» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
58 / 63
»»

kingsix ::

Dejansko so bile tudi grafične dobra investicija.
Jaz sem jih kupil lani jeseni 8 po povprečni ceni 152EUR. Pred kratkim sem jih prodal po povprečni ceni 218EUR.

V tem času sem naminal za cca 2k EUR in še zaslužil dobrih 500EUR pri prodaji komponent. Pa še stanovanje sem grel. Win-win-win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

profdoktor ::

Prvi april!

niko666 ::

pol pa se zbudi s copato pokrit

andro81 ::

Ko bi le tole bila prvoaprilska šala: https://www.cryptocompare.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andro81 ()

krneki0001 ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

amacar ::

Js jih prodam za 50€, samo jih nimam na zalogi. Aja sej jih oni tudi nimajo. Pa itak so fejk.

Machete ::

Predlagal sem izbris, da ne bo kak kekec res kupil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

amacar je izjavil:

Js jih prodam za 50€, samo jih nimam na zalogi. Aja sej jih oni tudi nimajo. Pa itak so fejk.


Zakaj bi bile fejk?

Machete ::

Ker je to nateg star skoraj toliko kot nigerijska pisma.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

1pioneer ::

Evo tisti, ki so bili skeptični da ne bo asic za ETH: https://mobile.twitter.com/bitmaintech/...

krneki0001 ::

Machete je izjavil:

Ker je to nateg star skoraj toliko kot nigerijska pisma.


To je normalna cena za 1050TI.

Imaš pa tudi 1070TI
https://www.banggood.com/Yeston-GeForce...

Machete ::

Dude. Prosim no, to smo že stokrat predebatirali. Stari čipi s fejk biosi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

1pioneer ::

Ne splača se kupovat GPU zdaj ko pridejo asic minerji... Za 800$ dobiš antminer ki dela 180mh/s za tako ceno ne narediš iz GPU nič. Razen če vzameš stare dele tik pred iztekom garancije pa še to bo več kot 1.5k stalo.

profdoktor ::

Že 10 strani mining rigov na bolhi. Verjetno vsi špekulirajo, da bo cena šla na polovico ko pride ASIC. Čista jeba. :)

Zgodovina sprememb…

1pioneer ::

jp, jaz sem vedel da bodo zunaj samo si nisem mislil da bodo tako poceni. Govorilo se je da bo cena 2k na miner, teh 800$ me je kar presenetilo. Ok, to je brez PSU pa carine in dostave, tako da nekje 1.2 - 1.5k zna pridet vse skup, kar je vseeno 2x ceneje kot če sam sestavljaš. Edino kar se zna zgoditi je da gre ETH na PoS ali pa menjajo algoritem. TO bi lepo zjebalo Bitmain. Upajmo, da niso podkupili Vitalika in bodo to zrihtali preden pridejo ven. Čeprav ti Bitmainovci po moje rudarijo že nekaj časa s svojimi asici, se lepo vidi na dvigu težavnosti... Zdaj bodo pa to dumpnili na kupce in sami majo verjetno že nove verzije.

krneki0001 ::

1pioneer je izjavil:

Ne splača se kupovat GPU zdaj ko pridejo asic minerji... Za 800$ dobiš antminer ki dela 180mh/s za tako ceno ne narediš iz GPU nič. Razen če vzameš stare dele tik pred iztekom garancije pa še to bo več kot 1.5k stalo.


Če rudariš eth, potem ja. Kaj pa ostalo? Monero? ZEC?

SambaShare ::

profdoktor je izjavil:

Že 10 strani mining rigov na bolhi. Verjetno vsi špekulirajo, da bo cena šla na polovico ko pride ASIC. Čista jeba. :)


Ko pride?

https://cointelegraph.com/news/bitmain-...

edit: Imaš prav, prvi batch pride sredi leta

Zgodovina sprememb…

Machete ::

To je neverending story. Poplava asicsov bo dvignila težavnost, da bo tudi s temi asicsi bolj bogo. In tako naprej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SambaShare ::

Machete je izjavil:

To je neverending story. Poplava asicsov bo dvignila težavnost, da bo tudi s temi asicsi bolj bogo. In tako naprej.


Kaj bi rad povedal? Da boš lahko še vedno konkurenčen z GPUji?

dronyx ::

profdoktor je izjavil:

Že 10 strani mining rigov na bolhi. Verjetno vsi špekulirajo, da bo cena šla na polovico ko pride ASIC. Čista jeba. :)

Čista zloba (pure evil)! :D

profdoktor ::

Kje se pa da prednaročit te ASIC minerje za ETH? Tam piše da pridejo Q2 - to je nekje od aprila pa do junija. 650EUR za komad mi je zanimiva cena. Za ta denar dobiš en GTX 1070.

