» »

Nakup rabljenega avta z avtoneta

Nakup rabljenega avta z avtoneta

«
1
2

madebenc ::

Katere so glavne stvari, ki jih je tu potrebno paziti? Obstaja seznam ukradenih vozil, ampak če kupuješ starejša vozila vem, da je potrebno preveriti servisno knjigo. Še kaj?

K0l1br1 ::

Ojoj, prvič kupuješ? Paziti je treba na vse živo, predvsem pa obstaja velika verjetnost, da boš za drag denar kupil kanto, ki bo zahtevala ogromno denarja za vzdrževanje. Glej: 1. lastnik, preverljivi kilometri, vzdrževanje, manj glej ceno, predvsem pa se ne zaleti in vzemi s sabo nekoga, ki se spozna na avtomobile (mehanik itd).

fosil ::

Če ne poznaš kakšnega mehanika, lahko avto pelješ tudi na pregled h kakšnemu mehaniku, ali na pooblaščen servis, ali pa na amzs.
Tako je!

zobnik ::

Rabljen avto bo vedno imel napake, eni jih majo več, drugi manj. Če se ne spoznaš pelji k mehaniku ali pa mehanika vzami s seboj. Sem ravno danes gledal en avto in fuč zadnje zavore, povsej vrjetnosti tud glavni zavorni cilinder, potem mastna manšeta, vrjetno tud zglob, ker je blo vse mastno. V glavnem če ima avto že take napake OBVOZ.

matobeli ::

Pa ne kupuj nemških avtov, pa avtov ki so za gonit,... Nekaj navadnega. Recimo Hyundai Getz

loveJDM ::

matobeli je izjavil:

Pa ne kupuj nemških avtov, pa avtov ki so za gonit,... Nekaj navadnega. Recimo Hyundai Getz


Tocno to,Honde Bmw Audi Vw to odstrani z seznama

Stipex ::

matobeli je izjavil:

Pa ne kupuj nemških avtov, pa avtov ki so za gonit,... Nekaj navadnega. Recimo Hyundai Getz

Zakaj ne nemških avtov, če imaš malo sreče in najdeš dober rabljen primerek...?
Kaj pomeni "za gonit"?

Moje mnenje je: Kupi to kar potrebuješ, kar si lahko privoščiš in kar si v končni fazi tudi želiš, tako da se boš v avtu tudi dobro počutil.

subby ::

Glavna stvar je, da se izogibaš avtomobilov iz regij 02/03. Lahko se najde kakšen dober, sam večina jih je oderuških preprodajalcev.

harmony ::

Prva stvar tisto kar vas vecina pozablja je, da ko kupujete sploh ne veste kater model avtomobila bi kupovali. Enkrat, ko imas izbran model pa samo hodis in gledas in si zapisujes kaj si pri dolocenem opazilu.

Na internetu imas word dokument, kjer ti pise na kaj vse moras biti pazljiv. Ko sprobas enga, pa druzga, pa tretjega, bos pocasi dobil obcutek tudi ce nimas pojma o avtomobilih.

Probas na enem pa slisis neko ropotanje, prodajalec ti pravi, ma to ni nc, to je enga gumica tam...to je normalno pri teh avtih. Okej probas druzga, tega zvoka ne slislis...hmmmm....

Gres naprej itd...

ali
gres z mehanikom in kupis in gres domov.

loveJDM ::

Stipex je izjavil:

matobeli je izjavil:

Pa ne kupuj nemških avtov, pa avtov ki so za gonit,... Nekaj navadnega. Recimo Hyundai Getz

Zakaj ne nemških avtov, če imaš malo sreče in najdeš dober rabljen primerek...?
Kaj pomeni "za gonit"?

