» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
52 / 63
»»

c3p0 ::

To misliš one, ki so jih dobili in zaprli?

Aless ::

Eno mnenje rabim a se splača glede na razmerje poraba/profit 350W=800sols ali je bolje 200W/530sols??

4knative ::

c3p0 je izjavil:

To misliš one, ki so jih dobili in zaprli?

Rusi bodo baje skušali narudarit preostanek bitcoinov kar s kvantnim računalnikom. Noro! :))
"When we are dead, it's not what we HODL or SODL that matters.
It's what we BUIDL."

K0l1br1 ::

Jaz sem eno popoldne varil profile 3x2 cm in nato pobarval v črno. Za alu profile se mi ni dalo avta vžigat.

Fritz ::

4knative je izjavil:

c3p0 je izjavil:

To misliš one, ki so jih dobili in zaprli?

Rusi bodo baje skušali narudarit preostanek bitcoinov kar s kvantnim računalnikom. Noro! :))

Niso prišli niti do poskusa, ko jih je varnostna služba prestregla. Želeli so povezati mainframe s spletom, čeprav je tisto omrežje namensko strogo ločeno od spleta. Brihte, ni kaj.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

1pioneer ::

Slabe plače, pa so iskali kako dobit bonus :) Zdaj imajo pa zastonj hrano in bivanje :)

scythe ::

K0l1br1 je izjavil:

Jaz sem eno popoldne varil profile 3x2 cm in nato pobarval v črno. Za alu profile se mi ni dalo avta vžigat.


A ni stvar malo pretežka ko je izdelana? Jaz sem naredil kolegu komplet ohišje za 12 kartic (3,5Kg ALU 26€ in vijaki/matice 8€....vse kupljeno v Merkurju).

 Rig 12x

Rig 12x

K0l1br1 ::

scythe je izjavil:

A ni stvar malo pretežka ko je izdelana?
Je težja, ni pa tako težka, da bi jo bilo problem premikati, če bi bila potreba. Imam pa 4 kartice z dvema napajlnikoma, plato, procesorjem in diskom.

krneki0001 ::

Aless je izjavil:

Eno mnenje rabim a se splača glede na razmerje poraba/profit 350W=800sols ali je bolje 200W/530sols??


Oboje je dost slabo. Na kateri kartici bi to rudaril?

530sol daje 1070ti na 140W.

Aless ::

krneki0001 je izjavil:


Oboje je dost slabo. Na kateri kartici bi to rudaril?

530sol daje 1070ti na 140W.


Podatki o porabi so merjeni iz vtičnice za cel računalnik. Računalnik je pa I5 2500k ,16gb ram 2x disk, 5x ventilatorji, 1x GTX1080, 1x R9 280x.
Je pa prvotni namen računalnika igranje igric, in predvajanje medijev v dnevni sobi, zato sem omejen z kišto ki je dokaj utesnjena Fractal Design Node605, s tem da GTX laufa na 50% powerlimit in 65C temp limit in overclockana mem+550mhz, R9 280x pa sem undervoltal na 0,975mv freq pa cpu950, mem1500.
Ker sem omejen z prostorom in želim temperature imeti pod 65C, so pač prišli taki podatki glede rudarjenja, rudarim pač posredno, ko se ne uporablja računalnika samo me zanima če se bolj splača rudarit z obema ali samo z GTX, glede na porabo/dobiček ob upoštevanju omejitev prostora in temp?

Qcube ::

Če dobiš več kot plačaš za elektriko se splača.

krneki0001 ::

Potem bolje da rudari 1080 kot amd. Je manj požrešna, pa več da od sebe.

Mesar ::

ROI pa je v PM kaj ti ni jasno, zbasal bo gnarja noter še pa još potem pa bo imel smetarske 1080 ki mu bodo stale na polici res mojster
Your turn to burn!

IL_DIAVOLO ::

Qcube je izjavil:

Če dobiš več kot plačaš za elektriko se splača.


Bo moralo bit kar dosti več, da se mu sploh investicija v grafo povrne, preden bo sploh kaj zaslužil.

Qcube ::

Sicer z 280x dobiš samo 60 centov na dan ko odšteješ elektriko, ni ravno dosti, če rabiš malo dodatnega gretja ok.

