» »

[Torrent] Tožba za en prenešeni film v Berlinu za 900€

[Torrent] Tožba za en prenešeni film v Berlinu za 900€

Andruxa ::

Zdravo,

Nekdo naj bi v našem stanovanju v Berlinu prenesel en film in sem včeraj dobil tožbo in položnico za cca 900EUR.

Vem samo to, da nisem bil jaz, ker si niti ne spomnim, kdaj sem nazadnje vlekel kaj s torrentov, sem pa jaz odgovoren, ker najemam stanovanje.

A ima kdo kaj izkušenj s tem, a se da to kaj izpodbijat in kako?
Lp, A
  • spremenilo: Andruxa ()

hojnikb ::

#brezpodpisa

Andruxa ::

hojnikb je izjavil:

http://iknowwhatyoudownload.com/en/peer/


nimam statičnega ipja, to mi nič ne pomaga
Lp, A

hojnikb ::

če nimaš statičnega ipja, potem nwm kako oni ugotavljajo da je blo ravno tvoje stanovanje....
#brezpodpisa

Andruxa ::

hojnikb je izjavil:

če nimaš statičnega ipja, potem nwm kako oni ugotavljajo da je blo ravno tvoje stanovanje....


glej, ne bit užaljen, ampak ne mislim ti razlagat kako deluje internet, dajmo prosim ostat pri originalni temi.
Lp, A

andromedar ::

Že pred leti sem slišal, da v Nemčiji "odvetniške pisarne" položnice zaradi kršenja avtorskih pravic pošiljajo kar pavšalno...sploh ni treba da imaš računalnik / internet. In brez da bi bili pooblaščeni s strani imetnikov avtorskih pravic. Kao, luknja v zakonu. In če nisi zavrnil računa si jim postal avtomatsko dolžen.
Eh?

Tr0n ::

Na slovenskem tehnicnem forumu sprasujes o nemskem pravnem vprasanju? Se ti zdi, da je to pravo mesto? :)

Andruxa ::

andromedar je izjavil:

Že pred leti sem slišal, da v Nemčiji "odvetniške pisarne" položnice zaradi kršenja avtorskih pravic pošiljajo kar pavšalno...sploh ni treba da imaš računalnik / internet. In brez da bi bili pooblaščeni s strani imetnikov avtorskih pravic. Kao, luknja v zakonu. In če nisi zavrnil računa si jim postal avtomatsko dolžen.


stvar je sumljiva, ker jaz torrentov tukaj ne uporabljam, cimra je pa sicer imela na računalniku omenjeni film, ampak je datum filma v februarju. Pogledal sem njen torrent klient in ta torrent sploh ni bil notri, tudi torrent fajla nisem našel. Torej, lahko edino da je ona prenesla film februarja v sloveniji, potem pa tukaj pomotoma za par minut prižgala torrent in je ta začel sharat, potem pa je zbriala torrent. Ampak ona trdi da niti enkrat tukaj ni prižgala torrenta.
Lp, A

Looooooka ::

Andruxa je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če nimaš statičnega ipja, potem nwm kako oni ugotavljajo da je blo ravno tvoje stanovanje....


glej, ne bit užaljen, ampak ne mislim ti razlagat kako deluje internet, dajmo prosim ostat pri originalni temi.

Ne bit uzaljen ampak ce ves kako internet deluje potem si ze slisal za wifi.
Potem si ze slisal za odprt wifi in wifi s starimi metodami za avtentikacijo, ki jih vsak vosel z enim klikom zlomi v eni sekundi.
Ce tvoj ISP ni sposoben blokirati torrenta in zato se ni odgovoren kako bos naredil to ti.
Bog ne daj, da si se totalno "racunalnisko nepismen" in splloh ne ves o cem govorijo.
Toliko razlogov, ki so tebi v prid ampak ti se kar sekiraj s tem, da si magicno kriv in moras ti dokazat svojo krivdo.
Upam, da sarkazem ne sega cez tvojo glavo. Ce pa... pa rajsi kar placaj.

Ghost007 ::

drugace pa je tista stran iknowwhenyoufuckedup dot com. To se nek spyware program vklopi na torent in zacne belezit? ali keri treker? Eni file datumi majo vec dnevni razpon. Kako je to mogoce? seedano i guess.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

mojster_joni ::

a) pejt do odvenika oni to mal ustrahujejo folk ko vidijo da se maš namen borit pustijo

b) pejt nazaj v slo, pa naj se jebejo z izterjavo (če delaš na črno in si na socialni ti pa iak ne morejo nič vzet)

Andruxa ::

mojster_joni je izjavil:

a) pejt do odvenika oni to mal ustrahujejo folk ko vidijo da se maš namen borit pustijo

b) pejt nazaj v slo, pa naj se jebejo z izterjavo (če delaš na črno in si na socialni ti pa iak ne morejo nič vzet)


ja saj bom predal odvetniku, baje so kr uspešni pri izpodbijanju
Lp, A

Mare2 ::

