» »

Roaming, mobilni operaterji in odprte meje

Roaming, mobilni operaterji in odprte meje

«
1
2

SmeskoSnezak ::

Sosed se vrnil iz Svedske, pa se pohvalil, da bo obdrzal tisto cifro, ker je 'roaming' strosek se vedno cenejsi, kot nase obicne cene. Pa mene in njega, zanima... je kje kak seznam operaterjev v EU in kaksne imajo cene za klice, podatke, sporocila? Paketi niso zanimivi. SIM kartica iz tujine, pa da si filas telefon na daljavo, se baje vse da.

In ce je toliko ceneje uporabljati drugega operaterja iz EU, katerega bi vi vzeli? Uporablja kdo drugo evropsko SIM kartico?
@ Pusti soncu v srce... @

||_^_|| ::

Res me zanima kakšno ceno ima na Švedskem, da je ceneje kot pri nas. Pa zaplesti se zna pri podatkovnem prenosu, ker je količina, ki je na voljo v gostovanju, odvisna od cene "doma".

Obstaja pa tudi en pojem, ki se mu reče "pravična uporaba" ali nekaj takega. Če operater presodi, da zlorabljaš storitev, da si premalo "doma" in predolgo v tujini, ti lahko začnejo zaračunavati pribitke.

MacGyver141 ::

Kolikor gledam so švedski operaterji dražji tudi od Telekoma in A1.

FTad ::

Ce ti pa slov. operaterji niso dovolj poceni, potem pa tud ne vem...

SmeskoSnezak ::

Ce nekdo omeni, da je tujina bolj poceni, zakaj pa ne? Meje so odprte, v cem je tezava, da ne vzames druge sim kartice, ce lahko?

Cenik: http://www.vectonemobile.se/en/rates/na...
@ Pusti soncu v srce... @

FTad ::

ja a nihce ne bere, da so sankcije, ce se ugotovi, da si vec casa (na mesec) logiran v drugo omrezje, kot v operaterjevo domace in bos placal penale?

MacGyver141 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ce nekdo omeni, da je tujina bolj poceni, zakaj pa ne? Meje so odprte, v cem je tezava, da ne vzames druge sim kartice, ce lahko?

Cenik: http://www.vectonemobile.se/en/rates/na...



HoT start in bob 4 cente sta bolj ugodna.

#000000 ::

FTad je izjavil:

ja a nihce ne bere, da so sankcije, ce se ugotovi, da si vec casa (na mesec) logiran v drugo omrezje, kot v operaterjevo domace in bos placal penale?



To mislm da so implementirali SAMO Naši, nisem sicer 100% ampak to je ponavadi praksa slo gov.

Kolega je že dve leti v Bruslju z našo naročnino, jest ga kličem na slo cifro on z nje isto, pa mu en ni še nič rekel, pa je zaposlen v Belgiji za nedoločen čas. Dvomim da bi on to počel če bi bila kakršna koli težava glede tega pri njih, tako da mislm da smo spet osamljen primer otimačine operaterjev. :)

ToniT ::

#000000 je izjavil:

FTad je izjavil:

ja a nihce ne bere, da so sankcije, ce se ugotovi, da si vec casa (na mesec) logiran v drugo omrezje, kot v operaterjevo domace in bos placal penale?



To mislm da so implementirali SAMO Naši, nisem sicer 100% ampak to je ponavadi praksa slo gov.

Kolega je že dve leti v Bruslju z našo naročnino, jest ga kličem na slo cifro on z nje isto, pa mu en ni še nič rekel, pa je zaposlen v Belgiji za nedoločen čas. Dvomim da bi on to počel če bi bila kakršna koli težava glede tega pri njih, tako da mislm da smo spet osamljen primer otimačine operaterjev. :)


Ta omejitev je na nivoju EU od 15.6.2017.

Klik

#000000 ::

aha se prav da mora to uredit sedaj OK

DuleKrtola ::

Sosed se vrnil iz Svedske, pa se pohvalil, da bo obdrzal tisto cifro, ker je 'roaming' strosek se vedno cenejsi, kot nase obicne cene.


Fajn za njega, ane. Za stroške klicateljev mu pa dol visi?

