» »

A bo ta radiator v redu?

A bo ta radiator v redu?

burkiburke ::

No končno sm najdo cajta da ga končam. Radiatorček je iz starega Opela kombinacija al/cu. Konstrukcija za vent je iz aluminija, vent pa 12cm alu Titan. Upam da bo Jakoslav zadovoljn:D . Zdaj še slikce in vaša mnenja;





LP, Burki
  • zavarovalo slike: OwcA ()

OwcA ::

Lepo!
Še bolj grozeč bi sicer zgledal z dvema ventilatorjema... :D
Ali so priključki originalni ali si jih zamenjal?
Iz katerega Opla natančno?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tiborrr ::

... Ta ventic mora fajn prste sekati, mwhehe :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

burkiburke ::

Priključki so origigi, jaz sm ih samo skrajšal.
Opel kadet D, letnik pa ne vem natančen...
Všeč mi je kaj ma za dost prostora med rebrimi za pretok zraka. Tukaj je se ena slikca od spredi;

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

lukslo ::

lepo si to skonstruiral
ja le kaj bi brez starih opelc :D

mile ::

Meni se pa ta radiator zdi premalo zmogljiv / premajhen (ga tudi sam uporabljam)

pele-on ::

Pa dva skupi vežeš.

tony ::

kul dobro spolirano.Kako ti je uspelo ?

nikonezna ::

Jaz sem kar dva enaka skupi zlotal (zaporedno, ker vzporedno nisem imel prostora), sam ne vem še kako deluje, ker se neki zajebavam z bloki doma, ker čakam neke svedre. Bloki seveda doma narejeni, sej ko jih pogledaš takoj vidiš, da so doma narejeni...:D :D :D malce grdi so:8) , upam da bojo vsaj učinkoviti, če ne drugega, da se mi ne razlije po računalniku:8)
brez podpisa

burkiburke ::

Old but mighty PUROL paste...

OceanMan ::

Kakšne so mere priključkov na tem radiatorju. Zanima me premer nastavkov za cevi.
--Everything is in our hands--

borchi ::

upam, da ne motim preveč s svojim vprašanjem: a so tile radiatorji, ki se dobijo v trgovinah (npr. blackice extreme) z 10mm nastavki sploh primerni za bloke, ki majo 1/2" nastavke (morphlingov blok). a bom veliko zgubil, če bom delal redukcijo iz 1/2" na 10mm. Kje se sploh dobijo taki reducirci? Za iskanje, poliranje itd. starega hladilnika žal nimam časa.

hvala!
l'jga

pele-on ::

Kakšne so mere priključkov na tem radiatorju. Zanima me premer nastavkov za cevi

12mm

Borchi:Te radiatorji v trgovinah so primerni sam so malenkost dragi.Na ta radiator lahko tudi 12mm cev gor natakneš pa daš pol objemko pa ne boš čist nič zgubu.Če pa hočeš pa poglej na rej strani http://www.prit.si/ kjer majo te redukte.

[[LDS]]_Myk ::

Folk, vi ste cisto zmesani! To kar pocnete je ze perverzno! Najbolje bo, da kupite kar eno klimatsko napravo(tisto, ki hladi pisarniske prostore), jo instalirate in nato nafull direktno v kisto... Se boljsi je tekoci dusik, lol
!

Zgodovina sprememb…

Jaka83 ::

LOL burki! A sem res tolk zatežen?:D
Hudo tole zgleda, sam kako pa kej hladi? Mislm, da bi blo bolš, če bi vent vlekel zrak iz radijatorja, ker mislm, da bi se tam okrog izstopa iz radijatorja zrak preveč vrtinčil in se nebi odvajal (samo pomislek, mogoče se motim). Dva venta bi definitivno izboljšala hlajenje, ampak tale rad se res zdi majhen.
Jaz sem razmišljal o enem velikem radijatorju, ki bi mi pokril celotno vrhnjo stran kište. Seveda bi moral narest novo kletko in dodat še en 120mm vent.>:D Kak stvor bi bil potem to. HAHA>:D Odpad vabi, v upanju da dobim "super hladilnik". Mogoče se bom pa lotil kakega home-made-water-chillerja.:D Morm začet planirat za drugo leto (ST LAN).:)

burkiburke ::

Ojla Jaka, živjo:))
žal ne vem kako hladi:8) , v mojo midi kišto ne gre, bi moral vse podrt:( . Konstrukcijo za vent sm naredil tko da se lahko obrne na drugo stran tko da bom en dan probal kaj je boljš. No, majhen prav ni, na slikah tko zgleda, ampak ga primerjaj z 12cm ventom kateri je gor...
Nabavi kakšen pravi killer za avto>:D pa ga daj na stranico ohišja:D

borchi- vse vrste priključkov, reduktorjev, cevi imaš v cool pc-ju po normalnih cenah. Najbolj da pogledaš na ceniku kaj niso še vsi vnešeni v e-štacuno.
Lp, Burki

