» »

slaba ozemljitev utičnice?

slaba ozemljitev utičnice?

Žiga127 ::

napajlniik na kompu me stalno strese ko se ga dotaknem, smo polical električarja da je ozemljiv utičnco pa je blo 1 dan ok zdej pa spet trese?

kaj nj nrdim!
LP Žiga

gumby ::

Pokliči električarja, ki celo ima nekaj pojma o elektriki.
my brain hurts

Crossfire ::

1. O katerem napajlniku govorimo in kje imaš postavljen računalnik?
2. Vlažnost zraka in statika sta precej povezana. V teh dneh je zato pojav statike toliko bolj intenziven. Kar pa spet ne pomeni, da te more trosit :)
3. Malo verjetno, da je problem v inštalaciji.

avian2 ::

Če je starejša zgradba, potem zelo verjetno napeljava nima ločenega voda za ozemljitev. Edino kar električar lahko naredi je, da poveže v šuko vtičnici ničelni vodnik z ozemljitvenimi spojkami. V takem primeru ima kovinsko ohišje naprav še vedno nek potencial v primerjavi z zemljo. To je boljše, kot da ni povezano nikamor, ampak običajno se še vedno lahko rahlo čuti na njem napetost. Še posebno, če imaš s telesom dober stik s pravo ozemljitvijo. Npr. če si bos, je vlažno ali če se hkrati držiš kovinskega radiatorja.

janezvalva ::

ja, jaz sem imel laptop ki je prebijal, pa če sem ga uporabljal tako, da mi je ležal na trebuhu, me je treslo. ne v smislu, da bi moral iskati zdravniško pomoč ampak, bolj kot če bi se mi mravlja naokrog sprehajala.
potem sem ga spihal in spral pa je bilo boljše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vezati vtičnico na 4 žice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7812547 (9875) perci
»

FID in ozemljitveni vodnik za njim

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
125157 (4911) Invictus
»

Vibriranje prenosnika ob dotiku

Oddelek: Pomoč in nasveti
294912 (4351) francek1
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555208 (4456) Bostyan007
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258449 (7680) mjanez

Več podobnih tem