» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
57 / 63
»»

Machete ::

Yes. Samo čar šitkojnov je, da gredo mnogo lažje x10 kot btc in mnogo težeje (oz. manj se dumpajo, kot se napumpajo v večini) x/10, in predvsem so edini mineble za nas low end plebse. 8-) Sej bo vse ok. Jaz bom po 1 letu šele resno pogledal nazaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

kakob je izjavil:

Machete je izjavil:

Hodl ni bila najbolša izbira, gledano za 2 meseca.


1. Hodl je problematičen in ključen samo kadar gre cena dol, ne gor. (Beri: zdaj)
2. Sem pozabu kaj sm hotu rečt. Morda se spomnim kasneje.
3. Shitcoins will be shitcoins.


Jaz se generalno strinjam da je HODL dober, ampak težavica je ta, da če si vstopil ob nepravem času, je oz. bo ROI gnil, in je morda bolje tradat, ne za dobiček, ampak da za isti denar pridobiš več coinov...

Prodaš v minus, da kupiš v še večjem minusu in dobiš več coinov in je tako cena na coin nižja kot je bila ob buy inu... seveda je tu tudi past, če zadaneš glih na reversal =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

1pioneer ::

Al pa rudariš preko WinMinerja in dobiš plačano USD, ker takoj vse prodajo in v padajočem trgu maš potem opcijo ceneje kupit vse altcoine. Se pravi narudariš za 100$ potem si pa samo izplačaš v ETH, LTC, BTC, BCH, Amazon gift card, Payeer, iTunes gift card ali Paypal... V naraščajočem trgu pa rudariš direkt altcoin in čakaš da pride do tvojega željenega profita in prodaš...

nurmaln ::

a mi lahko kdo ki ima kej več izkušenj pove če je normalno da effective hashrate tako niha:

"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Baja ::

ja, je normalno, ker pooli računajo tvoj hash iz dobljenih shareov.

Blue3D ::

Glede na slabo trenutno stanje rudarjenja, se je
naša skupina (80 nvida kartic) odločila, da bomo rudarli za
masternode, sploh te kateri so na začetku.
To pomeni narudarimo 1000 coinov, takoj po izidu coina,
v 5-7 dneh se ti coini vrnejo, kasneje je ROI slabši.
Če je coin perspektiven se obdrži, če ne, gre na borzo.
V te namene smo odprli discord skupino, kjer zbiramo
coine in jih damo v MN, vsako dnevni izkupiček se nakazuje na vaš wallett. 4% je za vodenje. Trenutno delamo na SLC, manjka še 300 coinov
Če še komu ni kaj jasno me lahko tudi pokliče. vabljeni
https://discord.gg/yBb7Q3k
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blue3D ()

K0l1br1 ::

Če te prav razumem, nastavim na SLC, ko jih naberem, gre v grupo? EDIT: gledam, saltpool je primeren za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Blue3D ::

Pridi v discord.
Mi smo v tem poolu
https://www.gos.cx/
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

kekeck ::

Blue3D je izjavil:

Glede na slabo trenutno stanje rudarjenja, se je
naša skupina (80 nvida kartic) odločila, da bomo rudarli za
masternode, sploh te kateri so na začetku.
To pomeni narudarimo 1000 coinov, takoj po izidu coina,
v 5-7 dneh se ti coini vrnejo, kasneje je ROI slabši.
Če je coin perspektiven se obdrži, če ne, gre na borzo.
V te namene smo odprli discord skupino, kjer zbiramo
coine in jih damo v MN, vsako dnevni izkupiček se nakazuje na vaš wallett. 4% je za vodenje. Trenutno delamo na SLC, manjka še 300 coinov
Če še komu ni kaj jasno me lahko tudi pokliče. vabljeni
https://discord.gg/yBb7Q3k

Kaj pa ce narudaris recimo samo 100 coinov in ne dobis masternoda, ali ima tako rudarjenje tudi smisel napram rudarjenju ze uveljavljenih (eth, zec, btn, ...)?

Blue3D ::

Jaz osebno sem probal veliko shitcoinov, katere nisem uspel prodati.(draga šola )
Sam z enim rigom lahko delaš RVN, Zcash ali pa se združiš in skupaj narudariš in po potrebi dokupiš MN.
2017 leto ICOjev
2018 leto MNnodov
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Qcube ::

So pred kratkim s prodajo MN dobro nategnili nekaj ljudi, tako da je potrebno bit previden. Govorim o edgycash, pa še več jih je.

profdoktor ::

Proda kdo mining rig ali vsi hodlate?

Mitja223 ::

Jaz tudi kupim RX 570ke, prejšnji teden sem ponujal 240 po grafi, ta teden dam 220 >:D

SambaShare ::

dolenc ::

Mitja223 je izjavil:

Jaz tudi kupim RX 570ke, prejšnji teden sem ponujal 240 po grafi, ta teden dam 220 >:D


In kolk si jih dobil? Nič? :))

mat xxl ::

Ja ampak se dogaja, mene so že kontaktirali, da mi prodajo močan RIG 12 kartic višji razred, kupljenih dec 2017 za 70% takratne visoke cene, pa sem se samo lepo vljudno zahvalil.....

