» »

Prekinitev naročnine pri A1 in novi operater

Prekinitev naročnine pri A1 in novi operater

MaliJanez ::

Zdravo,

imam že od samega začetka probleme z simobilom(sedaj A1). Nimam signala doma, včasih eno črtico, s tem da me noben ne dobi in kasneje dobim sms da so me klicali v času nedosegljivosti, tudi sam nemorem klicat in tudi včasih mi napiše no service. Sedaj nameravam prekinit naročnino in iti nazaj na telekom mogoče tudi telemach, ker imajo zelo dobre in ugodne pakete kolko vidim, ima kdo izkušnje z telemachom, kaj se tiče pokritosti signala itd? Sem upravičen do kakšnih olajšav pri prekinitvi, na poslovalnici so mi rekli naj prvo napišem pritožbo na A1, zaradi olajašavnih okoliščin kot je izguba signala, da bi recimo plačal samo preostale obroke za telefon v enkratnem znesku(cca 400€), brez penalov oz kazni za predčasno odstopitev od pogodbe? Ima kdo tudi s tem kakšno izkušnjo mogoče? Vsak odgovor dobrodošel.

hvala in lp

negot ::

Imam popolnoma enake težave, lp :8)

Lonsarg ::

Telemachovi novi paketi vključene vse količine iz paketa(tudi internet) v Mobitel omrežju, je sicer hitrost prenosa omejena, da ne bi na polno vlekel. Tako da v bistvu glede signala je čisto vseeno ali Telemach ali Mobitel.

Seveda pa prej preveri če sploh ima Mobitel kaj bolši signal od A1, lahko si v taki luknji ko noben od njiju nima...

smacker ::

Plačat moraš sorazmerni del pridobljenih ugodnosti + seveda obroke za telefon. Če si z vezavo pridobil 200eur popusta na telefon in si pri njih 6 mesecev, pričakuj 150eur povračila ugodnosti. Točen znesek vidiš na portalu mojsimobil - tam ko kaže koliko moraš plačat, če hočeš predčasno vzet nov telefon. Če ne bi bilo tako, bi vsi vzeli najdražji paket (180eur/mesec all inclusive) pa iphona za 1eur, po enem tednu pa hoteli menjat operaterja.
Zraven kasirajo še 10eur za prekinitev naročniškega razmerja + naročnino do konca meseca + 5eur za prenos številke. Tistim 10eurom se lahko izogneš, ostalo bo pa treba plačat.

MaliJanez ::

Lonsarg je izjavil:

Telemachovi novi paketi vključene vse količine iz paketa(tudi internet) v Mobitel omrežju, je sicer hitrost prenosa omejena, da ne bi na polno vlekel. Tako da v bistvu glede signala je čisto vseeno ali Telemach ali Mobitel.

Seveda pa prej preveri če sploh ima Mobitel kaj bolši signal od A1, lahko si v taki luknji ko noben od njiju nima...


mobitel ima boljši signal, prej sem bil na mobitelu vsa leta, starša imata mobitel, edini razlog da sem šel na simobil je bil internet, tu ima mobitel samo 2g omrežje, simobil pa 4g, samo vseeno nimam signala za klicat -.-

MaliJanez ::

smacker je izjavil:

Plačat moraš sorazmerni del pridobljenih ugodnosti + seveda obroke za telefon. Če si z vezavo pridobil 200eur popusta na telefon in si pri njih 6 mesecev, pričakuj 150eur povračila ugodnosti. Točen znesek vidiš na portalu mojsimobil - tam ko kaže koliko moraš plačat, če hočeš predčasno vzet nov telefon. Če ne bi bilo tako, bi vsi vzeli najdražji paket (180eur/mesec all inclusive) pa iphona za 1eur, po enem tednu pa hoteli menjat operaterja.
Zraven kasirajo še 10eur za prekinitev naročniškega razmerja + naročnino do konca meseca + 5eur za prenos številke. Tistim 10eurom se lahko izogneš, ostalo bo pa treba plačat.