Saj tudi naši torrent ponudniki pridno zbirajo in vodijo evidenco dolpotgljenh datotek in čakajo, da jih posredujejo vsakomur, ki ima pet minut cajta. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mojster_joni ::

in kateri je to naš torrent ponudnik?

ali misliš ispje?

pa afaik rabijo odredbo s sodišča za kaj takega + nelegalnst dlja je trenutno vprašljiva

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Looooooka je izjavil:

Andruxa je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če nimaš statičnega ipja, potem nwm kako oni ugotavljajo da je blo ravno tvoje stanovanje....


glej, ne bit užaljen, ampak ne mislim ti razlagat kako deluje internet, dajmo prosim ostat pri originalni temi.

Ne bit uzaljen ampak ce ves kako internet deluje potem si ze slisal za wifi.


Tudi jaz ne razumem najbolje kaj je mislil hojnikb s tem.

Statični, dinamični ... kaj ima veze?
V vsakem primeru tudi pri statičnemu ne dobiš podatke o naročniku drugje kot od ISPja, ali pa nenadoma ISPji ne logirajo več IP/timestamp/naročnik v primeru, da gre za dinamični IP in jih le ta ne pripelje do naročnika?
Menda ja ne bomo trdili, da ISP ne ve, kateri IP je v določenem momentu imel njihov naročnik, pa četudi gre za dinamični IP.

Andruxa ::

vgalvnem če bo še kdo mel podobne probleme, večina folka vzame odvetnika, stane cca 150€ da ti spiše odgovor in potem skor zagotovo stvar pade in si rešen stroška.

Zanimivost, cimra je torrent klienta prizgala samo za 10 sekund, ker je pomotoma kliknila in ga takoj ugasnila. Imela je od prej downloadan film. Oni so takoj detektirali delček filma, ki se je začel sharati v teh nekaj sekundah. Račun 900+€.
Lp, A

Machete ::

Zelo nenavadno. Še bolj nenavadno da je sploh zaprla client. Torej je to v Nemčija splošna praksa in se to ve? Mislim je torrentanje strah in trepet? Ker v Sloveniji verjetno 90% aktivnih uporabnikov neta laufa vsaj par torrentov.. Jaz ga ne bi v sanjah sklopil zaradi kakršnih koli legalnih pomislekov, ker preprosto ne vem za primere, kjer bi dejansko koga po prstih (razen bizarnih USA tožb).

Tale tema mi je kar malo Fargo scena :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

otago ::

V Nemciji se skorajda privat ne downloada/uploada. Je prevec zgodbic v javnosti, da so jih dobli. Kolega so tud dobli. Ce ze kdo, potem koristi VPN. Kot alternativa obstaja en kup placljivh stream servisov do 20eur/mesec.

Lahko pa ti kolega v Slo zlovda, uploada na en free server ala sendspace, wetransfer, poslje prek skypa. Ti zlovdas.

Zivljenje brez torrentov sploh ni slabo. Ce ze kaj zelis, ti kdo poslje. Se navadis malce cakat, pa eliminiras vecino sunda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

AndrejS ::

Zanimivost, cimra je torrent klienta prizgala samo za 10 sekund, ker je pomotoma kliknila in ga takoj ugasnila. Imela je od prej downloadan film. Oni so takoj detektirali delček filma, ki se je začel sharati v teh nekaj sekundah. Račun 900+€.

Torej priznaš... Če bi samo dol vlekla bi bila kazen nižja - ona pa ga je naprej delila.

Zmeni se z njo - kriva je !

FTad ::

Machete je izjavil:

Zelo nenavadno. Še bolj nenavadno da je sploh zaprla client. Torej je to v Nemčija splošna praksa in se to ve? Mislim je torrentanje strah in trepet? Ker v Sloveniji verjetno 90% aktivnih uporabnikov neta laufa vsaj par torrentov.. Jaz ga ne bi v sanjah sklopil zaradi kakršnih koli legalnih pomislekov, ker preprosto ne vem za primere, kjer bi dejansko koga po prstih (razen bizarnih USA tožb).

Tale tema mi je kar malo Fargo scena :)


Ja, v DE je to stroga zadeva. Folk dobiva visoke poloznice/kazni za torrentiranje. Tam s tem ni zajebancije. Tudi ze na raznih fb grupah o Slovencih v Nemciji sem prebral, kako je folk dobival visoke kazni. Kako so pa potem to resili, pa ne vem.

mojster_joni ::

AndrejS je izjavil:

Zanimivost, cimra je torrent klienta prizgala samo za 10 sekund, ker je pomotoma kliknila in ga takoj ugasnila. Imela je od prej downloadan film. Oni so takoj detektirali delček filma, ki se je začel sharati v teh nekaj sekundah. Račun 900+EUR.