Aless ::

Ja no mi je uspelo z modifikacijo biosa znizat porabo R9 280X na 132W na vtičnici, skupaj cel komp je 207W če je samo R9 obremenjena, pri tem daj konstantno 300solsov, pri tem je na 64C (50%vent), tko da sem jo spravil na nivo GTX1060 glede porabe/profita. Se pravi trenutno cca 24EUR čistega na mesec. Zaenkrat jo bom pustil vklopljeno zraven GTX1080, pa še dobro je da lahko medtem ko se nabijajo igre z GTX, lahko R9 rudari. Kot rečeno glavni namen kompa je igre in medija player v dnevni sobi, pač z rudarjenjem bi pač pokrival stroške elektrike v hiši, pač odvisno od stanja btc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aless ()

Vanadium ::

1pioneer je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Ima kdo načrt za vsaj 12 card mining rig ohišje?


Kakšen načrt pa rabiš?
Cevi:


modeli za skupaj sestavit:


Imaš v Bauhausu ogromno tega na voljo za male pare. Tudi kotne plastike, da 3 palice gor priklopiš.

Narediš pravokotnik, potem pa v alu zvrtaš luknje, da kartice gor privijačiš in imaš zadevo narejeno.

Sicer ne vem, kaka je cena teh delov v Bauhausu, v Obi je ceneje če kupiš aluminjaste palice in sam zvrtaš v pravokotno ohišje. Tisti plastični povezovalci so kar dragi od 2.5 do 3€ na kos, odvisno od modela. Če delam na maso prišparam kar dosti, za en rig pa je pomoje vseeno in je dosti manj dela s sestavljanjem :) Sem gledal iste izdelke in v Nemčiji pride komplet ogrodje nekje 20€, tu v Obi me pa pride 40€... Samo zdaj naročat iz tam pa poštnina se ne splača, razen če bi delal ene 20 rigov naenrkat. Se da mogoče kje v Sloveniji dobit kaj ceneje aluminjaste cevi pa te plastične modele?


Evo nekaj takega sem iskal:

https://grabcad.com/library/x14-gpu-min...

Sem že razrezal OSB plošče v bauhausu tako da naslednji vikend sestavim.

krneki0001 ::

Mesar je izjavil:

ROI pa je v PM kaj ti ni jasno, zbasal bo gnarja noter še pa još potem pa bo imel smetarske 1080 ki mu bodo stale na polici res mojster


Če ga jaz prav razumem kartici že ima v računalniku. Torej, če vmes rudari, je vseeno, bolje da nekaj služi, kot nič. In trenutno pokriva elektriko in doda še kak evrov več na dan.

svedr ::

Evo nekaj takega sem iskal:

https://grabcad.com/library/x14-gpu-min...

Sem že razrezal OSB plošče v bauhausu tako da naslednji vikend sestavim.


In tebi je tale lesena škatla z 10 dodatnimi ventilatorji všeč ?
In kam jo boš postavil ? Na sredo sobe ? Spredaj pa zadaj more biti frej ....
Iz strani je pa itak zaprta .....:D

virusZz ::

In kaj trenutno rudarite? Predvsem me zanima za zelene grafične kartice.
Vem da vse piše na whattomine.com, vendar me zanimajo vaše dolgoročne odločitve in ne dnevne vrednosti.
virusZz

Vanadium ::

svedr je izjavil:

Evo nekaj takega sem iskal:

https://grabcad.com/library/x14-gpu-min...

Sem že razrezal OSB plošče v bauhausu tako da naslednji vikend sestavim.


In tebi je tale lesena škatla z 10 dodatnimi ventilatorji všeč ?
In kam jo boš postavil ? Na sredo sobe ? Spredaj pa zadaj more biti frej ....
Iz strani je pa itak zaprta .....:D


Sej jo nebo prišel tito gledat v klet v bajto? Vazn da bo delovalo.

taddeo ::

Uporabljam Nicehash legacy in 3rd party dtsm miner torej equihash..ali pa verzijo v2 izbrane algoritme neoscrypt,equihash,nist5,lyrarev2.