Moje mnenje je: Kupi to kar potrebuješ, kar si lahko privoščiš in kar si v končni fazi tudi želiš, tako da se boš v avtu tudi dobro počutil.



ker prvič kupuje rabljen avtomobil,torej njegov budget verjetno ni 25k da bo kupil 2leti starega Audija?
Torej zato ker bi dal za slabo 325ko več ko pa za vrhunskega cliota...ker bo poceni A4ka hitro v okvari ker imajo po 400k vse...ker so vsi ti avti imeli več lastnikov,najvrjetneje tudi mladih ki so jih terali do kraja,ker nekdo ko rabi avto od točke A do B ne bo kupil Audija ali Bmwja

Kaj pomeni za gonit?Razne rs,vtec,gti različice,ki niso namenjene laganemu prevozu od A do B ampak temu,da se vrtijo po 5k+ pa da gume cvilijo...

subby je izjavil:

Glavna stvar je, da se izogibaš avtomobilov iz regij 02/03. Lahko se najde kakšen dober, sam večina jih je oderuških preprodajalcev.



To maš verjetno kako statistiko z ene 10000avtomobili,pa si potegnil tak zaključek?Ali si morda kupil 1.9tdi-ja na štajerskem za 800€ pa je v enem mescu pol stvari pocrkalo?Ali pa je kak tvoj prijatelj vzeu 20let starega bmwja pa so ga nafukali da je kot nov čeprau je bil sedmi lastnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Blinder ::

Zakaj pa ne kupit avto 'za gonit'? Ce se kej pokvari, se popravi in je. Vsakem ima svoje prioritete.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ziga1990 ::

^^ ker je verjetnost da ga je prejšni voznik že gonil in je vprašljivo kako ga je gonil
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

aiko ::

loveJDM je izjavil:

ker nekdo ko rabi avto od točke A do B ne bo kupil Audija ali Bmwja


Se nebi čisto strinjal. Na firmi smo štirje z bmw-ji, štirje (ali 5) z audiji, enih 5 z passati/golfi (vsi avtomobili od naštetih imajo 140 HP+) pa jih noben od nas ne goni in ja, so za prevoz od točke A do B. Pač vsak si kupi kar mu paše.. Zakaj bi presedel v starih "jajcih" cca 1 uro vsak (been there, done that), če lahko imam druga stara malo bolj premium "jajca" pa se peljem bistveno bolj udobno..

matobeli ::

Avto za gonit je mišljeno kakšni hothatchi, golf gti, clio rs in te stvarce.

Moja limuzina ima tud 160KM pa ni ravno za gonit, se pa not fino pelje tud ko greš na avtocesti malo čez omejitev ;)

"zaželjenih avtov" se pa ne kupuje ker rabiš dost znanja in kar nekaj sreče da te ne nategnejo. Tega pa pri nakupu prvega avta nimaš.

Najbolje je vzet nekaj kar je statistično gledano nezanimiv, ampak dober avto. Clio, Getz... Ali pa lepo servisirano limuzino, ampal potem fašeš še kakšne 17" feltne serijsko zraven, pa gre skoraj cela plača samo za set novih gum ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Veron ::

vse kar ti lahko rečem srečno! Možnost, da dobiš dobil soliden avto na avto.net-u je majhna.
Rabljene avtomobile se kupuje samo od kake žlahte, kjer veš kaj dobiš (oz. od staršev), ostalo je pa kot loterija. Večje možnosti imaš, da ne zadaneš (dobiš slab avto) kot obratno.

Če je budget nekje 10k, dobiš že nov mali avto (npr P208).

Stipex ::

Kar pride na avtonet je ponavadi tko, ali je nezanimiv ali pa se z razlogom ni prodal prek poznanstva :)

Js do sedaj še nisem kupil avta preko internet oglasa, vedno preko poznanstva, sorodstva...

Netrunner ::

BOlj je sigurna avtohiša katera ti nudi še kakšno garancijo. Raje vzami slabši avto preko avtohiše z garancijo kot pa boljši avto preko avto neta za isti denar.