telefon mislim da je bil 750 al 770€ takrat, plačano je že 403€ morem še plačat 310€(samo telefon, tako piše na portalu A1 pod mojem profilom). Na simobilu so mi pa rekli 380€ in predvidevam da je teh 70€ razlike penal oz kazen za predčasno prekinitev? Verjetno bi se dalo izpodbijat teh 70€ saj je olajšavna okoliščina to da sem brez signala ali ne? Tako mi je tudi sam zaposleni rekel naj se pritožim. Saj nekih pričakovanj glih nimam, ker so vsi na simobilu oz A1 lopovi pokvarjeni.

Riff ::

bolše da vse plačaš pa je mir, moje mnenje

smacker ::

Telefon je bil najbrž 770€ z vezavo, redna cena pa čez 900€, torej si dobil cca. 150€ popusta na telefon. Sorazmerni del (očitno 70€) tega popusta moraš zdaj vrnit. To ni kazen ampak samo povračilo sorazmernega dela ugodnosti, ki si ga pridobil z vezavo.

MaliJanez ::

Riff je izjavil:

bolše da vse plačaš pa je mir, moje mnenje


Meni se tudi tak zdi ja

smacker je izjavil:

Telefon je bil najbrž 770€ z vezavo, redna cena pa čez 900€, torej si dobil cca. 150€ popusta na telefon. Sorazmerni del (očitno 70€) tega popusta moraš zdaj vrnit. To ni kazen ampak samo povračilo sorazmernega dela ugodnosti, ki si ga pridobil z vezavo.


Bom kar prekinil in izplačal teh 380€ pa grem vstran in bo mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaliJanez ()

kuvanasarma ::

Najprej podaj reklamacijo na nedelovanje storitev, pa potem urejaj naprej...

Seljak ::

MaliJanez je izjavil:

Zdravo,

imam že od samega začetka probleme z simobilom(sedaj A1). Nimam signala doma, včasih eno črtico, s tem da me noben ne dobi in kasneje dobim sms da so me klicali v času nedosegljivosti, tudi sam nemorem klicat in tudi včasih mi napiše no service. Sedaj nameravam prekinit naročnino in iti nazaj na telekom mogoče tudi telemach, ker imajo zelo dobre in ugodne pakete kolko vidim, ima kdo izkušnje z telemachom, kaj se tiče pokritosti signala itd? Sem upravičen do kakšnih olajšav pri prekinitvi, na poslovalnici so mi rekli naj prvo napišem pritožbo na A1, zaradi olajašavnih okoliščin kot je izguba signala, da bi recimo plačal samo preostale obroke za telefon v enkratnem znesku(cca 400€), brez penalov oz kazni za predčasno odstopitev od pogodbe? Ima kdo tudi s tem kakšno izkušnjo mogoče? Vsak odgovor dobrodošel.

hvala in lp


Jaz sem šel od Simobila k Telemachu še preden se je ta prelevil v A1. Sam nisem imel nikoli nobenih problemov z signalom in sem bil njihov uporabnik od prvega dne. Z Telemachom pa sem enako oz. še bolj zadovoljen, saj za polovico manj € dobim za več kot pol več prenosa podatkov. Pokritost je po celi Sloveniji super, tako, da tu ne bi smel biti problem. Ko boš šel predčastno vstran od A1 boš moral plačati "penale" oz vse stroške do operaterja (ponavadi aparat) ,kot je napisano v pogodbi, ki pa je ziher nisi prebral 8-) Če boš plačal telefon v 1x znesku ti ostane še samo strošek prekintive pogodbe, ki pa ga pri A1 plačaš pa če si pred častno zaključil ali pa ne. Jaz sem moral plačati stroške prekinitve pa čeprav sem mi je 2 letna doba že zaključila. Tega pri Telemachu ni. Tudi če pri A1 prekoračiš internetni prenos podatkov se ti to dodatno zaračuna. Pri Telemachu pač ne, ampak se samo hitrost prenosa zmanjša. Torej, penale boš plačal, razen če se boš šel tožariti.

