» »

Izsleditev IPja

Izsleditev IPja

Nedo ::

Pozdravljeni!

Zadeva je taka kolega ima podjetje v Nemčiji in nekdo v hiši mu je potegnil dol preko utorrenta film in sedaj je on dobil kazen... Ima pa IP. Zdej ta oseba se zmeraj zivi v isti hisi kako bi najlazje ugotovil kdo je oz. kateri racunalnik je? Bom moral do vsakega racunalnika posebaj ali lahko na nek drugi nacin... Recimo preko rutarja?

Hvala za vsak nasvet!
3570k@4.7ghz 1.32v / GA-Z77X-UD3H / Corsair White 8GB / HD 7850 / Samsung 830

bluefish ::

Če se uporabniki na net povezujejo prek routerja, ima on samo zunanjo IP cifro in si z njo ne more pomagati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

sensei ::

Mogoče se kej vid iz routerjevih logov.

Nedo ::

Se da iz tega IPja razvidt mac stevilko?
3570k@4.7ghz 1.32v / GA-Z77X-UD3H / Corsair White 8GB / HD 7850 / Samsung 830

bluefish ::

Ne, ker IP nima blage veze z MAC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mr.B ::

Če ima loge "skoraj neverjetno", bo dobil kdo je potegnil kaj in koliko je potegnil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Hayabusa ::

bluefish je izjavil:

Če se uporabniki na net povezujejo prek routerja, ima on samo zunanjo IP cifro in si z njo ne more pomagati.

Če ima vklopljen log se lahko vidi kdaj se DL.

Nedo ::

Torej ce so logi se lahko vidi tudi kateri mac je biu takrat ko se je DLjal?
3570k@4.7ghz 1.32v / GA-Z77X-UD3H / Corsair White 8GB / HD 7850 / Samsung 830

bluefish ::

Odvisno od tega, kaj router beleži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kunigunda ::

A ni tko, da utorrent ne dela, ce nimas portov odprtih do sebe tud, se prav na firewallu od ruterja je itak mogu port fwd narest do
lokalne masine, seprav se ve kera masina je ?

Matek ::

kunigunda je izjavil:

A ni tko, da utorrent ne dela, ce nimas portov odprtih do sebe tud, se prav na firewallu od ruterja je itak mogu port fwd narest do
lokalne masine, seprav se ve kera masina je ?
Kot prvo dela, ampak slabše, kot drugo pa imaš UPnP za avtomatizacijo tega, tako da se ne ve.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kunigunda ::

Zakaj pa tole pol pise na uTorrent dokumentaciji ?

"A forwarded port is needed for any P2P client you use, not just uTorrent."


za upnp sm pa preveru, doma mam 5 ruterjev (3 razlicni proizvajalci) pa tud en nima upnp enejblanga po defaultu,
se prav majo sam kitajska jajca :)

kunigunda ::

Aha, sm su pogledat k ne poznam tok teh p2p igrac, tud delajo eni p2p-je brez firewalla, verjetno pol tud torrent protokol,
sam pogleda pa lohk vseen na ruterju, ce ve da je mogu kaj na roke odpirat. Ce ne ve, pol je verjetn na avtomatiki.

Invictus ::

bluefish je izjavil:

Ne, ker IP nima blage veze z MAC.

Seveda ima. Pogledaš ARP tabelo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

In kako to narediš v konkretnem primeru?

BlaY0 ::

Ja, mene tudi zanima... namreč v konkretni ARP tabeli so v tem primeru MAC-i in pripadajoči privatni IP naslovi.

kunigunda ::

Klele arp nau nc pomagu. Tud ce ruter ma arp tabelo za pogledat bos vidu sam lokalni ip pa njegovi mac, kar ti nc ne pomaga. Navzven pa od ISPja router ip/mac

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Saj to vemo, zato sprašujemo Invictusa, kako mu bo ARP pomagal v konkretnem primeru. Mogoče pa obstaja kak način, ki ga on pozna, mi pa še ne...

Nedo ::

Pismo očitno ga ne bomo dobil potem...
3570k@4.7ghz 1.32v / GA-Z77X-UD3H / Corsair White 8GB / HD 7850 / Samsung 830

Invictus ::

bluefish je izjavil:

In kako to narediš v konkretnem primeru?

V konkretnem primeru plača pač lastnik priključka.

Moj komentar je bil na tvoj post. Da IP nima veze z MAC adreso.

Za kazen pa ne rabi vedeti internih IPjev.