Hashing algorithm: Ethash
Power consumption: 800W
Hashrate: 180MH/s

Poleti bo padel vsaj SLI iz GTX1080. :))
Končno. To je bila res zloraba grafičnih...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

profdoktor je izjavil:

Kje se pa da prednaročit te ASIC minerje za ETH? Tam piše da pridejo Q2 - to je nekje od aprila pa do junija. 650EUR za komad mi je zanimiva cena. Za ta denar dobiš en GTX 1070.

Hashing algorithm: Ethash
Power consumption: 800W
Hashrate: 180MH/s

Poleti bo padel vsaj SLI iz GTX1080. :))
Končno. To je bila res zloraba grafičnih...


Laufajo špili na quad setupu? 2way sli je premalo kolikor je kartic za podatknit nekam :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

profdoktor ::

Mislim da ni supporta za Quad SLI. Boljše da potem vzameš GTX 1080 Ti SLI.

Machete ::

Če mam v kleti pri fritzlu 1080ke.. Miner here. Together we dig, divided we weep!
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

marekmarko ::

Kaj si mislite o antminer e3? kolikor sem jaz gledal se jih da že naročit. Zanimivo da dela na eth 180mhs+ za ceno 800$. Plačati se da v usd ali bitcoincash. Roi po trenutnih cenah manje kot 10mesecev, to se sliši zanimivo. Kaj pravite?

profdoktor ::

Jaz bom počakal na uraden izid in padec cene. 500€ za 180MH/s pri 800W bi se mi zdelo bolj pošteno za Antminer E3.

xabre ::

marekmarko je izjavil:

Kaj si mislite o antminer e3? kolikor sem jaz gledal se jih da že naročit. Zanimivo da dela na eth 180mhs+ za ceno 800$. Plačati se da v usd ali bitcoincash. Roi po trenutnih cenah manje kot 10mesecev, to se sliši zanimivo. Kaj pravite?


Škoda, ker lahko samo po enega naročiš. Predlagam, da še vse znance nafehtaš, da na njihov ime vzameš, ene 10 komadov, pa maš biznis desetletja. Sediš, piješ mrzlo pivo, denar pa skup leti :)

Mitja223 ::

https://github.com/ethereum/EIPs/issues...

Think again. Algo bo spremenjen preden pridejo prvi ASICi.

profdoktor ::

Še prej se bo ETH dotaknil 100$.

marekmarko ::

Vprašanje če res pride do forka. Nikjer pa ne piše da moraš eth rudart. Se mi zdi da so na novo omejili 4 komade na osebo.

Mitja223 ::

Pred kratkim je bilo 5 na osebo, ne vem pa več če 1 al 2 batch.

profdoktor ::

Pomoje je ravno ASIC rešitev težav na obzorju. Z ASICi se bo splačalo rudarit posameznikom tudi ko pade ETH pod 100$.

BadB0y ::

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi bilo narobe. Pred 3 dnevi je rig začel javljat OpenCL Error -4 can create dag file on GPU. Kartice so rx580 8gb. Zamenjal sem blockchain drivere z zadnjimi, ampak napaka ostaja.


eniLS ::

BadB0y je izjavil:

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi bilo narobe. Pred 3 dnevi je rig začel javljat OpenCL Error -4 can create dag file on GPU. Kartice so rx580 8gb. Zamenjal sem blockchain drivere z zadnjimi, ampak napaka ostaja.


Koliko imaš rama? Nastavi virtual memory na 16GB+

BadB0y ::

eniLS je izjavil:

BadB0y je izjavil:

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi bilo narobe. Pred 3 dnevi je rig začel javljat OpenCL Error -4 can create dag file on GPU. Kartice so rx580 8gb. Zamenjal sem blockchain drivere z zadnjimi, ampak napaka ostaja.


Koliko imaš rama? Nastavi virtual memory na 16GB+


Rama je 4gb. Virtual mem je bil nastavljen na samodejno.. in tudi če ga nastavim na 16+ je enako


Baja ::

nastavi virtual memory na tolko kot imajo vse kartice skupaj rama + malo rezerve. ne pozabi pritisniti Set! po restartu bi moralo delati.