SaXsIm ::

Škoda, si ravno zamudil obdobje, v katerem si lahko prekinil naročniško razmerje brez stroškov prekinitve (10 EUR prekinitev pogodbe, 15 EUR prekinitev vezave), ker so spremenili splošne pogoje.

Da boš kaj izpogajal zaradi nedelovanja storitve na enem območju pa pozabi. Včasih jim je bilo mar za uporabnike, zadnje leto in pol se jim j*be.

Pri prekinitvi naročniškega razmerja lahko torej računaš na naslednje stroške:
1. Preostali obroki za telefon.
2. Plačilo sorazmernega deleža pridobljene ugodnosti.
3. 15 EUR strošek predčasne prekinitve vezave.
4. 10 EUR strošek prekinitve naročniškega razmerja.
5. 5 EUR strošek prenosa telefonske številke.
SaXsIm

solatko ::

Operater ti mora zgotoviti signal, ki je potreben za normalno delovanje. Če tega ni sposoben urediti, lahko odstopiš od pogodbe na njihovo krivdo in si dolžan po pogojih, ki si jih sklenil, mesečno plačevati samo strošek za telefon. Niti ne smejo zahtevat takojšnje plačilo za neodplačan del naprave.
Če njihovih storitev ne moreš uporabljat, podaj reklamacijo na kvaliteto storitve in posledično zahtevaj znižanje naročnine, če signala sploh ni, nimajo nikakršne pravice zahtevat plačilo za nekaj, kar ne moreš uporabljat.
Moraš bit pa vzrajen in jim pošiljat dopise, v katerih jih na to opozarjaš (naj se potrudijo in ojačajo signal ali pa naj te brez kazni spustijo k drugemu operaterju, opramo pa boš plačal, kot je bilo dogovorjeno).
Delo krepa človeka

index ::

@solatko
+1
Prvi pogoj je da ti dajo signal na katerem naslovu živiš ko si skleno nr in ti potem seveda nemoteno kasirajo storitve. Če ti signala ne morejo zagotoviti je pa pesem čisto drugačna in se lahko glede tega tudi pozanimaš na pristojnem inšpektoratu, edino kar 100% velja v tej debati je da boš moral izplačati telefon za ostalo pa je še vse pod velikim vprašajem.

krho ::

Zakaj točki 3 in 4, če so oni spremenili pogoje uporabe. IMO so ti stroški NEUPRAVIČENI!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SaXsIm ::

Ker je 30 dnevni rok v katerem lahko brez teh stroškov daš odpoved pogodbe potekel. Objavili so 20.4.2017, odpoved si lahko dal do 20.5.2017.
SaXsIm

smacker ::

So objavili še eno spremembo 15.5.: https://www.a1.si/pomoc-in-informacije/...

SaXsIm ::

Tole bi bilo treba preveriti, ker če gre za spremembo splošnih pogojev izključno zaradi uskladitve s spremembami zakonodaje, potem odstop od pogodbe zaradi spremembe splošnih pogojev ne velja.
SaXsIm

smacker ::

V obvestilu piše da lahko:
Naročniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, imajo pravico, da do uveljavitve spremembe brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni, odstopijo od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Navedeno ne vpliva na in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti teh naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov. Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo A1 povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, A1 pa mu bo vrnil kupnino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekinitev razmerja Telemach

Oddelek: Mobilne tehnologije
3621089 (320) gusto
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19569443 (56889) Cruz
»

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
20751690 (41368) MrStein
»

Menjava operaterja in strošek prekinitve naročnine

Oddelek: Mobilne tehnologije
198164 (7181) Sami
»

Telekom - Paket 2013 v Paket 2014 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11126171 (20109) harvey

Več podobnih tem