» »

Vdor v Gmail?

Vdor v Gmail?

sonceee ::

Živjo!

Nujno potrebujem sigurni odgovor na nasledji problem. Namreč v službi sem šla na računalnik, se prijavila na gmail račun in ga potem izbrisala. Ko sem šla pod zgodovino, sem videla, da se je nekdo prijavljal z mojim računom, pač viden je bil naslov gmaila v zgodovini. Nikakor nisem mogla biti to jaz, ker sem preverila in me takrat sploh ni bilo v službi, prav tako pa mi je čudno ker se tudi sama na ta računalnik nisem prej logirala, morda samo enkrat, vendar že precej časa nazaj. Prav tako mi ni jasno kako bi se kdo prijavil v moj račun ker imam poleg gesla še zaščito, da dobim kodo na svoj telefon. ne vem ali je kakšna povezava, da je to zgodovina ko sem se jaz prijavila na svojem računalniku doma pa da nekako pkaže za nazaj, samo to se mi zdi neverjetno, nemogoče. Uh, ne vem, ne znam si predstavljati kako je to mogoče. Obupana sem, prav tako pa razočarana ker ne morem verjeti, da bi kdo udiral v moj račun. Prosim za pojasnilo kako je mogoče, da se je zgodilo kaj takega?

Hvala
  • spremenil: Mavrik ()

smacker ::

Najprej malo globoko zadihaj, se pomiri in ponovno razloži problem. Tako kot si zapisala zdaj, ti svet bog ne more pomagat. Mešaš pojme "računalnik-gmail" ter "izbris-odjava", da sploh ne vem kam se ti je nekdo prijavil in kje bereš zgodovino.
V splošnem google beleži vse naprave iz katerih se prijavljaš (telefoni, računalniki,...). Ko se prijaviš z novo napravo, dobiš mail, da se je prijavila nova naprava. Če imaš nastavljeno dvofazno avtentikacijo, potem dobiš še SMS s kodo na telefon vedno ko se prijavljaš z novo napravo. Zatem te google vpraša, če zaupaš tej napravi. Če izbereš DA, potem si napravo zapomni in ne potrebuješ več avtentikacije preko SMSa za uporabo gmaila na tej napravi - zadošča mail in geslo.

sonceee ::

Skratka,kolikor vem se nikdar nisem prej prijavila na sluzbeni racunalnik naail. Danes sem se prijavila na gmail,senato odjavila in potem zelela zbrisati zgodovino. Ko sem se pomaknila malo navzdol sem videla da je izpisan moj mail naslov veckrat,petkrat v razlicnih datumih in sicer v mesecu maju in enkrat v juniju.

Kar stiska me res. Imam tudi osebne stcari gor in res nebi bilo super,da je katera brskala po mojem mailu. Ali se da preveriti zgodovino prijav za mesec dni nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sonceee ()

cekr ::

Kot prvo; menjaj geslo. Potem pa raziskuj naprej.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sonceee ::

In kaj, kako naj raziskujem. Saj ne vem kak lahko se naredim. Ce kdo se kaj vec ve bo vesela

Highlag ::

Poslušaj Cekarja. Prični uporabljat dvostopenjsko avtentikacijo. Tudi če se potem prijaviš na kakšnem računalniku, ki ni tvoj, pa nekako tam pustiš ime in geslo se nihče ne bo mogel prijaviti na tvoj račun.
Never trust a computer you can't throw out a window

Mare2 ::

sonceee je izjavil:

In kaj, kako naj raziskujem. Saj ne vem kak lahko se naredim. Ce kdo se kaj vec ve bo vesela


Kdorkoli je lahko odprl gmail na tvojem računalniku, saj si Firefox in drugi brskalniki "zapomnijo" geslo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Seljak ::

Poglej kaj je napisala:

"Prav tako mi ni jasno kako bi se kdo prijavil v moj račun ker imam poleg gesla še zaščito, da dobim kodo na svoj telefon."

