» »

Točen cvetlični med (Medex)

Točen cvetlični med (Medex)

HotBurek ::

Pozdravljeni.

Kupil sem Medex-ov točen cvetlični med in po treh dneh je poln "kristalov". Praktično je spodnja polivica kozarca kot marmelada, se pravi netekoč med... Pri prejšnih nakupih tega medu, se to ni pojavilo.

Je to normalno? Pa sicer katere med kupujete oz. priporočate?

Medex Točen cvetlični med

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window
  • zavaroval slike: Mavrik ()

...:TOMI:... ::

Med se kupuje domač, direktno do čebelarja.

To, kar se ti je zgodilo ni nič slabega. Vzemi si čas, segrej vodo na nekih 4o stopinj Celzija in postavi kozarec noter. Vzdržuj to temperaturo, pa bo med spet tekoč, kot prej.
Tomi

anketar ::

ja, med kristalizira je popolnoma normalno

Mare2 ::

Tudi Medex-ov točen cvetlični med kristalizira.

Sicer pa tudi btw krave niso vijoličaste. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hotig ::

Ravno to, da med kristalizira, med drugim potrjuje njegovo kvaliteto. Kot sta omenila TOMI in anketar se med kupuje direktno od čebelarjev, njegova kristalizacija pa je povsem normalna in s tem potrjuje kakovostno pridelavo. Tisto, kar danes ljudje kupujejo v trgovinah kot med, je bolj podobno neki mešanici, na katero se še čebele ...

OmegaM ::

Kristalizacija je tudi posledica temperature.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Invictus ::

Če med kristalizira, samo pomeni, da notri ni veliko dodane pocukrane vode.

Med je pri sobni temperaturi trd.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

reeves ::

HotBurek ::

Ja ta med je v zgornji polovici bil povsem tekoč, spodaj pa kot marmelada. :) Sicer pa vse pri sobni temperaturi.

Če sem prav razumel, segret/tekoči med naj ne bi kristaliziral, kakovost takega medu pa je potem nižja? Je potem prednost tekočega medu zgolj to, da je tekoč?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

mtosev ::

nekdo mi je reko, da med nad neko temperaturo ni zdrav.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

reeves ::

HotBurek je izjavil:

Ja ta med je v zgornji polovici bil povsem tekoč, spodaj pa kot marmelada. :) Sicer pa vse pri sobni temperaturi.

Če sem prav razumel, segret/tekoči med naj ne bi kristaliziral, kakovost takega medu pa je potem nižja? Je potem prednost tekočega medu zgolj to, da je tekoč?


Med segrevajo zaradi lažjega polnjenja, tako da ja, in pa lažje ga je uporabljati. Izgubi pa s tem nekaj koristnih snovi. Lahko ga tudi redčijo z vodo in sladkorjem.

@mtosev

36°C. Pa ne da ni zdrav, samo manj oz. skoraj nič ni koristen. Odvisno do kje ga segrevaš in koliko časa.

HotBurek ::

Sem mislil, da je 40°C limit. :) Pol drži to, da krop-vroča voda v čaju ni dobra za med.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

krneki0001 ::

do 40 stopinj je dovolj da med postane tekoč, več kot 42 stopinj pa bo uničilo vse dobro in zdravilno v medu.

reeves ::

Zmota št. 4: Med se sme segrevati do 40 stopinj Celzija, ne da bi omembe vredno spremenil kakovost in zdravilno moč.
NE DRŽI. Med izgubi vrsto zdravilnih učinkovin že pri temperaturah nad 36 stopinj Celzija. Od kod teh magičnih 40 stopinj? Najbrž ni naključje, da šele pri tej temperaturi v industriji med brez težav pretakajo s stroji. Že z rahlim segrevanjem se namreč zavre ali ustavi kristalizacija. Barva, vonj in okus medu se bistveno spremenijo, med nikdar več ne bo tak kot prej, njegova antibiotična moč pa se hitro izgubi.