...:TOMI:... ::

V kateri AH ti delaš?
Tomi

Veron ::

Netrunner je izjavil:

BOlj je sigurna avtohiša katera ti nudi še kakšno garancijo. Raje vzami slabši avto preko avtohiše z garancijo kot pa boljši avto preko avto neta za isti denar.

Verjetno je govora o pooblaščenih prodajalcih določenih znamk.
Izogibaj se dilerčkov z "garancijo" (jamstvo proti plačilu), ko prebereš drobni tisk, te lahko prime srat.

matobeli ::

Najbolš je kar nov avto!!111

Telbanc ::

Kupiš rabljenega bencinarja, za 1000 evrov ali manj daš gor še 1000 in se za 2 jurja voziš še 5-6 let.

Dizli majo vsi 500.000. km. Zgonjeno. Pol grejo ležaji, dvomasni vztrajnik, sklopka, jama brez dna.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

K0l1br1 ::

Telbanc je izjavil:

Dizli majo vsi 500.000.

Ko se ga fajn napiješ, je vse ravno.

Dober dan ::

Gospodu, ki se izobražuje v tej temi, toplo priporočam, da ignorira vse odgovore. Bolje to, kot pa da dobi napačno predstavo o življenju.

MadMicka ::

Na avtonetu prodajajo od avtomobilov srednjega in višjega razreda več kot polovico avtomobilov iz uvoza. Ampak nima veze, če kupiš rabljen avto, rabiš mehanika!

Utk ::

matobeli je izjavil:

Najbolš je kar nov avto!!111

Ceprav sarkasticno, je res. Ze ta forum je dokaz za to, pa naj bi bili tu bolj pametni ljudje gor...pa enim kuri clio po klancu navzdol 12 litrov, drugemu 4,6 po avtocesti, niti od enega niti drugega si ne bi zelel rabljenega. In se N takih primerkov tu. Ni problem v avtih, problem je v lastnikih.

MadMicka ::

Ta, da je najbolši kar nov avto, je spet en tak idiotizem. Če hočeš boljši avto za manj denarja, kupiš rabljenega, če pa si "baba" (nekateri deci in nekatere ženske), potem pač kupiš novega, ker ne veš, kaj in kako.

smacker ::

Če si taki ded, pol dovolj zaslužiš da si lahko kupiš dober novi avto, pa šraufaš babe namesto avta ;)

GrimReaper ::

matobeli je izjavil:

Avto za gonit je mišljeno kakšni hothatchi, golf gti, clio rs in te stvarce.

Ne vem kdaj je OP rekel, da bo kupoval hothatcha, ampak dobro.
Golf GTI in Clio RS sta popolnoma druga stvar. Sam imam slednjega, in tega se res non stop tera, da da kaj od sebe. Dočim Golf 5 GTI ima 280Nm od 1800 do 5000rpm. In tudi 200KM že pri 5000, ne pa kot Clio 197 - 185KM šele pri 7200rpm.
Kateregakoli Golfa GTI sem videl na cesti, je vozil normalno, in sem ga takoj prehitel, tako da točno vem da se tak avto ne kupuje za konstantno teranje, ampak očitno samo za enkrat na mesec.

Šaltanje je skoraj vsakič ko je treba prit iz ene hitrosti do druge pri 7400rpm (blokada 7500), prideš do enega, ki vozi 90, se zdi kot bi stal na mestu in moraš šaltat iz 4. v 3. in potem še v 2., potem potegneš mimo 2. in 3. do blokade. 5. je še vozna po regionalkah (tudi čez naselje), 6. pa že sameva, to res ni avto za šparat ampak za iztiskanje zadnjega atoma moči. Oz. je pri vseh atmosfercih tako, saj 1.0, 1.2 in 1.6 sem vozil enako.
Konec naselja dam tudi v 2., itak ni nikol dost nizka prestava, drugače se da tudi v 4. zgledno hitro pospešit. Če moram prehitet enega, ki vozi 45-50, ali pa imam kak drug razlog za to, dam tudi komot v 1.
Zanimivo je da sem že imel avto, ki je bil normalno vozen, 1.4T je res dobro potegnil v 3. iz naselja, prav tako nad 30 ni bilo nobene potrebe po 1. Zdaj sem pa spet pri avtu, ki se vozi zelo podobno kot 1.6, samo da so hitrosti višje, po regionalkah je 130 normalna hitrost, če je bila tam 110, števec pa vidi na kakšni ravnini tudi 155.