BadB0y ::

Baja je izjavil:

nastavi virtual memory na tolko kot imajo vse kartice skupaj rama + malo rezerve. ne pozabi pritisniti Set! po restartu bi moralo delati.


Bom probal popoldan dati na 65gb :) pa da vidimo


Baja ::

dag size je trenutno 2,4Gb * 8 = 19,2Gb. če pa maš prostor pa kar nastavi 65gb, škodlo nebo :)

BadB0y ::

Baja je izjavil:

dag size je trenutno 2,4Gb * 8 = 19,2Gb. če pa maš prostor pa kar nastavi 65gb, škodlo nebo :)



Ampak ni mi jasno če imajo kartice že same 8gb bi moralo to biti dovolj za dag.


Baja ::

če sem prav razumel se dag zgenerira v ram in nato prenese na gpu-je.

tikitoki ::

xabre je izjavil:

marekmarko je izjavil:

Kaj si mislite o antminer e3? kolikor sem jaz gledal se jih da že naročit. Zanimivo da dela na eth 180mhs+ za ceno 800$. Plačati se da v usd ali bitcoincash. Roi po trenutnih cenah manje kot 10mesecev, to se sliši zanimivo. Kaj pravite?


Škoda, ker lahko samo po enega naročiš. Predlagam, da še vse znance nafehtaš, da na njihov ime vzameš, ene 10 komadov, pa maš biznis desetletja. Sediš, piješ mrzlo pivo, denar pa skup leti :)


Cez dve leti bo pa 50% bolj ucinkovit miner na trgu in svoje bos lahko sam na smetisce odpeljal.

Machete ::

Ko bo vsak imel ta antminer, bo tudi antminer delal izgubo. Kot sem napisal, neverending chase. Ali si prvi ali pa mečeš denar stran.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

Mitja223 je izjavil:


Think again. Algo bo spremenjen preden pridejo prvi ASICi.


Proizvajalci gotovo že veselo minajo z njimi. Očitno bo algo change postala redno praksa, če se bodo res želeli rešiti asicov.

Mitja223 ::

Preden pridejo do end userjev sem mislil.

profdoktor ::

Mitja223 je izjavil:

Preden pridejo do end userjev sem mislil.

Zaposleni imajo itak doma vsak po 10 komadov in lepo testirajo 10x 180MH/s. To je že lepa rudarska zmogljivost za domačo uporabo. :D

marekmarko ::

Evo eno vprašanje. Odločam se da bi rudaril v kleti bloka, v katerem nimam interneta. Klet je hladna tudi poleti, hrup ne moti nikogar, same prednosti ampak kako spraviti dol internet? Malo sem gledal powerline adapterje pa me zanima kdo ima izkušnje s tem. Sem v četrtem nadstropju, klet v isti liniji in na istem ele. omrežju. Mislite da bi neslo z powerline adapterjem?

Spenc ::

marekmarko je izjavil:

Evo eno vprašanje. Odločam se da bi rudaril v kleti bloka, v katerem nimam interneta. Klet je hladna tudi poleti, hrup ne moti nikogar, same prednosti ampak kako spraviti dol internet? Malo sem gledal powerline adapterje pa me zanima kdo ima izkušnje s tem. Sem v četrtem nadstropju, klet v isti liniji in na istem ele. omrežju. Mislite da bi neslo z powerline adapterjem?


če imate tako kot večina blokov, nadometne optične inštalacije, bi jaz na tvojem mestu "skril" en utp kabel in ga peljal do kleti (če ti pa tam zmanjka pa kupi par samolepilnih nadometnih kanalov za poštukat).

krneki0001 ::

wifi extender daš, pa imaš mir.

tikitoki ::

marekmarko je izjavil:

Evo eno vprašanje. Odločam se da bi rudaril v kleti bloka, v katerem nimam interneta. Klet je hladna tudi poleti, hrup ne moti nikogar, same prednosti ampak kako spraviti dol internet? Malo sem gledal powerline adapterje pa me zanima kdo ima izkušnje s tem. Sem v četrtem nadstropju, klet v isti liniji in na istem ele. omrežju. Mislite da bi neslo z powerline adapterjem?


Pred casom so kolegu iz kleti ukradli, ne ravno poceni, kolo. Do it at your own risk.

profdoktor ::

Povej kateri blok. Rabil bi SLI GTX 1080. Lahko tudi Ti verzijo, ni problema. :))
««
58 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324224 (5836) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141263 (718) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218216 (3855) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917619 (10779) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747126889 (64616) -žiga-

Več podobnih tem