...:TOMI:... ::

Za slovence je bolje. Pa tudi danes imajo paketi klicanje v EU že vključeno, tako, da ni problemov.
Tomi

SmeskoSnezak ::

Vpraša je, bi vzeli drugega operaterja iz EU, sedaj po ukinitvi roaming? Uporablja kdo tukaj drugo evropsko SIM kartico in zakaj? Ter kakšni so stroški?
@ Pusti soncu v srce... @

GupeM ::

Preberi si temo od začetka, pa vse piše. Če se na X časa (4 mesece se mi zdi), ne prijavljaš v domače omrežje, se šteje za zlorabo in ti lahko računajo penale.

BlaY0 ::

OK, pa vseeno... je kakšen EU prepaidaš, ki bi se ga splačalo koristiti tudi v SLO? Je kdo to že kaj raziskal?

Tilen ::

Nečesa ne razumem. Nekdo, ki zelo malo kliče in ima prepaid, mu je 2-4 cente na enoto predrago in išče alternativo. Se pravi nekdo išče alternative med 2 in 4 EUR na mesec?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BlaY0 ::

??? Zakaj govoriš o klicih? Rabim poceni enote. Rabim najcenejše enote v EU. Rabim najcenejši paket s 1000 enotami ali 1000 MB. Drugo me ne zanima...

Imaš 3000 enot/mesec za 7 EUR. Če mi najdeš 1000 enot/mesec za 4 EUR takoj podpišem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Tilen ::

Kdo govori o klicih? Hofer ima 2,3 cente na enoto, če vzameš mini paket za 7 EUR. 1000/1000/1000
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BlaY0 ::

Ne rabim toliko in tudi ne mislim toliko plačevat...

Tilen ::

No, saj to je moj point. Vsa kalvarija za 2 EUR na mesec, na koncu pa je verjetno strošek za cigarete vsaj 10x večji. Čas, ki si ga porabil, da boš prihranil 2 eur na mesec, če sploh, je vreden naročnine za celo leto in več. Hočem reči, da varčuješ na napačni strani.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BlaY0 ::

Ne, ni stroška za cigarete niti za kufe. Raje dam 4 za fon pa 3 potem takoj doniram kot pa 7 za fon.

Tilen je izjavil:

Hočem reči, da varčuješ na napačni strani.

Ne varčujem. Zame je to bolj racionalno. Ti pa daš 7 pa ti ostane cajt da greš potem na kufe. Kaj pol?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Tilen ::

Se pravi, ti bi šel iskat prepaid na Nizozemsko in se vsake štiri mesece vrnil, da bi prihranil 2 EUR na mesec, če bi šlo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BlaY0 ::

Ne, naročil bi novo simko, ki je po vsej verjetnosti zastonj ali pa že preloadana z nekim dobroimetjem...

Vedno je tako 1 EUR tukaj, 2 EUR tam, pa kakšen kufe pa je 50 EUR na mesec dok kažeš piksna. Jaz jih pač doniram na koncu, ti jih pa ne moreš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Tilen ::

Poštnine bi pa plačal za 10 naročnin na leto ali še to upoštevamo, da najdemo brezplačno poštnino? Se pravi nekoga, ki ima 1000/1000/1000 za 2 eur na mesec in po celi EU brezplačno pošilja?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BlaY0 ::

Ne se delat norca zdaj pa bit pameten. Razložil sem ti svoj pogled na vse skupaj, če imaš drugačnega, te jaz pri tem ne bom omejeval.

Večkrat sem že ponovil, da danes ni variante da te kdo ne bi nategnil, vedno pa moraš gledat na to, da si čim manjkrat nategnjen. Če se pač prepustiš toku te pa potem na vsakem vogalu 2x nategnejo za brez veze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

OK, tole sem našel:

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com

...precej dobre in ažurne informacije.

FTad ::

Pa to ves, da ce bos iz te stevilke na slov. klical, da ti ne bo ostevalo enote, ampak se ti bo extra zaracunalo? Razen, ce nimas zakupljenih v tem paketu tudi klicanje na tujo stevilko...

BlaY0 ::

Vem. Zanima me predvsem data.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

MacGyver141 ::

SmeskoSnezak ::

Zakaj mislite, da bi ljudje paket ali naročnino vzeli? Govora je o cenah prepaid kartic, ki se jih mora na vsake toliko napolnit z 5/10/15/20eur. Z vezavo , naročnino, paketom se vežeš na operaterja... kar marsikomu ni pogodu
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

jusv ::

Ti povem simpl? Ker dobiš več za manj dnarja.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

XS!D3 ::

BlaY0 je izjavil:

Ne se delat norca zdaj pa bit pameten. Razložil sem ti svoj pogled na vse skupaj, če imaš drugačnega, te jaz pri tem ne bom omejeval.

