» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
59 / 63
»»

marekmarko ::

Je novejsi blok z malo ojacanimi vrati pa ceprav je klet, tako da dvomim da bo kdo vlamljal. Optika in vsi kabli so ometani, tako da odpade nov utp do kleti. Bom probal powerline adapter, saj reskiram samo cca 50€. Wifi extender pa nima sans da vlece 4 stuke.

tikitoki ::

brisi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

andro81 ::

Jaz msm powerline adapter iz hiše v drug objekt, pa gre brez problema. Sam tale ni bil samo 50€, če se boš igral s tem vzami orenk zadevo ali pa sploh ne poskušaj. Jaz sem najprej poskusil z enim z mimovrste za nekje cca 50€,pa ni šlo, potem sem pa kupil trendneta, dela ko urca, glede na dolžino linije cca 50m soliden prenos, malo pa se pozna na pingu, tako da za mining po moje ni ravno najbolje (ga tudi ne uporabljam za mining).
A je klet pod nivojem zemlje, ali je to blokovska klet z oknom pod stropom? Če je druga varianta je bolje wireless kot powerline, antene na okna pa gasa.

marekmarko ::

Gledam ceno antminerja e3 in je čez noč skočila iz 800$ na 1800$. Uf zdej mi je res žal da nisem kšnga naroču.

xabre ::

Nikoli ni prepozno :)

1pioneer ::

Kako kaj čistite rige? Zdaj bo kmalu vroče zunaj in vse prah ki se nabira bo treba spucat. Mate kak pribor ali kompresor za priporočit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1pioneer ()

kiFni ::

1pioneer je izjavil:

Kako kaj čistite rige? Zdaj bo kmalu vroče zunaj in vse prah ki se nabira bo treba spucat. Mate kak pribor ali kompresor za priporočit?

Če ni drugega, je tud pumpa za kolo zelo koristna za to nujno opravilo, bolje kot nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

Mitja223 ::

Čistiš ko so prašne, ne ko pride poletje?

1pioneer ::

Mitja223 je izjavil:

Čistiš ko so prašne, ne ko pride poletje?

Ja, samo sem združil eno z drugim :) Jaz čistim na pol leta, čeprav ni nekaj prašno. Še najbolj usran je PCU. Prej sem uporabljal kar sesalec dal slamico in jo oblepil in posesal vse, samo je kar zamudno, zato sprašujem kako kdo čisti. Tista s pumpo je zanimiva, samo imam le ročno tako da se ne vidim da bi z eno roko držal z drugo tlačil :)

WhiteAngel ::

1pioneer je izjavil:

Mate kak pribor ali kompresor za priporočit?


Če uporabljaš kompresor, nujno fiksiraj ventilatorje. Če se ti bodo vrteli, se bo inducirala napetost na njih in ti skurila kaj na plati od minerja.

Baja ::

jaz razstavim na prafaktorje, mehki čopič + krpa za plastiko. je pa moj zdrzal 4 leta brez čiščenja (več ali manj je mel sobo za sebe :)).

Machete ::

krneki0001 je izjavil:

Machete je izjavil:

Ker je to nateg star skoraj toliko kot nigerijska pisma.


To je normalna cena za 1050TI.

Imaš pa tudi 1070TI
https://www.banggood.com/Yeston-GeForce...


EVo so že pod Alpami.
fake 1050ti
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

baikal miners ma akcijo za cryptonight asice, kupiš enega, dobiš 5 :) zgleda da so se malo zaklali

1pioneer ::

Jim je Monero lepo srednji prstič pokazal, zdaj je Vitalik na vrsti za ETH :) Bitmain oz. asic minerji so meli več kot 50% hashrate, zdaj je to lepo dol padlo :)

Blue3D ::

Če kdo pozna ali je sam blockchain razvijalec, protokolov:
x16s, lyra2z, xevan bi prosim, če me lahko kontaktira.

biker8x afna gmail.com

Imamo izdelek in potrebujemo še blockchain.

hvala
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Crossfire ::

link?

marekmarko ::

Baja je izjavil:

baikal miners ma akcijo za cryptonight asice, kupiš enega, dobiš 5 :) zgleda da so se malo zaklali


a pa so to realni podatki glede hitrosti mininga s temi baikal giant n? Sej lahko kej druzga rudariš in če je realna hitrost je to super?

je kdo za skupno naročilo 5ih?

Zgodovina sprememb…

Baja ::

tudi če so realni, ni neke izbire na CN algotu se mi zdi. pa s hardforkom jih enostavno odklopiš z omrezja.

mogoce kot špekulativna nabava da bo kak fork preživel in nekoč nekaj vreden.

profdoktor ::

Al pa da si kakšna jajčka na oko pripraviš gor za zajtrk.

marekmarko ::

Na teh 60W bi jajčka tri dni cmaru.

Baja ::

če boš šo v akcijo vzamem enega :)

marekmarko ::

Baja jaz bi 2 ali 3, tako da rabiva še enega. se kdo javi?

kakob ::

Cene GPUjev padajo.

You are doing it wrong!
Never take a financial advice from someone who works for a living.

profdoktor ::

No ja, nekoliko res pada cena, ampak to verjetno zaradi prihoda nove generacije:


Brez kripto norije bi bila taka grafična te dni okoli 400€.

Machete ::

Kje ste quitterji? Je blo tako težko počakat mesec, dva?
Rudarim BTCP, dokler se ga še dobi kaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rh^ ::

kakob je izjavil:

Cene GPUjev padajo.

You are doing it wrong!