Podatki se razlikujejo za par stopinj; odvisno kje bereš. Ampak suma sumarum je, da medu ni dobro segrevati oz. čim manj.

Borut H ::

Kozarec medu se lahko potopi v vodo s temperaturo 40 stopinj ampak med ne bo dosegel te temperature tako zlahka, tako da nevarnosti da izgubi vse kar je dobrega v njem ni.
Je pa res da med ne bo nikdar več enak kot je bil.

konspirator ::

Jaz dam kozarec na okensko polico, na sonce in občasno zarotiram.
--

...:TOMI:... ::

Tudi tako točnih merilnikov nimate, da bi se sedaj zaradi parih stopinj sekirali.
Tomi

ales85 ::

Invictus je izjavil:

Če med kristalizira, samo pomeni, da notri ni veliko dodane pocukrane vode.

Med je pri sobni temperaturi trd.

Med je pri sobni temperaturi LAHKO trd. Ne bo pa kar vsak med vedno trd pri sobni temperaturi.

Vir: osebne čebelarske izkušnje.

Mare2 ::

ales, a tvoj med ne otrdi? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

next3steps ::

hotig je izjavil:

Ravno to, da med kristalizira, med drugim potrjuje njegovo kvaliteto. Kot sta omenila TOMI in anketar se med kupuje direktno od čebelarjev, njegova kristalizacija pa je povsem normalna in s tem potrjuje kakovostno pridelavo. Tisto, kar danes ljudje kupujejo v trgovinah kot med, je bolj podobno neki mešanici, na katero se še čebele ...

Propolis (ajo)!

vostok_1 ::

Jp. Cheap med iz hipermarketov in podobno je za v smeti.
Med mora kristalizirat, drugače je obdelan.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Vice ::

Tudi že obdelan med kristalizira nazaj.

boss-tech ::

konspirator je izjavil:

Jaz dam kozarec na okensko polico, na sonce in občasno zarotiram.


Ni ravno dobro, se povečuje HMF...
Hidroksimetilfurfural @ Wikipedia
http://tovornik.info

maco-maco ::

Če je med 100% slovenskega porekla, lahko preveriš analizo: preveri med.
Samo na žalost Medeks prodaja med iz daljnih krajev.
Kaj?

boss-tech ::

Ja tudi če piše da je med iz EU in izven EU, je še to večina kitajska ali pa argentina
http://tovornik.info

krneki0001 ::

Med se kupuje samo in izključno iz tvoje okolice. Čebela dela protistrupe proti vsem strupom. Če ga ne more izdelat, jo šponavadi ta strup ubije. Če pa preživi imaš pa protistrupe za večino strupov v tvoji okolici. Kar pomeni, da je ta med zate zdrav in ti bo pomagal uničevat strupe, ki so iz tvoje okolice prišli vate.
Če pa jemlješ nek pocukran med iz daljnih krajev, pa ne boš nič pametnega v njem dobil, razen ogromno sladkorja.

jype ::

Oh FFS.

Master_Yoda ::

Med je iz EU in izven EU - torej je lahko tudi iz marsa.
Kako je sploh legalno taksno poreklo ? Dejansko kupcu s taksno deklaracijo kazejo sredinec in recejo: "You want to know where it is from ? Fuck you it is where it is from! Gobble it up!".

Smurf ::

krneki0001 je izjavil:

Med se kupuje samo in izključno iz tvoje okolice. Čebela dela protistrupe proti vsem strupom. Če ga ne more izdelat, jo šponavadi ta strup ubije. Če pa preživi imaš pa protistrupe za večino strupov v tvoji okolici. Kar pomeni, da je ta med zate zdrav in ti bo pomagal uničevat strupe, ki so iz tvoje okolice prišli vate.
Če pa jemlješ nek pocukran med iz daljnih krajev, pa ne boš nič pametnega v njem dobil, razen ogromno sladkorja.

