zaposlitev.

Okapi ::

Ja, seveda. Kar se čisto pri vseh delih ne da narediti, v IT se pa da skoraj vedno in povsod. Firma ti ne sme dati urnika, zahtevati, da delaš v njihovih poslovnih prostorih, in ti določiti šefa, ki te ves čas nadzira in komandira, to je pa v glavnem tudi vse. Lahko ti pa da v najem opremo (avto, recimo, če si taksist), ali tudi delovni prostor (recimo trafiko).

Poleg tega je pomembno tudi, ali delavec sam hoče biti espe, ali je v to bolj ali manj prisiljen.

Na hitro zguglana ena ugotovitev Vrhovnega sodišča.
V zvezi z voljo strank je potrebno upoštevati tudi to, ali je izvajalka del (samostojna novinarka) sklepala pogodbe o delu za vsakokratna daljša obdobja (npr. eno leto, več let neprekinjeno) dejansko kot oseba, ki je sama želela oz. hotela takšen status in celo vztrajala le pri takšnih pogodbah, ali kot oseba, ki je zaradi podrejenega položaja v daljšem neprekinjenem obdobju izvajanja del le pristajala na takšen status in morda (od vsega začetka ali kasneje) zahtevala tudi spremembe in sklenitev delovnega razmerja.

MH0 ::

Okapi je izjavil:

Smurf je izjavil:

Okapi je izjavil:

Smurf je izjavil:

Okapi je izjavil:

Zanimivo, in vendar bi vsi radi v redno službo za nedoločen čas in ko jim kdo omeni, naj bodo sp, začnejo na ves glas jokati in stokati o izkoriščanju, prekernosti, minimalnih zaslužkih ...

Zanimivo, jaz imam ravno obratne izkusnje (IT). Vsi preklaplajo na normirane spje. V bistvu to postaja zmeraj vecji problem v IT firmah v Sloveniji, ker ljudje odhajajo, zaradi davcno bistveno bolj ugodnih razmer, ce si sp. To, da nisi za dolocen cas zaposlen je v krogu boljse placanih IT-jevcev plus ne minus.

.
Zdaj pa še razloži, zakaj bi bil to problem za firme? Če delajo z espeji, je zanje precej bolj ugodno, se pravi ceneje. Za enako delo (in plačilo) je sp za firmo manjši strošek od redno zaposlenega.

Zato ker ne smes zaposlit spjevca za polni delovni cas?
???? Kaj govoriš bedarije?

Kot prvo, espejevca sploh ne zaposliš, ne za polni ne za kakšen drug čas. Espejevcu daš delo, ki ga mora opraviti, če hoče dobiti kaj $$$. Kot drugo, mirno mu lahko daš dela za 12+ ur na dan, 7 dni v tednu. Za kar bi rabil dva redno zaposlena, lahko naredi en espe, če je dovolj dober.

Ja pa kaj še? Samo nekaj kupiš. Ali bo prodajalec to kar ti proda, delal ali je že delal ali ti samo preproda, ni tvoja skrb.

Okapi ::

??? A to si kar nekaj naključnega napisal? Ker s citiranim nima čisto nobene povezave.

MH0 ::

Okapi je izjavil:

??? A to si kar nekaj naključnega napisal? Ker s citiranim nima čisto nobene povezave.
Nekdo je trdil, da "espejevcu" daš delo. Delo lahko daješ svojemu zaposlenemu. Od firme pa lahko kupuješ blago ali storitve. Res pa je, da nekateri zaračunavajo opravljene ure.

ZaphodBB ::

Gandalfar je izjavil:

Kako pa narediš za 4k EUR potnih stroškov na mesec, če imaš vse naročnike ali v tujini ali pa znotraj iste regije?

Odpreš firmo v Nevadi. Strošek je 700€, davčna stopnja pa 7%.

Gandalfar ::

@ZaphodBB: hvala. To je sicer eden od načinov za nižanje davkov na dobiček. Ne razlozi pa kako so "normalni" s.p.-ji lahko nabijejo takšno količino stroškov, kot se tukaj pregovorno omenja.

