» »

PC v drugi sobi

PC v drugi sobi

Berserker ::

Zaradi gretja in hrupa bi rad prestavil pc v drugo sobo,medtem ko bi monitor in M&K ostala v moji sobi. Zanima me če je kdo to počel?

Luknje ni problem zvrtat, pc bi stal takoj za steno na drugi strani, vendar ne najdem nekega podaljška za M&K in kako bi to potem elegantno zvezal skupaj.

V glavnem iščem kak tutorial po katerem bi se zgledoval.

6151 ::

USB HUB na drugi strani? Še najbolje, če je tudi z napajanjem. Seveda boš mogel vsaj 2 kabla spraviti skozi zid, torej enega za USB hub ter enega za ekran, ali pa kombinacija USB podaljška ter USB HUB.

Kakšna razdalja bo to?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

norc ::

Verjetno bo kakšna taka rešitev najbolj idealna (če seveda lahko nadgradiš pc) Okoli 10:50 če timestamp ne deluje.

Highlag ::

Sam imam to tako urejeno. Edini "problem" je ugašanje / prižiganje / resetiranje računalnika, ker rabiš nekaj žic iz računalnika in stikala na lokaciji, ker misliš delat. (Moj računalnik ni enostavno dostopen). Drugi problemčk je pa bil CD / DVD player, kar je rešil en zunanji player, ki je priključen preko USB.

Pod monitorjem imam en USB hub kamor je priključena tipkovnica, miš, tiskalnik prostora je pa še za ključke in CD player.

Stena je iz knaufa, in sem z obeh strani lepo vgradil dozo za elektriko in potem dno prebil, tako da imam tunel za vse žive kable (usb 4x, 2x video, audio), luknjo pa potem zamašil s kosom pene.
Never trust a computer you can't throw out a window

Berserker ::

USB hub, tole sem rabil, čeprav VGA/HDMI kabel še bom kljub temu moral vlečt čez zid.

Berserker ::

Zdaj gledam da imajo nekateri hub tudi priključek za VGA, audio in HDMI, se pozna potem kaj na kvaliteti prenosa?

Sicer pa razdalja bo približno 2m, skratka takoj za steno, kjer se nahaja tudi modem.

N0t0ri0us ::

vklop računalnika se da narediti tudi preko miške/tipkovnice - ko pritisneš tipko se vklopi.

filip007 ::

A ne bi raje problem rešil primarno (hlajenje, hrup) kot pa sekundarno.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Berserker ::

Ne, ker je vsaka alternativa dosti dražja.

Vse kar potrebujem je odličen USB hub, ki ima minimalno tri usb vhode in še en vhod za HDMI, ter je dolg minimalno 2m. Zdaj me zgolj zanima kaj vzet?

kunigunda ::

Ce mas laptop, lohk tud z remote desktopom gor hods k rabs.

eko_2k4 ::

Zakaj komplicirate z USB hubom. Za 2m se kupi USB podaljske in en daljsi kabel za monitor.
Če že imaš luknjo v steni ke čisto vseeno ali skozi vlečeš 2 ali pa 5 kablov.

Berserker ::

Ja meni je vseeno, važno je zgolj to, da bo čim bolj elegantna rešitev in da ne bo trpela audio kvaliteta in odziv M&K. Sicer za dva kabla, lahko uporabim še stare letvice od UTP kabla.

pixelzgaming ::


lahko nardiš kaj takega
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Vzdevek ::

Kaj pa thunderbolt dock če imaš to možnost?

Macketina ::

Jaz imam kable preprosto potegnjene skozi steno

DP za monitor (2-3m gre brez problema)
USB podaljsek za mis
USB podaljsek za tipkovnico
USB podaljsek za USD 2.0
USB-C kabel za mobitel
ce bi rabil bi potegnil se 9mm bannana podaljsek za mic/slusalke

opeter ::

Iz PC-ja vržeš ven odvečne ventilatorje, grafično in je to to. Če ne igraš (naj)noveješ igre, je integrirana čisto dovolj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

njyngs ::

Take teme nastajajo takrat, ko folk kupuje grafe za 400, ohišje pa za 30€ >:D

Heavy ::

njyngs je izjavil:

Take teme nastajajo takrat, ko folk kupuje grafe za 400, ohišje pa za 30€ >:D


Katero pride z napajalnikom ;)


Če so finance omejene naj nabavi en fan controler, pa gor veže vse ventilatorje v sistemu. Original ventilator na grafični se lahko menja za 120mm model in se ga gor pritrdi z vezicami.
#TeamFelix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aktivni USB podaljšek (za Arduino Mega)

Oddelek: Strojna oprema
234559 (3791) Oldi
»

Domači "server room"

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152535 (1648) branc
»

Usb podaljšek

Oddelek: Kaj kupiti
224647 (4301) OttoParts
»

USB podaljšek

Oddelek: Strojna oprema
54155 (3553) nx6325
»

Dolgi Kabli & Izgube

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232201 (1597) Azrael

Več podobnih tem