Ne vem zakaj bi bilo to naslednjemu lastniku takega avta sploh problem, kot da ga bo on vozil normalno. Najbolje da bo plačeval za 145kW zavarovanje, potem pa šaltal pri 4000 (sam sem v takem primeru nameril 12s do 100) in se bal kdaj ga bo prehitel kak 1.6 16V.
No mene moram rečt da v enem letu ni prehitel še nihče, sem pa zadnjič vsaj v ogledalu videl da ima Impreza 2.0T 211HP precej boljši pospešek (nekaj se mi je limal 5cm na rit, potem ko sem ga prehitel), ampak kaj ko voznik nima niti tolk jajc, da bi prehitel počasneta pred sabo.

Drugače z vdržljivostjo tudi ni tak problem, menjalnik ima pač serijsko napako in moraš zamenjat sinhrone, pri meni je šla pri 73k km tretja.
Motor je pa bulletproof, da ne bo kdo mislil da se ga da uničit, ker sem se pri 135 že zašaltal v 2. namesto 4. in je BP preživel skoraj 10.000rpm. Motor je pa praktično edina stvar, ki je važna, da prideš z avtom na cilj, tako da s tem avtom greš komot okol sveta.

Če bi sam lahko zavrtel čas 2 leti nazaj, bi za 2 leti raje kupil to:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=......

Kot pa tedva:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=... (sicer 135KM, ampak so pri nas zelo redki)
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=...

Pri takem rabljenem avtu, sam sem dal 9 oz. 8kEUR, si takoj na 11kEUR. Gre pa praktično enako hitro, tudi tedva nista bila ravno raketi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

@GrimReaper => ta tvoj dolgi post nima nobene veze z vprašanjem od OPa in glede na napisano je bolje da ne kupiš nobenega avtomobila več.

globoko grlo ::

Pa a ti res misliš, da se non stop vozi do blokade?
lol
get a life

Drgač pa pel aftek na amzs in nej ti pogledajo kaj in kako, morš pa plačat pregled, jasno.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

gorazdkop ::

Lahko kupiš avto po poznanstvih, kot so ti svetovali predhodni posti. Tudi pri takem nakupu ni nujno, da bo vse OK. Vsak avto, rabljen ali nov, je loterija. Tudi pri novem so izkušnje nekaterih, da je uveljavljanje garancije v določenih primerih zelo mukotrpno.
Ali pa kupiš od dealerja. Čisto vsi tudi niso nateguni in so čisto ok prodajalci, ki prodajajo avte z realnimi podatki. Je pa res, da je prodajna cena lahko nekaj višja.
Sam ne vidim težave pri uvoženem avtu. 150kkm prevoženih po zahodnih cestah je dostikrat manj škodljivih za avto, kot enaka ali manjša kilometrina po Sloveniji.

zobnik ::

mojga sem prodajal na avto.netu l.2003 za 900 evrov pa normalno vozen, 500 evrov cenejši od ostalih pa so hodil gledat 2 mali praskici, in ker je ena luč nova druga orginalna, pa ker se vrata tekoče ne zapirajo, itak jim avto ni bil všeč, čeprav men normalno dela. Ključavnica 25 evrov v vratih ap zadeva naprej špila.