Večkrat sem že ponovil, da danes ni variante da te kdo ne bi nategnil, vedno pa moraš gledat na to, da si čim manjkrat nategnjen. Če se pač prepustiš toku te pa potem na vsakem vogalu 2x nategnejo za brez veze...


Razložil ti je samo realno stanje. Dejstvo je, da so mobilne storitve malo kje (v EU) cenejše kot pri nas. Kar poglej malo na okrog. Poleg tega regulativa ni bila nikoli mišljena za to, da bi doma uporabljal tujo SIMko (iz države kjer imajo nižje cene), temveč da pri gostovanju v EU nimaš dodatnih stroškov. Kot so omenili že drugi, so pripravljene tudi varovalke za tovrstne zlorabe.

Tam kjer so cene najnižje (npr. Latvija) ima operater celo možnost še računat pribitke pri gostovanju oziroma onemogočit uporabo lokalnih enot pri gostovanju. In večina Latvijskih prapaid paketov, ki so recimo med cenejšimi, nima roam like home gostovanja ali pa gostovanja na sploh. Tudi pri cenejših Švedskih prepaid opcijah je, kot vidim, podobna zgodba, ostalo je pa itak dražje kot pri nas.

Pa tudi tam kjer roam like home velja, lahko (ni pa nujno) operater računa pribitke pri gostovanju dokler ne dokažeš trajnih vezi z domačo državo (npr. na novi prepaid SIMki, dokler ni registrirana na nekoga s stalnim bivališčem v določeni državi). In tudi ko dokažeš trajne vezi z domačo državo operaterja, ti lahko računajo pribitke, če si predolgo v tujini.

Tudi če res najdeš operaterja, ki je cenejši, in še vseeno ni izjema v roam like home, ti še vedno lahko zahteva že v štartu, da dokažeš trajne vezi s to državo. Pa recimo, da niti tega ne zahtevajo, bo po parih mesecih v vsakem primeru konec veselja. Da bi pa kupoval novo SIM vsakih par mesecev pa enostavno ni računice, kot je povedal že Tilen. Zastonj jo vsaj v Slovenijo ne boš dobil tudi če je pri njih free oziroma s prednaloženim imetjem. In če bi rad prišparal tist evro ali dva bo na koncu poštnina za simko dražja....

Seveda pa se vrjetno noben ne bo pritoževal, če v Grčiji plačuješ paket z 12GB neta, ki stane 200€ na mesec, in ga uporabljaš v Sloveniji....

MrStein ::

Si pregledal celotno ponudbo EU in lahko argumentirano trdiš, da ni takega paketa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

otago ::

Fair use policy je lahko uporabljena, kakor zeli operater.
Tovornjakar iz Slovenije, dela 9 mesecev v Nemciji, se ne vraca domov. Imas slovensko simko. Naj se mu o skine?
Tovornjakar iz Slovenije, dela za slovensko firmo, je vecino casa izven Slovenije, znotraj EU, v SLo mogoce 1-2 vikenda. Naj se mu skine?
Evropska poslanka iz SLovenije, dela v Bruslju, je 2 podaljsana vikenda v Sloveniji na mesec. Naj se ji skine?
Gradbeni delavec, dela za slovensko podjetje, je napoten na delo v Svico za 6 mesec, 2 vikenda v Slo. Naj se mu skine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

SaXsIm ::

Pozabljaš na dejstvo, da si pri tako dolgi napotitvi na delo v tujini precej v stiku z lokalnim prebivalstvom, kar načeloma pomeni, da se ti lokalcev ne splača klicati iz svoje slovenske številke, ker se ti porabljene količine ne odštevajo iz zakupljene kvote. Iz zakupljene kvote se ti štejejo količine, kadar kličeš / pišeš SMSe v domačo državo.
SaXsIm

Lonsarg ::

otago je izjavil:

Fair use policy je lahko uporabljena, kakor zeli operater.
Tovornjakar iz Slovenije, dela 9 mesecev v Nemciji, se ne vraca domov. Imas slovensko simko. Naj se mu o skine?
Tovornjakar iz Slovenije, dela za slovensko firmo, je vecino casa izven Slovenije, znotraj EU, v SLo mogoce 1-2 vikenda. Naj se mu skine?
Evropska poslanka iz SLovenije, dela v Bruslju, je 2 podaljsana vikenda v Sloveniji na mesec. Naj se ji skine?
Gradbeni delavec, dela za slovensko podjetje, je napoten na delo v Svico za 6 mesec, 2 vikenda v Slo. Naj se mu skine?