če bi vedel kaj druga minat, da je boljši profit bi takoj preklopil oz. sem nekaj probaval pa brez uspeh

virusZz ::

Je dejanska razlika med Nicehas v2 in legacy?
virusZz

il ::

NH Legacy ima malo hitrejši Equihash (dstm miner), na NH V2 pa je precej hitrejši Neoscrypt (novi Excavator)

Kiwix ::

Legacy je pri equihash (dtsm) malo hitrejši. Z v2 dosežem ~750Sol/s z legacy pa ~800Sol/s.

Machete ::

Heh, donation pool ZCL je čez 50% hasha? Nevarno ali ne?
Total Pool Hashrate: 77.61 MSol/s
Network Hash/s: 137.63 MSol/s
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hamez66 ::

Zakaj nevarno? Vse je ok, nihče ne bo izvajal 51% napada iz btcp donation poola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

favorites ::

krneki0001 je izjavil:

V bistvu ko sem se še malo poglobil v slike

Notri linijo pripelje zelo verjetno en riser (kabel je že tak od računalnika do ohišja), nanj je zelo verjetno vezan razdelilec na 4 grafike in iz tega potem še dodatna 2 razdelilca na 4 in ker na prvem razdelilcu ostaneta 2 prosta pride ravno 10 grafik potem notri.

Napajalnik 1500W - 170€
3x razdelilec za 4 pcie - 150€
11x riser - 90€
10x grafika 1060 3GB - 3000€
računalnik da vse to laufa (navaden minipc z G procom) - 150€
20x ventilator - 100€
ohišje - max 100€

skupaj daš v sloveniji za to pod 4000€.


To znam jaz sam sestavit, pa še marsikdo tukaj na forumu. Če kdo res misli kaj takega delat, naj pove pa mu pomagam (zastonj, za kako pijačo bo dal)


Okej vredu:)
Recimo da sem pri rudarjenju dokaj laik. Z vlaganjem v kriptovalute se sicer že nekaj časa ukvarjam, rudaril pa še nisem.
Vem za prostor kateri je izjemno hladen, lahko bi ga dokaj ugodno še dodatno hladiv. Elektriko lahko dobim dokaj poceni.

Recimo da kupim oz. izdelam tak komplet kot si dejal (cirka 4000eur). Koliko lahko dnevno prirudarim (približno), koliko imam porabe elektrike ter kolikšna je doba trajanja komponent (mislim koliko časa te komponente zdržijo pri 24/7 delovanju). Ko dobim točen podatek o ceni elektrike pa bom lahko določil ali je investicija pametna.

Se zahvaljujem za vse odgovore.
https://www.binance.com/?ref=13971818

Mato989 ::

Najprej se vsi novinci vprašajte drugo zelo pomembno dejstvo!

Če nekdo vloži 4.000€ in kupi mining rig... vse lepo in prav, ampak raje se vprašajte če menite da bo trg zrastel... ker če bo, je bolje 4.000€ vložit v nakup BTCja in nekaj altov in holdat 1 leto!!!

Za 4.000€ dobiš danes 5,8 etra... ROI za 4.000€ rig je verjetno VSAJ 6-7, če ne 9 mesecev, torej da si na NULI in imaš gratis kartice (ki jih boš moral prodat seveda, zaenkrat še grejo ampak črn scenarij je slabši pri grafah imo kot pri coinih!)

Če verjameš, da bo ethereum recimo šel x2 imaš več profita v nakupu ethereuma kot v nakupu mining riga za 4.000€... sploh pa ne računam da kakšna grafa ali napajalnik crkne in morš reklamirat, kaj boš, čakal 3 tedne na novo ali reklamacijo, ali boš kupil še eno itd??? Spet dodatn strošek!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

favorites je izjavil:


Recimo da kupim oz. izdelam tak komplet kot si dejal (cirka 4000eur). Koliko lahko dnevno prirudarim (približno), koliko imam porabe elektrike ter kolikšna je doba trajanja komponent (mislim koliko časa te komponente zdržijo pri 24/7 delovanju). Ko dobim točen podatek o ceni elektrike pa bom lahko določil ali je investicija pametna.

Primer: recimo da danes kartice naredijo za 3 EUR BTC-ja, cena elektrike na dan je 3 EUR, konec meseca bo BTC vreden +20%. Se splača?

Koliko lahko narudariš na podlagi podatkov, ki si jih dal, ne ve nihče.