Jaka83 ::

HAHA, si bom rajš kaj "sposodil" na odpadu.>:D Nimam denarja, da bi nabavljal kiler za $$. Sicer bi mi sedel eden tistih radijatorjev, na katerega grejo 3je 120mm venti in jih prodajaš v svoji štacuni (Blackice nevemkolk), ampak se mi zdi tolk keša občutno preveč za radijator. Bomo neki že skombiniral, ampak zaenkrat je dobro.

TribesMan ::

Kje je kakšn dobr založen odpad v okolici ljubljane. Iščem radiator od Ford Fieste II (letnik 84 -> 88) ali Renault 5/9/11 (letnik 84 -> ). Bolj mi je všeč un od fieste sam ga ni za dobit nikjer, sem že enga lokalnega avtomehanika, ki hodi po odpadih v Italiji prosil, pa pravi da ne najde nič.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

burkiburke ::

Ma najde on sigurno, Tribesman, sm se mu ne da ga vn dajat:D . Je zahebano do fula:'(

morphling1 ::

Če bi jaz iskal radiator bi si probal dobiti Opel Senatorjevega, zadeva je tako velika da sprejme dva 120 mm venta, širina, ki je pa večinoma najbolj problematična je pa 16cm in je kot tak praktično idealen za vgradnjo v ohišja. Je pa bakrene zgradbe prelotan, se pravi narejen na enak način kot tale zgornji od Burkija ali pa tisti moj od Chevroleta.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

burkiburke ::

Opel rulez>:D

ferdo ::

mene pa zanima:
rabu bi radijator ki je velikosti diska "HDD" in za polovico tanjši. naj bi biu Cu.

kater auto ma primeren radijator, da ga bi predelu v tako velikost??
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Jaka83 ::

Kaj boš pa s tako majhnim radijatorjem?8-O

ferdo ::

eno cev v usta eno v rit , obe pa na radijator = mobilradiator:D

zunej full vroče:\

le kaj bi znjim...:)
malo kurje logike pa ti je takoj jasno zakaj ga bi porabu:D

v googlu vtipkej Gainward coolFX pa poglej tist radijatorček.

prbližno takega bi jaz ZELO rad imel.
nevem kje ga bi dubu...
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Jaka83 ::

S tako majhnim radijatorjem lahko odvedeš zelo malo toplote, zato se mi zdi čudno, da iščeš tako majhen radijator. In če ga misliš dat v kletko za diske, bo pretok zraka še toliko bolj oviran.
Mogoče si mislil blok in ne radijator. Še enkrat lepo vprašam, kaj misliš s tem hladit? (procesorja definitivno ne, ker je tak radijator premajhen)

Jaka83 ::

Hja, kako naj pa jaz vem, kaj boš hladil s tako majhno zadevšno. Sej nisem jasnoviden.:D

ferdo ::

grafično.
tale coolFX sistem je zelo dobr, sam pumpa je malo švoh.

najrajš bi meu še manjši sistem kot tale coolFX sam da bi biu zaprt pa nafilan z freonom.
radijatorček je ZELO dobr.sam kje ga bi dubu, to je zdej vprašanje, ali pa če bi kakega predelu v tako velikost.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Jaka83 ::

Potem si raje zrihtaš H2O za vse komponente in daš malo večji radijator in eno ornk pumpo. Tako hladiš CPU, NB, VGA in še kaj bi se našlo.
Če pa boš za grafično dal velik radijator, pa tudi ne boš nič izgubil, razen prostora. Če imaš stisko s prostorom, pa razmišljaj v drugi smeri. - radijator zunaj ohišja (na, za, ob, predlogov je v slovnici veliko :D )

burkiburke ::

Nekaj tazga tok majhnega ne verjamem da boš najdo na odpadu, ali pa zelo teško. Mogoče ti bo to kaj pomagalo- radiator? Zadeva je velikosti 12cm in bi šla tudi v cd rom prostor ali kjerkoli v ohišje...

LP, Burki

Jaka83 ::

Fran, ne morem brez nasmeška. :D Biznis je pač biznis.
Saj je prav, da promoviraš svojo štacuno, ampak mislm, da je verjetno že pomislil na to rešitev.

ru7 ::

Tudi externo se da lepo nardit (za moj okus), jst razmišljam v tej smeri...