Ravno zaradi takih pa bodo v primeru ko zaznajo kako zlorabo kot prvo šli preverjati stalno prebivališče, potem pa dalje kaki ukrepi.

XS!D3 ::

SaXsIm je izjavil:

Pozabljaš na dejstvo, da si pri tako dolgi napotitvi na delo v tujini precej v stiku z lokalnim prebivalstvom, kar načeloma pomeni, da se ti lokalcev ne splača klicati iz svoje slovenske številke, ker se ti porabljene količine ne odštevajo iz zakupljene kvote. Iz zakupljene kvote se ti štejejo količine, kadar kličeš / pišeš SMSe v domačo državo.

To velja samo takrat, ko si v Slo. Kadar gostuješ v eni izmed držav EU lahko kličeš v katero koli EU državo in se ti samo odštevajo "domače" količine.

XS!D3 ::

MrStein je izjavil:

Si pregledal celotno ponudbo EU in lahko argumentirano trdiš, da ni takega paketa?

Kakšnega paketa? Nikjer ne trdim, da kakršen koli paket ne obstaja. Samo, da je majhna verjetnost, da se splača, ker imamo v Slo relativno poceni mobilno.

Če boš že našel paket, ki je dejansko cenejši, ni izjema pri roam like home in ne zahteva predhonega dokazila o trajnih vezeh z domačo državo, ti še vedno lahko računajo pribitke po določenem času, ko ugotovijo, da kršiš pogoje pravične uporabe. Redno menjavanje SIM kartic pa že zaradi stroškov dostave vrjetno ne bo rentabilno. Lahko pa napišeš katera opcija se po tvoje splača. Konec koncu uporaba tuje simke pomeni tudi to, da ti ves promet mobilnega neta leti čez X državo, kar se lahko precej pozna na latenci in končni uporabniški izkušnji.

Potencialna kondidatka za poceni storitve bi bila lahko recimo Romunija. Njihov Digi Mobil, ki naj bi bil najcenejši, dejansko ponuja 1GB neta in 100min za 2€ na mesec. Imaš pa od tega 1GB iz paketa pri gostovanju v EU na voljo točno 0, ker jim je zaradi zelo nizke cene regulator to dovolil. Gostovanje te tako stane 0.637ct per MB, kar je na koncu še več kot 6€ ekstra za GB.

BlaY0 ::

XS!D3 je izjavil:


Razložil ti je samo realno stanje. Dejstvo je, da so mobilne storitve malo kje (v EU) cenejše kot pri nas...

Nič mi ni razložil, česar že sam pred tem nisem vedel. Seveda postavil sem konkretno vprašanje, na katerega nisem dobil odgovora ampak 10 dodatnih retoričnih vprašanj, recimo če bom za simko plačal poštnino z Nizozemse in podobne neumnosti...

To, da so malo kje mobilne storitve cenejše kot v SLO ne drži. Veliko operaterjev ima cel kup ugodnosti od tega, da ti dajo tudi do 25 EUR dobroimetja, če k njim preneseš številko, do tega da ti ob rojstem dnevu (nekateri ob svojem, drugi ob tvojem) podarijo tudi do 10 GB podatkov (eni za en mesec drugi spet dokler jih ne skuriš). Eni imajo zastonj prenos podatkov vendar omejen s precej nizko hitrostjo pa še vedno primerno za instant messaging, vreme, traffic reports, branje novic in večino ostalih online storitev, ki jih uporabljam sam. Prepaid simke so pri marsikaterem tujem operaterju brez polnjenja aktivne eno leto. Skratka, če imaš recimo dual sim fon (v bistvu je to samo +) in recimo da nisi vezan na neko telefonsko številko oziroma ti je vseeno, če menjaš številke kot spodnje gate (konec koncev če uporabljaš samo data plan, potem ti številka ne pomeni veliko), potem lahko skozi leto prideš takorekoč zastonj (recimo za 5 EUR), to pa v primerjavi s folkom, ki dajo za takorekoč primerljivo storitev po možnosti še s kakšno vezavo oziroma omejitvijo po 250 EUR na leto, niti ni tako zanemarljiva razlika.