Mare2 ::

Očitno ni tako. Na Gmailu že dolgo ni več garancije zasebnosti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

butec ::

Ko si se prijavika v svoj gmail račun se je odjemalec (chrome) sinhroniziral (tudi zgodovina, zaznamki...)

b3D_950 ::

Na vseh napravah, ki niso v tvoji lasti se uporablja Incognito mode oz "Novo okno brez beleženja zgodovine":
https://support.google.com/chrome/answe...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

RejZoR ::

Če je v zgodovini viden GMail naslov to lahko samo pomeni, da je pač nekdo drug na istem računalniku v istem brskalniku pač tud uporabljal GMail. Svoj GMail in ne nujno tvojega. Spletni naslov bo pač isti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Seljak ::

Mare2 je izjavil:

Očitno ni tako. Na Gmailu že dolgo ni več garancije zasebnosti.


Očitno ne uporabljaš te zaščite, kajti potem ne bi pisal tega. Vse kar je ona videla pod zgodovino je pač to, da je nekdo uporabljal mail ampak ziher ne njenega, sploh, če ima narejeno to avtentikacijo, da ji pošljejo kodo na telefon.

tikitoki ::

RejZoR je izjavil:

Če je v zgodovini viden GMail naslov to lahko samo pomeni, da je pač nekdo drug na istem računalniku v istem brskalniku pač tud uporabljal GMail. Svoj GMail in ne nujno tvojega. Spletni naslov bo pač isti...


Moja prva misel. V zgodovini tko ni vidno na kater racun se je nekdo prijavil. Ce kliknes povezavo na gmail, se bo odpr trenutno aktiven racun.

Verjetno sam primer prevelikaga obcutka ogrozenosti.

Razen, ce imas konkreten razlog za mnenje o nasprotnem.

V gmailu imas moznost, da preveris s karerih naprav in kdaj je bil izvrsen dostop do tvojega racuna. Preveri to in ti bo hitro jasno.

Meni je punca nekaj casa vohunila po fb, ker sem se prijavil preko njenega telefona. Tko, da cisto nemogoce ni. Sam, ce se ne motim, je za varnost na mobilnih napravah bistveno slabse poskrbljeno, ker pac je narejeno tko, da deluje brez tezav z stalnim vnasanjme gesla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

GupeM ::

sonceee je izjavil:

Skratka,kolikor vem se nikdar nisem prej prijavila na sluzbeni racunalnik naail. Danes sem se prijavila na gmail,senato odjavila in potem zelela zbrisati zgodovino. Ko sem se pomaknila malo navzdol sem videla da je izpisan moj mail naslov veckrat,petkrat v razlicnih datumih in sicer v mesecu maju in enkrat v juniju.

Kar stiska me res. Imam tudi osebne stcari gor in res nebi bilo super,da je katera brskala po mojem mailu. Ali se da preveriti zgodovino prijav za mesec dni nazaj?

Uporabljaš Google Chrome? Verjetno ti je, ko si se prijavila v gmail, sinhroniziralo zgodovino z ostalih naprav (domači računalnik, telefon, ...). Tako so se ti v zgodovini pojavili ti vnosi. Če imaš vključeno dvo-stopenjsko preverjanje, se verjetno nimaš česa bati. Imaš pa tudi zgodovino vse svojih prijav na gmailu in lahko preveriš. Najverjetneje pa ni nič.

aycabron ::

sonceee je izjavil:

se prijavila na gmail račun in ga potem izbrisala.


Hja.. tako pa ne bo šlo!

A si gvišna da ti gmail ne samo sporoča da si se TI prijavila iz neznanih naprav? A si ne zapomniš niti časov prijav?

Manu ::

@sonceeee

Razlago kako je to mogoče si že dobila.

Samo še nasvet. Zasebni Gmail ne uporabljaj na službenih (ali drugih) računalnikih. Pošto beri na svojem pametnem telefonu.

Zdaj pa preventivno zamenjaj še geslo in v brskalniku v službi zbriši vse zasebne podatke (vse za nazaj).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

shintaro ::

spet nek troll account in vi padate na trik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v android tablico

Oddelek: Pomoč in nasveti
357374 (6069) All
»

Gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
475933 (4144) tattoo
»

vdor hekerjev v gmail

Oddelek: Pomoč in nasveti
172554 (2234) grinhorn33
»

Vdor v gmail (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7420141 (18898) Joze_K
»

Facebook - zloraba

Oddelek: Informacijska varnost
237234 (6033) St235

Več podobnih tem