ZaphodBB ::

Gandalfar je izjavil:

@ZaphodBB: hvala. To je sicer eden od načinov za nižanje davkov na dobiček. Ne razlozi pa kako so "normalni" s.p.-ji lahko nabijejo takšno količino stroškov, kot se tukaj pregovorno omenja.

Jaz sem rekel, da ne bom plačeval davkov. Ne da bom to dosegel s prevozi. :)

Mavrik ::

Poročaj kako gre ;) Theorycrafterjev je precej.
The truth is rarely pure and never simple.

ZaphodBB ::

Mavrik je izjavil:

Poročaj kako gre ;) Theorycrafterjev je precej.

V tem trenutku ne bo nič za poročat, ker sploh ne vemo če reforma bo in kdaj.

Naslednje leto očitno še ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Gandalfar ::

Kako naslednje leto ne. Saj je ministrstvo objavilo točne cifre kaj želijo uvest?

ZaphodBB ::

Gandalfar je izjavil:

Kako naslednje leto ne. Saj je ministrstvo objavilo točne cifre kaj želijo uvest?

Jaz sem mnenja, da obstaja precejšnja verjetnost, da reforma še ne bo veljala za fiskalno leto 2018.

Webmojster ::

ZaphodBB je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Kako naslednje leto ne. Saj je ministrstvo objavilo točne cifre kaj želijo uvest?

Jaz sem mnenja, da obstaja precejšnja verjetnost, da reforma še ne bo veljala za fiskalno leto 2018.


Naj se ti črke pozlatijo

Okapi ::

Gandalfar je izjavil:

@ZaphodBB: hvala. To je sicer eden od načinov za nižanje davkov na dobiček. Ne razlozi pa kako so "normalni" s.p.-ji lahko nabijejo takšno količino stroškov, kot se tukaj pregovorno omenja.

Pač beležiš vse stroške. Začneš s 6,12 evri na dan za malico (s tem imaš lahko recimo pokrito kompletno prehrano, če malo šparaš). Nadaljuješ s četrtino domačih stroškov za elektriko in ogrevanje. Če plačuješ najemnino, daš delež za delovni kabinet v stroške. Vsaki dve leti imaš nov službeni telefon in računalnik. Poslovne partnerje redno vabiš na poslovna kosila in večerje. Konec leta vsem kupiš poslovno darilo. Namesto na dopust hodiš na strokovne konference in sejme. Lahko greš na strokovno izpopolnjevanje na Havaje. Nekateri najamejo garsonjero v mestu in si obračunavajo kilometrino do pisarne, v kateri občasno tudi prespijo. Lahko tudi obratno - najameš poslovne prostore nekje na podeželju, da lahko v miru delaš. In to dejansko najameš, ne fiktivno. Pač po logiki, da je bolje imeti pisarno v mestu, tudi če je nujno ne potrebuješ, kot državi plačevati davke. Kupuješ veliko strokovne literature. ...

V glavnem, imaš precej dela (in nepotrebnih stroškov), ki ga v primeru normiranosti nimaš. Država dobi enako ali celo več, ti imaš pa bolj lagodno življenje. Temu se reče win-win, ampak nevoščljivcev, po možnosti prisesanih na državno joško, to ne zanima.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Dober računovodja ti zna še marsikaj povedati. Recimo dve malenkosti:

Nekatere bonitete niso obdavčene z dohodnino, so pa vseeno davčno priznani odhodki:
- darilo otroku do starosti 15 let in do vrednosti 42 € v mesecu decembru
- darilo zaposlenim, ki niso redna in pogosta in vrednost vseh bonitet v mesecu ne presega 13 €

Invictus ::

NikolormousB je izjavil:

Ni 2k razlika, ampak pri meni 12k.


300 jurjev prijaviš na normiranca vsako leto ali kaj?

Po spremembi, če bo sprejeta...

Gandalfar je izjavil:

Kako pa narediš za 4k EUR potnih stroškov na mesec, če imaš vse naročnike ali v tujini ali pa znotraj iste regije?