Drugače pa če uporablja IP od routerja, bi ISP lahko preko dostopa do svojega routerja ugotovil lokalni IP v NAT tabeli in potem MAC adreso v ARP tabeli ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bluefish ::

Invictus je izjavil:

Moj komentar je bil na tvoj post. Da IP nima veze z MAC adreso.

Za kazen pa ne rabi vedeti internih IPjev.
Moj komentar se je nanašal na konkretno situacijo.

Za kazen seveda ni potrebno vedeti internih IP-jev, vendar avtor išče pomoč pri iskanju krivca, ki je znotraj omrežja prenašal material.

Invictus ::

A je tako težko pogledal kdo ima torrent klienta inštaliranega?

In pa datoteke s pravim datumom?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

Če je najemnik, je to precej težko.

SeMiNeSanja ::

Moj bog, koliko enega blodenja! Kaj res noben od vas nima pojma o pojmu?

Več ali manj vsak accesspoint danes omogoča, da vidiš vsaj v admin straneh, kateri MAC naslovi so priključeni gor. Če imaš malo boljšega, to bo tudi logiral kdaj se je določen MAC priklopil in kdaj odjavil.

Te podatke si je potrebno beležiti, saj se tu potem začne raziskovanje.

Predpostavljaš lahko da znotraj zgradb WiFi signal ne bo nesel dlje, kot do prvih sosedov. Z nekaj znanja in ustreznimi orodji lahko opremiš prenosnik in se sprehodiš okoli sosedov, ko je tisti vprašljivi MAC naslov aktiven in približno vidiš, kje je močnejši in kje šibkejši. Z malo sprehajanja tako lahko vsaj izključiš nekatere sosede, če ne že kar konkretno določiš osumljenca.

Tu se pa potem tudi konča, kar lahko sam narediš. Greš na telefon, pokličeš policijo in podaš prijavo proti neznani osebi in posreduješ vse potrebne podatke. Naprej morajo ukrepati oni, saj ti nimaš pravice potrkati na sosedova vrata in reči 'pokaži mi tvoj računalnik, da vidim, če imaš TI tisti MAC naslov.
Ob prijavi bo seveda tudi koristilo imeti čim bolj natančne podatke o tem, kdaj je bil tisti MAC naslov priključen. Če bi se časovno ujemalo s tem, kdaj je sosed doma, mu s precej verjetnosti ne bo pomagalo niti to, da ne najdejo WiFi ključka pri njemu.

Drugače imajo nemci na TV kar naprej neke štorije s temi lovci na uporabnike torrentov. Nekaj jih je upravičenih, kar nekaj pa je zelo vprašljivih in sumljivih zgodb, kjer neke odvetniške pisarne kar malo na pamet skušajo izsiljevati ljudi, da bi plačali neko kazen, da zadevo nebi pred sodiščem peljali do konca. Baje da se najbolj splača vzeti odvetnika in skupaj preveriti koliko tista obtožba sploh vodo drži.
Precej je bilo namreč primerov, ko so ljudje bili na dopustu v času, ko naj bi vlekli torrente - takšne obtožbe je potem še najlažje zatreti v kali.

V vsakem primeru tvojemu kolegu svetujem, da se obrne na odvetnika in skupaj z njim razvozlja zadevo. V samohodu ne bo mogel kaj dosti naresti, ali pa vse še poslabšal. V bodoče pa naj WiFi ustrezno zaščiti - navodila za to najdeš na vsakem koraku. Če sam ne zna, pa naj nekoga najde, ki zna.

Če pa bi imel zares dober router, bi ta tudi beležil, če je sosed med vlačenjem torrentov pošiljal ali sprejemal kakšno mail sporočilo - v logih bi tako lahko videl točen naslov, komu je bilo sporočilo poslano in od koga.

Malo denarja, malo muzike.

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

Zakaj si toliko teksta napisal, ce smo ze v prejsnjih postih razlozili, da si z MAC adresami nic ne more pomagati ?

tiran2000 ::

Ne poznam zakonodaje (sploh nemske ne)... Sam ali ti lahko samo na podlagi ip-ja dokazejo nespodbitno da si v resnici ti tisti ki stojis za neko ip stevilko, sploh ce gre za vecuporabniski dostop preko enega ip-ja... To je tko kot ce bi tvoj cimer nekaj ukradel v trgovini, pol bi pa tebe tozili, ker on podnajemnisko zivi v tvojem stanovanju oz. ker se je direktno odpeljal tja nazaj (v flet) in so ga videli (in ga hkrati ne bi mogli prepoznati)... Glede odgovornosti pa reces da odprt wifi, da ga lahk vsak uporablja? Moje razmisljenje mnenja pravnikov me zanimajo...