XS!D3 je izjavil:


Če boš že našel paket, ki je dejansko cenejši, ni izjema pri roam like home in ne zahteva predhonega dokazila o trajnih vezeh z domačo državo, ti še vedno lahko računajo pribitke po določenem času, ko ugotovijo, da kršiš pogoje pravične uporabe...

Zakaj? Uporabljaš mesec ali dva in vržeš stran oziroma preneseš številko k drugemu operaterju, dobiš od njega novo simko in gremo dalje. Če ti začnejo računati pribitek, porabiš kolikor je še gor, vržeš stran in daš v fon novo simko iz Lidla. To pa ja ni tak problem, v bistvu se z vsem skupaj zamudiš manj kot na bencinski pumpi ko tankaš avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

XS!D3 ::

BlaY0 je izjavil:


lahko skozi leto prideš takorekoč zastonj (recimo za 5 EUR), to pa v primerjavi s folkom, ki dajo za takorekoč primerljivo storitev po možnosti še s kakšno vezavo oziroma omejitvijo po 250 EUR na leto, niti ni tako zanemarljiva razlika.

Za 5€ na leto dobiš primerljivo storitev, kot je pri nas 250€ na leto? Jaz dam na leto 144€ torej precej manj in imam neomejene SMS/MMS/klice po celi EU, 15GB prenosa v Slo in 3GB prenosa v EU. Razni nizkocenovni operaterji so lahko še cenejši (recimo VIP BOB slabih 110€ na leto, s kodo za popust še manj) . Katera primerljiva storitev (pa tudi če gledaš samo prenos podatkov), te v EU stane 5€ za celo leto?

Zdaj če rabiš manj, imaš tudi pri nas prepaid z 12GB DATE + 500 SMS/MMS za celo leto za 32,9€. Če ti je še to preveč, imaš tudi enote po porabi za par centov. Za manj kot to, pa spet trdim, da te razne poštnine in mahiniranje s SIM karticami košta več.

Ne me narobe razumet. Tudi sam imam nekaj tujih SIM kartic, konkretno od Freedompop UK, ki ti omogoča cca. 400MB brezplačnega prenosa podatkov vsak mesec (per SIM) v nekaterih tujih državah. Sem uporabljal pred to regulativo v EU, pa še sedaj pride prav recimo za Švico. Edini strošek so bile SIM kartice in poštnina v Slo. Nekako pa ne vidim računice, da bi z EU SIMkam danes lahko bistveno prišparal. Podaj konkretne primere, kjer se splača, pa da vidimo. Mislim, da bomo vsi veseli.

FTad ::

Meni se zdi veliko dodatnega dela z menjavanjem simk in operaterjev za tistih par € na mesec... Kaj tocno bos z razliko 2-5€ na mesec privarceval oz kupil? :)

SmeskoSnezak ::

Obesate se na teorijo in nekaksne Ce-je. Dajmo najt folk, ki dejansko ima SIM iz tujine oz. uporablja SLO sim v tujini, pa da se to izve iz prve roke... kot pa mlatenje prazne slame.
@ Pusti soncu v srce... @

BlaY0 ::

FTad je izjavil:

Meni se zdi veliko dodatnega dela z menjavanjem simk in operaterjev za tistih par EUR na mesec...

Vidim, da površno bereš moje poste... če se ti to zdi, potem ostani tam kjer si. Nihče te v nič ne sili. Meni se pač ne zdi.

FTad je izjavil:


Kaj tocno bos z razliko 2-5EUR na mesec privarceval oz kupil? :)

Sem že vse napisal. Daj preberi par postov višje, pa ti ne bo treba zgubljat časa s pisanjem vprašanj, na katera je odgovor že znan in boš namesto tega lahko zamenjal simko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

XS!D3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Obesate se na teorijo in nekaksne Ce-je. Dajmo najt folk, ki dejansko ima SIM iz tujine oz. uporablja SLO sim v tujini, pa da se to izve iz prve roke... kot pa mlatenje prazne slame.