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

favorites je izjavil:


Recimo da kupim oz. izdelam tak komplet kot si dejal (cirka 4000eur). Koliko lahko dnevno prirudarim (približno), koliko imam porabe elektrike ter kolikšna je doba trajanja komponent (mislim koliko časa te komponente zdržijo pri 24/7 delovanju). Ko dobim točen podatek o ceni elektrike pa bom lahko določil ali je investicija pametna.

Primer: recimo da danes kartice naredijo za 3 EUR BTC-ja, cena elektrike na dan je 3 EUR, konec meseca bo BTC vreden +20%. Se splača?

Koliko lahko narudariš na podlagi podatkov, ki si jih dal, ne ve nihče.


Vprašanje je če ni manj dela če enostavno daš 4.000€ v BTC in zraste 20%... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Vprašanje je če ni manj dela če enostavno daš 4.000€ v BTC in zraste 20%... =)

Ja...

Mato989 ::

Pri rudarjenju je po moje zelo pomemben celoten pogled na market...

In sicer prvo vprašanje ali izziv ki ga imaš je:

- Ali bo Market Cap in kovanci rastli???

Če je odgovor DA, potem se bolj splača rudarit in držat, če je NE, je bolje takoj prodajat v FIAT in morda držat na bitstampu da vskočiš na kak dump not...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

krneki0001 ::

favorites je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V bistvu ko sem se še malo poglobil v slike

Notri linijo pripelje zelo verjetno en riser (kabel je že tak od računalnika do ohišja), nanj je zelo verjetno vezan razdelilec na 4 grafike in iz tega potem še dodatna 2 razdelilca na 4 in ker na prvem razdelilcu ostaneta 2 prosta pride ravno 10 grafik potem notri.

Napajalnik 1500W - 170€
3x razdelilec za 4 pcie - 150€
11x riser - 90€
10x grafika 1060 3GB - 3000€
računalnik da vse to laufa (navaden minipc z G procom) - 150€
20x ventilator - 100€
ohišje - max 100€

skupaj daš v sloveniji za to pod 4000€.


To znam jaz sam sestavit, pa še marsikdo tukaj na forumu. Če kdo res misli kaj takega delat, naj pove pa mu pomagam (zastonj, za kako pijačo bo dal)


Okej vredu:)
Recimo da sem pri rudarjenju dokaj laik. Z vlaganjem v kriptovalute se sicer že nekaj časa ukvarjam, rudaril pa še nisem.
Vem za prostor kateri je izjemno hladen, lahko bi ga dokaj ugodno še dodatno hladiv. Elektriko lahko dobim dokaj poceni.

Recimo da kupim oz. izdelam tak komplet kot si dejal (cirka 4000eur). Koliko lahko dnevno prirudarim (približno), koliko imam porabe elektrike ter kolikšna je doba trajanja komponent (mislim koliko časa te komponente zdržijo pri 24/7 delovanju). Ko dobim točen podatek o ceni elektrike pa bom lahko določil ali je investicija pametna.

Se zahvaljujem za vse odgovore.


10 komadov 1060 3GB daje danes 16 dolarjev na dan pri 24/7 delovanju. Torej 30 dni 480 dolarjev, če vse pravilno deluje cel mesec. V enem letu dobiš okoli 5700dolarjev, če se težavnost ne poveča.
Pri 4000 evrih (4800dolarjih) vložka, je 5700 (-elektrika) zelo malo profita za prvo leto.

taddeo ::

Zgoraj omenjeni Nicehash-ov dtsm equihash naj bi imel dev fee 2%

to pomeni, da se od zneska ki trenutno rudari odbije 2% ali kako?

favorites ::

Samo vprašal sem ;)
hvala za odgovore.

