» »

Težava klimatske napravae

Težava klimatske napravae

Fsegula62 ::

Imam klimatsko napravo SHARP AE/AY-XP12PSR, danes sem se odločil po zimskem spanju prebuditi omenjeno klimatsko napravo, ki je bila montirana julija lani, klima melje melje, ropota kot traktor, ohladi nič.

Klimo sem nastavil na najnižjo temperaturo (18°c) in najvišjo stopnjo ventilatorja, pustil prižgano pol ure, ko sem se vrnil, soba je bila ohlajena komaj kaj, izmerim temperaturo ob izpuhi 15°c, kar se mi zdi malo veliko glede na to da sem se lani poleti znašel in postavil kar pijačo poleg, ker je omara pol metra stran in je bila ledeno mrzla.

Ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo narobe? Redni serviser naj bi prišel šele čez 2 meseca, ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo? Naj težim serviserju, da pride prej? Hvala

telexdell ::

Klima ti je v garanciji. Pokliči serviserja!

PS- verjetno ti je ušel hladilni plin.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Fsegula62 ::

telexdell je izjavil:

Klima ti je v garanciji. Pokliči serviserja!

PS- verjetno ti je ušel hladilni plin.


To se pa sploh nebi čudil, glede na to da je monter imel poleg nekega študenta, skupaj nista bila zmožna sama na montirati zunanje enote, pa še vakuum sta izčrpavala borih 5 min, kolikor sem bral sedaj na forumu naj bi trajalo nekje do pol ure.

Ganon ::

Fsegula62 je izjavil:

To se pa sploh nebi čudil, glede na to da je monter imel poleg nekega študenta, skupaj nista bila zmožna sama na montirati zunanje enote, pa še vakuum sta izčrpavala borih 5 min, kolikor sem bral sedaj na forumu naj bi trajalo nekje do pol ure.


Naj uganem. Ko si se odločal za nakup klime, je glavno vlogo odigrala cena.

Fsegula62 ::

Ganon je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

To se pa sploh nebi čudil, glede na to da je monter imel poleg nekega študenta, skupaj nista bila zmožna sama na montirati zunanje enote, pa še vakuum sta izčrpavala borih 5 min, kolikor sem bral sedaj na forumu naj bi trajalo nekje do pol ure.


Naj uganem. Ko si se odločal za nakup klime, je glavno vlogo odigrala cena.

Kot študent menda ne bom dal 1000€ + za klimo. Tudi ta ni bila iz med najcenejši 720€ z montažo, glede na odzive na forumih nihče ni imel težav s tem modelom.

MTB ::

Za začetek razdri in očisti.

#000000 ::

Če je v garanciji, ne drkaj sam nič. 15 stopinj je normalno, meni je tud par dni nazaj kazalo da hladi samo 21 stopinj ko sem reku evo treba dogfilat plin, sem šel vklopit še drugo anako klimo, tudi ta je jkazala 21, zgleda da je še premalo vroče in več ne sfolga, al pa so obe za dofilat, bom počakal da bo 30 ali več pa da probam, moje so sicer OK ampak je čist možno da je zdihala plin.

Če pa ti ropot zgleda kot da nekaj klokota ipd, potem je plin, če pa je slušat mehanski ropot pol al ti kam kaj drgne 7kak ventilator) ali je premalo olja v kompresorju.

OldSkul ::

Tžei serviseju, naj se primaje in pogleda kaj je narobe. Dobra klima dela normalno več let, ne pa da spusti dušo po eni sezoni. Katastrofa.

Ganon ::

Fsegula62 je izjavil:

Ganon je izjavil:

Fsegula62 je izjavil:

To se pa sploh nebi čudil, glede na to da je monter imel poleg nekega študenta, skupaj nista bila zmožna sama na montirati zunanje enote, pa še vakuum sta izčrpavala borih 5 min, kolikor sem bral sedaj na forumu naj bi trajalo nekje do pol ure.


Naj uganem. Ko si se odločal za nakup klime, je glavno vlogo odigrala cena.

Kot študent menda ne bom dal 1000€ + za klimo. Tudi ta ni bila iz med najcenejši 720€ z montažo, glede na odzive na forumih nihče ni imel težav s tem modelom.