Url za clanek?

maco-maco ::

FFS

Sem razumel, da bo za med 100% slovenskega porekla analiza obsežnejša. Pa očitno ni, sem probal vpisat izmišljen lot 08200 zlati panj, pa je isto kot pri italjanskem kostanjevem.

Url

To tudi jaz prvič slišim. Se pa daje med v flajštre in na rane, samo to ni isto.

Kaj?

krneki0001 ::

maco-maco je izjavil:

To tudi jaz prvič slišim. Se pa daje med v flajštre in na rane, samo to ni isto.


Na rane, opekline,...

Imaš pa tudi medihoney - medicinski med za na rane in opekline.
https://www.amazon.com/Improved-Medihon...

Smurf je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Med se kupuje samo in izključno iz tvoje okolice. Čebela dela protistrupe proti vsem strupom. Če ga ne more izdelat, jo šponavadi ta strup ubije. Če pa preživi imaš pa protistrupe za večino strupov v tvoji okolici. Kar pomeni, da je ta med zate zdrav in ti bo pomagal uničevat strupe, ki so iz tvoje okolice prišli vate.
Če pa jemlješ nek pocukran med iz daljnih krajev, pa ne boš nič pametnega v njem dobil, razen ogromno sladkorja.

Url za clanek?


Kakšen članek? Vprašaj kakega čebelarja blizu tvojega doma pa boš iz prve roke zvedel.

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> Vprašaj kakega čebelarja blizu tvojega doma pa boš iz prve roke zvedel.

Čebelarja naj vprašam o toksikologiji? To je praktično tako butasto, kot bi tebe spraševal o čebelarstvu.

Smurf ::

krneki0001 je izjavil:


Kakšen članek? Vprašaj kakega čebelarja blizu tvojega doma pa boš iz prve roke zvedel.

Poznam profesorja, katero glavno raziskovalno podrocje so ravno cebele (precej predava tudi v tujini) in mi nikoli ni povedal kaj takega. Glede na to, da izobrazuje tudi cebelarje po celem svetu (in je napisal tudi ze kaksno knjigo), bi pricakoval, da bi kaj takega vsaj omenil. Ravno zato vprasam.

Zato, ker so tko povedali "domaci cebelarji", je malce slab argument, bi si upal trditi, da jih vecina niti ne zna naresti take raziskave (no je pa treba priznati, da imajo dober marketing, hehe).

Matej22 ::

Smurf je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Med se kupuje samo in izključno iz tvoje okolice. Čebela dela protistrupe proti vsem strupom. Če ga ne more izdelat, jo šponavadi ta strup ubije. Če pa preživi imaš pa protistrupe za večino strupov v tvoji okolici. Kar pomeni, da je ta med zate zdrav in ti bo pomagal uničevat strupe, ki so iz tvoje okolice prišli vate.
Če pa jemlješ nek pocukran med iz daljnih krajev, pa ne boš nič pametnega v njem dobil, razen ogromno sladkorja.

Url za clanek?


Pri celjenju ran in opeklin:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1...
http://www.sciencedirect.com/science/ar...

Pa še študija o tem, o čemer govori nebivedu:
http://www.karger.com/Article/Abstract/...

Borut H ::

Hvala Matej22, koristno vedeti. Lp,

Alexius Heristalski ::

Master_Yoda je izjavil:

Med je iz EU in izven EU - torej je lahko tudi iz marsa.

Ali iz Marsa ali iz Srbije.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

jype ::

Matej22> Pa še študija o tem, o čemer govori nebivedu:

Ta študija govori o nečem popolnoma drugem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549572 (8210) jype
»

Kateri med je dober in najbolj zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9825390 (15692) Tilen
»

Potencial v čebelarstvu

Oddelek: Problemi človeštva
4612656 (7565) jest10
»

Sestava medu in deklaracija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411742 (9437) boss-tech
»

Obstaja kaka bolj blaga verzija medu?

Oddelek: Loža
132949 (2626) IvoJan

Več podobnih tem