Praktično ne moreš... Čeprav delaš v nemčiji, kot jaz v Frankfurtu.

Tam 3k/mesec bi lahko, sam bi inšpekcija potem težila, kje imam dokaze da sem peljal čez tunel v Avstriji...

Okapi je izjavil:


Kot prvo, espejevca sploh ne zaposliš, ne za polni ne za kakšen drug čas. Espejevcu daš delo, ki ga mora opraviti, če hoče dobiti kaj $$$. Kot drugo, mirno mu lahko daš dela za 12+ ur na dan, 7 dni v tednu. Za kar bi rabil dva redno zaposlena, lahko naredi en espe, če je dovolj dober.

Noben pameten s.p.jevec ne bo sprejel takega dela, če mu ravno ne teče voda v grlo. Beri, nima keša ali drugega dela.

Kar zna biti res za tiste, ki nočejo iti delat čez mejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

NikolormousB ::

ZaphodBB je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

Kako pa narediš za 4k EUR potnih stroškov na mesec, če imaš vse naročnike ali v tujini ali pa znotraj iste regije?

Odpreš firmo v Nevadi. Strošek je 700€, davčna stopnja pa 7%.


S firmo v Nevadi ne rešiš prav veliko.

1. Podjetja, vodena iz Slovenije so obdavčena po naši zakonodaji.

2. Če iz tega podjetja prejemaš plačo oz. na kak drug način vlečeš ven denar, boš obdavčen po slovenski zakonodaji (dohodnina).

3. Če hodiš v USA in imaš tam podjetje, je treba biti precej pazljiv, kaj rečeš na meji. Če IRS izve ali posumi, da posluješ znotraj države, ti lahko hitro naloži še en kup obveznosti, ki jih kot off shore nimaš.

ZaphodBB ::

1. Podjetja, vodena iz Slovenije so obdavčena po naši zakonodaji.

Mhm. Sporoči mi ko bodo ZDA začela sporočati Republiki Sloveniji o poslih njihovih podjetij.

2. Če iz tega podjetja prejemaš plačo oz. na kak drug način vlečeš ven denar, boš obdavčen po slovenski zakonodaji (dohodnina).

A ni fino, da za življenje rabim samo 600€ na mesec?

NikolormousB ::

Po spremembi, če bo sprejeta...


Kaj, ti boš plačal 12 jurjev namesto 2?

Po kakšnem ključu? Trenutno pri 50k prihodka plačaš 2 jurja. Po novem bo priznan strošek 60% prihodkov. Torej, od 50 jurjev ti bo šlo v dohodnino 20k. Od tega bo cca. 3300€ splošne olajšave.

Od prvih 8k boš plačal cca. 1300€, od naslednjih 8k pa 2,3k. Vse skupaj 3600€ oz. 1600€ več kot zdaj.

Številke so zaokrožene in izračunane na pamet, na hitro, možno, da sem se uštel za kakšnih 100€ kje. Ampak, če se ne motim, bi moral izračun kolikor toliko držati?

ZaphodBB ::

NikolormousB je izjavil:

Po spremembi, če bo sprejeta...


Kaj, ti boš plačal 12 jurjev namesto 2?

Po kakšnem ključu? Trenutno pri 50k prihodka plačaš 2 jurja. Po novem bo priznan strošek 60% prihodkov. Torej, od 50 jurjev ti bo šlo v dohodnino 20k. Od tega bo cca. 3300€ splošne olajšave.

Od prvih 8k boš plačal cca. 1300€, od naslednjih 8k pa 2,3k. Vse skupaj 3600€ oz. 1600€ več kot zdaj.

Številke so zaokrožene in izračunane na pamet, na hitro, možno, da sem se uštel za kakšnih 100€ kje. Ampak, če se ne motim, bi moral izračun kolikor toliko držati?

Nisi računal višjih prispevkov, samo dohodnino.
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439741 (14616) Recordman
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314448 (13135) Vikking
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7823876 (21477) Mavrik
»

informacije glede ustanovitve podjetja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10619177 (16714) wind

Več podobnih tem