» »

atipični zavezanec DDV ?

atipični zavezanec DDV ?

shintaro ::

Ne razumem sploh kaj je to. Računovodkinja mi je rekla da za prihodke iz Anglije, morem se registrirat kot atipični zavezanec DDV.

En del prihodkov je od Angleške firme (20%), oz. distributerja, on samo dobi denar od trgovin. (glasbA)

Na kratko : Morem plačat VAT angliji? Kaj to sploh pomeni? Dodaten davek al whatever al je dovolj da plačam 4% davka (20%20%) kot normiran s.p. in sm rešu?

Drugače (80%) je iz ZDA, za katere mi ni rekla nič. Samo za UK je to rekla.

Aja še to, glede na to da Anglija zapušča evropo, do kdaj bodo te 'smeti' veljale?
  • spremenilo: shintaro ()

Mavrik ::

Zakaj tega nisi vprašal računovodkinje, ki ima tam sigurno knjige, papirje in znanje da ti to podrobneje razloži kot naključna masa nakladačev na internetu? :)
The truth is rarely pure and never simple.

shintaro ::

Mavrik je izjavil:

Zakaj tega nisi vprašal računovodkinje, ki ima tam sigurno knjige, papirje in znanje da ti to podrobneje razloži kot naključna masa nakladačev na internetu? :)


ona mi je napisala to, trenutno jo nisem 'zaposlil' mi odgovarja 'zastonj' zato jo ne bi rad utrujal kaj je to. Sicer sm ji napisal če morem kaj dodatno plačat pa da vidimo kaj bo napisala.

Vi ste pa 'zastonj'

K0K0 ::

http://data.si/blog/2017/03/23/kdo-je-l...
Potem moraš vsak mesec oddat ddv obračun in rekapitulacijsko poročilo (seznam ddv zavezancev, katerim si izdal račun).

shintaro ::

kaj pa tole? to pa še manj razumem



izdat račun nakazovalcu? a kr v ZDA morem to pošiljat? da vprašam distributerja za to, se mi bodo smejali kaj bluzim.

Ne razumem, help?

OrkAA ::

Mislim (nisem preprican), da v primeru paypala samo izdas racun, ki ga nikamor ne posljes. Hranis ga zase in za furs.

shintaro ::

OrkAA je izjavil:

Mislim (nisem preprican), da v primeru paypala samo izdas racun, ki ga nikamor ne posljes. Hranis ga zase in za furs.


hvala.

K0K0 ::

Paypal nima nobene veze. Če z us podjetjem sodeluješ kot podjetje bodo želeli račun. Če imaš pogodbo kot fizična oseba verjetno ne. Moraš pa vsak mesec ko dobiš nakazilo (paypal ali trr) izstavit račun.

Invictus ::

Kot fizična oseba NE MOREŠ izstavljati računov.

Račun nasloviš na podjetje. Paypal nima veze tukaj. Je samo način plačila.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Predvidevam, da on prodaja preko neke platforme, ki ze sama izda racun kupcu - kot bi prodajal prek appstore. A ni tako, da v tem primeru ne rabis stranki posiljat racunov?

Invictus ::

Narediš račun za FURS v vrednosti mesečnih prihodkov, pa imaš mir.

Seveda mora biti račun v pravilnem formatu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Američani se ti bodo smejali, saj oni kot račun razumejo tudi npr. email z vsebino "Thank you for your purchase". Nimajo tako strogo predpisane vsebine. Zato je v obratni smeri velikokrat problem, ko prineseš tak "račun" v računovodstvo, tam pa komplicirajo ker ni davčne, naslova, američani sploh ne vejo kaj je davčna št.

K0K0 ::

Zakaj bi se mu smejali ?
Predvidevam, da on prodaja preko neke platforme, ki ze sama izda racun kupcu - kot bi prodajal prek appstore. A ni tako, da v tem primeru ne rabis stranki posiljat racunov?

V tem primeru je njegova stranka podjetje, ki stoji za platformo. Če ne rabijo računa v naši obliki še ne pomeni, da ga ni treba izstavit. Če dobi nakazilo mora izstavit račun!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SP račun podjetju iz ZDA

Oddelek: Loža
348628 (3949) Mike_Rotch
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420756 (14102) maticb492
»

Freelance, samozaposlitev, s.p.

Oddelek: Loža
296197 (4803) Elsanna
»

Nekaj vprašanj v zvezi z odpiranjem S.P.-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5614402 (12964) pirx

Več podobnih tem