De_Rasor ::

Prodam 2x EVGA 1080. Več info v ZS.

c3p0 ::

Jaz pa ponujam 100€ po grafi -- omg, dokaz da se market sesuva... :)

De_Rasor ::

Mislim, da boš še čakal za 100€...

Mitja223 ::

dolenc je izjavil:

Mitja223 je izjavil:

Jaz tudi kupim RX 570ke, prejšnji teden sem ponujal 240 po grafi, ta teden dam 220 >:D


In kolk si jih dobil? Nič? :))


Meni je pač vseeno, drugi mesec bodo še samo 200 vredne :))

Mato989 ::

Mitja223 je izjavil:

dolenc je izjavil:

Mitja223 je izjavil:

Jaz tudi kupim RX 570ke, prejšnji teden sem ponujal 240 po grafi, ta teden dam 220 >:D


In kolk si jih dobil? Nič? :))


Meni je pač vseeno, drugi mesec bodo še samo 200 vredne :))


Jap, jaz sem tudi ponudil za unčo zlata 2€, pa nisem nič dobil sam mi je vseeno, drug mesec bo še sam 1€ vredna LOL
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mitja223 ::

Za 250 (z DDV) dobiš nove iz tujine, če se dobro zmeniš, pač je za čakat kaka dva tedna, tri... z garancijo in vsem. Potem pa imamo junake, ki bi 1 leto stare prodajali za 300 EUR? No thx. Pa vmes še omenijo, da ni računa, ko vsi vemo kako to gre (so vzeli na firmo pa si DDV odbijali zdaj pa se gredo svinjarije, glede na to, da je DURS jasno povedal, da se od mining opreme ne sme odbijat DDV, na koncu še bo kdo prijavo fasal). Sicer bodo pa tudi slovenske cene začele padati če bo šlo tako naprej in potem vso srečo z prodajo.

Mitja223 ::

Kolikor vem je glede US vprašanje ETH še vedno odprto, pa to niti ni takšen problem, BTC bo verjetno posledično vsem kripto valutam ceno dol držal, sploh glede na to, da vem kakšen % sredstev bivšega MtGoxa je bil do sedaj prodan in z takšnim tempom se zadeva lahko vleče še leto, leto in pol.

Imate minerji sredstva, da boste zalagali za elektriko ta čas? Ali boste minimalni profit delali s sprotno prodajo? Vprašanje je tudi koliko bodo grafe vredne čez 1 leto in kakšne nove grafe bomo vidli, ter po kakšnih cenah. Pa sem se tukaj dotaknil samo dveh problemov...

Dejstvo pa je, da tisti, ki ste kupovali grafe po High cenah, ni šans, da dobite toliko za njih, razen če bo spet takšno (ali še večje) povpraševanje, česar pa trenutno ni na vidiku. Žal.

Mato989 ::

Kaj se spet tu naslajaš z nekimi "vso srečo s prodajo"? A si zamudil zdaj pa jamraš in privoščiš drugim da bi dobili kaj več? Če ti ni kaj všeč ne kupi če ti je, kupi, drugo ni pomembno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mitja223 ::

Kaj sem zamudil? Jaz sem samo svoje mnenje napisal.

To, da so grafe vsak mesec manj vredne pa je lepo razvidno iz oglasov na bolih, kot tudi to, kako dolgo so že gor isti oglasi.

1pioneer ::

Mitja223 je izjavil:

Za 250 (z DDV) dobiš nove iz tujine, če se dobro zmeniš, pač je za čakat kaka dva tedna, tri... z garancijo in vsem. Potem pa imamo junake, ki bi 1 leto stare prodajali za 300 EUR? No thx. Pa vmes še omenijo, da ni računa, ko vsi vemo kako to gre (so vzeli na firmo pa si DDV odbijali zdaj pa se gredo svinjarije, glede na to, da je DURS jasno povedal, da se od mining opreme ne sme odbijat DDV, na koncu še bo kdo prijavo fasal). Sicer bodo pa tudi slovenske cene začele padati če bo šlo tako naprej in potem vso srečo z prodajo.

Kje dobiš nove RX570 za 250€ z garancijo? Lahko kak link prosim, da grem malo v šoping.

tikitoki ::

GTX 1060 je verjetno mislil. Sicer pa ima prav, cene se nizajo in razen, ce se profitabilnost rudarjenja dvigne, se bo ta trend nadaljeval.
Ce komu ni prav, da ne bo mogel opreme prodati po napihnjenih cenah, pa me boli patak.

Ijus ::

1pioneer je izjavil:

da grem malo v šoping.


ko babe po lipstick gre 1pioneer po grafe. :D

1pioneer ::

tikitoki je izjavil:

GTX 1060 je verjetno mislil. Sicer pa ima prav, cene se nizajo in razen, ce se profitabilnost rudarjenja dvigne, se bo ta trend nadaljeval.
Ce komu ni prav, da ne bo mogel opreme prodati po napihnjenih cenah, pa me boli patak.