Torej priznaš... Če bi samo dol vlekla bi bila kazen nižja - ona pa ga je naprej delila.

Zmeni se z njo - kriva je !

ni kriva, kriva bo ko bo pravnomočno obsojena, zaenkrat je samo po njihovi za lase privlečeni teoriji naredila kaj nezakonite

kot drugo nima kaj se ena x firma it entrapment na tak način in te probat prisilit da prekršiš zakon

naslednje če je samo delček filma (in v 10s ne uploadaš kaj več če nimaš nek terabitne linije) je to tudi če je res fair use

če bi samo vlekla itak nimajo kaj piskat ker da dokažejo da to počneš je potreben nezakonit vstop v tvoje omrežje

jajca/jajčnike in odvetnika rabiš in se rešiš tega ustrahovanja na isto foro grejo kot vsi taki loleki, vejo da će se komu ljubi dovolj na hard borit proti njim bodo spušili in zato pač masovno ustrahujejo folk

lp

saul goodman

FTad je izjavil:

Machete je izjavil:

Zelo nenavadno. Še bolj nenavadno da je sploh zaprla client. Torej je to v Nemčija splošna praksa in se to ve? Mislim je torrentanje strah in trepet? Ker v Sloveniji verjetno 90% aktivnih uporabnikov neta laufa vsaj par torrentov.. Jaz ga ne bi v sanjah sklopil zaradi kakršnih koli legalnih pomislekov, ker preprosto ne vem za primere, kjer bi dejansko koga po prstih (razen bizarnih USA tožb).

Tale tema mi je kar malo Fargo scena :)


Ja, v DE je to stroga zadeva. Folk dobiva visoke poloznice/kazni za torrentiranje. Tam s tem ni zajebancije. Tudi ze na raznih fb grupah o Slovencih v Nemciji sem prebral, kako je folk dobival visoke kazni. Kako so pa potem to resili, pa ne vem.

folk dobi kazen in se poserjejo pa plačajo

če se greš kregat po sodiščih jih pa zjebeš

andromedar je izjavil:

Že pred leti sem slišal, da v Nemčiji "odvetniške pisarne" položnice zaradi kršenja avtorskih pravic pošiljajo kar pavšalno...sploh ni treba da imaš računalnik / internet. In brez da bi bili pooblaščeni s strani imetnikov avtorskih pravic. Kao, luknja v zakonu. In če nisi zavrnil računa si jim postal avtomatsko dolžen.

pa amaeriške pa kdve še kjere

če se vserješ in plačaš super če jim jebeš mater odnehajo ker vejo da ne bo šlo čez

Zgodovina sprememb…

otago ::

Pred par meseci je bila neka sodba v Nemčiji, da lastnik wifija ni odgovoren, če je odprt wifi. Oz v smislu, da morajo dokazati kdo je nelegalno dl/ul.. Debata na reddit.

GrX ::

otago je izjavil:

Pred par meseci je bila neka sodba v Nemčiji, da lastnik wifija ni odgovoren, če je odprt wifi. Oz v smislu, da morajo dokazati kdo je nelegalno dl/ul.. Debata na reddit.


Vprašanje je koliko je reddit sploh kredibilen, kajti nekih dodatnih virov v debati nisem našel...

Sicer pa bi moral OP povedati malce več, namreč pogrešam podatek, kdo je v tem primeru oškodovanec, ki je pač določeno odvetniško pisarno najel. Odvetnik ima sicer vsa pooblastila, da izda plačilni nalog, ampak mora biti zadeva obrazložena..

mojster_joni ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: toplakd ()

mojster_joni ::

zopicln bo že dla zdravnica, samo nazadnjene ko sem kupoval (no ubisvu mi je kolegica poslala ta par sto eur samplov)iz kanade je bilo vs originl zaprto in ni niče gledal kaj je not

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: toplakd ()

NooB ::

Andruxa je izjavil:

Zdravo,

Nekdo naj bi v našem stanovanju v Berlinu prenesel en film in sem včeraj dobil tožbo in položnico za cca 900EUR.

Vem samo to, da nisem bil jaz, ker si niti ne spomnim, kdaj sem nazadnje vlekel kaj s torrentov, sem pa jaz odgovoren, ker najemam stanovanje.

A ima kdo kaj izkušenj s tem, a se da to kaj izpodbijat in kako?


Lahko uploadaš dokument/tožbo?
LP, JAZ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blokada interneta v Nemčiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
587576 (5875) jype
»

Torrenti v Nemčiji

Oddelek: Omrežja in internet
298015 (4355) ginekk
»

Nemški dostop na Partis

Oddelek: Omrežja in internet
86122 (5896) Krzo89
»

Netflix gre po novo milijardo

Oddelek: Novice / Rezultati
3411998 (10275) Glugy
»

Izsleditev IPja

Oddelek: Omrežja in internet
333303 (2288) SeMiNeSanja

Več podobnih tem