Glede na donose ki jih dosegam s trejdanjem je zame stvar postala nezanimiva.
https://www.binance.com/?ref=13971818

Baja ::

pri rudarjenju je računanje kolko da grafa ven na današnji dan edino smiselno za primerjavo graf med sabo.

vse drugo je mešanje lufta. ker danes je lahko 3e+, čez teden 5e-, čez leto 200e+. podobno kot če kupuješ bundo poleti. do zime nebo profita od nje.

bolj se mi zdi pomembno da veš kolko si česa narudaril na mesec, da potem čez leto-dve veš približno kakšen je profit.

rudariš alte, ob ugodnem razmerju zamenjaš v btc in spet te ob ugodnem razmerju zamenjaš za fiat. tu je profit pol.

krneki0001 ::

Baja, vzel sem najbolj profitno zadevo na včerajšnji dan in 10 kartic nVidia 1060 3GB narudari na dan 16 dolarjev. Ena narudari 1.6 dolarja na dan. Cena ene kartice je 300€, torej mora ena kartica rudarit malo več kot pol leta, da se izplača, potem pa še mesec dni za porabo elektrike in imaš 5 mesecev rudarjenja da boš sploh imel kaj zaslužka.

Če namesto v "mining rig", daš 4800 dolarjev v neo (nekje 34 komadov jih dobiš za ta denar trenutno - 140 dolarjev je komad), pa bo narasel iz 140 dolarjev samo na 160 dolarjev, si naredil več dobička kot v celem letu rudarjenja na 10ih karticah nVidia 1060.

Bo pa skoraj sigurno šel do 160 dolarjev (če ne celo več) v prihodnjih dneh, ker je:
1.) pripis GAS coinov (dividende)
2.) ONT airdrop (za vsak neo dobiš še 0.2 ONT)

Machete ::

Čez 15 min je konec donacijskega rudarjenja ZCL. Snapshot danes.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hamez66 ::

Zgleda bo bittrex razdelil te BTCP coine, ne bo pa imel trga za BTCP.

https://support.bittrex.com/hc/en-us/ar...

Blue3D ::

Najamem RIG vsaj 6x 1070 ali 6x1080 ali 6x1080ti
Vsaj 3 dni. Plačam 30% več kot vsakodnevni maximum od WHATTOMINE v BTC na vaš wallet.
kontak na biker8x afna gmail.com
Tested on Quakers
I5 13600K 6800XT

Shybby ::

Machete je izjavil:

Čez 15 min je konec donacijskega rudarjenja ZCL. Snapshot danes.



in kaj zdaj sledi? na ta naslov od denarnice na poolu nam pošljejo btcp? al kako bom pol dobil btcp v nov wallet?

Blue3D je izjavil:

Najamem RIG vsaj 6x 1070 ali 6x1080 ali 6x1080ti
Vsaj 3 dni. Plačam 30% več kot vsakodnevni maximum od WHATTOMINE v BTC na vaš wallet.
kontak na biker8x afna gmail.com



maš mail

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shybby ()

Machete ::

Shybby je izjavil:

Machete je izjavil:

Čez 15 min je konec donacijskega rudarjenja ZCL. Snapshot danes.

in kaj zdaj sledi? na ta naslov od denarnice na poolu nam pošljejo btcp? al kako bom pol dobil btcp v nov wallet?


BTCP boš dobil, ko boš v btcp denarnico vnsel private key tega naslova, ki si ga uporabil za rudarjenje.
Sweep funkcija electrum denarnice, če se ne motimm.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Shybby ::

nimam electum denarnice, ampak zcl calsic 1.0.0, ki so jo objavili na strani od btcp.. je tud vredu ja?

Machete ::

Ja, saj to je to. Lahko upgrejdaš, zadeva se povozi. SBackupaj privatekey (in wallet file v appdata). Rabiš pa samo privatekey met ready, to je to.
BTCP bomo lahko claimali čez ca 2 dni. Od bolj znanih ga bo zaenkrat podpirala Kucoin borza.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

štorkljaa ::

Za vse tiste, ki razmišljate o nakupu GPU pejte na Nicehash calcolator in poglejte krivuljo za 30 dni :( težko nam:(

kekeck ::

Res mi ni jasno, al res težavnost tolk narašča al samo NC hoče vedno več zase.

Qcube ::

Nicehash deluje po principu bidanja, kdo da več. Trenutno so kupci hash powerja pripravljeni plačat največ samo toliko.

kekeck ::

In katera je najboljsa alternativa, če hočeš dobiti plačilo direkt v BTC?

Qcube ::

Nemosminer, Sniffdog miner, Awesome miner. nisem nikoli uporabljal zato ne poznam detajlov.
««
52 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324411 (6023) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917779 (10939) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127632 (65359) -žiga-

Več podobnih tem