Zato pa pravim, da naj tisti, ki trdi da se splača, napiše vsaj en primer. Jaz sem bolj iz firbca pregledal par opcij (še zdaleč ne vse) in je vse dražje ali pa neuporabno pri nas.

Giga neta na mesec, ki jih želi BlaY0, dobiš pri nas za manj kot 3€ na mesec, če vzameš za celo leto. Že 2€ boš težko tu prišparal. 15GB dobiš za manj kot 10€ na mesec. Težko tu prišparaš neke bajne vsote. Najlažje je govorit nekaj čez palec.

Potencialno bi se dalo izkoristit "zastonj" klice po celi EU v roamingu, pa še to se moreš hecat z omejitvami pravične uporabe....

SmeskoSnezak ::

Sosed je omenil svedsko in dobil sm tisti link od cen. Sedaj pa primerjaj s Slovenijo.
@ Pusti soncu v srce... @

XS!D3 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Sosed je omenil svedsko in dobil sm tisti link od cen. Sedaj pa primerjaj s Slovenijo.

Za Vectone piše:
Like Lycamobile Vectone seems not to give out domestic data packages in roaming. EU roaming rate stays at the national rate of 0.99 SEK per MB without the chance to use domestic packages.

Torej če prav razumem cca 100€ za GB, če uporabljaš pri nas....

BlaY0 ::

XS!D3 je izjavil:


Giga neta na mesec, ki jih želi BlaY0, dobiš pri nas za manj kot 3EUR na mesec, če vzameš za celo leto.

Kdo ima to?

Moti me ta "če vzameš za celo leto". V tem času lahko drugi že 3x spustijo cene ali povečajo količine. BTW 1 GB/mesec lahko dobiš zastonj. Trenutno sem na zastonj 10 GB pri Congstarju. Za naslednji mesec bom pač poiskal spet neko drugo zastonj varianto nekje drugje.

Kaj pa vzhodne države EU... Poljska, Romunija, Bolgarija? Je kdo tam že kaj raziskoval?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

XS!D3 ::

BlaY0 je izjavil:

XS!D3 je izjavil:


Giga neta na mesec, ki jih želi BlaY0, dobiš pri nas za manj kot 3EUR na mesec, če vzameš za celo leto.

Kdo ima to?

Moti me ta "če vzameš za celo leto". V tem času lahko drugi že 3x spustijo cene ali povečajo količine.

Izimobil ima 12 GB + 500 SMS/MMS za 32,9€ na leto. Telekom pa 12GB za 36,5€ na leto. S tem da lahko potem poljubno porabljaš, ni nujno da ravno 1GB/mesec. 3x ceneje v naslednjem letu dvomim da bo tole, več količin pa praviš, da te ne zanima.

BlaY0 je izjavil:


BTW 1 GB/mesec lahko dobiš zastonj. Trenutno sem na zastonj 10 GB pri Congstarju. Za naslednji mesec bom pač poiskal spet neko drugo zastonj varianto nekje drugje.


Link?

BlaY0 ::

XS!D3 je izjavil:


Izimobil ima 12 GB + 500 SMS/MMS za 32,9EUR na leto.

Ta ni slaba, če si celo leto v SLO. Jaz sem več kot pol leta v tujini tako da bi me verjetno zacapali oziroma začeli zaračunavati pribitek. Zato pa dejansko iščem nekaj brez vezave in na mesec, da enostavno lahko vržem proč ko se oni odločijo da me bodo "kaznovali".

XS!D3 je izjavil:


Link?

Ne bo šlo, ker je vezan na newsleter, ta pa na account pri njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

neooo ::

Največ "škode" slo operaterjem še napravimo taki kot sem jaz...

Delam v Avstriji in se vsak dan vozim tja in domov, torej ko sem tam uporabljam omrežje Avstrijcev kot doma, ko prečkam mejo se pa v roku 24 ur registriram v Slo domačo omrežje, pravilo pa pravi, da če se v 24h povežeš v lastno omrežje se dan šteje kot da si bil doma in ne v tujini :)

Torej sem 50/50 po uporabi domačega in tujega omrežja... a uradno glednao vedno v domačem omrežju, saj se v 24 urah povežem v domačo In Tako ne padem v to opcijo da več časa preživim kao v tujini... tujem omrežju.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586362 (5830) Jerry000
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649739 (12067) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440696 (17042) VrtniPalcek
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250929 (41685) MrStein

Več podobnih tem