» »

Locljivost na laptopu

Locljivost na laptopu

harmony ::

Dobil sem nov sluzben laptop, kjer je locljivost displeja 2880x1620, kar je en velki WTF in tega dejansko ne potrebujem. Trenutno imam zoom na 150% in slika mi je se zmeraj cudna in ne zgleda lepo kot Full HD.

Kako naj pravilno nastavim, da bo res lepa cista slika. Ce dam brez zuma potrebujem povecevalno steklo, da kaj vidim.

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

V W10 se da povečati ikone. Imaš nekje v nastavitvah, spreminjaš po %.

Modri dirkač ::

Zakaj bi fonte večal?!?!?

Scaling si nastaviš na željen %, je pa treba potem logout/login naredit. Če tega ne narediš so slike in ikone meglene.
Pač nedodelan windows scaling.

Visoka resolucija je tam zato, da bo zadeva ostra in da ne vidiš vsak pixel posebej.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Fonte si povečaš zato, ker so potem boljše velikosti in ne zoomirani...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Modri dirkač je izjavil:

Zakaj bi fonte večal?!?!?

Scaling si nastaviš na željen %, je pa treba potem logout/login naredit. Če tega ne narediš so slike in ikone meglene.
Pač nedodelan windows scaling.

Visoka resolucija je tam zato, da bo zadeva ostra in da ne vidiš vsak pixel posebej.

Problem je, ker ne najdem pravega %. Sem probal s custom in se zmeraj so nekatera okenca cudna in niso ostra, kot bi moralo biti.

Najraj bi vrnil laptop, ampak nimam te moznosti.

Invictus ::

Mogoče moraš pa iti k optiku po boljša očala, ali pa sploh izmerit dioptrijo.

Sam imam na 14 inč 2560x1440. Ne zamenjam za noben denar za slabši monitor. Ko delam na 22# FullHD, se počutim kot Guliver med velikani...

Saj ne delaš non stop v desktopu. Ikone in fonte pa si lahko povečaš tudi v vsakem programu, če je normalno napisan.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Modri dirkač ::

harmony je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Zakaj bi fonte večal?!?!?

Scaling si nastaviš na željen %, je pa treba potem logout/login naredit. Če tega ne narediš so slike in ikone meglene.
Pač nedodelan windows scaling.

Visoka resolucija je tam zato, da bo zadeva ostra in da ne vidiš vsak pixel posebej.

Problem je, ker ne najdem pravega %. Sem probal s custom in se zmeraj so nekatera okenca cudna in niso ostra, kot bi moralo biti.

Najraj bi vrnil laptop, ampak nimam te moznosti.


To ni problem % ampak Oken in njihovega šiti scalinga, seveda pa tudi nekateri programi niso optimizirani za scaling.
Kje konkretno pa imaš težave?

Invictus je izjavil:

Mogoče moraš pa iti k optiku po boljša očala, ali pa sploh izmerit dioptrijo.

Sam imam na 14 inč 2560x1440. Ne zamenjam za noben denar za slabši monitor. Ko delam na 22# FullHD, se počutim kot Guliver med velikani...

Saj ne delaš non stop v desktopu. Ikone in fonte pa si lahko povečaš tudi v vsakem programu, če je normalno napisan.


Tudi jaz ne, 3200x1800 na 13" @150%, ko priklopim 27" 1440p vidim vsak pixel.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

Modri dirkač je izjavil:

Zakaj bi fonte večal?!?!?

Scaling si nastaviš na željen %, je pa treba potem logout/login naredit. Če tega ne narediš so slike in ikone meglene.
Pač nedodelan windows scaling.

Visoka resolucija je tam zato, da bo zadeva ostra in da ne vidiš vsak pixel posebej.


Mislim da je win$$ scaling načeloma OK, samo neko programje ga ne šteka.
Imam 4K 15" laptop, večina programov dela super, 4K bi bil sicer res precej več vreden na zunanjem 4K 30", ampak tudi na 15" so majhni fonti bolj čitljivi. Le če dobro vidiš seveda.
Neki, zlasti starejši, programi dejansko ne štekajo high-DPI scalinga, ker pač niso prav narejeni. Skalirajo lahko tudi win$$ namesto programa samega, ampak ostrina je potem slabša kot bi bila na native nižji resoluciji (to se presenetljivo vidi tudi pri nekaterih podmenijih samih win$$, npr v management console). Pa če program svoje nesposobnosti pravilno ne deklarira win$$ ne bodo mogli skalirat (kar se če je sila da rešit z zunanjim manifestom).
Tudi par sodobnih programov ima probleme, npr Adobe Acrobat da je font scaling na dveh zaslonih lahko različen, tudi MSIE so prej porinili na stranski tir.
Sta pa celo dve nastavitvi. Ena je v Settings/Display, Change the size of text, apps, and other items, npr 200%. Lahko greš pa še v Advanced display settings, poskusiš spremenit ClearType nastavitev, pa še Advanced sizing of text and other items, set a custom scaling level, npr 200%.