(slike so iz Overclockers.com)




...jst bi vseen manj natlaču not, ideja pa je... ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

TribesMan ::

JUHEJ jest sem na vodnem!!! Zadeva trga gate Athlon XP 2400MHz @ 1.9V na 40°C po eni uri prime95!! 20°manj kot z Volcanom 7+ pri polnih obratih! Ampk problem je k sm brez radiatorja, zaenkrat laufam na 10 literskemu vedru!! Vse je kul sam u sobi je ratalo tako pofukano soparno da kr teče od mene.
Tale Hydor L30 pumpa je tud zakon, ima tolk pritiska da že razmišljam o fontani sredi sobe sredi sobe.
Zdej morem pa v kratkem dobit en radiator ker tole z vedrom pod mizo je sicer kul (lohka noge not namakaš ampk nikol ne veš kdaj ga boš brcnil in se bo vse zlilo po kompjutru. Rabim nekje dimenzije 190*150*40mm edina stvar ki jo še rabim je da ima oba priključka skupaj na enem mestu (ne tako kot opel ali pa lada) da sta narazen nekje do 30mm, pa po možnosti iz bakra, če ma kdo kej tazga na zalogi PM. Al pa če poveste kje je kaka stara Fiesta da jo grem razkopat.

BTW morphling a maš ti še kakšen radiator za Radeona 8500?? Že razmišljam kako bomo hladili vse po spisku.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Hej a mi kdo da napotek, kako naj naredim doma radiator?
I'm back

Jaka83 ::

Težko.
Zviti moraš cev (po možnosti bakreno, potem pa gor ptilotat lamele, kar pa je preveč zamudno in ne bo tako dobro, kot če ga kupiš.
Imaš pa dve možnosti:
1. ODPAD
2. ŠTACUNA

tony ::

Mi razloži kdo kako se prikopat do radiatorja in sploh kje je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony ()

Jaka83 ::

Lahko greš povprašat na kak avtomobilski servis (vprašaš po grelcu za kabino), lahko greš na lokalni odpad.
En radijator pa imam še jaz doma, samo je iz plastike in aluminija. Je velik in hladi zadovoljivo. Pošlji mi ZS, če te zanima.

tony ::

Jast sem že najdu žrtev mapada (star avto od nonota) samo me zanima kako pridet do grelca

Jaka83 ::

Zajebano. Brez razbijanja ne bo šlo. Razen če armaturko lahko lepo dol dobiš. Potem moraš pa prezračevalni sistem odpret, če ti ga rata. Drugače pa razbijat do onemoglosti. In na koncu boš prišel do grelca.
Jaz sem se mučil 4h, ko sem jemal grelec ven iz Fiat Croma. Razbil sem čist vse in kurba od grelca se je skrivala čisto na dnu.

tony ::

Fleksarca?

Jaka83 ::

Kar ti paše, lahko tud macolo uporabiš, samo pazi, da ne poškoduješ radijatorja.>:D

burkiburke ::

Jaka, res je bil dolgčas brez tebe na forumu:D

My business my pleasure, just wanna help:8)

LP, Burki

nUMb ::

Kaj mi lahko kdo pove približno kolko bi profitiral ce bi dal 2 taka hladilnika od opel kadeta. Zdaj imam enega in pri 2.2V core mam 56°C.

Thx

celada ::

al pa kak sm jst daju vn iz katrce. Razbiu sm cist vse zravn sm se se cist porezu nakonc sm pa ugotovu da bi mogu sam mal umaknt armaturo (baraba se je cist skriu):P :P

iNN ::

Ja mene tut zanima isto kot numba (kaksen izkoristek bi bil z 2 ema radijatorjema) mal sm se prenaglil s nakupom radiatorja zdej sm vidu unga predelanga oplovga in mal razmisljam da bi si kej podobnega ustvaru.

In zdej al bi tega prodal in si enga naredu sam, al pa bi mel notr kr oba, no ja edin s prostorom bo mal problem, ceprov mam big tower
==

nUMb ::

l!nK če mas takega Oplovega ti ga jaz odkupim :)

kolko maš ceno?

nUMb

iNN ::

ne numb nimam oplovga, neki podobnga si mislim narest ampak sm zuni najdu ega od ene stare lade nive 8-) 8-) aja, uga druzga prodajam natancneje tega 8-) ce si se zainteresiran sam povej :D
==

nUMb ::

Sorry, jaz rabim se enaga Oplovega, tak da če ga keri prodaj naj mi javi ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569124 (37193) lufy
»

Vodno hlajenje termaltake

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482555 (1663) BaRtMaN
»

Black ice extreme 2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71247 (863) burkiburke
»

Kam namontirat radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131355 (931) rap3r
»

hrup ... vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152127 (1796) morphling1

Več podobnih tem