Eni imajo prevelike zahteve, ker če avto ne delajo zavore pol takega ne kupiš, če pa šteka vrata in 2 praskici pa to nima veze s tehnično brezhibnostjo vozila.

ziga1990 ::

^^ saj to je to prodajaš avto pod povprečno ceno in še vedno oni želijo bp avto.

da ne omenjam tistih ki želijo ceno zbijat preden avto sploh vidijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

kingsix ::

Ma ja, folk kupuje avto za 1k€ in misli, da bodo dobili novega. Jaz sem pred leti tako prodajal forda, folk je gledal od prask na vratih (parkirišča pač), manjših poškodb na alu felnah pa vse do "nekam obrabljenega" sedeža (bil usnjen , ni bil strgan - le pač malo porajsan). No shit -avto je bil takrat star 14 let. En kao mehanik ga je celo štartal in po par minut izklopil ter šel preverit olje - mi reko ja olja ni - to pušča. Itak, da ima olje nižji nivo potem, ko je motor startan. No, potem sem ga prodal daljnemu znancu, še danes se vozi, z avtom je naredil še dodatnih 70k - brez težav. Vsakih 10k km le dolije 1l olja. :D

zobnik ::

ziga1990 je izjavil:

^^ saj to je to prodajaš avto pod povprečno ceno in še vedno oni želijo bp avto.

da ne omenjam tistih ki želijo ceno zbijat preden avto sploh vidijo


eni imajo že v štartu pretirano ceno, pol pa se jokajo kok mal so dobil, brat je dobil okol novga leta za ibizo l.2004 1.9 TDI 1400 evrov....eni cene nabivajo na 2500 evrov !!! bo*ano....

zobnik ::

Se ravno vrnil iz ogleda dizla l.2003 za 1100 evrov, pa lahko rečem da kej takega še nism vidu, avto sfukan do konca. Sem mu rekel, da nimam kaj in to po 5 minutah. Rjast, strgani sedeži, poliman volan, gume letnik 2008 !!!! ahaha, kaj so to eni bo*ani ljudje ko mislijo, da bodo prodal vsako drvarnico az solidne evre..... K sreči je bil avto par kilometrov od mene.

Scorpia ::

aiko je izjavil:

loveJDM je izjavil:

ker nekdo ko rabi avto od točke A do B ne bo kupil Audija ali Bmwja


Se nebi čisto strinjal. Na firmi smo štirje z bmw-ji, štirje (ali 5) z audiji, enih 5 z passati/golfi (vsi avtomobili od naštetih imajo 140 HP+) pa jih noben od nas ne goni in ja, so za prevoz od točke A do B. Pač vsak si kupi kar mu paše.. Zakaj bi presedel v starih "jajcih" cca 1 uro vsak (been there, done that), če lahko imam druga stara malo bolj premium "jajca" pa se peljem bistveno bolj udobno..


Vi ste ocitno izjema, ampak ce kupis npr korejca, francoza itn... je vecja verjetnost, da je lastnik normalno vozil. Pri omenjenih vozilih, pa na cesti vidis drugacno sliko, ne recem da so izjeme. Ampak tak lastnik, ki je cuval bmw, bo raje prodal znancu, sorodniku.
////

K0l1br1 ::

zobnik je izjavil:

Se ravno vrnil iz ogleda dizla l.2003 za 1100 evrov,
Itak, biti bi moral nov, narediti pa bi moral še 250 kkm brez dolivanja olja in vsakih popravil. Plačal ne bi nič, zahtevaš pa nov avto.

Kaj ::

K0l1br1 je izjavil:

Glej: preverljivi kilometri

Kako pa veš, kateri so preverljivi?
Se na določenih modelih da prevrtavati in na drugih ne? In če tako, na katerih ne? :)

smacker ::

Pri vseh avtih se dajo prirejat, pri enih pač traja 5minut in stane 20eur, pri drugih pa pol ure pa 50eur. Jaz zaupam samo 1. lastniku osebno, brez preprodajalcev ki prodajajo za teto/strica/dedka. Žal pa za jurja takega avta ne moreš kupit. Tam je vseeno kolko ima prevoženih, preverit moraš trenutno stanje avta. Obvezno na testno vožnjo, da sprobaš sklopko, ležaje in funkcionalno opremo (klima,...) potem pa na kanal, da se pregleda obraba zavor in če pušča olje. Na koncu si zračunaš kolko je na avtu stroška (predvidiš še 500eur nepredvidenih stroškov) pa pretehtaš kolko se splača za avto dat. Če maš skupen budget s servisi vred okoli jurja, pol pride v poštev kak clio/punto za 600-800eur + dober servis.