Modri dirkač ::

Problemi WIN10 scalinga so to, kar si napisal in seveda še največja pomanjkljivost - po vsaki spremembi se je potrebno odjavit in prijavit nazaj, ker nastavitev ne znajo spreminjat "on the fly".

Se pravi, ko spremenim scaling ali priklopim/odklopim zunanji monitor se moram obvezno odjavit in prijavit, kar je zelo nadležno, ker sleep funkcija s tem izgubi pomen.

MacOS je tukaj svetlobna leta spredaj.
Everybody lies!

fujtajksel ::

A si ga ne zapomni? Jaz v službi vedno priključim istega dodatnega zunanjega in ni treba nič čarat.
Na macih so imeli tudi precej sitnosti ko so pršli ven z retino, so precej bolj ostro pritisnili na razvijalce programja.

Modri dirkač ::

Nope, Xps 13 prek thunderbolt/dp kabla. 2 razlicna dell 1440p monitorja. Odklop/priklop zjebe tudi scaling na laptopu samem.
Everybody lies!

fujtajksel ::

To je pa čudno. Tukej XPS 15 4K, zunanji Dell 2560x1600 preko DP na WD15.
Se pa spomnim da sem imel na istem laptopu na začetku cirkus, da mi je pri izklopu vgrajenega zaslona (tudi sleep) pomanjšalo in premestilo okna. Scaling mislim da se ni spremenil. Za ubit nisem znal rešit, samo to sem dognal da to dela Intlov video driver. Pol enkrat je pa nehalo ne da bi vedel kdaj, mogoče z Anniversary update (ki je praktično reinstalacija) ali pa kakšnem Intel video driverjem. Sej še vedno nekaj čara ob menjavi zaslona, bi rajši videl da bi tista z zunanjega zaslona ostala tam tud če ga ni in da jih po potrebi sam na roke prenesem - ampak zdaj si vsaj prav zapomni.
Dobro je znano da ima Dell periodične težave s sledenjem razvoja Intel video driverjev, preveč pogosto je bilo kakšno utripanje ob uporabi aktualne verzije BIOSa in Intel video, pa čuden black level...

Modri dirkač ::

Saj scaling sam se ne spremeni, prihaja pa do zmede z velikostjo fontov, ikone in doloceni meniji ratajo megleni, skratka PITA.

Utripanje laptop monitorja se mi dogaja, ko je priklopljen u2715h, na u3415w ni opazit. Zadeve so se s firmwari cez cas precej izbolsale, ni pa se to to.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

Modri dirkač je izjavil:

Saj scaling sam se ne spremeni, prihaja pa do zmede z velikostjo fontov, ikone in doloceni meniji ratajo megleni, skratka PITA.

Utripanje laptop monitorja se mi dogaja, ko je priklopljen u2715h, na u3415w ni opazit. Zadeve so se s firmwari cez cas precej izbolsale, ni pa se to to.


Ideja high-DPI scalinga je da lahko povečaš elemente GUIja na čitljivo velikost na zaslonih z veliko gostoto točk (DPI). Če program podpira, kar velja za večino sodobnega programja, ni nič megleno, ravno nasprotno, fonti pridejo manj kockasti. Pri starejših programih ki so napisani pravilno, naj bi Win$ reševali situacijo s skaliranjem, da so fonti razumno veliki, čeprav je slika zaradi bitnega skaliranja rahlo motna. Samo staro in napačno napisano programje (ki deklarira da dela scaling ampak ga ne) povzroča težave, ampak to je redko. V glavnem, najbrž pri tebi stvari ne stojijo čisto ok, poskusi se še malo poigrat z nastavitvami in mogoče driverji, al pa spusti čez Creators update če bo pol mogoče kej bolš.

Z utripanjem so bile najbolj neumne težave kar na vgrajenem super duper UHD panelu. Najbolj neumno je bilo da so bile z uradnimi driverji več mesecev in to ločeno na različnih modelih, čeprav so načeloma vedno obstajale kombinacije BIOS in driver verzij ki so delale ok. Na zunanjem nisem imel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271492 (21334) Yenk
»

Velik monitor - slabosti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
577008 (5074) Han
»

Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
51576 (1301) techuser
»

4k monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8416314 (13204) Voluharr
»

Novi Macbook Pro 15 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8611598 (9565) JayKay

Več podobnih tem