Sam sem dve 970ke zamenjal z 2x evga 1070, ker sem jih dobil res ugodno (pol leta stare). Drugače pa bojo cene še padle IMO

Crossfire ::

Zdaj pravi čas za nakupe GFX od weak handsov, whaza whaza whazaaaaaap

Stokarino ::

Ali je nezdravo da se 3 PSUje poveže z Y kabli?^

Baja ::

načeloma bi moglo biti OK. naprej greta tako ali tako samo dve žici.

ali pa kaj takega: http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

z napajalca ki napaja plato potegnes samo molex do ostalih dveh. bo manj kablovja ;)

Baja ::

najceneje in z najmanj kablov pa rešiš takole

bobby ::

Baja je izjavil:

najceneje in z najmanj kablov pa rešiš takole



Ja, ki pa ti lahko naredi neumnost, ker so grafike priklopljene na ta napajalnik konstantno.
Je bolje rezkirat tistih 6eur za splitter
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

dolenc ::

Ja kako pa misleš da splitter prižge napajalnik?

bobby ::

Enakomerno, ko pritisneš tipko primarnega napajalnika se preko spliterja informacija prenese tudi na sekundarni napajalnik. V tem primeru pa je sekundarni napajalnik vedno vklopljen.

u need to learn some more basics,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Baja ::

@bobby: če napajaš riserje in grafe iz istega napajalnika nebi smelo biti problemov. do problema lahko pride če brickani napajalnik mrkne, grafe pa potegnejo strom cez riser ki je na drugem trafotu. posledično fenta še tega. v teoriji.

verjetno pa bo prej miner crashno, tak da ...

bobby ::

Tvoji "če" me ne zanimajo. Reallife pisem. Ce prepustis opcije vsem ce-jem, imas konstantno neke tezave. Za fucking 6eur se izognes eni potencialno veliki tezavi, CE skuri eno grafo v CE primeru, in predno ti jo zreklamirajo, JE 6 eur minusa in kup tezav in voznje.
Ne mi s CEji in tezami zato, da prisparas drobiz.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

dolenc ::

Nevem kako si ti to predstavlaš. Kako vklopiš napajalnik, ali pa če skozi gori, nima veze. Če bo prišlo do česa, bo zaščita napajalca tista, ki ga bo ugasnila in pri vsej tej zgodbi nima niti najmanjše veze s čim ga ti prižigaš.

Spock83 ::

Jaz sem to lepo rešil z 2000W serverskimi napajalniki, ki imajo output samo 12V.

Baja ::

kolko pa pride takšna zadevica? kakšen link?

marekmarko ::

Če prevežeš 16 (PSON) z 17 (COM) pin je isto kar počne ta spliter. To je samo šibek signal ki sporoči da je "matična vklopljena"

Stokarino ::

Nov Antminer z9, za equi... Rip gpu mining?

profdoktor ::

RIP mining rigi. Hvala za ogrevanje. Dnevi so že vroči. Bilo je lepo. Več na portalu Bolha.

MATiCEK ::

Stokarino je izjavil:

Nov Antminer z9, za equi... Rip gpu mining?

Slabo kaže za gpu mining ...
Nov Antminer Z9 mini s porabo 300W in enakim hashrate-om kot 15 x gtx 1080ti.

Baja ::

en forkič pa bo ;)

Machete ::

BTCP team je na začetku zapisal, da bo šel coin na pow, če se razvije asic.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

marekmarko ::

Ko Bitmain začne prodajati nove stroje za rudarjenje vsi forkajo coine, ampak dejansko so ti stroji verjetno rudaril že par mesecov prej in ima
bitmain že velko zalogov teh kovancev. S tem denarjem oz coini že razvijajo nove mašine in spet isti krog. Na koncu bo zmagal bitmain, saj je prevelik
da bi ga forki ustavili. Na skrivaj naredi stroj in mina, ko težavnost naraste pa proda mašine in še tam zasluži. Grafične bodo na koncu minale
na 2 kovancih, ampak bo težavnost tako velika da se ne bo splačalo.

Spock83 ::

Baja je izjavil:

kolko pa pride takšna zadevica? kakšen link?



https://www.parallelminer.com/product-c...

Na žalsot je danes dosti dražje.

Machete ::

Jaz sem mojim karticam nastavil tavelike soben vente. Na medium jim zbijejo za kakih 5°C. Sedaj so večinoma od 65-71°C
Pridno delajo že pol leta brez težav. Rudarim BTCP in so s Power limit 70% in čisto minimalno navite stabilne tudi teden dni, ko se kdaj miner obesi.
Kaj vi kaj rudarite trenutno z nvidia?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blue3D ::

Iščem AMD mining rig 6-8 kartic z LINUXOM
Najamem za 1 teden.
email me biker8x afna gmail pika com
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Machete ::

Imam občutek, da bitman testira equihash asics cipe. Gain na BTCP miningu je že od včeraj ponoči skoraj 50% dol (isti hash seveda).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matico1 ::

Pozdravljeni rudarji! :D

Kaj kej rudarite? Jst sm trenutno na Musiccoin-u. Sm ga že prej, zdej je pa profitabilnost zrastla tko, da mi da 100 kovancev več na dan. Drugač sm pa zadnji mesec rudaril bolj te "ta zihr" kovance, prej pa vsepovprek znano in totalno neznano.

npr. Adnet, Buckcoin, Nihilo, SnowGem, Digibyte, Bitcore, Minex itd. Zaenkrat ni blo kakšnega boom-a, x2-x3, neki tud v minus..no, Bytecoin je naredu x10, ko je pršu na Binance ampak je potem padu tko, da je glih na nekih x3.

Maste kakšne "vroče" kovance za predlagat?

Lp
««
59 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324360 (5972) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141273 (728) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218226 (3865) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917756 (10916) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127460 (65187) -žiga-

Več podobnih tem