Machete ::

Se opravičujem za malo offtopic, ampak računam da bere to kdo, ki so mu avti v veselje.
V DE grem po en avto, malo boljše klase. Lahko neuk in bos kakor sem kakorkoli peverim ali je bil zaleten? Na zunaj je tipitopi sicer, ampak vprašanje je, kaj lahko kaj pogledam, če sploh. Edino kar mi pade na pamet so fuge med vrati, havbo itd.. če vse lepo laufa. Obstajajo še kakšni triki? :)
Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

smacker ::

Datum na stranskih steklih + debelina laka na različnih mestih: https://www.conrad.si/Zepni-merilec-lak...

Machete ::

Ok, thanks. Za merilec nimam časa, ker grem jutr. Samo kaj pa ti datum lahko pove, če je avto letnik 016 in (potencialno menjana) stekla isto 016, nič ane :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

smacker ::

Maš več podatkov na nalepki na steklu: proizvajalec (če niso originalna takoj veš kolk je ura), leto in teden proizvodnje (podobno kot na gumah), serijsko št. (menda je na vseh enaka, nisem prepričan),... Za merilec pa.. trgovine so danes še odprte, morda ti ga celo kak kolega posodi. Drugač pa na svetlobi dobro pogledat (najboljše če je sonce). Opazijo se različni odtenki laka ali slabo spolirani prehodi na linijah.

zobnik ::

K0l1br1 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Se ravno vrnil iz ogleda dizla l.2003 za 1100 evrov,
Itak, biti bi moral nov, narediti pa bi moral še 250 kkm brez dolivanja olja in vsakih popravil. Plačal ne bi nič, zahtevaš pa nov avto.



ej ko bi ti vidu kak avto je to bil, bi se sam obrnil, razumem kaj je to 12-15 let str avto, da bo nekaj za popravit, ampak tole pa drvarnica.

MadMicka ::

Machete, najbolj zihr bo v Nemčiji kupiti avto od pooblaščenega prodajalca, za razliko od naših niso taki lopovi. Ampak, če je cena res nizka v primerjavi z ostalimi (isti model, letnik, km), potem že nekaj ne štima.

madebenc ::

Telbanc je izjavil:

Kupiš rabljenega bencinarja, za 1000 evrov ali manj daš gor še 1000 in se za 2 jurja voziš še 5-6 let.

Dizli majo vsi 500.000. km. Zgonjeno. Pol grejo ležaji, dvomasni vztrajnik, sklopka, jama brez dna.


Zakaj bencinarja?

K0l1br1 ::

To je forumski trolbox. Vsi nekaj sanjanjo, večina nima pojma, tisti, ki ga ima, pa nima jasnega pogleda.

fokz8 ::

Si bom sposodil temo.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=...

pozna kdo ta avto, ali avtohišo?
"Creativity is contagious. Pass it on"
- AE

-valvoline- ::

fokz8 je izjavil:

Si bom sposodil temo.

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=...

pozna kdo ta avto, ali avtohišo?

Tole je vredno max 3k. Pa kaj si ja nor 12 let star pa se najbl faliran motor noter.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avto do 6000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6311913 (9591) mat xxl
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685275 (50819) lucky13
»

Katerega Passata letnik 2007 priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910679 (8751) D3m
»

VW Passat letnik 1999-2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
537926 (6403) fokz8
»

Rada bi kupila avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14326836 (20492) hojnikb

Več podobnih tem