Sharp ni ravno za prehvaliti, poleg tega pa si bil še deležen slabo izvedene montaže. Boš kmalu ugotovil, da še kako velja tisti rek, da nisi tako bogat, da boš kupoval poceni. Klime ne kupuješ za leto ali dve.

#000000 ::

BTW zakaj Sharp ni dober, sej če malo pogledaš VSE AMA VSE klime imajo notri ISTI materijal in so celo enako zasnovane, tako da marka nima kj dosti veze več pomojem ?

MadMax ::

Tole si pa tako posplošil, kot bi lahko pri vsaki stvari.
Npr. avtu, bajti, TVju, računalniku, telefonu... Saj imajo vse isti material in celo zasnovane so isto... Potem res nima več veze kaj kupiš...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

konspirator ::

http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

1.hitri test opravimo tako, da primerjamo temperaturo na ventilu drobne cevi in ventilu debele cevi na zunanji enoti. Če je temperaturna razlika med njima med 5 in 10 oC potem klima deluje pravilno (debela cev mora biti hladnejša). Ako je temperatura drobne cevi nižja, potem je hladiva premalo, če pa je razlika višja in je temperatura na debelejši cevi bistveno nižja, potem je hladiva preveč.
2. obvezno preverite filtre in zamaznost zunanjega kondenzatorja in notranjega izparilnika.
3. preglejte zamazanost ventilatorja na notranji enoti.
4. če imamo tokovne klešče, potem primerjamo porabo, pri tem pa z daljinskim upravljalcem nastavimo polno moč. Tok se mora ujemati z podatki, ki so navedeni na zunanji enoti. Če je višji potem je to lahko signal zamazanosti filtrov, kondenzatorja ali zamašenost kapilare. Ako je nižji pa moramo klimo dopolniti
--

energetik ::

#000000 je izjavil:

Če je v garanciji, ne drkaj sam nič. 15 stopinj je normalno, meni je tud par dni nazaj kazalo da hladi samo 21 stopinj ko sem reku evo treba dogfilat plin, sem šel vklopit še drugo anako klimo, tudi ta je jkazala 21, zgleda da je še premalo vroče in več ne sfolga, al pa so obe za dofilat, bom počakal da bo 30 ali več pa da probam, moje so sicer OK ampak je čist možno da je zdihala plin.
Ravno zdaj, ko zunaj še ni tako vroče, mora klima še z večjo lahkoto pihati ven leden zrak, ker je EER konkretno visok, pa malo vlage v zraku za razvlažit, ker izpih je odvisen predvsem od sobne temperature in vlažnosti. Če piha ven 21°C je ušel plin, ali pa pač nisi nastavil dovolj nizke temp. na daljincu!
Za namen testiranja ima vsaka klima kakšen fizični gumb na enoti, da ignorira termostat in goni kompresor na 100%.

sharp ni ravno za prehvaliti, poleg tega pa si bil še deležen slabo izvedene montaže. Boš kmalu ugotovil, da še kako velja tisti rek, da nisi tako bogat, da boš kupoval poceni. Klime ne kupuješ za leto ali dve.
Jaz menim, da je to izključno posledica šalabajzerske montaže. Tudi najbolj kitajska klima ne bo kar crknila po 1 letu, če je bila dobro zmontirana (spoji, vakumiranje, pravilna količina plina).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

MTB ::

Fantje, je kdaj kdo od vas odprl klimo, na kateri se je nabralo umazanije in plesni?

darkolord ::

Ja.

MTB ::

darkolord je izjavil:

Ja.

To je bilo namenjeno tistim, ki bentijo nad firmo, montažo in ne vem še čim. :D

#000000 ::

MTB je izjavil:

Fantje, je kdaj kdo od vas odprl klimo, na kateri se je nabralo umazanije in plesni?



DA že kr nekaj, nekaj sem jioh dejansko razdru v prafaktorje (notranje enote) snel ven radiator in elektroniko ter Fan vso plastiko pa dejansko oprav s cetom in vročo vodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4120 121 122 123 )

Oddelek: Kaj kupiti
61061195657 (2739) Ashrack
»

Premontaža klime

Oddelek: Loža
83393 (2937) urosh
»

Klimatska naprava

Oddelek: Pomoč in nasveti
294211 (3714) AC_DC
»

Prenosna klima, ki samo hladi?

Oddelek: Loža
223932 (3352) ...:TOMI:...

Več podobnih tem