Sej lahko tudi gtx1060, za to ceno se splaca. Se kak teden nazaj so ble od 350 do 500, tako da ce ima link naj poslje, lahko privat tudi.

1pioneer ::

To za 6gb mislim, če je govora o gtx1060 z 3gb, pol brezveze. To bo dobro še letos pol pa konc, edino če bi rudaril xy altcoine, kjer ne veš kaj bo z njimi v prihodnje...

K0l1br1 ::

Sem izklopil mašino. Komaj krije elektriko.

BadB0y ::

Torej če se neha rudarit, to pomeni tudi konec valut ? Al kdo bo potrjeval transakcije ?


K0l1br1 ::

Vedno bo kdo. Bo zahtevnost padla.

Machete ::

Na RVN je tak naval da je noro. Dobro, da sem ga veliko narudaril, ko je bilo pol manj majnerjev prejšnji teden in nazaj.
(In prodal včeraj na vrhu).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

K0l1br1 ::

Potem je z RVN prepozno. Kaj drugega aktualnega?

Qcube ::

Jaz bom še malo holdal rvn ker težavnost bo šla gor +19% v približno 20 urah. Upam da se ne bom nategnil.

Kolibri Lahko poskusiš Pigeon če si gembler.

Machete ::

JAz gonim še naprej RVN. V bistvu nimam časa raziskovat in se oklenem nekaj, ko že nastavim in prinese kaj BTCja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Crossfire ::

Okno za Pigeon je blo včeraj. Danes so samo še drobtinice.
Eno je sestavit rig, drugo je bit rudar ;)

dolenc ::

tikitoki ::

1pioneer je izjavil:

tikitoki je izjavil:

GTX 1060 je verjetno mislil. Sicer pa ima prav, cene se nizajo in razen, ce se profitabilnost rudarjenja dvigne, se bo ta trend nadaljeval.
Ce komu ni prav, da ne bo mogel opreme prodati po napihnjenih cenah, pa me boli patak.

Sej lahko tudi gtx1060, za to ceno se splaca. Se kak teden nazaj so ble od 350 do 500, tako da ce ima link naj poslje, lahko privat tudi.


Naroci iz nemcije, sicer moras pristeti se postnino.

kekeck ::

Qcube je izjavil:

Jaz bom še malo holdal rvn ker težavnost bo šla gor +19% v približno 20 urah. Upam da se ne bom nategnil.

Kolibri Lahko poskusiš Pigeon če si gembler.

Jaz sem jih narudaril samo 1000 RVN, če pogledam nazaj vsaj 10x premalo.
Težavnost pa noro raste tako da jih računam narudart še 1000 potem pa ...

Spenc ::

K0l1br1 je izjavil:

Sem izklopil mašino. Komaj krije elektriko.


Kaj pa rudariš in po koliko plačuješ kWh? Res je profitabilnost padla ampak jaz še zmeraj delam x2 prihodka glede na porabljeno elektriko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spenc ()

dexterboy ::

Ali kdo uporablja ta software ali pa da ga je že preizkusil?
https://whalesburg.com
Imam dva PCja in en je awesomeminer drugi pa Nicehash zaradi decemberske zapuščine, ampak mi vedno nakažejo na novo narudarjene satošije, staro stanje pa puščajo na miru! ;(
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

1pioneer ::

Jaz sem rudaril na whalesburg. Poleg ETH dobiš še njihov coin kot bounty ker so v betafazi še. Trenutno rudarim na Winminer da mam USD ker vse pada. Pol bom USD pretvoril v kripto ko bom videl novo rast.

danijel6 ::

Postalo je pa zabavno branje oglasov po bolhi, kjer se je nabralo ogromno grafičnih kartic, ki "niso" bile uporabljene za mining hahahaha:D

rh^ ::

danijel6 je izjavil:

Postalo je pa zabavno branje oglasov po bolhi, kjer se je nabralo ogromno grafičnih kartic, ki "niso" bile uporabljene za mining hahahaha:D


To se vedno tudi jaz nasmejim, ene dva sem celo poklical in sta mi garantirala, da pa kartica res ni bila uporabljena za rudarjenje pa nikoli OC.

profdoktor ::

Ne še kupovat. Počakajte mesec ali dva da cene kripta še nekoliko padejo, da se odpre še nekaj velikih mining farm, in da bo zunaj čez 30°C. Maja, junija bo pravi čas za PC gaming manijo z Quad SLI. :D

taddeo ::

Nikoli neveš kaj prinese prihajajoči...življenje piše zgodbe :-)

vse kaj je pod 1080 ti nebi nabavljal in če že bi itak novo...pač sem grafična kurba.

De_Rasor ::

Nevem, kaj folk tolko skriva zakaj je bila uporabljena. Če me je kdo uprašal, jasno povem, da sem rudaril z njo. Eno sem že prodal, za naprej pa se ne bojim. Izpod cene ne prodam, bo pa SLI gaming.

pirih ::

Če slučajno kdo rabi kak napajalnik za minerje :)
http://www.bolha.com/racunalnistvo/ohis...
««
57 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324416 (6028) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917780 (10940) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127667 (65394) -žiga-

Več podobnih tem