Mr.B ::

z mac nalova si lahko, ker bo taisti vedno zagotovo prišel iz istega mac naslova... potem pa bo pogledal aha ta ip in to ime naprave... od tu dalje je pa verjetno jasno....

In nemci pravijo, lastnik naprave je odgovoren za varno uporabo, in slovenski bakanizem, nisem bil poučen nekaj....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tiran2000 ::

Ni res. mac naslov lahko danes spoofa ze vsak otrok z orodji ki so na voljo zastoni...

In po tej logiki je odgovoren tudi operater in na koncu tudi drzava, ker ni poskrbela za varnost v svoji "hisi"

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

tiran2000,
In po tej logiki je odgovoren tudi operater in na koncu tudi drzava, ker ni poskrbela za varnost v svoji "hisi"

Sej vem, ker zna tisto škatlico z imenom "internet" vsaka gospodinja rihtat. In ne odgovarja lastnik priključka od točke, kjer se konča telekomova infrastuktura, in glej ga, ponavadi je to zagotovo tvoja škatlica z imenom "internet".
Z razliko od slovenskih inkasantvo, se ti kar zgovarji, ko si imel odprt "free" wireles, to tam zunaj ne pali.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tiran2000 ::

Lahko govoris kar hoces tle... Jaz bi rad videl primere kjer so dejansko pravnomocno obsodili nekoga samo na podlagi ip-ja (brez drugih dokazov!)... Pa ne zato, ker bi provociral, ampak ker me zanima, obrazlozitev sodbe...

Mr.B ::

tiran2000,
ti kar lepo govori, v Nemčiji ti lepo dajo kazen, in gre vse po PS-u....aja sej res, dobil je KAZEN :-) To ni debilizem, kot v Sloveniji, a ne :-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

tiran2000 je izjavil:

Lahko govoris kar hoces tle... Jaz bi rad videl primere kjer so dejansko pravnomocno obsodili nekoga samo na podlagi ip-ja (brez drugih dokazov!)... Pa ne zato, ker bi provociral, ampak ker me zanima, obrazlozitev sodbe...

Zakaj pa ne?

Saj ISP ve kateri uporabnik stoji za tem IPjem. Od leta 2008. EU CDR direktiva.

Večina folka tukaj preveč gleda ameriške filme in nekaj nabija.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

StarMafijec ::

V Nemčiji to preganjajo?

Pri nas je sicer zakonodaja taka, da se to ne preganja? Vsaj za domačo uporabo ne.

SeMiNeSanja ::

1.) Ne mešajte privatnih priključkov in telekoma, ker ene in druge pokriva čisto drug zakon. Če bi telekom odgovarjal za početje svojih uporabnikov, sploh nebi mogel izvajati svoje dejavnosti.

2.) Noben problem ni spoofati IP naslova za tistega, ki imajo nekaj pojma. To pa redko kdo gre početi za prenašanje torrentov, temveč v večini primerov pri wep hackanju, sploh kadar so AP-ji zaklenjeni na MAC naslove.

3.) V Nemčiji se deljenje zaščitenih vsebin 'preganja' v okviru zasebnih tožb. Večina primerov pa NE konča pred sodiščem, temveč te kontaktira neka odvetniška pisarna, ki zastopa lastnika avtorskih pravic. Ta ti ponudi tzv. "Abmahnung", kar je za moje pojme nekakšen izsiljevalski inštrument, s katerim ti ponudijo, da plačaš nekakšno odškodnino oz. poravnavo, oni pa te ne bodo vlačili po sodiščih. Večina ljudi ne mara sodišč in se ustraši stroškov, ki bi lahko s tem nastali, pa lepo plača tisto poravnavo (sploh tisti, ki se zavedajo svoje krivde).

Določene odvetniške pisarne so si s tovrstnim izsiljevanjem zaslužile celo bogastvo. Kot sem že omenjal, pa pogosto nastopajo z zelo zelo majavimi dokazi, ki v primeru sojenja nebi veljali počenega groša.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

arp hostname protokol

Oddelek: Omrežja in internet
131717 (954) marjan_h
»

Enaka wireless sticka na enem omrežju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
334934 (3967) solatko
»

Dinamični IP problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
334476 (3909) NeMeTko
»

Ne razumem teh naslovov IP :)

Oddelek: Omrežja in internet
4211151 (9819) SasoS
»

Skeniranje portov

Oddelek: Programska oprema
131170 (973) Djuro

Več podobnih tem